Споделена история от Семейство

Рецепта за щастлив семеен живот?
Здравейте, с моя мъж от скоро сме семейство. Преди доста често се случваше да се караме по различни причини. Обичаме се безкрайно много, а има дори малки неща които запалват искрата между нас. Надявам се с времето да станем по-спокойни и връзката ни хармонична. Знам, че и двамата доста трябва да се потрудим за това. Искам да ви попитам, според вас, каква е рецептата за щастлив семеен живот? Ще се радвам ако споделите вашите мнения! Благодаря!

Коментари

1.   Хармонията е скучна, трябва да има огън от време на време

2.   Из "Пророкът" на Джубран Халил Джубран

"Тогава Ал-Митра проговори пак и рече:
— Учителю, кажи ни и за Брака.
И той отвърна с думите:
— Съчетани сте родени и съчетани ще бъдете навеки.
Съчетани ще бъдете и когато белите крила на смъртта разпилеят дните ви.
Да, съчетани ще бъдете дори в безмълвната Божия памет.
Ала прегръдката ви нека охлабее - да можете да дишате.
И нека ветрите небесни волно духат между двама ви.
Бъдете влюбени, но не с любов окови - а развълнувано море помежду двата бряга на душите ви.
Пълнете си един друг бокала, ала не пийте от един бокал;
давайте един на друг от хляба си, но всеки да си знае своя къшей.
Пейте, танцувайте и се радвайте, ала бъдете всеки себе си самият, тъй както струните на лютнята са поотделно, макар да трептят в единен напев.
Бъдете предани, но не отдавайте сърцата си един на друг, защото само ръката на Живота може да ги съхрани.
Живейте в близост, ала не и в преголяма близост, защото и колоните на храма се издигат поотделно и нито кипарис вирее в сянката на дъб, ни дъб пониква в сянка на кипарис. "

Прочети това, може да откриеш нещо ценно за себе си. :))

3.   Може да ти прозвучи глупаво, но защо си се оженила за човек, с който се карате? Нещата ако в началото не вървят добре, как очакваш впоследствие да се оправят?
Нали не може да се разчита само на едното физическо привличане... Дано не ме разбереш погрешно, не те съдя и критикувам.

Как да се подобри? - трябва да има желание и от двете страни, не става едностранно. От твоя страна виждам, че го има, и от страна на мъжа ти ако го има желанието да си поеме неговата част от отговорността, тогава ще се получи. Тангото се играе от двама... ако вие с него заедно се съгласите, че искате да не се карате, а да има между вас мир, разбирателство, хармония и уважение, и всеки един си поеме своята част от отговорността за това, само тогава се получава, аз от моя опит това мога да кажа.

4.   Първо, какво е това „семеен брак“? То несемеен брак няма. Иначе семейство без брак може, обратното също.
Според мен, щом вече си задаваш въпросът, какво да сториш, за да е бракът по-хубав, значи е малко късничко. Тайната на семейството и на връзката е двамата да продължават да са личности и всеки да се съобразява с другия. Щом има кавги, често е късно, а те ще стават повече, не по-малко.

- Модератор - грешката в заглавието е по моя вина. Вече е коригирано. Извинявам се за неудобството.

5.   Чудесно! Едно не забравяйте - не ставайте никога прекалено сериозни. Запазете шеговито отношение. В момента, в кoйтo приемете брака кaтo нещо сериозно, ще го отровите. В момент, в кoйтo приемеш другия като дaдeнocт, ще започнат неприятностите и рано или късно те чака провал.
Не приемай другия кaтo нещо, кoeтo се разбира от само себе си, това е много обидно! Ако го приемеш кaтo нещо напълно естествено, той ще се превърне от цел на любовта ти в cpeдcтво, няма дa го обичаш заради самия него. Aкo се съхрани свободата на другия, бракът ще е нещо прекрасно. Никога не ограничавай свободaтa на другия. Не се опитвай да го преобразяваш по твой образ и подобие. Разумът е много политичен, казва ти владей! Taкa бракът се превръща в борба за власт. Непрекъснато, по 24 часа на дeнонощие, съпругът и съпругата търсят нови и нови пътища, за дa властват eдин нaд друг. Taкa се разрушават и кpacoтaтa, и любовта и това, кoeто е започнало тaкa прекрасно, се превръща в нещо грозно и ужасно. Не приемай никога другия кaтo дaдeност и не се намесвай в свободата му и никога не го забравяй, че той е създаден със свободна воля и не е робот. Но не позволявай дa изпаднеш в зависимост от него, защото това е само eднo изтънчено cpeдcтвo за упражняване на власт. Когато самият ти не си щастлив, започваш дa си отмъщаваш, защото другият те влaдee. Необходим ти е, за дa cи щастлив, кoeтo значи, че щастието ти вече не е плод на свободата, а се превръща в някакъв вид затвор.
Aкo можеш да бъдеш сам за себе си щастлив, то и другият ще бъде щастлив за себе cu. С тoвa искaм да кажа: останете индивидyaлнocти. Когато съпругът види това, че жена му е щастлива сама за себе cи, се чувства засегнат. "Taкa значи и сама cи е щастлива? " - Чувства се отхвърлен, ненужен. Жената не може да понесе, че мъжът й се смее, приказва, забавлява и е paдocтeн с някой друг. Тя се дpaзни доpи когато мъжът гледа телевизия с yдоволcтвиe и ревнува телевизора. Aкo мъжът чете вестник и се е отпуснал доволно, тя идвa и му грабва вecтникa. Веcтникът се превръща в съперник. "Аз съм тyк, а ти четеш вecтник! Kaк смееш? " - Всичко това пpaви нещата грозни. Aкo на мъжа е позволено дa е щастлив само с теб, то той не ще бъде щастлив. И ти няма дa cи щастлива, aкo трябва да cи щастлива само с него. Толкова е абcypдно! Все eднo мъжът ти да ти забранява дa дишаш, когaто го няма вкъщи. Върне ли се - можеш вече дa дишаш. Трябва дa дишаш винаги само eдновременнo с него. А пък жената очаква дa спреш да дишаш, когато отиваш на работа. Върнеш ли се вкъщи, дишаш колкото иcкаш, но другаде - не!

Ето кaквo става с любовта - не можеш дa бъдеш мил с никого другиго, с никого другиго не може да изпиташ paдocт. И aкo мъжът не бива никъдe дa бъде paдoстен, кaк тогава да се paдвa изведнъж на теб? Става му навик дa се чувства нещастен. 23 часа на ден е нещастен, а eдин час може дa бъде щастлив с позволение на жена cи. В най-добрия случай се преструва, че е тaкa, но всъщност си остава нещастен. Представата му за брака е че :

двамa души, кoитo за себе си са щастливи,
се свързват, за да дeлят щастието,
но остават независими и запазват индивидуалността си.

6.   Според мен разковничето е в уважението. Дори и да се карате понякога, не губете уважението си.

7.   Повече обич, секс, постоянни взаимни компромиси и отстъпки!
Има една крилата фраза: "Любовта на мъжа, минава през стомаха". Научи се да готвиш и ще те носят на ръце!

8.   Всеки сам си го измисля. различно е.

9.   Аз пък знам, че там където има скандали, там има и страст и не са си безразлични, ако е само тишина е по-съмнително.. Но има едно голямо Но и то е всяко нещо в граници, защото преминат ли се някои граници после много трудно могат да се оправят нещата по между ви. Успех!

10.   Пълно щастие няма, това го знаем всички. Мислете за съпруга си като за много специален човек. Винаги се старайте да му покажете най доброто от себе си. Бъдете безупречна домакиня, като му вадите душата с памук и ще видете, че почва да мие чинии и отсервирва масата. Шегувайте се и непрекъснато флиртувайте с него. Предизвиквайте го, така ще ви желае. Никога не се съгласявайте лесно за нещо, за да не загуби интерес. Отдавайте му се изцяло в леглото и не пропускайте да му показвате удоволетворението си. Най важната покажете му че се гордеете с него.

11.   Няколко съвета относно семейния живот, за да е изпълнен той с любов, разбирателство и щастие:

1. "Споделяй всичко със съпруга си, включително и домакинската работа! ”
2. "Хармонията е скучна, трябва да има огън от време на време! "
3. "Тайната на дългия и щастлив брак не е само в изпълненията в спалнята, а и в дългите задушевни разговори в кухнята! "
4. “Запомни, че щом вече сте двама, няма само един виновен! ”
5. “Бракът е като лунапарка. Някои атракции може да не ти допадат, но трябва да приемеш целия лунапарк! ”
6. Всички от 1 до 5 постоянни взаимни компромиси, отстъпки и думите “ОБИЧАМ ТЕ!!! "

12.   Всяка двойка трябва да открие своята рецепта, но според мен, най-универсалната е компромисът. Трябва да се научиш да се съобразяваш и да приемеш, че не винаги ще става твоето. Същото важи а за него. А иначе не познавам двойки, които не се карат. Важното е да не го правите със злоба и агресия.