Споделена история от Семейство

Не искаме да раждане деца и да се грижим за родителите си!
Подозирам защо в този прекрасен сайт се навъди с детемразци /виждам, че доста деца коментират/, но исках все пак да попитам какво мислят зрелите възрастни на по 30, 40 и повече години. Младите не искат никакви ангажименти, масово дори на по 30 живеят с родителите си и ги точат, но ако стане въпрос да се грижат за тях и дума да не става. Тогава всеки да се справял сам. Те сега са млади и не се замислят за този етап от живота, но когато остареят и не могат дори вода от чаша да пият ще има да си спомнят... Далече е този период и си мислят, че винаги ще са млади. Не искали деца, защото не искали да раждат на някой си Ганьо, който можел да им нарежда и т. н. Ами като се качиш в кола може да те помете тир, ама се качваш, нали? За мен тяхното е оправдание, бягане от отговорност, опитване да минеш тънкото на живота, но накрая сметката излиза двойна. И не говоря на база мнения от тук, а гледам младите на улицата. Вярно, че положението в държавата е зле, но масово са безотговорни малки лекета, които сигурно и една мусака не могат да си сготвят. Не искат деца, защото смятат че са товар, като лъжат че причината да не искат е друга, за да не ги съди обществото за мързела им. Много противно ми е като кажат, че хората раждат деца, защото искат някой да ги гледа на старини. Повярвайте, никой, никой, ама никой родител не прави и ражда дете за да има болногледач на старини... и никой родител не иска да е в тежест на детето си! Скоро попаднах на пост за 70 годишен дядо, сам, без деца, моли хората да даряват пари да му помагат... ами идва и този момент, дядото като е бил млад навярно е бил като съвременната ни младеж и е смятал, че е твърде готин да има дете... и не е искал да е от стадото и да е овца, само че старостта е почукала и на неговата врата, въпреки че е бил пич без дете... уви.

Коментари

51-65 от 65

56.   Мерси, 54. Аз съм приела различните и съм доста толерантна, но това на ми пречи да си имам мнение за тях. Ще уча и децата ми да бъдат такива, но да знаят кое е нормално и кое - изключение. Хората, които имат какво да дадат на света, като Илон Мъск (който между другото има 6 деца), най-много трябва да оставят наследници, за да продължат техните дела. Нищо толкова катастрофално няма да се случи със Земята, поне в близките няколко милиарда години. Вероятно някой ден по някакъв начин ще се изчисти от хората и останалите животински видове и всичко ще започне отначало, но дотогава не пречи да дадем най-доброто от себе си за продължаването на човешкия род.

57.   Благодаря ти, 47!
Изобщо не видам какво има да се умува над най-нормални неща и защо някои продължават да го правят...

58.   "Който няма дете, не знае какво изпуска - моменти, които никое пътуване, купон и материали придобивки не могат да заменят."

Това е истината! И ще го повтарям и аз до безкрайност! И който си мисли, че така налагам на някого да има деца, се лъже жестоко или най-често избива комплекси (Гузен негонен бяга!)...

Объркали сте се, драги "извисени", не искам да имате деца, искам да знаете какво изпускате... А вие си го знаете де, но се криете зад екологини и всякакви други "еазумни мотиви".... Вместо да родят и възпитат поне едно дете да ПАЗИ природата, те щели да помагат на Земята с липса на такова- смееееех...

В повечето случаи хората не могат или нямат късмета да имат деца и се прикриват зад "съанателния избор" да нямат такива... Ваша воля! Гузен негонен бяга! Никой не го интересува дали ще имате деца или не! Аз бих ви сучвствала 100% и посъветвала за опции (защото съм минала през това!) ако си споделите мъката от това, че искате, а нямате! Ама който се прави зорлем на много "извисен", ще му натяквам, какво изпуска! Пък вие си лайте- кучето си лае, керванът си върви...

59.   Много съжалявам, хора които искат да създават деца, хората НЕ разбират, че сме в война! Бил Гейтс иска да ни убие с ваксини и има много видеа за това, видях и Илон Мъск който иска да контролира мозъците ни... Ама няма кой да чете/да гледа. Всеки спи в зимен сън и това е, номер 54 радвам ме хора като теб, които знаят какво става. Спомняте ли си историята за баба Дора? И за всичките избите стада, които уж били болни? Това чака и нас. Съжалявам ги, тези които искат деца, или са бременни... Хората не разбират, че света се промени. :////// За мен е егоистично да родиш дете, и дори грях в това положение в което навлизаме и навлизаме.. както и да е успех.

..

60.   59, като те чете човек и направо му иде да си тегли куршума, за да не се мъчи да воюва с Гейтс и Мъск :-))) Те са новите врагове на Тутраканската селищна система и сън не спят докато не чипират алкохолизирания мозък на бай Иван от Горно Нанадолнище, сигурно е :-))

61.   Хубаво сте и писали на 52, но хора като нея няма как да проумеят думите ви. Те си мислят, че на Планетата има неизчерпаеми източници, те ще се плодят и ще консумират, ще плюят другите и така до безкрай. Такива хора по цял ден седят и гледат турски сериали, едва ли знаят нещо за Илон Мъск или Бил Гейстс, още по-мало пък за златният милиард. Може всичко да им изглежда като една измислена конспиративна теория, но когато си напънат мозъка може и да вникнат по-навътре в нещата. Те обаче се смятат за избраните, за спасителите на човешкия род, колко много сте се объркали драги мои, нямате си и на представа. Правителството решава как ще живеете и колко трохи да ви подхвърли, а вие искате и още един да търпи това като вас, какви добри хора сте заслужавате медал.

64.   52 - нищо лошо няма да имаш такава потребност, но това просто доказва тезата, че хората, които искат и имат деца го правят от егоистично чувство, а не поради факта, че допринасят нещо за човечеството. И преди да са почнали пак някакви нападки, аз лично не виждам нищо лошо и в егоизма. Той е напълно естествен и оправдан. Но все пак нека не налагаме собствените си ценности на другите. Никой не е длъжен да има деца само защото чичо Гошо от петия етаж смята, че всички трябва да се размножат. Съгласна съм и с факта, че да искаш деца е "нормално" просто поради факта, че това е заложено в генетиката ни - т. е. в тялото ни. Който реши да робува на тялото и на ДНК-то си е направил своя личен избор, но има и по-различни хора, за които тялото е от второстепенно значение. Не виждам защо трябва да се нападаме взимно. Всеки има право да живее живота си както намери за добре.

65.   Номер45 съм.
Значи първо искам да вметна, че не съм от тези, които смятат, че Илон Мъск и Бил Гейтс са едва ли не някакви зли демони, нито пък мисля, че човечеството ще унищожи природата, нито пък вярвам в някакви други подобни глупости.

Пиша специално за да коментирам конкретно това:
"Никой не го интересува дали ще имате деца или не! " - ако беше така, изобщо нямаше да се занимаваш да четеш коментари, че и да пишеш, 58. Нито ти, нито който да било. Когато хората действително не се интересуват от нещо, просто го подминават и не се занимават.

66.   До номер 62

Ти как разбра каква съм? Не е нормално да обиждаш някой който не познаваш. Кога хората ще се научим да уважаваме другия? И аз мога да ти кажа, това онова, но няма да слизам на нивото ти. Това което писах е много вярно, но няма кой да чете няма кой да погледне.

Към сайта

Защо одобрявате толкова груби и дори расистки коментари, като номер 62? Няма нищо и по-груби коментари съм виждала тук. Но поне като не се спазват парилата изтрийте ги, и всеки да пише каквото си пожелае..

68.   58. Объркали сте се, драги "извисени", не искам да имате деца, искам да знаете какво изпускате... А вие си го знаете де, но се криете зад екологини и всякакви други "еазумни мотиви".... Вместо да родят и възпитат поне едно дете да ПАЗИ природата, те щели да помагат на Земята с липса на такова- смееееех...

=================================

И ти от къде точно знаеш , кой какво знае? Хайде обясни ни , четеш мисли или какво? Нека ти обясня две неща - първо има хора , които не създават деца , за да не страдат децата им в този свят. Тази идеология се нарича антинатализъм. И второ така ти какво не се уморяваш да повтаряш , че ние изпускаме , то така и ние няма да спрем да ти повтаряме , че си егоистка и както се казва в Библията си "по думите си ще се осъдиш". Ти непрекъснато повтаряш , че изпускаме (освен сменянето на памперси друго не изпускам). Т.е близко е до акъла , че ти си създала дете , за да не изпуснеш някакви въображаеми ползи. А си толкова тесногръда. Да миличка тесногръда си , защото не можеш да приемеш , че има различни хора , с различен начин на мислене (харесва ли ти или не). Има и по-умни хора от теб , независимо дали ти харесва или не. :). И още нещо ще ти обясня , независимо колко болезнено ще бъде за теб. Мисля , че другарят Ленин много хубаво го е казал - има нужда от полезни идиоти. Защото децата ти ще работят и ще плащат данъци , за да издържат едно малцинство , което също хубаво приема твоята идеология да се размножава , ама не плаща данъци. И съответно моята пенсия след като се пенсионирам след 30 години. Знаеш ли кое оаче ще е най-лошото - това , че в света има страдание и това страдание ще стигне един ден до децата ти , по един или друг начин. Гледаш ли новини? Виждаш ли как в училищата строят изолатори за болни деца от covid 19? Представяш ли си един ден детето ти в такъв изолатор. А аз миличка нямам деца и каквото и да стане моите деца няма да страдат - по простата причина , защото няма да съществуват. И ще си пия уискито и ще се смея. А каквото и да стане с мен ще се усмихвам , защото ще знам , че не съм създал деца , които да ме прокълнат за това , че съм ги създал в този свят (както е вероятно твоите деца да го направят.)

Номер 23

69.   До 65

Не съм милиардер, но вярвам, че човечестовто е на път, да унищожи природата и да се прецака брутално.

До 64

По-пасивно-агресивна глупсот не бях чел...

71.   "И ти от къде точно знаеш , кой какво знае?"
Ами близко е до акъла, но ако не знаете, още по-добре- ще ви кажа какво изпускате...
"Въображаеми ползи"- хахахахаха, колко типично консуматорско! Хайде да си поговорим за ползите от 9 месеца бременност, раждане, кърмене и недоспива с години...
Аз, драги имма приятели от всички раси, много националности и такива със хомосексулана ориентация (да, живея в чужбина!), той ми говори за "приемане", ахаххаха....

Прела съм, че мнозинството хора са с нормална психика. Но има и такива с по-големи или по-малки отклонения, като фобии от раждане, страх от Бил Гейтс и Илон Мъск, от ваксините, от 5G, вярват в плоската земя и други една от друга по-безумни конспирации....Както и че има много, ама много, които говорят като тази група, за да скрият, че "гроздето е кисело".... Приела съм го и... се забавлявам с тях!

72.   68 не съм съгласна с това което и каза. Представи си твоето дете един ден в изолатор за covid19, това е злобно. Аз самата не искам деца, но никога не бих се изразила така, защото разбирам какво е да се грижиш за нещо с цялото си сърце и да те е страх да не му се случи нещо лошо. Може да се карате до безкрай накрая всеки сам решава.

76.   Гледам ваксините на Гейтс, вече не ги щат в Индия.
(водили до стерилизация)

https://www.youtube.com/watch?v=jr5AonxfkKI

77.   Не искаме, да. Точно така.

51-65 от 65