Споделена история от Семейство

Бившата му жена не може да приеме, че се е развела с него !
Здравейте. Нека започна моята история от там, че моят приятел, има дете от предишен брак, с която жена са се развели през 2012г. До миналата година лятото живял с нея заради детето, но решил, че не може да живее с нея и тя трябвало да напусне неговото жилище. От там се започнаха и делата за детето като съдът, отрежда той да вижда детето всяка първа и трета събота и неделя от месеца. Но дори след решението на съда не дава детето, защото бил живял с мен и си има нова жена до него, а тя ме нарича " любовницата му". Тя не може да приеме факта, че са се развели още преди 8г. Постаея му условия ако вижда детето да е без мен. Вече четири пъти направих компрпмис със себе си да бъде само с детето си за да може да му го даде. Но ето днес пак започнаха ако мен ме нямало. Не знам какво да правя? Всъщото време му помагам за издръжката на детето му, купувам му и разни неща, като подарък от баща му. Правя го защото искам, не се опитвам по никакъв начин да отделя приятеля ми от детето си а напротив, постоянно го подтиквам и му давам предложения къде да го заведе да му е интересно какво да правят и тн. Но вече това стана много, всеки път аз трябва да си ходя за да е с детето си. А ако тръгнем да градим семейство, да имам деца от него какво значи, че всеки път трябва да се прибирам. Дайте ми съвет какво да направя? Чувствам се много гадно.. Разбирам го че е между чука и наковалнията, но все пак.... Не може да продължавам

Коментари

51-62 от 62

54.   Така. Аз съм новата жена на моя мъж и мащеха на детето му от първа връзка. Моят мъж е бил две години сам след раздялата им. Намерихме се. Веднага искаше да излезем с детето. Заживяхме, взимаме детето за някой друг ден, вече сме сгодени и чакаме свое. Детето и ти нямате сравнение. То е важно, ти си важна. Всичко зависи от мъжа. Моят е поставил граници и те са свързани с единственото общо между него и жена му- детето. Да, при нас няма скандали, и двамата родители имат връзки, но бившата жена като че ли сега откакто съм бременна реши, че детето се нуждае от баща. Пари за майката, не. Бившият мъж не трябва да издържа бившата жена. Питаме от какво се нуждае детето и го купуваме. Но мъжът трябва да е категоричен. И ако не иска още деца, нямаш работа с него, ако ти самата искаш семейство. Някой иска ли да е с теб, детето не е пречка. Иначе, дрън, дрън, че не трябва да си на срещите с детето. Ами, той от къде ще знае как ще съжителствате, когато го взима, ако не сте заедно... Само на такива твърдения, че майката като майка има това право да казва дали да си там, не се връзвай. Няма такова право в никой закон. Еле в морален. Ние не трябва да се бъркаме в живота на бившите си, а че сме жени и майки не ни оправдава. Важно е единствено новата половинка да се държи добре с децата ни. Но ти помисли този мъж дали не е под чехъл на бившата си... Защото тогава не си струва. Казвам ти. Запознахме се, след две години сгодена и бременна. Децата не са пречка! Но от втората среща съм с детето!

55.   Така. Аз съм новата жена на моя мъж и мащеха на детето му от първа връзка. Моят мъж е бил две години сам след раздялата им. Намерихме се. Веднага искаше да излезем с детето. Заживяхме, взимаме детето за някой друг ден, вече сме сгодени и чакаме свое. Детето и ти нямате сравнение. То е важно, ти си важна. Всичко зависи от мъжа. Моят е поставил граници и те са свързани с единственото общо между него и жена му- детето. Да, при нас няма скандали, и двамата родители имат връзки, но бившата жена като че ли сега откакто съм бременна реши, че детето се нуждае от баща. Пари за майката, не. Бившият мъж не трябва да издържа бившата жена. Питаме от какво се нуждае детето и го купуваме. Но мъжът трябва да е категоричен. И ако не иска още деца, нямаш работа с него, ако ти самата искаш семейство. Някой иска ли да е с теб, детето не е пречка. Иначе, дрън, дрън, че не трябва да си на срещите с детето. Ами, той от къде ще знае как ще съжителствате, когато го взима, ако не сте заедно... Само на такива твърдения, че майката като майка има това право да казва дали да си там, не се връзвай. Няма такова право в никой закон. Еле в морален. Ние не трябва да се бъркаме в живота на бившите си, а че сме жени и майки не ни оправдава. Важно е единствено новата половинка да се държи добре с децата ни. Но ти помисли този мъж дали не е под чехъл на бившата си... Защото тогава не си струва. Казвам ти. Запознахме се, след две години сгодена и бременна. Децата не са пречка! Но от втората среща съм с детето!

56.   Новата жена на стария мъж знае ли, че в доста страни мъжът държи издръжка и на бившата си жена и това е съвсем справедливо. Да не се прави на биг бос, че като я зарежат и нея друга песен ке запее…

57.   Ако досега не си имала брак и нямаш деца от друг, бягай, колкото й да ти харесва, тези връзки са нещастни.
Бягайте далече от разведени, ако сте сами и изобщо да не ви пука за оредишното му/ й дете. По-добре изобщо да не го виждате. То винаги ще бъде настройвано срещу вас.
Ако можех да върна времето назад за себе си, щях да бягам през глава.

58.   Авторке, толкова ли нема мъж без дете, че такъв си хвана?

59.   55 моите почитания, но не давай много акъли, защото стигне ли се до втора жена, бързо се стига и до трета. Обикновено в един развод има много мърсотия и гледай да не те залее и теб. Често един мъж, не е ли могъл да има семейство един път, се проваля пак. Гледай ти да не стигнеш до там да си гледаш сама детето. Разчитай ти две години да е бил сам и теб да е чакал. Малко са будалите да раждат пак от разведени.

60.   Къде се месиш там където не ти е работата? Какво ти пречи да вижда детето си без теб? В техните отношения ти си никой и тя може да има съмнения свързани с детето дали да се вижда с теб или не, ти си чужд човек за нея. Като майка го казвам. Твоят фокус трябва да е върху вашите отношения с него и дали ти един ден искаш да си майка или не. Ако не, ок. Но ако да и той ти поставя някакви условия, върти те на шиш, че вече има дете или да потраеш 2-3-5-10 години, недей. Имам дъщеря и бих й дала същия съвет, ако е на твое място. Ако майката държи той да вижда детето без теб само, отдръпни се, ще спориш за тяхното дете ти дали да си там или не? Отдръпни се. Бъди мъдра жена. Използвай тези дни да се видиш с приятелки, четеш, грижа за себе си, каквото искаш. Знаеш, че не е с любовница, да не ти пука, свиркай си. Една жена

61.   Няма законово право. което да позволава бившата майка. която да казва дали настоящата съпруга или приятелка да присъства на срещите.
Съгласна съм с номер 55.

А и щом мислите. че сте прави посочете в кой закон го пише член параграф.

62.   Ще градиш семейство с човек, който не може дори издръжката на детето си да плаща, та чака на теб да му помагаш?

63.   Какви фантасмагории разказваш? Още при развода се уточнява кой-кога ще вижда детето.
Те са се развели фиктивно заради някакво имущество или фирма, но сега мъжът е решил да се възползва.
Да, ти наистина си любовницата, но още вярвал на измамника до себе си.
Прекрати тази връзка и си търси свободен мъж, без деца от други жени.
Вторите жени винаги са нещастни, без изключение, а разведените мъже са едновременно обременени материално и психически, и иввен това доста обиграни в лъжи, изневери и манипулации.
Бягай от него и не се обръщай назад.

64.   Бившата е харпия. Иска да сее раздор между вас и използва собственото си дете. На никоя уважаваща себе си жена няма да и е приятно да бъде натикана в ъгъла и изолирана по този грозен начин. Каква опасност предтавляваш за детето? Чиста егоисрка е тази жена, не мисли че за доброто на всички трябва да изградите нвкакви отношения с детето. Един ден като родиш на детето братче/сестриче, какво следва? Да се съобразявате с егоистката ли?
За издръжката не знам-той пари ли няма? Или може би ти доброволно даваш пари и подаръци. Направиа си компромис-трябва мъжът да тропне пред егоистката и да се опита да я вразуми. Не цял живот да си натикана в ъгъла, но да полагаш старание.
Нито съм в положение на авторката, нито на бившата ако има значение.
А тя бившата ако си намери е*ач ако ще и най-пропадналия да е, детето ще е длъжно да търпи и да слуша как се ебандурят.

65.   Подкрепям номер 64.

51-62 от 62