Споделена история от Семейство

Име на бебе
Здравейте, мили хора, скоро ще бъда в отбора на мамите,но все още не съм избрала име за бебето.Колебая се между Ангел, Калоян, Ивайло, Йоан.На Вас кое име от изброените ви допада най много?

Коментари

1.   На мен, ми харесва Ангел.

2.   Ангел

3.   Калоян и Ивайло.

4.   На мен ми допада името Абонамент.
Звучи сериозно и е уникално.
Примерно Абонамент Георгиев!
Веднага усещаш класата!

5.   Ивайло е име на свинар, отпада. Калоян българизирана версия на гръцкото калос и йоан, демек хубавия Йоан, отпада.

Ангел е прекрасно име. Ще си има празник на 8 ноември.
Йоан е прекрасно име, означава "богопомозан" или "Яхве е милостив". Празник на 7 януари и всички празници на свети Йоан Кръстител

6.   Калоян

7.   Ивайло.
Мартин.
Николай.

8.   Ангел.

9.   Без да чета си мислих за Йоан. Със сигурност това е неговото име. Аз харесвам Йоан, Матей, Филип, Константин, Калин, Васил, Боян, Славеьо

10.   Йоан е малко нестандартно. Гледай само да не е Александър, че ще е един от десетките хиляди. То мода мода ама се вманиачават чак.

11.   Извинявай за личния въпрос, но на каква възраст си? Не че нещо..

12.   !!!Калоян!!! от Цар Калоян!

13.   "Ивайло е име на свинар, отпада. "

О уау .. сега и по професии взехме да си избираме имената... Познавам ивайловци адвокати ... трябва да им вземем дипломите ли?

14.   На 30 съм...от авторката

15.   Защо държите да се закотвите само с български имена? Не е 1960-та, изберете нещо, което, няма да създава трудности за в бъдеще. Плюс, че много от световноизвестните имена имат супер готини прякори, като дори ще правят децата ви по-готини в училище (съответно бонус самоувереност)
Уилям (Уил)
Джеймс
Бенджамин (Бен)
Оливър (Оли)
Дейвид (Дейв)
Антони; Антъни (Тони)
Кристофър (Крис) и т. н.

Стоян, Стойчо, Петко, Ивайло, Кольо.... к'во е т'ва?

ДС, 21

16.   До номер 5. Ивайло не е име на свинар. Ивайло е име на велик пълководец, лидер и главнокомандващ. Ивайло разгромява татарите в множество битки. Ивайло разбива царската войска на Константин Тих и посича самия цар. Ивайло прави на пух и прах ромеите. Ивайло се жени за царица и е законен български цар. Ивайло е символ на успеха, на амбицията и на силата на несломимия български дух. Свинар си ти, никому неизвестен.

17.   Калоян ,естествено .
Ангел -ще му казват Геле.

18.   Добре де, как така искате някакви непознати хора в интернет да ви кръстят детето и то на база гласуване?! Много са ми странни подобни теми, ама наистина!

Всички предложени от Вас имена са хубави. Кръстете го с това, което първо Ви дойде на ума, след като се роди и го поемете в обятията си. По принцип е хубаво да помислите и какво би било галеното име на всяко от пълните имена и дали това галено име Ви допада.

Ангел - Ачо, Ачка, Ачи, в някои области от страната - Геле, рядко срещано;
Ивайло - Иво, Ивчо, Ивак;
Йоан - Йо, Йоанчо;
За Калоян друго галено освен Калоянчо, което става по-дълго от оригинала, не се сещам.

19.   Александър

20.   Един съвет - като избираш име гледай да има и форма на галено. Т.е. да е лесно на хората да се обръщат на лицето не по цяло име, че аз от личен опит с моето виждам доста зор... и си знам какво е.

21.   Владислав, Велимир, Константин.

22.   Баща няма ли? Явно е брзгласна буква, и то за име на момче!

23.   Ивайло!

24.   Йоан

25.   Калоян

26.   До 18: На Калоян се вика Кала.

27.   Има галени на Калоян на мой съученик му казваха Кало, синът на една позната на баща ми го наричат на галено Коко или Коки, а на един мой колега всички викахме Кала. Към номер 15, защото живеем в България, миличка и не винаги чуждото име звучи добре с Българска фамилия. Сред колегите си в университета имах безброй примери Стивън Страхилов, Рейчъл Драндарова, Джесика Велинова. Съгласи се, че не звучат добре с родни фамилии. Живеем в България и трябва да подкрепяме българското в никоя друга държава в няма тази изгъзица децата да се кръщават с чужди имена. Лошо ми става когато чуя по площадките някоя майка да вика примерно Антъни, нямаме ли си хубавото българско име Антон ми с чуждо го е кръстила? Както искаш си кръщавай децата, аз моето с чуждо име не бих го кръстила! Колкото до името Ивайло той може и да е народен цар, но е спасил родината от татарските набези. Към авторката :Мила, всички имена са хубави, което и да изберете няма да сбъркате и не слушайте какво ви казват, че Ивайло било лошо име напротив.

28.   Направо един Варадинчо в 21-22ри век ще е супер! Мили боже още една клета душица ще го отнася заради дебили...

29.   15- Уилям Станчев, Бенджамен Тодоров, Оливър Карадимов, Дейвид Арабаджиев- страхотно звучи. Баси простотиите!

30.   15, абе пикльо, на всяка манджа си мерудия, бре!
Знаем те, че мразиш всичко българско, чети си британските сайтове и не се изказвай тука! На 21г. келеш, тръгнал акъл да дава на хората как да си кръщават децата? ! Мислиш си, че много разбираш от всичко, но да те светна - освен че нямаш никакъв житейски опит, знанията ти са ограничени, възгледите крайни, си и страшно неграмотен.

31.   Кога точно ще раждаш? Може да си дойде с името. Предстоят през Октомври - Томас, Сергей, Петко, Иван/ Йоан (Рилски - 19-ти окт. ), Димитър, Нестор, Лъчезар. През ноември - Ангел/ Михаил, Филип, Матей, Климент, Стилиян, Андрей. През декември - Сава, Николай, Данаил. Христо, Стефан и др.

32.   Ивайло.

33.   Ангел, така се казва един човек, който много ми помага за детето.