Споделена история от Семейство

Луда ли съм или това е лудост
Вие бихте ли издържали, ако мъжът ви иска да сте като ваденки? Денонощно всеки ден, всяка нощ.....
Да избухва скандал, ако решите да излезете за час с приятелка, подчертавам през деня. Не дай си боже да часа да стане час и половина. За вечер дума и да не става. И това ако е на 10 дена веднъж. Всеки път, абсолютно скандала е факт плюс хиляди обидни наречия към приятелки, които са ми от детството.
Да мрази да си изкарваш детето на разходка, на площадка това да е огромен проблем. Детската градина била напълно достатъчна. Може веднъж в месеца да съм го водила и то в негово присъствие.
Имам едни 2 часа всеки ден без него, в които той си върши работата. През тези 2 часа аз трябва да съм оведомила къде съм и после да ме вземе от местонахождението ми с колата.
Нямам право да поспя слетобед, да почета книга или да погледам тв. Единственно само ако той е уморен и е заспал. Иначе трябва да лежа до него, да ме обарва, да ме залива с глупости и да съм на линия да прислугвам. Включително да му донеса вода, да му обеля портокала и да му отнеса чашата към мивката.
Той приятели няма, хобита няма. Не ходи никъде, не прави нищо.Очаква това и от мен, аз да съм му придатък. Вбесява се от това, че детето било на първо място. Първо той трябвало да бъде обрижен. Очаква от мен пълно подчинение и смирение. Обичал арабския модел.
Всичко това напоследък ми е изцедило силите и енергията. Всичко това води до постоянни скандали.
Обича да ме омаловажава, обича да отрича факти така да изглежда, че аз съм фантазьорка, която си измисля. Че не готвя и чистя. То всякаш се самонаготвя и самопочиства. Да но той го твърди категорично. А дори не е барнал метлата за да го говори това.
Притиска ме за всичко, иска той да решава и вместо мен.
Съсипах се , в главата ми е каша. Аз ли съм не в ред наистина ?
Нали гледам и другите семейства не е така.

Коментари

1.   Ти си си наред. Той не е. Той е психопат. Следващият етап е да започне да удря теб и детето. А нататък може и да ви убие. Развеждай се и бягай от него докато е време. Заради детето.

4.   Нито ти си луда, нито това е лудост. Но за мен темата е лъжа,описания живот не е логичен, кой работи, кой ви храни? Разбира се всеки четящ би подкрепил теб, но ти описваш само според теб какво той иска от теб, не описваш какво ти искаш от него. От негова гледна точка нещата вероятно ще изглеждат доста различно и ако той опише тук неговата гледна точка хората може би биха подкрепили него.
Разказа ти за ежедневието ви ме учудва, вие не работите ли, семейство с дете, кой ви издържа? Оплакваш се че си гушкана всеки следобед, че само два часа дневно не сте заедно, някой от вас работи ли? Нелогично ми се струва една млада майка да мисли за следобеден сън, за гледане на тв или четене на книга през деня, младо семейство с дете да се занимават с обарване по цял ден?!?
Животът който си описала е като на тийнежъри учещи дистанционно, които ги издържат родителите, но наличието на дете обърква.
За мен ти просто не го обичаш! Говориш за другите семейства, а не знаеш колко от тях си мечтаят да бъдат толкова желани и да ги опипват/гушкат с часове всекидневно след наличието на дете. Другите семейства работят имат задължения на другите майки не им идва на ум да спят следобеден сън, защото трябва да свършат много работа.
За спора ви дали детската градина е достатъчна за детето. За игра е достатъчна, като го вземеш в 17,30ч докато се приберете да вечеряте /здравословната вечеря е в 18ч/, после имаш час и половина, да оправите масата, да си поговорите с детето за деня му, какво му е направило впечатление, да го изкъпете, да му прочетете приказка и в 20ч е нормално да го сложиш да спи за да расте здраво дете. За какви паркове мечтаеш в търмното вечер.

5.   Всичко се крие в изречението 'Обичал арабския модел'. Този мъж не може да обича някого освен себе си, чисто и просто. Всеки нормален човек когато има деца ще поставя тях на първо място. Попаднала си в доста кофти и манипулативна ситуация, най-добре е да се махнеш ако имаш възможност, ако не - потърси помощ от някого.

6.   Екстра си. Жените обожавате да сте с такива неандерталци, щот' тогава се съмнявате в себе си. Виж се... дори сама се питаш дали пак в теб не е грешката... ахахаххаха

Това е винаги и с всяка. Заложено ви е в хромозомите. Ще срещнеш някой, който те гледа като принцеса и е прекрасен във всяко едно отношение и ще се почне "Ама скучно ми е, ама няма плам, ама няма емоция".

Стой си в тая връзка и се "Радвай" на живота. Само тогава жените сте живи.

Братан.

7.   1, няма как човек който е наред да тръгне да създава семейство с психопат... Така че си противоречиш.

Толкова си луд, с колкото луд се хванеш. Прост житейски факт...

8.   Едва ли ще се промени, затова ти трябва да промениш нещата с твърда ръка. Не знам дали с раздяла или чрез поставяне на ясни правила и граници, но не можеш да продължаваш така. Страх ли те е от него да скръцнеш със зъби? Гледай детето и себе си и го остави да се оправя. Няма да питам защо изобщо си родила от такъв примат.

9.   Каша е в главата ти и каша е било когато си се събирала с този мъж и когато си правила дете с него.
Темата изглежда фейк, ако е истинска - още по-зле.
№7 го е казал много добре. В такова семейство лудият не е само един.

10.   Точно такъв е психопрофила на убийците от ревност. Един такъв беше убил жена си и дъщеричката си миналата година...

12.   Да, и аз това бих попитала: вие от какво се издържате? Динамиката в ежедневието на работещия човек е съвсем различна. Мъжът ми е доволен като изляза с приятелка, защото може спокойно след като е скапан от бачкане да си погледа някой мач по телевизията. Аз пък съм доволна като той е на по бира с приятели, защото мога да си довърша някоя работа на компютъра. Но ние и двамата работим. Какво, авторке, мъжът ти работи по два часа на ден, че през останалото време лежите в кревата и се обарвате? Може би, ако няма работа, тук е разковничето. Възможно е да се чувства неуверен и да има нужда от твоята подкрепа, от опората, която му дава присъствието ти.
Що се отнася до носенето на вода и беленето на портокала, аз също го правя за моя съпруг, когато го видя, че е уморен. Това не е "слугинаж", а просто грижа за другия.

13.   Такива си ги избирате. Всеки нормален човек би му бил шута, само не и жена, която си е втълпила, че това е огромна любов и уважение. Някой ви прави на луди калинки, вие сте разтапяте от кеф, деца раждате и го гледкате като принц. Не е за съжаление.

14.   Той е болезнено ревнив.