Споделена история от Семейство

Мрънкане от свекъра
Здравейте! Момиче съм, на 19г. и отскоро живея в моя приятел, заедно сме от 4 години. В последно време рядко се случва да сготвя нещо, да отменя свекървата когато е на работа. Първо сготвих пиле с ориз, сложих и една чушка и един морков, които едвам се виждаха, просто за вкус, стана уникален с пилешко, както си му е реда, всички много го харесаха, само свекъра го чух като се изрази пред свекървата че това е тюрлю гювеч, после сготвих леща яхния, пак сложих малко зеленчуци от горните споменати, за да не е само леща и брашно.. Какви били тия работи вътре.. Хора.. Не го казвам защото аз съм ги сготвила, ами защото по принцип всичко става много вкусно, по принцип преди не съм готвила, чета от Интернет. Снощи правих мусака с 1кг картофи и близо кило кайма.. Било картофенка по неговите думи, а кайма колкото искаш в мусаката..

Коментари

1.   Колко пъти ще я пишеш тази тема?

3.   С една дума- свекъра ти е идиот

4.   След като на 19г си се нагнездила да живееш при свекъри, ще се научиш на рецептите на свекървата, ходиш и й помагаш да готвите.
Бих ти дала съвет да учиш да се образоваш да следваш, но ти вече си влязла в семейната академия, а там е така, спазваш правилата на собственика.

5.   Свекърът просто е капризен или е свикнал с готвенето на жена му за толкова години. Би трябвало да ти каже спокойно какво харесва и какво не, понеже ако се оплаква , ще си остане само с оплакването. По принцип жените се учат да готвят по вкуса на мъжете си, особено при дългогодишно съжителство, а свекърът явно е много капризен. За да нямаш проблеми, си води бележки как точно готви свекървата, помагай й я наблюдавай в същото време, подпитвай я, а ако е по- разбрана, направо я питай кое как прави. Мрънкането на свекъра може също да ти помогне: не харесва чушки и моркови в лещата - не слагаш повече, а като го няма, готви както ти дойде.

Black Sabbath

6.   И за какво си се набутала на 19 г да живееш с него, че и при родителите му? Сега ти е време да учиш, за да имаш професия, да се забавляеаш,. А ти си започнала да слугуваш... Ето-започваш да опознаваш семейния живот и живеенето с родители. Никога няма да им угодиш и те винаги ще защитават сина си. Щом си решила да ставаш слугиня на 19 г ,то поне се изнесете на квартира и заживейте сами. Така ще те съсипят без време.

7.   Какъв свекър!? Ти живееш с ПРИЯТЕЛЯ си. Т.е. нямате брак. Т.е. нямаш свекър, нито свекърва. Т.е. нямаш проблем.

8.   Разходи се гола пред свекъра и ще започне да ти хвали манджите. Тогава свекървата ще те кълве.

9.   Темата я пишеш за 4ти път

10.   Ами да сготви той като е такъв капризен! Не стига , че някой е направил ядене, ами капризи! Един съвет-не живей с гаджета , малка си. Можеш да гостуваш, да преспиваш , но живеене-не. Почакай да минат години, порасни и тогава. Сега само се обричаш да си робиня и ти изостава твоя живот.

11.   Я ги взривявай , да си ядат манджите . Като не им харесва да си готвят те , ти гледай мъжа си , а ако не те подкрепя ще готвиш на друг.

12.   Колко пъти ще я пишеш тази тема?

13.   Свекърът да не е касат, че само коментира и предявява претенции вместо да си сготви? А ти на 19г защо си се навряла да живееш като едно време при свекъри? Изнасяйте се и това е.

14.   А защо живеете заедно и имате такива отношения. Абсолютна простия. На 19 тръгнала да се тръшка и готви. Отделяйте се работете, плащайте си наема и гради свой живот без да готвиш на тоя и оня.

15.   №7 Нещо май не си наясно с думите. Приятеля е приятел докато вечер те прибира при родителите ти или сама в твоя дом, ако обаче се пренесеш в дома му, или той в твоя и заживеете заедно, вече не ти е приятел, а партньор в семейното съжителство и отговорностите ви, както неговите така и твоите се променят. Докато сте приятели, нито той, нито ти имате задължение да мислите за подслона, оцеляването, храната, дрехите или завивките на приятеля или приятелката. Когато заживеете на семейни начала поемате тези задължения, като партньори.
В случая нито авторката, нито партньора й имат жилище и са длъжни да се съобразяват с хазяите си, поне докато ползват дома им. А отделно щом са решили да живеят на семейни начала са длъжни да уважават родителите на партньора си. Никой не й е длъжен на авторката да й готви да й осигурява каквото и да било, тя е пълнолетен гражданин и е длъжна сама да си осигурява всичко в живота си. Щом е приела да живее в дома на родителите на партньора си е длъжна да им се отблагодари поне с домакинска работа. А сигурно тока, интернета и водата й плащат, и сапуни и шампоани й осигуряват, сигурно и някоя дреха са й купили и одеало да се завива са й дали, нима тези хора, които уж са й никави са длъжни да й осигуряват всичко това???

16.   Първо на който не му харесва да си сготви сам. Трябва да са по-търпеливи с теб. Ти сега се учиш. Не става с викане и забележки а със спокоен тон със желание да те научат да готвиш. Споко, аз съм на 32 години и не мога да готвя. Да не ти пука. Не стига, че искаш да отмениш свекървата ама претенции. Ако беше някоя мързелана изобщо нямаше да си мръдне пръстта. Все пак ти имаш желание да се научиш.