Споделена история от Семейство

Как да кажа на родителите си, че той има дете?
Здравейте, ще ви питам нещо, което е много болна моя тема. Имам две годишна връзка с мъж, който има дете. Родителите ми много го харесват познават се всичко точно, НО той има дете. В самото начало като започна връзката ни аз не възлагах надежди в нея и мислех, че ще приключи обаче вече стана доста сериозно, живеем заедно и т. н. Но идва един момент в който той вече ми казва, че така не става и трябва те да знаят за него. В семейството ми няма подобни истории, майка ми е притеснителна и като им кажа ще започнат да ме разпитват за това подробно, а аз не искам да ги разочаровам и да се карам с тях вече съм имала спречквания за стари гаджета и караници. Моля помогнете ми как да подходя в тази ситуация, много ми е трудно...

Коментари

1.   Мале, мале 2 г и да не си споделила, в кой век живеете, хората на запад, където живея (Холандия) половината им връзки са с хора с деца и това не е никакъв проблем нито за родители нито за самите тях, явно в Бг още сте с мисленето от едно време :)
Щом харесват приятеля ти и ти за тези 2 г си видяла и разбрала що за човек е (надявам се свестен), обичате се и уважавате взаимно, това е същественото, а не това, че не му е провървяло в живота и се е разделил с бившата си жена, от която имал дете.
Казвай им и каквото да ти кажат до там, изказват си мнението и точка, ако си на 18 живота е в твоите ръце!
Успех!
Ж26

2.   Ами защо трябва да им казваш?Животът си е твой и ти и решаваш какво да правиш.

3.   След като навършиш 18г мнението на родителите ти не е миродавно. Не ти трябва тяхното одобрение с кого ще си лягаш вечер. Ако не го харесват, това е техен проблем. В крайна сметка или го приемат, или рискуват да влошат или прекъснат отношения с теб. Най-важното е да има любов и уважение в една връзка.

4.   И какво толкова като има дете?

5.   За съжаление наистина в БГ нещата са малко по-така...
Братовчед ми на времето се омъжи за жена с дете, и леле майко. Дори баща ми (неговият чичо) го увикваше по телефона и му се месеша в живота. Цялата фамилия се настроеха против него и невинната му жена. Видях как едни спокойни и здравомислещи хора, започнаха да се държат доста агресивно и брутално. Минаха над 10 години и този мой братовчед още му правят живота труден.
Както и да е. Истината е най-добрият приятел. Просто говори, не може такава тайна да бъде пазена вечно.

6.   5, от кога мъжете се омъжват?

7.   Какво от това, че има дете? Не разбирам как изобщо си крила толкова дълго толкова важна част от живота му? Детето му гостува ли ви, колко често го виждате, дава ли пари? На негово място бих се разделила с теб, ако криеш детето ми от родителите си! Та то е негова плът и кръв!
Ж33

8.   Ти в кой век живееш? Какви разсъждения, отношения, месене. Ти си имаш твой живот, вашите технен.

10.   Аз също не разбирам какво общо биха могли да имат родителите? И моят съпруг има дете от предишна връзка, така стоят нещата. Баща ми почина отдавна, но майка ми просто няма думата по въпроса, хлапето си има самостоятелна стая у нас, когато реши да дойде, грижим се за образованието й, животът си върви...

11.   Смятай колко ограничен народ сме ,по тази тема си личи ,криела си 2 г ,защо? От страх ,че мама и тати ще ти забранят да си с човека ,който обичаш и те прави щастлива ? Имаш ли 18 ,ако да е смешно да задаваш такива въпроси ,ако ти се живее с родителите и искаш да ти се месят в живота изпълни им желанието,но ако не го одобрят и се разделите помни ,че винаги ще ти се месят ,щом един път са успели пак ще го правят

13.   Я почакай да стане на 18 г и няма нужда да казваш каквото и да било. Много си глупава щом си се хванала с мъж с дете. Той има отговорности и ти ще си втора, трета цигулка или ще късаш билетите за концерта. И ако реши да ти направи и на тебе дете какво мислиш че ще раздели децата си? Смешна си!

14.   Незнам, може да реагират зле ако разберат, че той има дете.