Споделена история от Семейство

Как се сбъдна мечтата ви за дете?
Здравейте!

Бих искала в тази тема да пишат всички на които им се е сбъднала мечтата за бебе/дете независимо по какъв начин - естествено забременяване, инвитро, естествено забременяване след стерилитет, а защо не и осиновяване. :) Ще се радвам на подробно описание, за който има желание.
Ще ми бъде интересно, защото съм поела по пътя към детето и ми се иска да прочета малко истории със щастлив финал :)

Коментари

1.   Аз синаги съм мечтала за голямо семейство с 3-4 деца и да бъда млада майка. На 25 най-накрая срещнах мъж, който искаше да създаде семейство с мен. След година се оженихме и веднага започнахме да правим опити за бебе. Прекарахме още почти година в опити, когато се усъмних, че нещо не е наред. Така започнахме да посещаваме клиника по репродуктивна медицина. Така ми откриха СПЯ и направихме общо 3 ин витро опита. Третият беше успешен и вече имаме дъщеричка. От него имаме още замразени ембриони и се надяваме да имаме още поне 1 детенце, а защо не и близнаци. Понякога пътят към дете е дълъг и труден, но си заслужава усилията. Желая ти скоро да станеш майка! :)

2.   При нас не се получи 1 година, и двамата сме на 35г., опитвахме всеки месец, включително след фоликулометрия, която установяваше с точност овулацията. Нямахме здравословни проблеми. Просто не се случваше. Лятото отидохме на море и си казахме, че спираме да опитваме и за две седмици на морето правихме секс 1 път, през останалото време ядене, лежане на плажа и хубави емоции. Върнах се бременна и в момента се радваме на най-страхотната дъщеричка на света. През тази година ми беше много трудно, освен прегледите, кръвните изследвания, надеждата, а и тъпите изказвания от сорта "Айде бе, няма ли да раждаш вече?", ми идваха в повече. През тази година си проличаха приятелите, роднините, всеки се показа истинското лице. Разбрах едно, ако някой ви обича, никога, ама никога няма да повдигне темата за "бебето", без вие първи да споделите или да потърсите мнение. Ако при вас не се получава, разчистете негативните хора около вас, хранете се здравословно и преобладаващо нисковъглехидратно и нещата ще се получат. Успех!

3.   Ами по нормалния начин, решихме и си ги направихме.

4.   При нас станаха бързо двете деца, факт са, има и трудни моменти, много ме вбесява понякога. Сега ми е още по-трудно на работа и отглеждането вкъщи. Хубаво е да имаш дете все пак, щом искаш.

6.   С донорска яйцеклетка.

7.   Естествено, но с една извънматочна бременност преди това.
След това отидох в Руската църква и се помолих на Св. Серафим. Не знам вярваща ли си или не, но в нашия случай помогна. След няколко седмици новата бременност се случи.
Божа работа е това, вярвай!

8.   Лесно - искахме дете от много години, но аз съм по-малка, още не бях завършила висше. След магистратурата, като си взех дипломата и намерих хубава и лека държавна работа с добро заплащане, тогава пробвахме и стана. Дано на повече двойки така се получава.

9.   И при двете ми бременности, много бързо!
Докато си го помисля и...
По два необезопасени секса за всяка и готово!
Без да изчислявам овулация, без да се скъсваме от секс, за да стане (за жалост...), направо хванах (почти) от раз!
Явно сме фертилна двойка, а бях 32 годишна първескиня...
После и бременностите бяха уникални - без гадене и повръщане, без проблеми, без разширени вени, стрии и отпусната кожа, раждане по естествен път, изобщо...приказка!
Имам две прекрасни момичета, да са живи и здрави!

10.   Със съобразяване с овулацията няколко месеца и готово. Колкото повече го мислиш, а не действаш няма смисъл. Ж, 29

11.   "Ще се радвам на подробно описание, за който има желание." -Мечтата се осъществява с чукане всяка вечер. По подробно, къпим се заедно, и още в банята съм вдигнал самолета, прелитаме до спалнята голи и започвам да пикирам, после бомбардирам, пускам тежката артилерия, и накрая пускам бял напалм. Всичко се поема от кратера на вулкана, и след девет месеца се вижда резултата!? Мечтата изпълнена, но започват мъките породени от мечтата.

12.   Забременяването общо взето лесно, износването- много трудно.
Почти цялата бременност в болница, на системи. Пуснаха ме за една седмица да си почина и заредя позитивно и на втория ден паднах на една заледена улица. Обратно в болницата по спешност.
С негативен резус съм, позитивен мъж и детето също.
Без ваксината Rhogam и по- добре въпреки трудностите тогава и почти фаталния край. Почти всички майки с тази ваксина после отключват автоимунни заболявания.
Накрая при раждането получих жесток кръвоизлив, а нямаше кръв за мен. Намериха в крайна сметка отнякъде посред нощите и даже не универсалната, а моята въпреки че, е изключително рядка и ето ме, тук. Това благодарение а лекарят който беше на смяна онази вечер, не беше платен, само човек...
Синът ми влиза в онези само 6 %напълно здрави деца при родители с генетично несъответствие и без ваксина...
Той вече е голямо момче, спортист, креативен и почитател на адреналина. Сега като се върна назад и си спомня през какво минах за да го има...е, бих повторила всичко без съмнение.

14.   Просто се случи.