Споделена история от Семейство

Семейство
Според мъжа ми като имам деца, трябва основно да си ги гледам, ако реша, че искам ден, два да отида някъде с приятелка да разнообразие, съответно си зарязвам децата и такива разни.
Всички мъже ли имат подобно мислене, само жените ли са длъжни да са неотлъчно до децата?
Не разбирам не иска да ги гледа за два дни или аз нямам право на друг живот.

Коментари

1.   Не са всички така, затова трябва да се гледа като се жениш.

2.   Аз моята опитвах да я разкарам, че да си починв, не да ми нервничи на мене, ама не ще :D

3.   Като родиш деца, нямаш право на друг живот! Никой ли не ти го е обяснил, преди да станеш майка?

5.   Номер 3 го забрави. Започнида се отстояваш, излез от калъпа, уговори срещас приятелки, остави децата на него за час, два, после можеда очакваш в къщи да е разхвърляно, но какво от това. Научи го, че имаш нужда от свободно време и си го отстоявай.

6.   Както си го направиш е. Ако не сте ги изговорили или уточнили тези неща още преди да забременееш сега малко късно си се сетила, а и доста си го разглезила този мъж. Вариант е да започнеш с ултиматуми, да се усети, че ако не ти дава да вземаш въздух от време на време и да те отменя, може да се стигне до там да си ги гледа сам. Като не иска с добро, директно си вземи чантичката и излез за половин ден без да си вдигаш телефона - да види как се гледат деца и какво ти е и да се осъзнае, колко ти е накипяло и че може да те загуби. Ако си премълчаваш и спреш с опитите да си отстояваш правата си оставаш домашната помощница и детегледачка за следвашите 15 години.
Не си ги правила сама тези деца - като е искал семейство с деца, нека си сърба и той попарата.

7.   Аз бих оставила децата на някой и бих си прекарала свободното време с мъжа си, да си починем заедно. Какво ще правиш с приятелки ден-два? Един-два часа ОК, не би трябвало да са му проблем, но ако смяташ, че трябва в петък и събота да ходиш по баровете и после да спиш по цял ден, значи изобщо не ти е било време за деца още.

8.   Мъжа ти, ако изкарва високо доходи, много ясно, че само ти ще ги гледаш! Ако ли не, трябва да работиш за децата. Вие сте майка, времето прекарано с децата, би трябвало да ви е приоритет, пред това да излизаш с приятелки и да клюкарствате, кой с кого спал.
Жената да си знае ролята, тя е длъжна да готви и да гледа децата си.

9.   Когато нашите деца бяха малки, изобщо не сме спирали да излизаме и да се забавляваме заедно с тях. Имала съм приятелки, но съм ги канила в къщи, като се затъжа много за тях. Мъжът ми не ме е спирал да излизам сама, но на мен ми е било най-приятно със семейството ми.

10.   Той ходи ли с приятели за "ден-два"?
Нормално е да не те пуска - какво семейство сте ако всеки си ходи поотделно с преспиване някъде си?

11.   Като мъж който гледа деца и то по цял ден от събуждането до къпането и слагането да спи,понеже мамата работи по цял ден около 2-3 дена в седмицата и на мен се пада честа да се грижа.Да аз ги гледам ама жена ми ходи да работи а не ден-два някъде с приятелки...ако ми каже така жена ми да гледам,а тя да ходи някъде при положения че двамата не сме ходили сами от няколко години няма да се съглася.
Всички мъже ли са такива...и аз моята не е пускам да ходи сама(за сега още сме около 30-те знам ли на 50 какво ще стане)аз предпочитам да ходим някъде заедно сами без деца,не я ограничавам-ходи на масажи или там каквото поиска,пращам я да ходи по козметици да се грижи за себе си,когато сме заедно няма правила за обличане даже й казвам да си облича най късата рокля(историята помни много случеи да го прави и без мое присъствие)
Само да кажа че и жена ми няма да ме пусни сам някъде за няколко дена...

12.   90% от коментиращите сте функционално неграмотни! Жената НЯМА още деца!!!

14.   Разбира се, че не е прав. Всеки човек през живота си има нужда от помощ. Все едно някой работник да няма право на почивка през работния си ден дори и едно кафе да изпие или да хапне.