Споделена история от Семейство

Бременна съм и не знам какво да правя!
Здравейте! Аз съм момиче на 20 години (скоро навършени). От известно време имах авантюра с едно момче, което също е на 20. С него се познаваме вече от година и 3 месеца. Не сме имали връзка, а просто "авантюра" бих го нарекла. Виждахме се, излизахме, забавлявахме се, той ме канеше утях, правихме секс и така. Ние не сме се виждали често, а само по 1-2 пъти в месеца и така до ден днешен тази "авантюра" не се превърна във връзка. Аз много го обичам и искам да сме заедно, той ми беше първият, но той не изпитва такива чувства към мен, каквито аз към него. Той не ми е казвал, че не ме иска и не иска да има връзка с мен ,но просто си личи. И така ..да преминем към проблема.... За последно бях с него преди малко повече от месец. Една вечер пак бяхме утях и правихме секс, но нямахме презерватив. Това не ни се стори за проблем, защото и друг път го бяхме правили без. Той ме пазеше, но явно този път не успя да ме предпази и така. В края на миналия месец цикъла ми закъсняваше вече с 2 седмици ,но не обърнах внимание, защото и друг път ми се е случвало... Чаках да ми дойде, но все не ми идваше... Един ден, когато бях сама вкъщи и ми беше много притеснено, и се усмелих да си направя тест за бременност и се оказа положителен-направо бях в шок, не можах да повярвам...след това си купих още един - и той също беше положителен. Тогава просто ми прилоша ,не можех да повярвам, че това е истина, искаше ми се да беше просто сън и да се събудя ,но..... Вече знам от 2 седмици, че съм бременна и не съм казала на никой, нито на него и на приятелките ми дпри не съм казала.... Дори не знам как ще кажа и на нашите, как ще го приемат, след като те дори не познават това момче ,защото аз не съм им споделяла за него. Те просто ще побоснеят ,особено пък майка ми каквато е... Сигурно би ме накарала да направя аборт, защото тя винаги се е държала строго с мен и не ми е позволявала много неща, които дори нямат значение ,а за бебето сигурно ще ме убие -нищо, че съм голяма..защото аз все още живея с нашите и те ме издържат временно... А на него как да му кажа ,че ще става баща -та той е само на 20. Преди няколко дни той ми звъня, а аз му затворих...дори като ми писа не му отговарях - игнорирам го ,защото съм в шок и не знам как ще реагира ,ако му кажа. Той и без това не ме обича ,а камо ли да иска дете от мен. Ами ,ако ме остави или ме накара да направя аборт ако не повярва,че детето е от него. А то си е от него ,защото освен с него с друг не съм била. Какво ще правя? Направо съм в шок ,не мога да спя спокойно.. Аз го обичам много, никога до сега не съм обичала така, но на него не му пука за мен, дори не ме пита как съм. Аз нямам нищо против да имам дете ,но не исках да става така. Нито съм си стъпила на краката все още ,нито пък мъжът ,когото обичам ме обича ...А нашите какво ще кажат ? Не знам детето ми как ще оцелее ,имам чувството, че на когото и да кажа, дали на него ,дали на майка ми - ще ме накарат да направя аборт. Вярно ,че не сме искали да стане така, аз също не исках да забременея но се случи...станалото станало. Аз искам да задържа детето, не искам да правя аборт-грехота е ! После с каква съвест ще живея, че съм си убила детенцето ? Нямам си и на представа как ще се грижа за дете, нямам никаква стабилност ,нямам опит и така нататък, но каквото и да е това дете е мое и няма да си простя ,ако направя аборт ,това цял живот ще ми тежи на съвестта, а аз съм много съвестна. По цял ден плача, под напрежение съм, не знам как да подходя- преживявам нещо неуписуемо ,страх ме е и за бебето и за баща му, на който му е все тая за мен и ме търси само за секс... Как да му кажа като той не иска нищо сериозно с мен ,а за бебе да не говорим.. Веднъж си го попитах на шега кога би искал дете и той ми отговори чак,като стане на 30 или най-рано на 25-26 ,защото му се живеело и не искал да си съкращава младостта. Няма да ми е лесно да му призная,че съм бременна особено пък на него ,как да го убедя да не ме остявя ,защото чакаме дете ,не сме го планирали....Но той направи това дете.... Той никога не ме е обичал,както аз го обичам,дори се чудя защо се е занимавал с мен и винаги съм го подозирала, че е и с други момичета - побърквала съм се заради него... Винаги съм се опитвала да му се харесам, според мен съм хубаво момиче, тренирам, поддържам се ,старала съм се да изглеждам възможно най-красива,когато съм с него... Той се държи сякаш ме харесва ,когато сме заедно , а след това ме търси чак след месец, не знам защо го прави нито сме се карали, нито съм му направила нещо. Просто не му пука как се чувствам, дори забрави да ми честити и рожденния ден, който беше скоро...Не ме питайте защо съм го търпяла - опитах се да спра, но го обичам. Аз не съм искала да сме заедно само за секс, но той... Аз просто се влюбих в него и го оставих да си играе с мен като кукла - бях сляпа от любов. Умствено съм се отказвала от него, но в сърцето си не мога да приема друг...много съм плакала заради него. А сега за бебето - не знам какво ще правя, но не искам да правя аборт..ами ако ме принуди? Ако откаже да се грижи за бебето, ако родя и ако спре да ме търси какво ще правя тогава
.? А ако нашите ме притиснат ? Какво ще правя -просто целият ми живот се преобърна.. Единственото нещо, за което мога да се радвам е че бебето ми е от любимия ми.. Но каква съдба ще има това дете, самотна майка ли ще съм -направо ми се къса сърцето.... Моля ви хора помогнете ми.. Кажете ми какво да правя? Как да кажа на нашите и на него, че съм бременна? Как да запазя бебето си ,какво да правя? Никога досега не съм била толкова изплашена..... Ще съм благодарна за вашите съвети. Благодаря предварително!

Коментари

51-82 от 82

51.   Авторите,

Какво се обясняваш на тия анонимници? Пък и нагли, ще ти говорят с менторски тон за твоя живот! На бас, че повечето тук са на гърбовете на мами и на тати и всичко при тях е на тепсия поднесено, тръгнали са, наглеците, да те получават на самостоятелност и самодостатъчност, каквато те самите нямат! Що за наглост! Пък и ще ти казват да махаш детето! Гледай си живота и детето, смятам, че ще се справиш, радвам се, че все пак родителите ти ще застанат зад теб.

Както спомена един от коментиращите - ако искаш си намери работа, дори почасова работа с договор. Дори и да не намериш, ще работиш след майчинство, детето ще е при дядо и баба или в яслата, а ти на работа. Най - важното е да сте здрави, да се храниш и почиваш, пий фолиева киселина. По отношение на дрехите за бременни - в LCW например дават дрехи на прилични цени, с два - три панталони, пола, две - три тениски и блузи за бременни, ще изкараш цялата си бременност, а и ще ги носиш и след това.

Последен съвет: гледай да си спокойна, няма смисъл да даваш данък обществено мнение , не се вижда и полза да се обясняваш, камо ли пък да се натоварваш с мненията на другите. Прекрати посещенията в такива форуми. Момиче, ти си бъдеща майка, пожелавам ти успех и щастие с твоето дете! Ще се справиш!

52.   Авторке, ти ТОЛКОВА ли си наивна или се правиш!??
Най-вече коментар 37 е потресаващ с наивитета... Сигурна ли си, че си на 20, а не на 12!?

53.   Само като я чета тая авторка и се хващам за главата! Тотално объркана представа за света и взаимоотношенията. Отсега виждам всичко онова, което ще и се стовари на главата и как ще и бъдат виновни всички други на света, но не и тя самата за незрялото си мислене.

54.   До 43

Защо обиждаш авторката, идиот? Тя не е боклук, но като гледам как я обиждаш, редно е да се смята, че боклуци са такива като тебе. Като не можеш да помогнеш дори и със съвет, поне не пиши и не я обиждай! Авторке, ти не си такава! Вярвам, че ще се справиш и ще родиш хубаво дете, бащата може даде включи и по-късно, но с или без него, ще се оправиш! Не се трови тука! Радвай се на бременността си!

55.   До 51, колкото ти си анонимен толкова и аз, а авторката като си знае отговора защо пуска тема като не приема друго мнение, според мен няма смисъл от тази тема, по коментарите на авторката личи че вече е взела решение, това дали аборта е убиство на нещо което още е само една малка клетка без душа, е спорна тема !!!

56.   От авторката: Тези ,които продължавате да солите с лошите си коментари, че щял да ме остави..... МОЛЯ, ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА МОЯТ КОМЕНТАР НОМЕР 41...

58.   54 гледай ти детето на този паразит. С нищо не и отстъпваш по прстотия и наглост. Научи се на морал въпреки че според мен ще е невъзможно.

59.   Тя си е взела вече решение, няма смисъл да и да и се казва нищо повече. Заинатена си е с нейната илюзия. Все пак обаче е бременно момиче и не е добре да се травмира и нервира повече, щом и все пак ще износва плода...
От душа пожелавам ако се роди дете в крайна сметка...дано е щастливо!

60.   Какъв зор те чака, особено родителите, ако родиш, трябва да те оставят сама да си го гледаш, да ти дойде акъла.
Това са поне 20 години грижи, той бащата изобщо няма да се впечатли, че си бременна.

61.   От авторката: Искам той да бъде с мен ,но не заради мен, а заради детето... Да, обичам го, но и без него ми е добре, и сама ми е добре...но след като забременях и.... Обичам го ,но мога и без него,...но детето не може без баща! Не искам да е с мен заради чувствата ми, а най-вече заради детето... Защото за да е добре едно дете трябва и двамата му родители да са с него. Аз няма насила да го карам ,няма да тичам след него и да му се моля... Просто той ако реши да ме остави сама да гледам детето..тогава жестоко ще го настъпя... Не само той може да бяга...не само той може да ме остави сама...щото и аз мога да му го върна и аз ако реша мога да му стоваря детето над главата ,да се оправя сам ,да види че не е лесно и да разбере как се чувствам.... Ако той ме накара да се чувствам като самотна майка ,тогава и аз ще го накарам да се чувства като самотен баща...! Така че ако не иска да погледне детето и си "бие камшика" ще му покажа,че и аз мога.... Каквото той направи това и аз ще направя... Ако ме остави сама с детето ,и това ще напрвавя ще отида и ще му го стоваря над главата сам да го гледа - да види, че не е лесно сам да гледаш дете... И тогава да осъзнае на мен какво ми е и ще осъзнае ,че има нужда от мен ,защото няма сам да се справи с детето.! Както една жена може да бъде самотна майка,така и един мъж може да бъде самотен баща... Не само мъжете могат да бягат! Няма да ми е приятно да си оставя детето при него, но бих го направила само ,за да го поставя в моето положение и да разбере, че както той на мен ми е нужен така и аз на него съм му нужна заради детето! Може да изглежда, че ще използвам детето ,за да си го върна, но не е така...защото аз го искам зради детето, не искам детето ми да бъде лишено от баща... Аз искам моето дете да израстне с мен и с баща си! И така няма да му оставя друг избор освен той да се върне при мен и се надявам, че покрай детето ще ме заобича, защото аз все пак съм майката на неговото дете, което ще износя и ще родя! Как няма да ме пожелае и да усети, че има нужда от мен, като види, че и той сам няма да може да го гледа и да разбере ,какво ми причинява? Както казвате, че той не е бил длъжен да гледа детето ,така и аз не съм длъжна ....както той може да ме остави да гледам детето сама ,така и мога да реша да му го натреса утях и да го оставя сам да се оправя с бебето.... Тогава няма как да не осъзнае какво ми причинява...няма да ми е добре да си оставя детето при него,докато поумнее ,но все пак той ми е баща, нали детето ще е при баща си , а няма при чужд човек да го оставя...Тогава той сам ще ме моли да се съберем и да гледаме детето заедно,като види че е невъзможно само един родител да гледа дете, сам ще ми се моли , на повикване ще ме търси ,ще се осъзнае!

62.   Толкова брутални глупости, не бях чела скоро! Щяла да го накара да гледа бебето като му го захвърли и отиде да си гледа кефа?! Обаче иначе е много съвестна, отговорна, ще прави детето си щастливо и бла-бла...

63.   От аврорката: Благодаря на всички,които са ме разбрали! Бъдете живи и здрави!

64.   Писах тук, но сега видях че авторката смята аборта за убийство(не е). Тя ясно иска да задържи бебето. Ако беше по-образована да разбере че абортът не е убийство щеше да е на друго мнение. Щом иска да го пази, тогава да го пази, но авторке не манипулирай момчето с това дете.

65.   Вижте темата" Приятелят ми не иска дете..." качана само преди 13 дни хмм това са почти две седмици, отколкото е бременна и тая.
Начина на писане и изказването напълно съвпадат .
Това че ще го задължава чрез съд отново е споменато, и отново отговаря на коментари, явно търси внимние и това и доставя огромно удоволствие.
Това за мен е жена с психически отклонения, която е вече във втора фаза на пъкления си план ,да съсипе живота на това момче и на едно невинно дете.
Такива жени нищо не може да им помогне освен психолог.

66.   Здравейте! Аз съм момиче на 20 години (скоро навършени). От известно време имах авантюра с едно момче, което също е на 20. С него се познаваме вече от година и 3 месеца. Не сме имали връзка, а просто "авантюра" бих го нарекла.

Здравейте! Аз съм жена на 20 години... И така с моя приятел сме заедно вече от 2 години. Той също е на 20 (по-голям е от мен с 3 месеца) и може да се каже ,че живеем заедно, защото сме неразделни. Обичам го повече от всичко, той ми е първият

Обичам го повече от всичко, той ми е първият и не съм била с никой друг до сега...От месеци започнах да изпитвам голямо желание за бебе и му споделих, а той каза, че било много рано

Аз много го обичам и искам да сме заедно, той ми беше първият, но той не изпитва такива чувства към мен, каквито аз към него.

Ние с него много се обичаме и се познаваме не само откакто сме заедно ,а от малки....

Една вечер пак бяхме утях и правихме секс, но нямахме презерватив. Това не ни се стори за проблем

-Това е момента в който психарката го е подвела да я оплоди .
Това което четете са фрагменти от две различни теми. Дано това момиче бъде прибрано за лечение час по-скоро. Страх ме e, че може да се случи нещо неприятно на това дете ,след евенуалното му раждане ак ме разбирате.

67.   Явно момичето живее още в приказките и се вижда омъжена за този, който само я е ползвал като някоя жрица. Щял да плаща, да се включи в гледането-едно голямо щастливо семейство! Изведнъж ще осъзнае, че е влюбен до уши в нея, че иска дете и ще търчи за пръстен.Де да ставаше така в реалния живот! Най-много ще ти каже да се оправяш сама, че не е от него , че си минала още доста мъже и да не го занимаваш. Ще ти иска да докажеш , че е негово и т.н. Едно ходене по мъките заради издръжка.
Ако не работиш, което май стана ясно, как ще го гледаш? То това дете не иска дрехи, пелени, и куп неща? Ще обречеш едно невинно същество на немотия и труден живот от егоизъм. Коментарите ти са потресаващо наивни и просто нелепи. Нямаш любим, това си го избий от главата.Ако беше те обичал, щеше да си разбрала. Любовта не е само някой да те съблича и дарява с ласки. Та той рождения ти ден не се е сетил да ти честити, ти си мислиш, че ще хукне да гледа дете от теб. Направил бил бебе- то се прави лесно, ама няма как да поеме отговорност за него.
Присъединявам се към съветващите за аборт,просто не си достатъчно зряла за дете. Следващият път с мъж се пази.

68.   "Като цяло той няма право да остави детето си и да не се грижи за него или да ми плаща по някакви 100-200 лв. за издръжка - това е безумно!"

Леле майко, слез на земята - има право по закон, ако не работи и толова няма да даде.
Май се опитваш да вържеш момчето с детето - горокото дете и горкото момче!

69.   Авторке и аз съм в подобна ситуация, и аз имах съмнение за бременност до преди 1 седмица, но слава Богу се оказа, че не съм. Така като ми описваш приятелят си все едно имам чувството, че говорим за един и същи човек. Само дето, че моя приятел е чужденец и е на 22, а твоя е на 20. И той като твоят е не търси сериозни отношения, вятърничав е, склонен към флиртаджийство с други момичета. По едно време имахме сериозна връзка, но се раздлихме и останахме само като приятели с привилегии. Срещаме се като вас по 1 път в месеца. И аз много го обичам, на мен също ми беше първият. Така, че нямаш си и на идея колко добре разбирам как се чувстваш. За това и не те съдя. Относно бебето, щом твърдо си решила да го раждаш то тогава най-добре поговори с родителите си и с приятелят ти. Надявам се историята ти да завърши добре. Пиши какво се случва.

70.   Мод до 65

Тази тема и "Приятелят ми не иска дете" са писани от едно и също устройство, както и този коментар.

http://spodeli.net/story.php?ID=157289#comment10

71.   Сега се върнах и прочетох и първата тема от преди 13 дни. Верно, че е писано от същата. Между двете теми има противоречия - от кога го познава, например, тук пише, че се срещал с нея 1-2 пъти, там пък ходел с нея по почивки всеки месец и били неразделни, тук ходел само за секс с нея, там пък много се обичали...Явно и двете теми са фалшиви, а тази не е наред с психиката.

72.   Авторке слез долу.....на земята
Момчето е младо ,ще си хване камшика ,ще замине в чужбина и ни 100,ни 200 лв ,а ти сама ....и което е по-лошото от цялата ситуация -детето един ден ще пише в подобни форуми теми от сорта-"Защо съм се родил", "Искам да сложа край на живота си" и т.н.
Мислиш егоистично,насочено към това "какво си мисли той,че ще му се размине!",а не за това какъв живот предстои на това невинно дете ,дали ще може да стане пълноценен човек и т.н.

73.   Авторке, интересно ми е, като му оставиш детето и избягаш какво мислиш, че ще се случи? Че ще започне да го гледа? Ако действително не го иска, дали няма да му е супер лесно да го остави в дом за деца при липсваща майка.. давам просто малко храна за размисъл.
Аз няма да ти казвам дали да правиш аборт или не, защото това е твое лично решение, с което ти ще живееш цял живот. Никой не може да те накара да направиш аборт. Да, може да те убеждяват, да крещят и т.н., но за аборт се иска ТВОЕТО съгласие.
На първо време те съветвам да си пуснеш кръвен тест, да се увериш, че бремеността е вътрешноматочна, т.е. да си сигурна че действително ще има бебе.
Също така, смятам, че ти трябва да съобщиш на вашите, не раднините ти. Ако те е страх, предупреди роднините и ги викни със себе си, когато съобщаваш на вашите за подкрепа.
Съобщи и на момчето, ако се притеснаваш - обади му се по телефона. Ако започне да си държи зле, затваряш.
Момчето има същата отговорност като теб, но хората са казали - на сила хубост не става. Дори да намериш начин да го принудиш да е с теб, ако той не желае, животът ви ще е ад.
Все пак не гадай предварително, а съобщи на хората, дай им време да осмислят новината и после действай според ситуацията. Може пък да те изненадат.

74.   Авторката Аз също туко що прочетох темат "приателят ми не иска дете" изчетох всичко и не тази тема не е моя. Я прочетете хубаво и моята история, и историята на другата авторка. Тя пише, че с нейния приятел са заедно от две години и се познават от деца и май живеят заедно. И че искала дете от него а той не искал да и направи.. Учила работила и тъй нататък но поне има приятел. А аз нямам нищичко общо с нея нито уча нито работя нито имам приятел. С моят любим не сме заедно така както тя е с нейния и се обичат... Да писала е че е на 20 и може и приятеля и да е на 20 както аз и моят избранник ......Момичето е написало че иска да имат дете а ние с моя не сме искали нито аз съм искала нито той! Моята история няма нищо общо с нейната освен че и двете сме на 20 да не сме само аз и тя на 20 .момичето за разлика от мен е добре подсигурено щом има приятел който я обича, а аз нямам ! Това че съм забременяла когато историята е била написана нищо не значи аз никого не съм изнудвала за дете не съм го карала да ми прави дете както тя мисли за прави защото аз не съм искала дете за разлика от нея.. Как може да сравнявате моята история с нечия друга ? А как би се почувствало другото момиче, ако разбере ?! Моля ви се вземемете пак да ми прочетете коментара,няколко пъти го прочетете и погледнете колко са различни историите ни.
Защото аз за разлика от въпросното момиче нямам нито работа нито уча, нито пък любящ приятел като нея, дори подкрепа. А аз съм сама в цялата ситуация.

Модератор: в такъв случай вероятно "другата" авторка тайно е влязла у вас и си е написала темата през твоето устройство. Невероятно съвпадение предвид малкия град, от който сте и двете и изумително сходните истории и начин на писане. Сигурно трети човек е написал този коментар

http://spodeli.net/story.php?ID=157289#comment10

пак от същото устройство. Може би е някакво общо за цялото градче устройство, не знам.

75.   Ама ти не си добре. Значи ако те остави сама да си гледаш детето ще му го оставиш и ти и ще си тръгнеш на някъде. Ми той после може да го остави пред вратата на майка ти или в сиропиталище като каже Майка му ми го натресе, но не мога да го гледам. Значи няма да е добре детето да е без баща, но ще е добре да си го подхвърляте насам натам с откачила майка. Вместо да разправяш на нас как си бременна и как искаш да завържеш бащата с детето ходи и му го кажи на него. Това не може да го направим ние. Нали в онази история много се обичахте, а тука било авантюра. Много бащи и по 200 издръжка не дават, а нашата мома искала и много повече. Знаеш ли колко жалко звучи "Ама аз искам да е с мен, дори само заради детето" Ако имам мъж и дете и той ми каже, че е с мен само заради детето, аз самата ще си тръгна.

76.   Модераторе, имам въпрос относно казуса за 2те теми, ако история или коментар е писана "от едно и също утройство", ще има ли един и същ хеш във вашия сайт?

Мод: щом са различни теми. не.

77.   Авторке, другия път като си пишеш съчиненията, поне го прави от различни устройства. Явно не си чувала за IP адрес, но по него модераторите безпогрешно определят кой от къде пише.

78.   Абе не виждате ли че темата е провокативна, като повечето в сайта, явно на такъв тип хора им доставя удоволствие да се гаврят с хората в мрежата, жалко че от такъв хубав сайт тука почнаха да се въртят 10-20 трола и да пускат fake теми, или да спамят в коментарите, справка темата с Модератора !!

79.   Авторке, ти си много болна. Родителите ти имат право да ти казват какво ще правиш докато живееш при тях и докато те издържат. Не решават те, ако ти утре си събереш багажа, не им искаш пари и си гледаш детето сама. Относно момчето, ти няма как да го задължиш да поеме отговорност за дете, което не иска. Женените мъже, припознали децата си плащат по 100-200лв издръжка. Ти с какво си мислиш, че си по-специална? Не храни надежди и че ще се съберете и ще бъдете семейство. Това че няма друга не означава, че иска да е с теб. Той ако искаше да бъде с теб, нямаше да те вика само за секс и после да те праща да си ходиш. Според мен ти с идеята да го вържеш си забременяла нарочно и сега се правиш на невинна пред нас. На такива като теб никога не им се получава схемата.

80.   Евалата на модератора, че я издаде тази луда!

81.   До 80 така трябва, като Модовете имат съмнение че един човек пише 2-3 теми който се разминават, и манипулаторски коментари който си противоречът, ще е хубаво просто да напише коментар че е забелязал съмнение, и пишещите да си имамаме едно на ум!

82.   Авторке, като си толкова ербап, вземи кажи на момчето и родителите ти. Майка ти ще реагира бурно, защото много добре знае, че грижите за детето ще паднат основно върху нея.
Щяла си да оставиш детето на момчето, да видел той, какво е да си самотен баща? Ами той като сигнализира социалните, ще ти отнемат родителските права и ще настанят детето в дом.
Наистина темата е измислена, защото въпреки съветите да сподели с родителите и момчето, авторката не предприема нищо, а тук пише фантасмагориите си, че щяла да му остави детето да видел какво е да си самотен баща. И очаква 1000 лева издръжка от безработен.

83.   Няма страшно, кажи на родителите си. Ще се ядосат в началото но после ще ти простят. Бори се за детето си. Обърни се към социалните за помощ. Като видят усмивката в очите на детето си ще бъдат много щастливи. Ще се радват, че не си направила аборт.

51-82 от 82