Споделена история от Семейство

Нормално ли е ?
Здравейте обичам животните много ненавиждам насилието към тях ( като дете хранех ярета с биберон, събирах всички гълъби на квартала карах се с човек, който изрита пале пред очите ми, храня понякога бездомничетата около блока ), но напоследък по животинските групи забелязвам неща, които ми идват в повече. Например неведнъж се случва да нападат бъдещи майки, че са жестоки и безсърдечни задето се налага да търсят нов дом на котката си. Моя приятелка например много обича котарака си отгледа го от една шепа, но покрай бременноста си го даде за неопределено време на баба си да го гледа, защото не искаше да рискува живота, здравето и безопаността на детето си, по -натам ще си го вземе, но сега е категорична, че на първо място е детето и така трябва да бъде. Той е с буен характер и е непредвидим. Веднъж я беше одрал врата и няма гаранция, че утре няма да нападне и детето и затова е решила да ги запознае когато малката порасне малко. Да има случаи, в които се получава модела котка и бебе, но има и случаи, в които животното трудно понася присъствието на новия член на семейството. Онези дни четох в бг мама как една жена дала домашния любимец на майка си след като родила, но се случило на два пъти когато отива на гости котарака да нападне бебето и да го одраска. В Украйна секунда невнимание от страна на майка коства живота на детето и котката ляга на лицето му и го задушава. Да когато ги отглеждаме те стават като още един член на семейството, но докато на човешкото дете можеш да обясниш нещата с думи нещата и да те разбере то при животинското не е така и при първия случай когато се почувства застрашено то действа първосигнално. Вие бихте ли били спокойни ако имате бебе да сте под един покрив с котка, която е с особено поведение и понякога се случва без причина да ви одере докато спите? Аз не бих. Другото нещо, което ми прави неприятно впечатление нападат се хора, които обясняват, че се налага да се разделят с любимеца си защото те или някой друг техен близък е развил алергия, че това не било оправдание, че така предавали животното. И как точно ще помогне човек на животното ако присъствието му може да е фатално за него? На моя съученичка и бяха подарили хамстери за един от рождените и дни и известно време след това баща и започна да се задушава, направи си изследвания и се оказа алергия към хамстерите. Подариха ги на съседско дете, което искаше домашен любимец отделно на момичето му беше тежко да вижда канибализма на женската към малките и. Това, че е поставил здравето си на първо място прави ли го лош човек? Това, че млади майки предпочитат да се разделят за известно време или за постоянно с любимците си, защото искат детето им да е в безопасност прави ли ги лоши хора? Ако тези хора наистина бяха лоши и не им пукаше за животните щяха да си решат проблема изоствяйки ги на призвола на съдбата а нямаше да полагат усилия да им търсят нов дом или да ги дават на роднини. На хората, които изхърлят животни трябва да се търси отговорност не да се нападат майки, които искат да предпазят бебето си и хора с алергии Колкото и да обичам животни това нападане на майки и хора с алергии по групите за животни е прекалено и счятам, че щом става дума за безопасността на децата и здравето на близките ни не трябва да се правят компромиси.

Коментари

1.   И аз обичам животни. Няма нищо лошо ако мислиш, че за хората е по-важно здравето на близките им.

2.   Абе не знам, но аз такива коментари не съм срещала...

3.   Ами взимането на домашен любимец като цяло не трябва да е внезапна прищявка, трябва и да се помисли, че примерно след 2 г ще забременея и това коте ще се изхвърли. То не е виновно.
Домашния любимец не е само да го гледаш, да го погалиш, да му сложиш да яде и готово. То е отговорност.
Доколкото за хамстерите, животните като зайци, хамстери и пр. Изяждат малките си, защото са 'негодни' за живот. Не просто щото им се яде мръвка или че някой от стопаните е пипнал бебетата
Моите котки на село, въпреки, че не ги виждам често, като ме видят веднага тичат при мен и като родят още от новородени на няколко часа ми дават да им пипам бебоците, просто защото ако котката те обича ти има доверие. Даже пред котарачката съм взимала едно от малките да го гушкам и тя ми се търка в краката от кеф.

4.   Онзи ден попадам на пост, в който момиче и приятелят и спасяват малко котенце на улицата и търсят помощ, защото момчето има алергия и няма как да го задържат за дълго. Изядоха я с парцала какъв егосит бил, как алергията му била просто оправдание , да го била зарежела. Такива хора навярно биха пренебрегнали подобен проблем дори ако децата им се окажат потърпевши. Чудо голямо, че детето им се задушава от козината на животното важното е на него да му е добре. Съжалявам, но няма как да приема подобна подобна любов към животните за нормална. Става ли дума за здравето на близките ни компромиси не бива да се правят! Как пък не оцениха факта, че тези млади хора са спасили котето от сигурна смърт на улицата ами се хванаха за здравословните проблеми на момчето? Самият факт, че временно са прибрали животинката и и търсят нов дом въпреки здравословния проблем на момчето показва, че все пак ги е грижа за нея. Защо не търсят сметка на тези, които ги изхвърлят на улицата?