Споделена история от Семейство

Това ти пожелавам, дъще!
Здравейте, Аз съм майка на момиченце, което вчера стана на десет годинки. Времето лети, ще навърши и 18 преди да сме се усетили. Аз имах трудно детство, още ме травмират спомени за неща които не пожелавам на никого. Днес съм жива, защото Господ ми помогна, когато имах нужда от "светлина в тунела".
На моето момиченце пожелавам: Намери си мъж, който ще те уважава, ще те обича и ще те издържа. Защото без последното другите две нямат смисъл!
Бъди благословена, дъще! Пожелавам ти да случиш на съпруг!

Коментари

1.   Таман да кажа една позитивна тема и стигнах до

"Намери си мъж, който ще те уважава, ще те обича и ще те издържа. Защото без последното другите две нямат смисъл!"

Или е умшилена провокация?

2.   А дъщеря ти ще му роди ли 2-3 деца на този мъж, и ще го уважава ли, или ще се прави на феминистка?
Ако ще е първото - мога да се кандидатирам...

3.   По-добре научи момиченцето си да е независима, с професия, а мъжа какъвто го избере, такъв ще е. Да я издържа не е най-доброто, което можеш да искаш за нея.

4.   И аз съм имала трудно детство. Разбирам, че сте преминали през много изпитания. Не е добре да съветвате дъщеря си да си търси човек, който да я издържа. Спонсор. Дъщеря ви трябва да се научи да се издържа сама, да е самостоятелна за да се справя в живота. Не е добре да учите дъщеря си да е зависима от някого. Какво ще стане с нейния живот тогава. Ако мъжът, който я издържа я бие, тя ще трябва да търпи насилие, само защото я издържа ли.

5.   Докато има такива майки, които учат щерките мъжът им да ги издържа, ще има и женомразки теми. И то с право. Срам ме е от подобни жени като вас - безполезни паразити. А когато момиченцето остарее и няма какво много да предложи, защото е научено само да смуче от гостоприемника, ще бъде заменено за по-нов и готин модел. Ко праим тогава? Насърчавайте ги да се оправят сами в тоя живот, защото никой за нищо не им е длъжен, а хората са непостоянни и зли. Ако сама не можеш да се издържаш и бориш, нищо друго няма значение. Обричате децата си да разчитат на чужди подаяния. Ех, изконното право на всяка торба с месо да се възпроизвежда води до е такива работи...

6.   Предполагам си от жените дето предпочитат да си стоят в къщи и да въртят домакинство с надеждата мъжът да издържа.
Няма лошо, ама защо да проектираш собствената си неспособност на дъщеря си?
Не е ли по-добре да си учи, се развива и да не зависи от никого?
Така ще бъде във връзка само ако иска, с равен с който да има нормално семейство в което двамата имат равни права и задължения относно всичко свързващо общият им живот.
После реват че, не могат да си тръгнат защото нямали нито работа, нито пари и съвсем естествено нито самочувствие...

Жена съм, никога не бих се поставила в подобна позиция!

7.   Явно жената си има причини за такова пожелание. Може в живота да е попаднала на мъж, който е трябвало тя да издържа. Такива истории не липсват. Баща ми ми пожелаваше същото и то се сбъдна в общи линии. Не съм модерна феминистка, а жена, която е приела ролята си на майка и домакиня и й харесва.

8.   Защо трябва да я издържа? 21ви век е, жените имат равен достъп до образование и работа. Съвсем нормално е да допринасят за семейните финанси.

9.   Това издържане звучи като някаква самоцел, което не е добре.

10.   Аз съм ок да издържам жена стига тя да е ок да имаме 3 деца и да гледа домакинската работа (не че не бих помагал и там като имам възможност, аз обичам да готвя, просто ако ще я издържам нея и децата, ще съм зает с работа през много време).

11.   Ами вижке кои жени успяват - издържаните от мъж, под една или друга форма. На едните подаряват жилище и кола, на другите предаване по телевизията, на трети - фирма/фризьорски салон...на четвърти всичко заедно...Това е реалността в България. Нормалната работеща жена никога не може да има стандарт като от лъскавите списания и хубав живот, какъвто имат кифлите-паразити. Това са социалните условия, уви.

12.   Авторке цялото ти пожелание за мъж който да уважава, да обича, да издържа, зависи само от това ти на каква издръжка ще свикнеш дъщеря си докато е малка! Ако я свикнеш у вас да има слугиня, която да пере и готви а тя по цял ден да виси в мола, няма да намери мъж който да я уважава. Ако я свикнеш да интригантства и лъже, тя няма да намери мъж който да я обича. Ако я свикнеш да тропа с краче и само да иска, няма да намери и мъж да я издържа.
Иначе ако я научиш да учи и са се развива, да е работилива и подържана, да е грижлива и честна, ако я научиш тя самата да може да обича, да е скромна и състрадателна, ще се намерят десетки свестни мъже, които ще я уважават, ще искат да я обичат и издържат. Всичко зависи от теб авторке.

13.   Аз мисля, че дори да има възможност да я издържа, една жена трябва да се занимава с нещо, дори да е работа на 4ч.

14.   Разбира се, че темата е умишлена провокация. Защо изобщо му
коментирате на този скучаещ възрастен човек..

15.   Много хубаво пожелание. Дано всяка жена си намери по един такъв. Мъже без пари, авантаджии, просаци, бусаджии и подобна сган на всеки ъгъл.

16.   За мъжа разбрахме какво ще прави, ами щерката? Ще вдига краката и ще му харчи парите ли? И докато намери подходящия балък, ще я опраскат 40-50 мераклии? После се обиждайте като мъжете ви наричат меркантилни кифли и к...ви.

17.   10 годишните момиченца трябва да си пишат домашните и да четат книжки, а не да им се говори за мъже. Кой нормален родител говори на 10 годишно такива работи? Аман от откачени дъртаци из мрежата!

18.   15, нали? Щото мърлявите коври са по-малко и са по-качествени, нали... :)

19.   Тръгнах да пиша коментар, но номер 5 е казал/а всичко, което исках. Благодаря.

жена, 22г

20.   Темата е провокация. Не може една майка на 10 г момиче да пожелава такива неща. На тази възраст момичетата трява да мислят за учене. Ако дъщерята беше на 19 или 20 разбирам

21.   Аз пък бих си търсила мъж дето му се прави повече секс, ако има пари да дава го приемам за бонус.