Споделена история от Семейство

Семейство на мъжа ми
Здравейте. Започвам с това, че съм жена, на 26 години, ако въобще има значение. Бременна съм и с мъжа ми очакваме първото си дете. Щастливи сме и нямаме търпение да се роди. В момента строим къща и скоро се нанасяме. Баща ми започна преди няколко години строежа и малко по малко сме на финала :)
До тук всичко е супер, обаче единствено моето семейство и мъжа ми се включваме в почистването и подреждането на дома ни. Мъжа ми работи 6 дни в седмицата, баща ми всеки ден, аз съм бременна, както вече споменах и всичко пада върху майка ми, която от 3 години се занимава с домакинство и градинарство. Изключително ми е неприятно, че тя поема почти цялата работа. Тя отделно поддържа още 2 къщи и 2 градини. Аз доколкото мога върша нещо, макар и малко и основно. Но родителите на мъжа ми изобщо не проявяват интерес дори да попитат как върви, да не говорим да се обадят, да ни предположат помощ или направо да дойдат (живеем в един град и двете семейства). От една страна ги разбирам, тъй като всеки ден са на работа, но поне да се обадят, да се поинтересуват. Само ни казват "не се обаждаме, защото знаем, че имате работа". Преди време садихме растения, подравнихме земята, прекопахме, подготвихме почвата за насяването на трева и засадихме храсти. Това стана в рамките на 3 дни, аз майка ми и мъжа ми и накрая им изпращам снимка, и получавам майтап за отговор, че нищо не сме направили. Ами за мен е неуместно след 3 дена работа в жегата, да виждаш сина ти, че едва се движи и да се майтапиш. За себе си няма да коментирам дори ... А на баща му постоянно му е смешно.
Преди се виждахме по-често с тях, сега спряхме, защото аз просто нямам желание да отида да ги видя...
Сега следва разбира се да направим освещаване на дома в най-скоро време, но аз дори не искам... как ще ги поканя и как ще дойдат. Казват, че им е неудобно, баща ми да прави всичко и до там. И на мен не ми е удобно вече.
Не бих казала, че искам съвет, а просто споделям, защото знам, че нито ще кажа на тях, нито на мъжа ми. Нещата няма да се променят. Ще се примиря в последствие и това е. Ще направим освещаване, ще мине някак, все пак ще е просто едно семейно събиране за няколко часа ...

Коментари

51-51 от 51

54.   Не са длъжни да й помагат.

Освен това да не мислите. че е похвално бременни жени да работят в напреднала бременност.

51-51 от 51