Споделена история от Семейство

Баща ми ни изостави, когато се родих
Ох от къде да започна. То толкова време съм го мислила и съм се тормозила, че не знам какво да напиша. Бъдете готови за роман или някакъв филм...

Момиче съм, на 18 години почти. Имам най-добрата майка в целия свят, която е направила и прави всичко възможно, за да съм добре. Нямам лишения. Имам си всичко. Имам по-голям брат (на 23 е) и вече работи...Големи сме. Проблемът ли..Проблемът е, че като малка (до 14 години някъде) не ми пукаше изобщо къде е баща ми, защо ни е изоставил, въобще не съм обръщала внимание на това. Но ето, че пораснах (за жалост). Дори не мога да опиша какво чувствам, как се описват чувства. Баща ми е изоставил семейството ми месец след като съм се родила. Буквално знам само името му и годините му. Това е. Сега дори не знам дали е жив или мъртъв, но мисля, че ако беше мъртъв щях да знам...Не това е важното. Писна ми да се тормозя..Не знам какво е да кажеш ,,тате", не знам какво е да имам мъжка закрила, ако така мога да се изкажа. Всеки път като чуя разговор между баща и дъщеря се питам: Ами ако имах баща....какъв ли щеше да е животът ми? И така нататък. Знам, че ще ви прозвучи детинско, наясно съм какво пиша. През всички тези 18 години почти веднъж не се е обадил нито на мен нито на брат ми. Добре де..няма да псувам, че е забранено. Как може да си толкова спокоен след като си изоставил 2 деца и една майка. Как спи спокойно. Понеже аз съм имала нощи, в които не съм спирала да си мисля за това (по какво си приличам с него, по какво се различавам и подобни) хора НЯМАМ МУ ДОРИ СНИМКА. Знам какво ще кажете: не ти трябва такъв баща щом нищо не ти липсва в животът ти. Да, имам покрив над главата ми и мама е щастливо женена в момента и всичко е ,,идеално". В кавички е понеже никое семейство не е перфектно, няма и как да бъде. Но разберете ме...Цял живот сякаш имам някаква липса в мен, за която се обвинявам. Казвала съм си: ако не се бях раждала мама и ,,тате" щяха да са заедно. Но след това се сещам, че той е имал проблеми с алкохола и като цяло май е изневерил на мама, ако помня ,,историята на живота ми" правилно. Изморих се вече да се тормозя с факта, че ни е изоставил. Добре пак питам КАК ЖИВЕЕ СПОКОЙНО. Хора що за човек трябва да си, за да изоставиш БЕБЕ, 5годишно дете и жена така сякаш са просто нищо, сякаш не са съществували за теб. Мислих си, че просто не е бил готов да бъде баща, ахахха да ама не. Брат ми като се е родил все пак е бил с мама още...Аз съм била проблемът му май. И просто ужасно е чувството. Липсва ми човекът, който е съсипал живота на мама. Липсва ми идиот, който знае, че съществувам, а буквално дори рождения ми ден сигурно не помни. Гласът му, външният му вид, характера му, не знам нищо за него. Повечето ваши отговори знам какви ще бъдат. Но просто исках да споделя. С мама съм говорила само веднъж за него и не искам повече да притеснявам и нея. Като бях малка не съм питала никога, защо се притеснявам и го мисля сега. Не искам съвет, няма как да ме разберете, ако не знаете какво е. Просто като последно изречение ще кажа...чувствам липса, това е. Празно място в мен, не мога да го обясня по друг начин. Сякаш една половинка ми е няма и за тази половинка не знам нищо. Мразя я тази половинка, но я искам...ох то стана някаква балада или индийски сериал. Спирам да пиша. Знай едно..Каквото и да напишеш, НЕ ЗНАЕШ какво ми е. Всеки реагира по различен начин на всичко. Не съм единствената без баща, знам го. Пределно ми е ясно споко. Знам и друго...Никой не може да ми помогне, аз самата трябва да го превъзмогна. Наречете ме филмарка, няма проблем. Свикнала съм никой да не ме разбира!

Коментари

1.   Трябва да се съсредоточиш върху намирането на свестен мъж, с когото да изградите дълготрайна връзка.

Излишно е да тъжиш за баща ти. Човекът може би е пълен със свои си проблеми - здравословни, психични, емоционални, поведенчески, парични... И да го намериш, кел файда.

Изгради връзка с добро момче/мъж и се концентрирай в учене, работа и изграждане на нормално семейство.

Успех ти желая.

2.   Аз мисля, че е добре дс го издириш за дс можеш дс затвориш тази страница/рана/прязнота в себе си.
Потърси го, опитай да организираш среща-запознанство. Прекарай час- два с него. Огледай го, питай каквото искаш да знаеш без значение дали той ще бъде искрен. Така поне ще имаш лице и език на тялото най-малкото в които да разпознаваш и част от себе си, също други от които напълно ще се дистанцираш вероятно.
Сигурна съм, че майка ти ще разбере, говори с нея и я помоли за помощ в издирването му.
Напълно нормално е да искаш да познаваш и другата част от произхода си! В това няма нищо лошо, даже е желателно за да не проектираш в бъдещия си живот емоционални липси от миналото, от липсата на баща.

3.   Аз на твое място щях да разпитам обстойно майка си. Щях да искам да се запозная с него. Не за друго, ами теб неизвестното те мъчи. Ако имаше поне нищожен спомен за него, различно щеше да е. Все пак не си го избирала ти за свой баща, майка ти го е избрала. Не й е било тежко само на нея, на теб също ти е тежко, че си израснала без баща. Така че да, мисля си в пълното си право да питам и да искаш да знаеш. Да се запознаеш с него, за да можеш да затвориш страницата.

4.   И аз съм на мнение, че трябва да го потърсиш и да се срещнеш с него. Дали майка ти наистина не знае нищо за него? Чак една снимка да не е останала със него??
А дали е възможно, майка ти да не е позволявала да ви търси?? Ако е наистина някакъв пияница..Може и в чужбина да е, кой знае..
Ж41

5.   Понякога злото е за добро. Представи си, че той е бил с вас и ви е бил, тормозел е майка ти... Ти си го представяш в романтична светлина и затова се измъчваш. Но реалността е друга. Мога да ти разкажа за моя баща, който не ме е искал и е карал майка ми да направи аборт. Тя обаче ме е задържала. И така - аз имах баща, който не разговаря нито веднъж в живота си с мен! Дори за времето. Ако ми кажеше нещо то беше да ми направи забележки. Е, предпочитах да нямам баща, отколкото този пасивен тормоз. Така че си помисли, че нямаш баща за добро. Намери си добро момче и създай семейство. Това е важното.

6.   Аз съм малко по-полям от теб и съм същия случай, но пък никога не ми е пречило, имам свободата да правя каквото и когато си поискам, нито ще гледам възрастен родител, който не е отделил и 1 минута от времето си за мен, нито някой ме е вкарал в неговия коловоз и виждане какво трябва да правя със живота си. Каквото са ти казали по-горе е релевантно и при мен. Важното е да си изградя мое здраво семейство. Не зачитам авторитети, много съм се борил сам и дори ми носи удоволствие, да знам, че съм способен и не завися от никого. Това бих искал да го предам и на децата си (дано).

Изобщо не си му била проблем ти, човекът е слаб психически или неузрял и вероятно никога не е стигнал до този момент. Знаеш ли, че има хора дори на 65, които никога не са могли да поемат отговорност, цял живот и те като брой наистина са много. Номер 1 поне за мен е уцелил точно в десетката, намери си добро, умно, готово да се бори със живота момче и си изживейте и хубавите моменти.

Аз лично, не бих потърсил зрял човек, който не се е поинтересувал 20 години от мен, та то е направо комично, за мен този човек е като всеки непознат продавач във магазина, трениращия до мен във залата. Човек с негов си живот. Изобщо не ме интересуват подбудите му за неговите действия да избяга като страхливец. Запомни, че хората са много страхливи и безотговорни. Важните уроци от живота вече съм ги усвоил, да, няма кой да ми удари едно рамо, но какво може да ми предаде човек който не е бил там когато трябва, просто една ненужна информация. Ами живях там, работих там, еди какво си, а у теб ще назрее въпросът, е толкова ли не можа да се обадиш и т.н. Животът е кратък, не се терзай и знай, че такива хора не са пълноценни.

7.   "Хора що за човек трябва да си, за да изоставиш БЕБЕ, 5годишно дете и жена така сякаш са просто нищо"

Очевидно такъв който майка ти е харесала и е решила, че него ще го прави баща... От цялото ти словоизлеяние става много ясно, че обвиняваш само него, а за тангото са нужни двама скъпа... Ако не го схващаш, и не виждаш проблемите и в майка си, то ще ги повториш, попадайки на подобен мъж и в подобна ситуация...

И да, има всякакви хора, включително и такива. И аз съм зарязано дете, макар и в по-късните години. Като порастнах и видях жените от другата позиция, какво ги привлича, как се държат... ми стана ясно, защо има толкова като нас... Познавам доста от приятелите на майка си, и честно казано не мисля че друг би постъпил толкова зле. Дето се вика - някои жени наистина със свещ ги търсят... Затова навремето са ви омъжвали бащите ви. Не ви кефи да го чувате, но не разбирате от мъже.

8.   Недей да мислиш че ти си причината той да си тръгне. Това кога точно си е заминал е без значение, най-много да го е използвал за оправдание, а вероятно е искал да си замине още преди това. Подобен човек, да беше останал при вас, най-вероятно нещата щяха да са по-зле в някакъв план, повярвай. Понякога без баща е по-добре отколкото с кофти такъв.

Но най-важното е - не вземай ти отговорност за чуждите решения. Свестен човек не зарязва семейството си заради това че му се е родило дете. Ако те интересуват разни неща, запиши си конкретни въпроси и поговори с майка си. Мисля че няма да е голям проблем да ти разкаже на един два пъти каквото те интересува, стига да не се превърне в обсебваща тема за теб и да я търсиш само за това.

9.   Само, че вместо да се тръшкаш и да раздаваш правосъдие, как може, как бил спокоен и т.н. защото това не води до нищо добро и е типична проява на ограниченост и неприемане на живота, на реалността, на Бог, защото няма нищо случайно, защо това ти се е случило. Ти няма как да върнеш жинота на зад. И никога в една връзка, не е виновен само един. В Библията пише не си създавай кумири. В света няма правилно, това е живота, не си единствината, има и много по-лоши неща, ти си отраснал в любов и грижа от майка ти, ако и тя те беше зарязла? Всеки от нас има живот и съдба, кърмични уроци. Намери баща си, престани да мислиш, анализираш, философстваш, да гледаш как баща говорил с дъщеря си, защото ти виждаш този разговор и отношенията им, но не знаеш каква е действителността и през твоят поглед пречупваш, че всички са супер щастлив, само ти си зле. Никога не се сравнавай с никого, само със себе си можеш да го правиш.
Намери баща си, задай си въпросите, изслушай го. С обвинения нищо няма да постигнеш и осъзнай, че ти проектираш твоето бъдеще и бащата е проекция на мъжа, който ще намериш и ако не се осъзнаеш утре ще повториш фамилния сценарий. Обичай и уважавай майка си, бъди и благодарна, но се селектирай от нея и гради своя живот нека тя върви по своя, дано има или да си намери мъж, защото такива родители всеотдаен на децата си, са лоши за себе си. Моя приятелка в същата ситуация, цял живот има проблем с мъжете, всички са тъпаци, използвачи, зарязвали жените....и куп глупости. На 30 и се осъзна, че трябва да се изнесе и да гради живота си сама. Мама е до вре, после нейната прекрасна, отдадена майка, беше прът в колелото. Търсеше и мъж, някакви пълни льольовци, правеше и срещи. Ужасно. Така че, живота не е само, черно и бяло, поговори със специалист и бъди благодарна, че си на този свят, и че си млада и бъдещето е през теб. Спри да искаш и очакваш от другите как да се държат, кой как се чувствал, защото всеки е отговорен за собствените си емоции. Моя живот е бил много труден, без майка, с мащеха и баща, който беше изцяло отдаден на нея и копиращ отвратителното и поведение. Имам уважение и към двамата, въпреки болката, не ги съдя, не търся справедливост, не крещя. Просто приех обстоятелствата, сложих ясна граница и се отделих от тях емоционално. Безсънните нощи, хилядите лоши спомени и болка ме спазваха ежедневно.

10.   Много ви благодаря за отговорите. Относно номер 7...Мама никога ама никога не се е оплаквала затова, че ме е отгледала сама. Веднъж не ме е обидила през живота. Обратното - каквото искам го получавам (не съм богата или нещо подобно, имах предвид, че не ми липсва нищо)Говорила съм с нея само веднъж и тя ми каза, че просто го мрази баща ми. Нз какъв е твоят случай, обаче баща ми си е тръгнал, а мама е останала. Аз вина в нея не виждам и никога няма да видя!

11.   Не знам обаче не бих могла да обвинявам така един човек когото не познавам никога не съм виждала дори на снимка, и нищо не знам за него.
Обвиняваш го че не е търсил контакт с теб, а дали майката не е възпирала опитите му за контакт с децата му? Питаш ли се защо у вас няма, нито една негова снимка, пък било то и снимка с 5годишния му син? Не се ли питаш защо и след 20 години майка ти още таи омраза към него? Защо си убедена че той избягал, а майка ти останала, не е ли възможно тя да е избягала с вас при новия ви баща? Не те ли гложди причината за чак толкова продължителна омраза? Ако той е толкова лош как и защо майка ти му е родила две деца и то през 5 години?

12.   Хайде сега го изкарахте тоя баща егати невинната жертва. Човек който истински държи на децата си и се интересува от тях, ще намери начин.

Какви са тия оправдания и обвинения че майката го е прогонила едва ли не. Дори да е била жената причина за раздялата, това не извинява пълното му отсъствие от живота на децата. Тези които си правят устата в коментарите се чудя колко деца самите те са зарязали и си търсят извинение другаде, вместо в своята собствена слабохарактерност.

13.   Абе какво го оневинявате тоя "баща", дето даже и това не е. Кой имал вина да си тръгне отдавна няма значение, но собствената му дъщеря до ден днешен да не го познава? Вината си е изцяло на "бащата". Иска ли да си види детето, светът ще обърне, но ще се случи. В случая този явно не го интересува. Както и много други като него. Омръзнало му да си играе на семейство и хванал пътя. Просто е решил човекът, че не го кефи, твърде много отговорности. Това е положението с мъжете и към днешна дата.

14.   Чакай малко чакай. Номер 11 за снимките си права, в смисъл нямам нищо негово и 100% си има причина. Обаче нов баща аз съм нямала...мама се ожени преди 2 години. В смисъл нямам нищо против това. Искам да е щастлива най-накрая. Пита ме защо го мисля за толкова лош човек. Ами да видим...той ЗНАЕ за мен. ЗНАЕ къде съм (познавам чичо си поне (брат му) него съм го виждала (ха познай алкохолик е чичо ми) и да баща ми, ако иска може да дойде още сега. Къде е вината на мама в цялото нещо. Права си. Няма как да мразя човек, колко не съм виждала. Обаче повярвай ми, чувството на всеки мой рожден ден да чакам поне да се обади е ужасно. Аз съм от супер малък град (затова казах, че ако иска може да ме намери) но може сега да е зает с негово ново семейство. Питам се като го питат колко деца имаш как отговаря..

15.   Мило момиче, в твоя образ припознах себе си!!! Мъж съм на 23 години! На колкото години е твоят брат! Тая травма остава за цял живот! Коментар 9 ме издразни много! Няма да ни разбират! Само аз те разбирам!!!! Знам колко много боли! Не очаквай съчувствие и разбиране! Който не е имал такава съдба като нашата няма да ни разберат!!! Когато бях на 10 майка ми и баща ми се разведоха! Живял съм 2 години при втори баща в друг град!!; Тормоз, разбита психика, нервната ми система!! Живота ме озлоби, станах злобен човек!!! За едно момче е много важно да има баща!! Мъжка опора, да си кажат нещо по мъжки!! Вече съм на 23 и не мога да преодолея тази травма!!! Тя остава за цял живот!!! До гроб!!!! Баща ми изобщо не ме търси! Живеем в един град и когато ме види се прави че не ме вижда. Нито веднъж не ме е попитал как съм, в училище как е? От 10 години не ми е честитил рождения ден, нито именните дни! Не ми е помогнал с нищо! Всяко лято работя и си изкарвам сам прехраната! Какви чувства тая към него ли??? Мразя го!!! Той ми съсипа детството, психиката! Да гледаш другите деца как са щастливи, а ти да няма на кого да кажеш татко!!! Знам какво ти е!!! И страдам с теб! Има и още но смятам да спра до тук!!! Пиши ми ! Живота е една непрестанна борба!!!

16.   В главата си сигурно имаш милион въпроси, кой е, какъв е, какъв е животът му и най-вече защо ви е изоставил, така че опитай се да го намериш, дори и само за да установиш, че е пълен и...т. Няма значение, важното е да получиш отговорите, които търсиш и да можеш спокойно да продължиш напред. Най-вероятно темата е твърде болезнена за майка ти, за това поговори с някой друг роднина, баба, дядо, леля... някой, който е познавал баща ти. Колкото повече инфо намериш, толкова по-лесно ще ти е да търсиш из интернет. А и не знам как е в България, но в чужбина има организации и сайтове създадени с тази цел, да намериш близък, с който си загубил връзка.
Нали знаеш, заемеш ли се сериозно, няма начин да не откриеш нещо. Друг е въпросът дали ще ти хареса това, което ще намериш.
Така, че според мен си струва, дори да е само за една кратка среща, дори да е само за да установиш, че си щастлива, че този човек не е част от живота ти. Дано намериш това, което ти е важно.
Успех!

17.   От 11
Авторке щом познаваш брат му, имам въпрос, баща ти плаща ли издръжка за вас на майка ти? Тя някога съдила ли го е за издръжка?
Иначе на рожден ден обаждане не виждам смисъл да чакаш. Първо повечето мъже не помнят важни дати, ако жена не им натяква да запомнят някоя дата. За баща ти изглежда майка му не го е научила да помни и като и жена му не го е насилвала той важни дати няма да помни. Второ щом не ти се обаждал през другите дни и на рожден ден няма да се обади.
Втория въпрос който изниква е щом сте от малтк град, как така не сте се виждали? Да не би той да е заминал за чужбина и въобще да не се връща?
Отделно след като е алкохолик, майка ти с какъв акъл е родила две деца на алкохолик и то през 5 години, значи тя е живяла с него поне 6 години.

18.   Стига глупости. Не обвинявайте майката. Тя нейната отговорност си я е поела и не е оставила децата си. Какво е това да не помни рожден и дати на собствените си деца? Данеби да са 10 деца, че да не помни. Дори и издръжка да плаща какво това гледане на дете ли е? Глупости.! Каде е емоционалната връзка, трябва да прекарва време с децата си.
Как решихте, че е бил алкохолик преди да направи 2 деца и майката е виновна. Ами ако сее пропил след брака. Повечето хора жена/мъж са различни преди съвместно съжителство. Когато няма проблеми е по лесно а когато започнат проблемите хората не винаги реагират правилно. След като е пиянде, защо съсипва живота на жена си и децата си. Да си държи мъркуча в гащите и с гума. Моят баща също отсъстваше от живота ми. Беше в затвора и не работеше там. Натякваше ми, че ни е гледал. Давал ни пари. Ама като пукне ще имам наследство кръвни а и децтки надбавки, плюс като излезе на всички мобилни оператори натрупа сметки. Супер баща си имам и супер наследство

19.   Ами от една страна е добре. Защо й е баща-пиянде да присъства в живота й. Или някой насилник или някой. който е лош.

20.   Аз съм живяла без майка, но въпреки това не мога да ви разбера. Аз дори не се замислям за тези неща. Не може ли да се съсредоточиш в учението. работата ли. живота си.