Споделена история от Семейство

Майка ми е ужасна и токсична
Здравейте имам ужасна майка проблемът ми е сложен аз съм на 25 години и не знам как да постъпя всичко идва от това че не мога да се задържа на работа поради различни причини майка ми постоянно ми крещи написва се и постоянно ме напада психически духом и въпреки че постоянно си търся работа намирам пътувам работя но не мога да се задържа на място имам огромна нприятност майка ми постоянно ме напада и не спира до такава степен че ми идват мисли за самоубийство и като и споделя ме поущрява за капак моля ви хора тя постоянно се написва почти през вечер прави се на жертва а всъщност аз съм жертвата въпреки че съм голям мъж не мога да направя нищо с вързани ръце съм не искам да и посегна и от уважение и от страх но не става така вкопчила се е в мен като удавник за клон като отида примерно някъде на работа тя постоянно иска да е център даже съм бил изгонен от работа заради нея вече ми писва и на мен от нея възползва се от мен аз да ходя по чужбина да блъска и като се случи нещо все аз съм виновния като съм в чужбина и вадя пари съм много миличък а като се върна става звяр и ме гони всяка постоянно въпреки че упорито си търся работа отида в чужбина постоя малко изкарам някой пари настрани пак ми създава проблем и пак се връщам за да мога да съм зависим от нея ужасно е моля за съвет и постоянно тя се опитва да ми намира работата чрез неен агент за да направи проблем на началниците за да не дай си боже аз да бъда по добре сам без нея и да няма кой да я погледни надявам се ако не получа помощ поне аз да помогна на някой

Коментари

1.   Махни се от майка ти, да не си на 5 годинки. Махни се, подреди живота си, не мешай с нея финанси, всеки трябва да се оправя сам. Ти си поредният пример за инфантилност и неадекватност. Бягай от този жена, уважение спазват, но с голяма дистанция и всичко ще се нареди. Дори не трябва да знае работиш ли, къде и т.н. Как ще те изгонят заради майка ти, всъщност заради неадекватното ти поведение в полите на мама. И ако не го напраниш утре ще си неудачник стар и самотен.

2.   Бате само да ти кажа че на такава тема така написано друго няма да ти отговоря освен това дето сега ти отговарям някак не е честно да искаш съвети и по тоя начин да пишеш показва неуважение към читателя най малкото а се съмнявам да не знаеш поне един преминателен знак къде да сложиш желая ти успех айде чао

3.   Повярвай в себе си и си вземи животът в ръце. Млад си и най - хубавото тепърва предстои. Трябва да се откъснеш напълно от майка си и да бъдеш самостоятелен. Само така ще се научиш да се справяш с житейските проблеми. Сега ти изглежда трудно, но ако се удпокоиш и уверено тръгнеш напред - със сигурност ще успееш. Желая ти късмет!

4.   Номер 2, коментарът ти е написан по същия начин, като темата - и ти нямаш никакви препинателни знаци, а правиш за същото забележка на автора... смешна работа си. Авторе, не си длъжен да си до майка си, ако можеш, се постарай да си на квартира или направо в друг град, защото тя със сигурност ще иска да знае къде живееш и да прави циркове. Голяма жена е, би трябвало да се оправя и без теб, защото ти така не можеш да водиш пълноценен живот. И моля ти се, слагай поне точки и тук-там някоя запетая, това цялото беше като едно изречение, и то незавършено! Ще те разбера, ако си бил пиян от яд и просто си изливаш душата, де!

5.   4, не съм 2, но не схвана ли, че това е ирония.

6.   извинете благодаря за съветите ви на всички,- аз съм автора колкото до неграмотното ми писане написах набързо колкото мога,- дори вьобще беше глупаво да публикувам такова нещо не става дума дали съм жертва или не просто исках да чуя и друго мнение по въпроса. Благодаря защото когато човек чувства иска и да се увери за това и пише по форуми статии за валидация на мислите си и чувствата си. Отдавна съм си мислел да се отделя от нея но просто не ми е дошла възможност

7.   Абе защо не разбирате автора.
Много грубо го нападате. Не може да се поставите на негово място.
За вас е много лесно да кажете изнесена се но за човек, който години наред е бил потъпкване от родители не е толкова лесно да го направи.
Били ли сте в неговите обувки не нали.
Вие не го разбирате и не можете да го разберете. Защо не можете. Изобщо не можете да го разберете.

9.   Аз се разделих преди 6 месеца след 8 месечен брак изгоних я, майка и постоянно се меси, и жена ме намрази макар че 24 години била сгрешила че живяла с мен изгоних я, напада ме, навремето майка и ми помогна с 2000 лева за огрев и ги и върнах макар и след зимата изкара 2 зими при нас и какво от това, помолих я да не се меси на нас но тя не спря сина ми 18 години живее при мен има бал и рожден ден, няма проблем да вижда майка си и баба си от мен, не може да каже че го обича и да мрази баща му... Макар че я спасих навремето и дадох и механи и животни на майка и какво от това помолих я да не се меси между нас но не се спря, продължава ме работим заедно с жена ми не говори с мен защото постоянно говори с майка си, няма проблем но аз нямам никой освен брат, тя ме напада постоянно използва майка и че съм по мълчалив и по суров и ето, иска пари и когато нямам вече не съм удобен защо помнят само лошото-има и хубаво не знам обичам жената още ходя и на психолог и знам че не мога, да простя, трудно е да почнем отначало, трябва детето да е доволен и тя също....

10.   Най-добре за теб авторе е да се отделиш.