Споделена история от Семейство

Родителите ми не ме пускат (на 25 съм)
Здравейте. От няколко месеца ходя с едно момче, но то е от друг град и се виждаме 1 път в седмицата или аз ходя за повече време. Искам да заживея и да започна работа в неговия град, но майка ми всеячески ме спира от това аз да чертая пътя си занапред. Да, в момента съм под покрива на нашите и те ми помагат с пари, но аз искам да започна наново живота си премествайки се при приятеля ми и да не завися повече от нашите финансово и както искате още го наречете. Моля ви за съвет, вече съм опитала да говоря достатъчно с майка ми и резултат няма. Баща ми е пасивен. Ако просто избягам, ще даде обратен ефект. Не ми харесва да ме командва, точно заради това и искам да започна нов живот в друг град. Какви са ми правата?

Коментари

1.   Ти си пълнолетна. Събираш пари, събираш си багажа и се изнасяш.

2.   Пълнолетен човек си и може да правиш, каквото искаш. Въпросът тук е, дали ти си поема риск, ако не потръгне, да нямаш къде да се върнеш? Предполагам това ще е заплахата.

3.   Да си на 13 и да не те пускат, разбирам. Ама ти си на 25. Няма какво да се съобразяваш с тях. Просто напускаш дома и толкова. Явно майка ти е ревнива и с който и да се хванеш, ще е същото. То ако питаш нея, трябва цял живот да си стара мома и да и седиш до полата. Не е права, така че напускай с чиста съвест. Друго решение няма. Другата алтернатива е да не се омъжиш никога и да им търпиш магариите цял живот.

4.   Ами работи, изкарай си собствени пари и се мести другаде. Там какво ще работиш? Идеи за това имаш ли? Какво си работила досега? Този мъж предлагал ли ти е да живеете заедно?
До колко добре познаваш този? Това е връзка от разстояние, малко безперспективна работа. Ако и само ти ходиш, какъв ще е тоя мъж? Модерен, изнежен.
Можеш ли да му вярваш , че не си върти други? То пак може да кръшка и в твоя град да е , пък какво остава за друг.
Винаги можеш да отидеш навсякъде. Но звучиш като доста нерешителен човек.

5.   Еми кажи на дъртите че трябва да пращат пари и като напуснеш дома, защото иначе на стари години ще ги захвърлиш на улицата да мрат гладни и ще се вразумят.

6.   Опитай да намериш работа в неговия град и да си сериозна. Тогава няма да имат какво да ти кажат. Моите родители са изключително властни и с желание за контрол и аз също на твоята възраст успях за първи път просто да кажа "не" и да продължа живота си по начина, по който аз искам. Със сигурност това носи и много отговорности със себе си, но все някога трябва да се случи.

7.   "Какви са ми правата?"

Правата ти са да си намериш работа, да се издържаш сама, и като огелпиш нещата на своя глава - сама да се оправяш... Смятам, като си на 25 трябва да ги знаеш... На 25 не се казва "да избягаш", а да се "изнесеш" на квартира. Ти се възприемаш като дете, те те възприемат като дете, за да се промени нещо, поне една от страните трябва да порасне...

8.   Има и по-зле. Ако си на 33 със социална фобия, паник атаки и физиологични проблеми ! Забравен от хората..

9.   Когато бях на 18 никой не питах, един ден си пуснах предизвестието, прибрах се и им казах: Наще в предизвестие съм, след един месец се местя в Пловдив при гаджето. Толкоз. Ся че мрънкаха и се карахме по въпроса е друга бира.Та не разбирам какво значи това не ме пускат. Познавам жени на по 25 с 3 деца, ти на 25 чакаш зелена светлина да се изнесеш, дай малко по сериозно.

10.   Ще се пренесеш при приятеля си, за да не зависиш финансово от родителите си? Значи ще зависиш от приятеля си. Тогава ще се налага от него да искаш разрешение за много неща.

11.   Аз на 21 се изнесох от нашите . Сега съм на 29. Като станеш на моите години сама ще разбереш,че няма нищо по яко от самостоятелния живот .

12.   Бягай няма да става по - добре това са токсични родители щом не те оставят да поемеш по пътя си. Откакто живея с половинката ми се чувствам в пъти по - добре. Бивша колежка на моя приятелка до такава степен са я направили техните не самостоятелна, че не може да взема сама решения за себе си, отишли веднъж на почивка и майка и и казала да не влиза в басейна, че ще настигне говорим за 35 г. жена. С половинката и още карат като гаджета тя преспива по 1 - 2 дни у тях. Колко още издържи човекът тя да събере смелост да се отдели от техните? Майка и почина, но баща и продължава с терора.Не не нормално жена на почти 40 да бъде до такава степен контролирана от родителите си. Класата ми от такива всеотдайност към родителите е останала стара мома и не е имала време да създаде семейство. Като тези жени ли искаш да станеш? Бягай докато не е станало още по - зле? Не е нормално родител да спира развитието на детето зи заради егоизма си!

13.   А защо въобще трябва да питаш майка си? !

14.   Трябва да си намериш работа за да може да се изнесеш на квартира.