Споделена история от Семейство

Семейството ми ми влияе много зле
Здравей, аз съм момиче на 15 години, уча в художествено училище, тук съм за съвет, какво да правя и как да постъпя в тази ситуация, майка ми е алкохоличка, приятелят ѝ я пребива, баща ми винаги си хваща някакви с извинение курви за приятелки, които му се месят в отношенията между мен със сестра ми и баща ми, баба ми си мислеше, че съм лесбийка, защото не общувам с момчета, дядо ми не подкрепя това, че влязох в художествено училище, защото иска да стана аптекарка, сестра ми е много умно момиче, с две години по малка е от мен, но когато някой ѝ каже някаква мръсна лъжа за мен, се държи с мен като с боклук, любимият ми стил музика е рок, когато баба ми разбра, че слушам рок, ме изгори от апартамента си, стоях на улицата 5 часа на жегата, докато баща ми не дойде да ме вземе вкъщи, всички тези хора си изливат всекидневни гнева върху мен, на никого от тези хора не споделям нищо от както се помня, защото имах някакво предчувствие, че ще се издънят, и точно така стана, аз нищо нередно не правя, не пуша, не пия, не се дрогиран, по цял ден стоя вкъщи, защото обичам да си стоя вкъщи, заради тези хора от 5 клас се се опитвам да се режа, но не го правя, не защото ме е страх, а защото ще ме помислят за луда, почти всеки ден получавам паник атаки, взимам успокоителни, всичкия този гняв си го изкарвам на себе си, защото не обичам да правя неща които не искам да правят на мен, днес пак получих паник атака, заради новата приятелка на баща ми, която се опитва да настройва баща ми и сестра ми срещу мен, настройва ги срещу мен, защото знае, че аз знам, че за нищо не става, гледа само материалното, опитва се да ми се хареса, но не ѝ се получава, защото аз не съм материалист като сестра ми, искам само да кажа, че такива хора като мен, са използвани,тормозени и е изцедена цялата ни сила още от малки от най близките си хора, не го правя за внимание, а защото нямам на кого да споделя. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ох, милата ти. Съчувствам ти. Това е някакъв ежедневен ужас. Ако можеш започни да работиш на 4 часа, събирай пари и след три години се изнеси от вкъщи. Някъде, където твоите роднини няма да знаят къде си. Не им давай телефон, нито адрес и си живей своя живот. Съжалявам, че ти се случва това. Опитай да издържиш. И също не споделяй нищо с тях. Горе главата и успех!

2.   Като станеш пълнолетна се изнасяш и си живееш живота. На човек никога не можеш да угодиш

3.   Не ти давам съвет като хората, защото самата аз см различна. Мразя България, ще се местя в Индия, мисля да избягам още преди да съм завършила 12 клас, ще сменям религията си, отрекла съм се от брат ми, който е само на 7, аз съм на 15. Но все пак... Избягай някъде надалеч!!!

4.   Номер 3 какъв проблем имаш ти.

5.   Баща ти е прав. И аз мисля, че по -добре да следваш фармация отколкот
о да си в художествено училище.
А и да слушаш рок аз не обичам да слушам рок.