Споделена история от Семейство

Хората умират от яд, като разберат, че не работя
Здравейте. На 39 години съм. Имах късмета да се родя в семейство от средната класа. Бях единствено момиче във фамилията от четири поколения насам, завърших висше, изучих се. затова и прабаба ми и дядо ми оставиха на мен по-голямата част от “имането си”, а именно два имота, един на село, и една триетажна къща в родния ми град, както и известна сума пари, които си бяха събирали приживе. Помагах им, докато бяха стари и болни, режех им ноктите на краката, къпех ги, готвех им, чистех. Никога дори не съм се замисляла за наследство и какво ще ми оставят, а и как дори да предположа, че ще има нещо за мен, като по това време имаха два живи сина (дядо ми и брат му, Бог да го прости) и баща ми и чичо ми.
Та, както и да е, мина се време, баба ми и дядо ми починаха, с парите, които оставиха, постегнах къщата и двора и пуснах всеки един от трите етажа под наем.
Аз съм с мъжа ми, откакто съм на 19, тогава и заживяхме заедно, и до ден днешен е така. Той припечелва добре, аз си взимам наема от родния град, постегнахме и къщата на село, зимните ваканции с децата ходим там, пързаляме се, палим камината и т.н.
Забелязвам обаче яда в очите на хората като ме питат какво работя и аз им казвам, че съм домакиня. Каква е тази злоба. Вчера дори жената на брата на мъжа ми каза “а ако ти изгори къщата какво ще правиш”, на което се принудих да отговоря “ще продам тази на село и ще я реставрирам и пак ще я дам под наем!”. За такава злоба говоря. И има още хиляди други примери, които съм чувала през годините! Защо просто не се радват на това, че има човек, на когото не му се е налагало да работи и се грижи постоянно за децата си? Не мога да разбера!!! Чувствам се ужасно като усетя тази жлъч и злоба, понякога дори лъжа, че се занимавам с нещо, единствено защото не искам да усещам онези завистливи погледи! Много ми тежи това! Иска ми се някой да ми каже “ее, супер, голяма късметлийка си била”, но не! Всички гледат злобно и мълчат. Защо са толкова гадни хората. Дори приятелки от детството ми се изказват по едни особени начини..

Коментари

51-100 от 111

52.   48, ако те остави мъжо, ще се принудиш да работиш, защото няма откъде да видиш пари иначе. Не вдявам как има жени, които се хващат като удавник за сламка за някакъв мъж и доходите му и си стоят спокойно вкъщи. Всичко се случва, как не искате да сте подсигурени? Ако те остави, разболее, или най-лошото-пари откъде? ! Пълно безхаберие към себе си, децата и бъдещето им. Тоя мъж може вечно да не е в живота ти.

53.   47, много е важно как си изказваш "мнението". Не говоря за точно твоя коментар защото не го знам точно кой е. Не може да кажеш "Ти си тъп и скучен и живота ти е скучен, не си достоен за уважение, ти си мързел" и др. и после да кажеш "ама то това е лично мнение" От лично мнение до хейтене и злоба има балкан разлика.

54.   Колкото и пъти да ми оставяте 1 звезда, все ми е тая защото съм права. Булшинството от женския пол не могат да живеят без клюките и интригата. И от мъжете има много такива. Масово на работните места е змиярник. Имам колежки, които са ми казвали, че нямат търпение да дойде понеделник, защото вкъщи им било скучно, а са от тия "щастлво женените/омъжени с деца и дипломи". Ми да ви имам животите, ако единствено работата ви е разнообразие. Интересно, какво ли ви е мнението за тези, които работят от домовете си....

56.   52, ако ти се разболееш какво ще правиш? Че както и нямаш мъж? Идеи?

57.   47, от изказване на мнение до изказване на мнение има разлика. Пример:

"Голям яд. Ден без трудов стаж, как ще се пенсионираш?
Твоите деца отдавна не са гледане, сигурно са 20 годишни. Какво правиш по цял ден?
Такива жени са просто мързеливи, нищо повече. Че и скучни. " /номер 9/

Можеше ли това мнение да се изкаже без тоя гняв, злоба и осъдителност? Можеше!

"10, чисто хипотетично, ако те остави мъжо, ко правим? Откъде пари?
Лесничко е вкъщи-сериалчета, кафенца с другите мами, фейсбуци, козметици. Домакинстване за 2-3 часа и айде. Как на такива жени не ви идват на акъла, че остави ли ви мъжа, сте за никъде като не искате да работите?
Авторке, не е завист. Просто се чудят на мързела. " /номер 12/

Пак е мнение, но виж как е изказано! "Мързела, не искате да работите, остави ли ви мъжа, сте за никъде... "

"20, жена, която не иска да работи, е мързелива. " /номер 21/

Това мнение е достойно да бъде сравнено с хайку. Късо и въпреки това мнението е по-скоро обстрел с гранати, картечници и едно оръдие за цвят!

Да продължаваме ли с мненията от 32 нагоре или ти стана ясно, че да изкажеш мнението си не значи да бъдеш злобен? Поне се постарайте да не изглежда така сякаш ви доставя удоволствие да бъдете груби - все е нещо! Пък ако щете харесвайте хората като авторката!

58.   56, работя.. Няма нужда да разчитам само на парите на гаджето, все едно нещо ми има, че да не работя, или да го използвам така. Това си е чисто използване. Просто българката обожава да е на чужда издръжка и да не мисли за нищо. Друг да плаща, тя да си седи и чисти. Защото иска да е принцеса. Ако не е един платеца, ще намери друг. Ама да се хване тя да изкарва пари, да си развали кефа-няма да стане.

59.   Ох 52 век едно на някой слабоумен обяснявам. Чети! Работила съм 16 г. и пак ще работя. Черните сценарии съм ги мислила и аз. Написах си второто мнение, за да стане някаква дискусия. Защото наистина си мисля, че работата за някой шеф прави шефа богат, а работата за себе си и семейството, обогатява тях. Нашите доходи не идват само от заплати, а и от активи, в които са инвестирани много време, мисъл, труд и пари. Нарастнаха най-много, когато останах вкъщи по време на бременността и майчинството и можах да вложа времето, труда и мисълта си в тях.

60.   До 54 Ако твоето обкръжение е "змиярник" не значи, че навсякъде е така. Аз работя в офис, в който сме 5 жени. И мога да ти кажа, че сме като семейство. Работя във сферата на логистиката и спедицията. Когато една не е в кондиция останалите си разпределяме и част от нейната работа, за да й помогнем. Интриги при нас няма - не със 100 ами с един милион процента сигурност. Когато една е нападната от човек от друга фирма всички сме нейна подкрепа и опора и помагаме с каквото можем, за да се разреши проблема. Оставяме всякаква друга работа на втори план. Колежките ми са като второ семейство. Тези "змиярници" може би са в някакви офиси с лелички със соц. мислене. Или такива хора привличаш ти.

61.   56, какви въпроси задавш и ти? ! Важно е в на хората паничката да гледаме, уж от загриженост. Дано сарказмът ми се усеща.

63.   Номер 60, ето на теб ти завидях искрено. Толкова е радващо човек да е в добър екип. Харесвам такава отборна игра. Чувството за принадлежност може да те накара да летиш.
Авторката не я разбирам защо общува с хора, които не й харесват. От хора, с които не се чувстваш добре, стоиш далеч и готово. И в никакъв случай не им споделяш битието си. Така нямат материал за нападение. Това важи единствено ако не си от конкретен тип жени - знам няколко такива - много държат някой да им завиди за нещо, да се почувстват повече от другия относно нещо - затова все си обясняват и разказват битието пред разни хора. Даже едната, за която знам нарочно подбира такива, които нямат нещо си, но биха искали да имат, а тя го притежава. Обожава в края на разговора някак си така да може да се стигне до извода : виж аз колко съм много, а ти колко си по-малко, но разбира се без да го е казала директно, за да не могат да я обвинят във високомерие. Любопитно е колко злостно нападателна изведнъж става една такава, когато ефектът не й се получи, тъй като се е оказало, че на отсрещната страна не й пука за нейните работи. И съответно не е успяла да си погали егото.

64.   Защо ми се струва че повечето, които наскачаха на авторката че е мързелива и скучна са други жени? Мисля че коментарите тук са показателни за отношението което тя среща в ежедневието, от "приятелки". Дори по-лошо - директно се започна с обидни квалификации от хора които изобщо не познават авторката.

Това дали работи или не, по какъв начин ви засяга, че реагирате сякаш някой ви е настъпил? Щеше да е смешно, ако не беше толкова жалко. Говори лошо за болшинството от българките, и съжалявам мъжете ви, ако имате такива. Лично аз не бих се събрал с толкова злобна и дребнава жена.

Някои от вас се опитват да се крият зад оправданието че "изказват мнение", докато всъщност се държат пасивно-агресивно, или направо злобно.
Единственото което демонстрират подобни персони е че не са много щастливи, но искат да оправдаят начина си на живот пред себе си.

65.   59, това че си мислила черните сценарии, не значи че работиш. Седиш си 4 години и това е. За да не си развалиш кефа. Активи звучи все едно имате огромна фирма, направо верига, а реално сигурно мъжа е повишен и затова заплатата е скочила. Нямате разходи толкова, защото като не работиш, се стискате. Странно как бременна и с ревящо бебе правиш бизнеси и влагаш мисъл. Или просто правите икономии.
Това за мен си е чисто използване, само че замаскирано с готвене, чистене и пране. За да не излезе, че не вървиш нищо съвсем. Жените векове са гледали семейства и в ужасни условия, и пак не са седели вкъщи. Не е повод за гордост, че си домакиня и от друг идват парите. Срамно е.

66.   А и 52 да допълня още нещо. Естествено, че искам да съм подсигурена и аз съм, но имай предвид, че никога не може човек да бъде сигурен в нищо. Няма пълна сигурност, нито в семейството, нито в работата. Самостоятелни и независими може да сме до първата по-сериозна болест и до там. Всеки човек е зависим от партньора, шефа, политическата обстановка в страната и международната такава, от природни катаклизми и т. н. Чудесно е това, че работиш и не използваш гаджето, но това не значи, че си ПОДСИГУРЕНА. Хубаво е да има баланс. Всяка крайност е вредна. Аз съм го разбрала това отдавна, но както казах просто си разсъждавам по темата "работим за себе си-работим за шефа". И за да сме в баланс с теб двете аз ще си търся ненатоварваща работа, за да си гледам мъжа, детето и къщата, а ТИ гледай да направиш от гаджето съпруг.

67.   “Всичко се случва, как не искате да сте подсигурени? Ако те остави, разболее, или най-лошото-пари откъде? ! Пълно безхаберие към себе си, децата и бъдещето им”

“56, какви въпроси задавш и ти? ! Важно е в на хората паничката да гледаме, уж от загриженост. Дано сарказмът ми се усеща. ”

Не, не се усеща сарказма ти, усеща се абсолютен умствен крах.

68.   До 60, не мисля че аз ги привличам, защото никога не съм била такъв тип човек. Нали себеподобните уж се привличали. В малките населени места манталитетът е такъв. Събират се по беседките и обсъждат всеки, който мине. Ако пък им е скучно направо сценарии пишат.

69.   67, умственят крах е при теб. И мисля, че на 39-40 годишна жена децата и едва ли вече имат нужда от кой знае какво подсигуряване. Ей това не можете да разберете - да не нападате хората като не им знаете положението и как са си направили те сметката. Иначе, то може много неща да станат, даже и да си най-финансово и материално подсигуреният, и го казвам от опит. Повече не смятам да се занимавам с твоите напъни. Всичко добро!

70.   66, от хиляда кладенеца вода ще извадиш, за да си оправдаеш нежеланието за работа. То мъжът, децата, къщата, зависимост от шефове, а просто и ясно можеше да напишеш, че не ти се работи и ти е добре вкъщи. Друг носи заплата, ти стоиш. Колко такива майки познавам, които се сещат, че е време да работят и да подпомагат съпруга си, да не тегли само той, чак детето като стане първи-втори клас. Тогава им идва музата да участват в бюджета.

71.   Ахахаха, миии 70 какво да ти кажа-права си. Само дето се съмнявам, че и до абитуриентския бал няма да ми дойде музата. Айде изпих си кафето, сгънах едни дрехи и мисля стига толкова работа за днес. Ще ида да полегна, а вие пишете по темата -работа за себе си или работа за шефа. А междувпрочем работните в темата вие какво работите, че имате толкова време да чаткате тука? Я напишете, че и по-мързеливите като нас току виж се хванали да бачкат.

72.   71, човек да се гордее, че е мързелив.... Че е на издръжка на друг и, че не сеща с години да подпомогне обичния си партньор... Жена-трофей. Горкият мъж, който тегли с години и трябва да се държи, иначе семейството е загинало. Особено в тази криза и пандемия да си седиш преспокойно и да не подхващаш работа....
Векове жените са готвили, чистили и гледали деца. Твоето не е нещо уникално.
Човек намира време за всичко. Безработните обикновено изпадат в депресия, но като гледам тук все едно са на курорт, само че на чужда издръжка.

73.   Мила - разбирам те! Никога няма да се измъкнеш от тези хора! Внимавай с обкръжениео. ОСновно ги е яд, че не живееш съвсем спокойно, без да работш и да се блъскаш, както те го правят. И защото са гневни, но не е прито, д а си гневен, без причина или да си ядосан на себе си, почват да рационализират - Ти си я скучна, я проста, я бавна, я нещо ти има. Ама не е досаттъчно, защото не променя нещата, следователно започват с "бъдещите" неща - ще умре мъжа, ще се разведете, ще изгори къщата, децата ще разболеят, не знам си какво - И какво ще правиш тогава? Нали - спокойствие за тях, защото щеси "платиш" едва ли не! И за капак на всичко, ще вкарат, че бъдещето, те ще са по-добре от теб и по-добре, отколкото са сега, защото са амбициозни, трудещи се и проче, така че, юели да те изпреварят, което е най-жалкото. Защо да те боли, че някой има повече? Това е техен проблем, а не твой, но тях не ги интересува. И като те "наковат", като видят че са те оплашили или отвратили, то за тях е победа!

Затова е всичко! Ако имаха собствени имоти, ако имаха странични доходи или ако просто имаха доходоносни професии, нямаше да приказват така. С две думи - смени средата! Ако не може, внимвай какво им казваш.

Ето например, преди години се оплаках на еидн познат, че на работата, аз нямам парко място, а той ме изгледа и с гняв в очите ми каза:
- И какво? Хвалиш ли се? Не всички имаме кола или дори работа!!!

И тогава разбрах - трябва да внимаваш, не само какво, но и как им казваш някой неща, а други можеш да им спестиш. Имам едни познати, дето все се чудят, защо хората ги гледат накриво, когаот споделят, че дъщеря им имала колаза 120 000 евро, а синъм им имал апартамент в центъра на Лондон, но не можели да го посещават често, защото работата на мениджър в лондонсак банка е натоварена. За тях е просто информация и едва ли не оплакване, а за повечето хора излиза "Синът ни има имот з амилиони и пави стотици хиляди паундове, докато ние си приказваме в кръчмата, под панелката в която едвам кретаме". Нали... просот внимавай.

75.   До 33: А къде тогава е заровено кучето, питам аз?

76.   Като чуя "домакиня" винаги съм си представяла нещо като Аксиния от "Фермата" - жена, която не може да прави абсолютно нищо. Такива жени от това постоянно кибичене вкъщи имат нереална преценка за нещата(както и авторката). От скука се вкарват в някакви филми, в които са главни героини и всички ги мразят и им завиждат. Когато дойдат тежки времена тези жени първи дават фира - най-често психически. Животът подобен на този на домашен любимец или на стайно цвете не води до нищо хубаво.

77.   Кои хора умират от яд, авторке? Колко хора те познават освен роднините, няколко комшии и приятели? Не си публична личност, че да си популярна. И от тези, които те познават, повечето се сещат за теб като те видят, Всеки си има грижи и проблеми и не му дреме дали ти работиш или дремеш у вас. Според мен преувеличаваш. Или от скука си търсиш внимание или да се похвалиш? Явно ти самата твърде много се интересуваш от хорското мнение, иначе нямаше да ти пука изобщо кой какво мислел за теб и имотите ти, че да пускаш и тема тук.

78.   Напълно разбирам, че хората в бг масово са злобни и завистливи и си врат носа, където не им е работа. Но и напълно се присъединявам към коментиращите, че не е добра идея, докато си здрава, млада и в силата си да мързулваш по цял ден, при положение че децата ти вече нямат нужда от постоянно гледане. И не, не става въпрос за пари, а за развитие, да се чувстваш полезна, да си независима в максимална степен от мъж, от евентуални рискове при имотите и т. н. Разбира се, това си е твоя живот и ти избираш какда го живееш с всички произтичащи рискове, отговорности, както и ползи. В никакъв случай не бих те критиквал, просто това е мое мнение. Аз лично не бих искал, а и не мога да стоя вкъщи по цял ден и да тъпея, просто ще закърнея, ще ми е скучно и ще се чувствам като търтей. Най-малкото на половин ден бих работил - така хем няма да съм зависим от обстоятелства и партньор, хем пак ще си разполагам с времето. Най-малкото утре ще дойде една криза при имотите, може да няма наематели и какво правим тогава?

Най-малкото се замисли. Един ден като остарееш, мъжа ти почине и децата ти се настанят в имотите, съответно някои от тях няма да можеш да ги отдаваш под наем, тогава какво правиш? Мъжа ти го няма, за да те финансира, пенсия нямаш, на работа никой няма да те вземе тепърва на 50-60, наеми няма, защото децата ти живеят в някои от тези имоти. И какво правиш тогава? Ако и децата ти последват примера ти и решат и те живеят от наеми, тогава 2-3 наема за кого по-напред?

Разбирам да си работила 20-30 г. и да искаш вече да си живееш живота и да си почиваш, ама човек с образования, млад в разцвета на силите си и с отгледани деца да бие кучето вкъщи по цял ден, не го разбирам. Извинявай, ако ти звучи обидно, просто една гл. т. от мен, за да се замислиш евентуално.

79.   Вижте, жената заслужава все пак уважение, защото има висше образовние, както пише и се е изучила. Не, че висшето образование е гаранция за успех толкова много, но за тези, които мислят така, тя е завършила такова. Така че, все пак, не е пълна мързеливка, на която всичко ѝ е паднало отгоре и тя не е нито учила, нито работила през живота си, а е чакала родителите ѝ да я хранят, а след това мъжът ѝ - цял живот. Защото има и такив жени. Но тя не разчита на парите на съпруга си, а си получава наем. И все пак, отново не е като да е получила къщата наготово, защото, както пише, се е грижела за апрабаба си прадядо си, къпела ги е, хранела ги е, режела им е ноктите и т. н. Все едно е работела в старчески дом, един вид, като болногледач. Така че, заслужила е тази къща. Не чака и мъжът ѝ да я храни. Ако реши, може и да започне работа някой ден и на трудов договор, но в никакъв случай не е от тези жени, които чакат на мъжете си да ги издържат, не са учили и не са е образовали никога в живота си.

80.   79, за кога да решава да работи? 40-годишна жена без трудов стаж. Това може да е мечтата само на глупава жена, образованието не значи нищо.

81.   Има чудесни коментари в темата! Авторката, номер 10 и 36, поздравявам ви бъдете винаги Жени! Радвам се че имам и такива приятели/семейства в живота. Мъжът е мъж, жената жена., всеки е в хармония с вътрешната си природа.

Домът на един мъж е целия свят, но целият свят на една жена е нейният дом.

82.   79, у нас който не е решил, той не е завършил висше, това не е особен повод за гордост :-) А да започне да работи - ти шегуваш ли се? :-)) На 40 без трудов стаж, навици и умения какво ще работи, освен болногледачка, както ти забеляза? Да не говорим, че самата тя не иска, но смята, че хората й завиждат:-)

83.   Хората са зли и завистливи, на 39 би следвало да си напълно наясно. Няма какво да направиш по въпроса, освен да си живееш живота.

84.   82, прави сте, но аз просто правя сравнение, защото познавам жена, която не е работила изобщо и цял живот е разчиттала на мъжа си за всичко. Сега, той като почина, му взима пенсията и има по-висока пенсия от всички хора с 40-годишен трудов стаж, при положение, че няма и минималния.

85.   84, и това те кефи- използвачеството и мързела? Жена си, нали? Това ли е за теб любовта- да лежиш на една кълка, да му харчиш парите, да си мързелуваш? Или да си пълноценен партньор, който уважава и подкрепя?

86.   90% от хората, особено тези, които работят само за да преживяват, си мислят, че работата е само за да получиш определени пари, с които да си платиш храната и сметките.
Е, да, ама не. Забелязала ли си, че има богати хора, които продължават да работят? Едва ли го правят само за да си платят тока, нали? А замисляш ли се защо? Защото, мила, работата освен, че ти помага да се издържаш те учи и ти дава развитие. Разбира се, зависи от работата, ако си чистачка едва ли ще имаш развитие, дори и след 20 години, но тъй като ти не си в положение да работиш какво да е за да оцелееш, винаги можеш да работиш нещо, което ще ти е хем приятно, хем ще имаш развитие. Защото иначе какво, ще си затъпяваш у вас? Ако си над 60, добре, можеш да си стоиш вкъщи и да гледаш сериали, но за млад човек това е просто престъпление! Така, че не става дума да работиш нещо, което ти е досадно на пълен работен ден, а да правиш нещо за собственото си развитие. Ти си решаваш, но лично аз бих си намерила работа, дори и да разполагам с милиони, просто за да се развивам и да имам някакъв стимул да правя нещо полезно.

87.   85, не точно това казвам че не ми харесва това и затова прав сравнение, защото познавам такива гадни използвачи, а все пак, авторката не е като тях.

88.   Оставете я жената на мира. Ако иска ще си мързелува ако иска ще си работи. Нейно право е.
Да- точно така включително и да мързелува. Изказвате се така сякаш мързела е престъпление. Аман от философи. Ако жената поиска ще си мързелува по цял ден. няма да си вдига краката от масата. Нейно право е.
Вие като искате си работете трудолюбивите и това е ваше право.
Някои се изказват така сякаш жената е длъжна да работи за тях.
Ако недай си Боже нещо стане тя ще се оправя не я мислете. Мислете за себе си.

Но не съм съгласна . че и завиждат на авторката. Просто мислят за нейно добро. Предупреждават я за евентуални последици. Защо се сърди не разбирам. Братовчедката й не се е изказала злобно не я е обвинила в мързел.
Ако авторката ми беше приятелка дори сестра аз също бих я предупредила за това какво може да стане пък тя както иска така да разбира думите ми.
Сега няма проблем с имотите но в живота всичко се случва. Лошо ли е да има сигурна заплата всеки месец. Всеки месец да има допълнителен доход. Ако наемателите й напуснат имотите тя ще остане без сигурен доход поне докато намери нови.

Иначе за какво да й завиждам за една къща на село.
Да има голяма къща в центъра да София или много имоти или хубава къща в чужбина да се пръсна от яд но за една съборетина не си заслужава да си хабя нервите.
Те й завиждам съжалявам я.

Злоба има само по–въпроса с мързела. Дреме ми на мен кой е мързелив и кой трудолюбив.
Не казвам. че авторката е мързелива.

89.   Номер 52 ти прочете ли какво е написала номер 48. Тя е работила престижна работа на много високо ниво.
Сега е ред на мъжа й да работи.
Имала е разходи за представителни дрехи. за фризьор за маникюрист. за такси.
Щом е излезнала в майчинство тези разходи са намалели.
Щом тя е кадърна ще си намери винаги работа и то пак на много високо ниво.
Просто за сметка на нейната работа двамата с мъжа й са обърнали внимание на други неща.
Може би най–добре ще е тя да си намери работа на която ще има по–свободно време. Ще живеят по–скромно.

90.   Разбрах номер 59. За сметка на работата с шеф вие сте работили за себе си. Разбрах какво имаш предвид.

91.   59 тези са малоумници.

92.   Каквото като не работи в момента щом е работила за престижна фирма винаги може да си намери работа.

Престанете с това какво са правели бабите ви преди 100 века. Вече не сме в тези времена. В 21 век сме. Нищо не е същото като тогава не има нещо останало оттогава вашето закостеняла мислене.
Ясно е че подобни мнения са писани от бабичка.
Дразнят ме такива ами едно време. Като толкова ви е зор за онова време ако можеше да се върнете да се бяхте върнали в оново време.

100.   Няма за какво да се завижда, според мен. На 39 години си, не те познавам, но не разбрах дали имаш интереси, хобита, умения? Със сигурност не си богата, просто живееш нормално откъм финанси и това без да си губиш времето от 9 до 18 часа по пет дни в седмицата, НО това е чист късмет, че така ти се е стекъл животът. Няма как да ти завиждам за късмета. Всеки си има път. Ако беше постигнала нещо сама, тогава щях да се възхитя, пак нямаше да завиждам. Както и да е...
Това, което описваш ми е познато, защото самата аз не работя (постоянно) и имам пари, да живея нормално. Според мен, хората се дразнят на свободното ти време, че разполагаш с него и в същото време си позволяваш материални неща като тях или дори повече от тях. Дразнят се, че не си изтощена от работа като тях, защото вярвай ми - личи си. Не знам за теб, но аз имам времето да правя това, което искам и ми харесва, което е ценно, защото ако ходиш на работа, няма да имаш тази възможност. Та, завист - надали, по-скоро е дразнение... ако не ти пречат пряко - игнорирай ги, защото това не са хора, които ти мислят доброто и, които би искала за близки.

101.   Когато съм оставала без работа съм се радвала на свободното си време.
Но все пак ме кефир да работя.

102.   Аз не съм съгласна, че това, че не работиш те прави скучен човек или животът ти безинтересен и празен. Аз не работя и си пътувам постоянно по различни държави, чета книги, ходя на тенис, уча езици, имам много приятели, домашни любимци, готвя и снимам видеа, бих казала, че животът ми е много по-хубав и мечтан, отколкото на хората, които живеят в модерно робство-на работа, удома, на работа. Аз за много повече неща и на различни теми мога да говоря от един бачкатор. Най-малкото аз съм свободна и си опознавам света, което много ме обогатява, отколкото да гоня пари и кариерни успехи. Единствено бих работила, ако един ден не дай си Боже нещо стане и няма как да преживявам, но засега не бих си запълвала времето с работа, нито пък съм стигнала толкова долу, че да се налага да работя един месец за 1000 лева. Опитвала съм да работя на различни места(различни сфери), така просто да пробвам и не ми хареса, не бих си губила времето, здравето и щастието по такъв начин, когато имам възможността да не го правя. Безработна съм много по-щастлива и си правя каквото искам и си живея живота.

103.   Ами не знам за какво точно има да ти се завижда. Ако ти разкажа моя живот, ще си промениш мнението.

А знаеш ли колко е хубаво сам да си изработиш всичко и пак да си съпруга и майка? И не tговоря да се издържаш с наеми. :D Абсолютно "глезанчески" истории, произвеждащи некачествено племе. Обаче споделяш, защото не си доволна от живота си всъщност. :)

Ж31!

104.   Така е. Когато човек е свободен може да прави повече неща, които му носят удоволствие. Не е казано, че всяка безработна жена е домакиня. Или по-точно скучна домакиня.
Има много неща, които носят удоволствие на един човек. Не е само гледането на турски сериали.
А и ако човек има много приятели с които да се вижда ще има и социален живот.

Но все пак всичко зависи от характера на човек. Няма как всичко да е валидно за всички. Хората са различни. Всеки харесва различни неща.
Има хора, които не обичат да стоят без работа и предпочитат да са на работа.
По-трудолюбиви.

105.   102 a как се издържаш?

106.   105, мъжът ми ме издържа и като съм в моят град мама, защото тя има много пари и понякога продавам или препродавам неща и за минути буквално си осигурявам стотици левове.

107.   Една жена винаги има работа, дори и да не работи. Ако има кой да дава е добре, но на повечето им се налага да работят.
Аз и да имам не бих издържала децата, ако са пълнолетни, освен ако не учат нещо.

108.   Яко номер 106.

109.   Номер 102/106 е паразит и дори се хвали :⁠-⁠D
Темата ме кара да се замисля какви са целите на повечето хора в тоя живот... Даже ще пусна тема по въпроса, като анкета. Трагично ще е.

110.   Много ясно, че ще се гордея, защото аз съм свободна и си пътувам по света, имам интересен живот, имам цялото свободно време на света и правя само неща, които обичам, имам си много хобита и социален живот, живея си живот мечта. Никой не ми казва какво да правя, в колко да ставам, аз сама си решавам. Ако аз съм паразит, то повечето хора са едни модерни роби, работещи от 9-5 и нямащи време за нищо, гонещи някакви безсмислени успехи и катерещи кариерната стълбица, с промивани мозъци от всякъде-консуматори и марионетки на богатите евреи. Прочети за Rat race. Аз не бих позволила да се гаврят така с мен за 1000 лв на месец, при положение, че аз тези пари с бизнес ще си ги изкарам за дни, а и на мен всичко ми е подсигурено-храна, вода, ток, телефон, пътувания. Моите цели са да обиколя повечето държави в света преди да умра, да имам хубаво семейство, да помагам на бедните и нуждаещите се, да продължавам да чета и да се образовам всеки ден, да готвя още по-добре от сега, да ходя на приключения, като цяло да живея преди да умра, а не животът ми да мине в някакъв офис, както на повечето хора.

111.   Ако някои хора си имат пари защо да работят. Работата е за да се изкарат пари не за удоволствие.

51-100 от 111