Споделена история от Семейство

Мъжете трябва да издържат жените
Здравейте.
Отгледана съм в семейство, в което дядо ми се е грижил финансово за баба ми, както и прадядо ми за прабаба ми. Дядо ми е възпитал чичо ми и баща ми на същото нещо. Според родата от страна на баща ми, ако един мъж позволи жена да му плати сметката, не е мъж. Ако не може да се грижи изцяло за препитанието на семейството, значи не заслужава да има семейство. Баща ми и майка ми са възпитали мен и брат ми по същия начин. Откакто се помня баща ми винаги е казвал на брат ми, че трябва винаги да се грижи финансово за жената на сърцето си, или тази която ухажва. Казва му, че в негово присъствие любимата му и дъвка не трябва да си купи сама. Та.. аз така съм възпитана. Жените си стоят вкъщи, чистят, готвят, грижат се за децата, а мъжете се грижат за финансовото благополучие.
Така ме възпитаха, така и се ориентирах с какъв мъж да се задомя. Той има същите разбирания като моите, аз се грижа вкъщи за децата, чистя, готвя, той ходи на работа, прибира се и гледам да му бъде възможно най-спокойно и да не го обременявам с грижи за домакинството, да не го напрягам по никакъв начин, да не правя скандали, да не му задавам тъпи въпроси и като цяло, колкото и грозно да звучи, обичам да му слугувам и ми харесва да му гладя дрехите, да му правя масаж, да му готвя каквото пожелае, да изчистя след него, след като си в оставил мръсната чиния на масата. Просто ми харесва се грижа за него и за децата. Харесва ми да бъда домакиня и да не работя, да се отдам изцяло на семейството. Така съм научена, това съм видяла вкъщи.
Но много хора, особено жени, намират поведението ми за ненормално. И много често чувам упреци от жените. Вечера например една позната ме попита дали цял живот ще съм слугиня и защо не си намеря работа по специалността, която изучих, а му слугувам на този “търтей” вкъщи. На което аз разбира се отговорих, че не е търтей, а си скъсва дупето от работа, за да сме добре с децата. Оттам тя започна да обяснява колко е хубаво вечер да отидеш “на кръчма”, да обикаляш кафетата, да се срещаш с колеги и колежки, да имаш думата в семейството.. еми на мен не ми харесва. Искам мъжът ми да взима всяко решение, той да коли и да беси, нали затова е главата на семейството? ! Харесва ми този патриархален модел.
Но това, за което ви разказах, е един случай. Имам още стотици такива. Мъжете разбират тази моя природа повече от жените. Жените ме гледат лошо, като малоумна тъпанарка, защото искам да бъда домакиня. Толкова ли е странно това в днешно време? Не съм феминистка, няма и да бъда, нито подкрепям това движение. Искам да бъда жена, а мъжът да бъде мъж. Защо това е странно…

Коментари

51-100 от 114

57.   Само като прочетох заглавието стана ясно, че си поредната меркантилна и зависима от мъжете жена.
Колкото мъжът, толкова и жената трябва да дават в семейството, затва такива като теб са вечно сами, щото вече рядко има будали да ви издържат цялостно.
Връзка и семейство се гради от двамата, ако мъжът дава всичко, а ти само му даваш ласки и секс, че би било по-добре да си кара с еднодневки, отколкото да е вечно с някво мрънкало като теб.

58.   Интересно колко мъже подкрепят подобен модел на семейство, а не могат да издържат такова и без заплатата на жената са за никъде
Като дърти, сдухани свекърви тези мъже. Ако не си омъжена и кажеш, че търсиш мъж, който да те издържа цял живот- веднага ще скочат с "меркантилна златотърсачка" - кажи им "мъже" и не ги обиждай повечето.
Много искат жена, която да е напълно зависима от тях, послушна и раболепна, а нямат пари дори себе си да издържат материално на добро ниво.

59.   От написаното от повечето жени в темата стават ясни следните неща:

- Избират си някакви бунаци и нехранимайковци, които са толкова зловещо ненадеждни и неспособни за семейство, че жените им (същите тези избирачки с "много правилния подбор") постоянно треперят да не би техните избраници с шарещи подир чуждите жени очички да им изневерят. В комплект с бунака, са се постарали да си изберат и прилежащото към него гадно свекървище, което да им трови живота, но не се замислят, че ако си подбираха мъжете според сносни изисквания, касаещи разумната преценка пред прибързаната такава, щяха да имат до себе си надеждни, верни, щедри и любящи мъже с прекрасни майки, с които да се разбират гладко и всичко да им е наред в живота;

- За тези жени работата им е равнозначна на тяхното отчаяно спасение от гадните домашни свади, които неминуемо ги чакат у дома със собствените им негодници, споменати по-горе. Те мислят, че само и единствено ако работят и не са си у дома през деня, няма да имат свади и всичко в семейството им ще е по мед и масло. Избрали са си такива долни скъперници и нерваци, че не могат да очакват той да е мъж на място и сам да знае как да се отнася към тях като към нежни дами;

- Въпросните - имащи се за големи кариеристки - жени се тупат в гърдите със заплатите си (повечето са редови продавачки или чиновнички на мързелива държавна службица), но не искат да си признаят, че всъщност всичките или почти всичките им пари НЕ отиват за общото благо за покриване на обичайните разходи на семейството, а биват харчени изрично за техните прищевки. Те чакат изцяло или почти изцяло мъжът им да плаща за битовите сметки, той да осигурява жилището или квартирата, той да осигурява колата/колите и застраховките и/или такситата, храната, посещенията в ресторантите, пътуванията на море и т. н.

- Тези труженички се хвалят как сами са си купили някаква дъвка, но премълчават как нетърпеливо и с жадни очи чакат (по-точно натъртват до втръсване) мъжът до тях да им купи поредния модел iPhone за 2500-3000 лева или нещо "по-скромно" като ботуши за 500 лева. Те пък в отплата "ще му пуснат" веднъж с половин час повече от обичайното рядко пускане, или пък на Коледа ще му подарят винтоверт от "Лидъл" за 45 лева, с който той да поправя неща из дома, които касаят и двамата в семейството. Но същите биха го зарязали на мига (или "ще го накажат", като го гледат намръщено и не му пускат цели 3 месеца в леглото), ако той прояви тяхното разбиране за "взаимност" и им подари кухненски робот от "Лидъл" за 45 лева, а те да му купят телефон за 3 бона, като за награда и той ще се "жертва" да им пусне с половин час повече от обичайното. За тези жени е истински кошмар, ако мъж прояви към тях техните крайно несправедливи и облагодетелстващи основно тях похвати;

- Същите жени в повечето случаи са неподдържани, затлъстели и/или с противно отношение и те затова имат постоянни страхове, че ако не работят, мъжът до тях ще им каже истината в очите, която няма да им хареса. За тях заплатката, която носят вкъщи (но която не споделят с мъжа, както очакват той да споделя неговата с тях), е вид оправдание и средство той да е една идея по-мек в критиката си към тях;

- Тези жени тайно си мечтаят да имат до себе си прекрасен и всеотдаен мъж, който е предприемчив и вдъхновен от тяхното присъствие до тях, да им дава свободата да се грижат повече за себе си и да не са преуморени, но и сами си знаят, че са слаби и непостоянни вдъхновителки, не се държат приятно и женствено с него и затова са неспособни да задържат трайно подобен мъж до себе си.

п. п. : Не бива да забравяме и обстоятелството, че повечето тук пишещи киселячки са нещастно омъжени или разведени тлъсти лелки и пенсионерки, които осмислят деня си единствено чрез зяпане на турски и индийски сериали, клюкарене в бегематата и Facebook и настървено злословене по щастливите жени и цялостно към мъжете. Тези лелки и старици често имат навика да се представят за "успели млади и красиви дами, високи, стройни, руси и със сини очи".

- Кифлоприземител

60.   Автпрке ЕВАЛА! Такива семейства като вашето са най щастливи! Вие сте за пример как има още запазили се хора с принципи и морал! Как всеки е наясно с ролята която му е дадена от Бог! Аз имам същите вижда Ив и мироглед макар че съм общителна личност и ми харесва да съм сред хора и да работя ( имам опит )! Твоето ме се нарича слугуване! Когато обичаш истински мъжа си е нормално да ти идва отвътре да се грижиш за него и да се стараеше като се прибере от работа да му е комфортно и уютно! Това е най нормалното нещо! Не ги слушай ъея дет се правят и на мн модерни и " независими " защото НЯМА независим човек в тоя свят! Такива жени си зависят от егото и фалшивото самочувствие! Всеки трябва да си знае ролята в живота! А именно мъжа да е мъж - глава на семейството и жената да е жена - домакиня у грижовна съпруга! Харесва ми начина по който си възпитана! Мен лично не е имало кой да ме възпитава и сама съм си изградила същите принципи! ( Нямах качествена и сериозна майка... ) А тези дето си мислят че когато жената си е вкъщи си клати краката са изроди които не могат и не виждат всъщност че това си е толкова трид и нерви ( на всичкото отгоре безплатно ) който се полага от жената но без никой да й плаща че и не се забелязва от мъжете! Нито си робиня нито слугиня! Ти си жена на място с реални виждания! И двамата сте късметлии че сте се намерили д еднакви мирогледи! Мн е рядко в днешно време! Аз също се стремя към такъв мъж! Отговорен грижовен и стремящ се да създаде истинско семейство! А днешните " мъже " нямат милост и капка разбиране и морал карайки жената да бъде и съпруга грижовна у готвачка и майка и учителка на децата му и на всичкото отгоре да работи? ! Всичко в едно? ! Че и роботи да сме ще се счупим! А има и мъже дето не им се бачка и чакат на жената? ! Това да някакви сбъркани мозъци! А жените се превърнаха в мъже! И срамното е че се гордеят с това? ! Ако се напънат малко може и израстък да си направят отдолу! Хахха
Жена на 25

62.   Ти си знаеш най - добре, никой няма право да те съди. Но лично аз като жена не бих могла да живея по този начин. Предпочитам и двамата да работим и да изкарваме пари, пък домакинството си е отделно. Да нямам лично мои пари в джоба ме кара да се чувствам "Нечовек".

63.   Добре де, масово нарекохте жената, че слугувала, била изтривалка, роб и какво ли още не. Вие, да разбираме, не готвите, не чистите, не се грижите за нищо вкъщи и не отделяте време на мъжа, а само си работите. Нещо не ми се вярва да е така. Реалността е, че в другите теми жените се оплакват, че работят на равно с мъжа, вършат сами цялата домакинска работа и мъжете очакват да се делят сметките, много жени и съжителстват с мъже без брак и не са обезпечени по никакъв начин финансово.

Всички акцентирахте на рисковете за авторката от това, че не работи. Ама кой е казал, че не може жената хем да работи, хем мъжът пак да издържа семейството :D. В крайна сметка работата вкъщи и по децата пак се върши основно от жената.
Комбинации най-различни, но най-оптималният вариант е, жената да работи, че да има пари за собствените разходи и да помага после на родителите си, а семейните битови разходи сметки храна, разходи по децата се поемат от мъжа. Това значи мъжът да издържа семейството, да покрива минималните условия за съществуването на семейството. Да, в случая, ако жената не работи, а на мъжа му стигат финансите може да поема и личните разходи на жена си, че и за роднините и да се грижи, т. е пълна издръжка. Наистина както по-горе някой беше казал, който какъвто мъж си е намерил. Какво като работя, пак разходите ги покрива мъжът.

64.   На всички мои познати мъже, които изкарват над 4-5 хил. лв жените не работят. Семействата им са супер щастливи. Децата възпитани, добри и неагресивни. И не знам защо си мислите, че жена, която не ходи на работа няма да получава пенсия.

65.   Намери си други приятелки. Мисля, че е близо до ума. Класика при жените е да се копират - събира се една омъжена с 2-3 разведени и познай какво следва. Развод - да е и тя като тях. А ония щастливи, че са я "уредили" (да не са само те прекарани).

66.   " И не знам защо си мислите, че жена, която не ходи на работа няма да получава пенсия. " - Заото ще получва социлна. А социална ква пенсия е? Никаква!

67.   Лично за мен подобни жени са кифли. Ако постояно чисти, как ще се мърси? Ще сготви нещо, че пие кафенце, зяпа телевизия. Бистрене на клюки с другите мързелани. Шопинг през ден за запълване на времето. Няма теми за разговор, защото нищо не и се случва, освен какво е зяпала по телевизията. И така години наред. Скука.

68.   Автпрке ЕВАЛА! Такива семейства като вашето са най щастливи! Вие сте за пример как има още запазили се хора с принципи и морал! Как всеки е наясно с ролята която му е дадена от Бог! Аз имам същите вижда Ив и мироглед макар че съм общителна личност и ми харесва да съм сред хора и да работя ( имам опит )! Твоето ме се нарича слугуване! Когато обичаш истински мъжа си е нормално да ти идва отвътре да се грижиш за него и да се стараеше като се прибере от работа да му е комфортно и уютно! Това е най нормалното нещо! Не ги слушай ъея дет се правят и на мн модерни и " независими " защото НЯМА независим човек в тоя свят! Такива жени си зависят от егото и фалшивото самочувствие! Всеки трябва да си знае ролята в живота! А именно мъжа да е мъж - глава на семейството и жената да е жена - домакиня у грижовна съпруга! Харесва ми начина по който си възпитана! Мен лично не е имало кой да ме възпитава и сама съм си изградила същите принципи! ( Нямах качествена и сериозна майка... ) А тези дето си мислят че когато жената си е вкъщи си клати краката са изроди които не могат и не виждат всъщност че това си е толкова трид и нерви ( на всичкото отгоре безплатно ) който се полага от жената но без никой да й плаща че и не се забелязва от мъжете! Нито си робиня нито слугиня! Ти си жена на място с реални виждания! И двамата сте късметлии че сте се намерили д еднакви мирогледи! Мн е рядко в днешно време! Аз също се стремя към такъв мъж! Отговорен грижовен и стремящ се да създаде истинско семейство! А днешните " мъже " нямат милост и капка разбиране и морал карайки жената да бъде и съпруга грижовна у готвачка и майка и учителка на децата му и на всичкото отгоре да работи? ! Всичко в едно? ! Че и роботи да сме ще се счупим! А има и мъже дето не им се бачка и чакат на жената? ! Това да някакви сбъркани мозъци! А жените се превърнаха в мъже! И срамното е че се гордеят с това? ! Ако се напънат малко може и израстък да си направят отдолу! Хахха
Жена на 25

69.   Аз мисля, че е хубаво мъжът да може да издържа жената. Бившият ми, буквално ни умори от мизерия с детето, въпреки, че живеехме у нас, не е купувал или обзавеждал дом. Вторият ми мъж, може да ме издържа, но аз работя почасово любимата ми работа, мога и сама да се справям, на по - нисък стандарт, но мога. Така ни е добре и на двамата, имам работа, имам и време, имам и мои пари, имам и развитие, не бясна кариера, но не ми е и нужна.

71.   "Защо това е странно…"
Странно е защото не съотвества на текущата култура и икономически модел. Реално нещата са доста прости, но като си имаш работа с още по-прости екземпляри, трудно схващат.

Навремето икономическата полза от жените е била доста ниска. Имам предвид директната полза - като работник в предприятие, мина, или пък като войник. За това са им трябвали мъже, а ползата от жените е била децата. Главното за една нация да прогресира и да се наложи е нейното население. Нациите с голямо население, са и най-силните. Затова хората са били възпитавани в т. н. "патриархална култура", която е характерна с разделение на ролите, мъжете са били ценни като работна ръка, а жените - да орглеждат деца, колкото повече - толко по-добре.

Това се промени последните 50-60 години, и тръгна не случайно от Америка и техният икономически модел:
1) Америка е страна на имигранти. Т. е. не е чак толкова важно жените да раждат, населението им естествено се увеличава, защото други искат да дойдат да живеят при тях.
2) Америка изнесе производството си в други страни, и икономиката им се основава на много по-социално ориентирани дейности, услуги, медии, финанси. Където жени се справят еднакво добре
3) Въпреки че Америка постоянно води войни, поради огромният им военен бюджет, те разчитат на по-малка, но добре тренирана армия. Не разчитат примерно на това да трябва да мобилизират няколко милионна армия каквото е примерно ситуацията в бедните страни
4) Тъй като държат (все още) световната валута, и могат да печатат колкото искат пари, могат да спонсорират много социални програми чрез които да "спасяват" хора с грешни житейски избори. Примерно - сами жени, с 5 деца от 4 брака...

Този променен икономически модел, малко го осъзнават, но изисква и променен културен модел. Такъв, който в очите на управляващите, мъж или жена вече няма особена разлика. На тях им трябват послушни работници, които гласуват за държавни програми и колкото по-разделени - толкова по-добре. На простолюдието му се пробутват фалшиви идеали, даже по-абсурдни от тези в миналото. Важното да се схване в случая е - това е базирано Американският икономически модел. За нашите ширини, този модел е АБСУРДЕН. Но, както винаги се случва - барабар Петко с мъжете, гледаме и копираме... щото сме 21 век. После като тази система се срине, ще ревем естествено. Ако изобщо остане някой.

Защо жените са с по-промитеи мозъци... елементарно - те са новите онеправдани социални класи. Които ги подлъгаха, че било много тежко да се грижиш за семейство и си му "слугувал", ама като отидеш да работиш за корпорацията, там вече се "развиваш" и си "свободен"... Това което постигнаха в Америка е, че двойно увеличиха работната ръка, което... малко трябва да разбираш от икономика, значи че двойно намалиха заплатите. Тук много не се знаят тези факти, но в Америка го знаят. През 60-те, заплатата на мъж, който работи дори ниска до средно квалифицирана работа, стига да купи къща и да издържа семейство. Днес две заплати не стигат, и някои си търсят втора, че и трета работа. Хората не могат да се пенсионират, а се връщат да работят. И това всичко идва от икономическият модел в Щатите. Той облагодетелства финансовият елит, той прави големите пари защото знае как да се възползва от долара и доминантантната позиция на Щатите. Но средно статистическият Американец има нисък стандард на живот, и живее от заплата на заплата. Да, може да си позволи да живее по-добре от нас, но само защото му дават кредит, с който той се загробва за десетилетия. Пиша тези неща, защото повечето жени НЕ ЗНАЯТ каква мизерия ги чака - тях и децата им. В Америка тоя нов либерален модел работи, докато могат да живеят на кредит и някоя друга страна да ги изхранва. Това приключва пред очите ви. Т. н. "инфлация" не е нищо друго от комбинация на печатане на пари от държавите кранчето с евтина продукция и енергия от Азия приключва. И иронията е, че западните лидери забързаха този процес. Той и без това ставаше, но решиха, че ако те го провокират още повече, ще могат по-лесно да го контролират и насочат тяхна посока. Не мисля, че им се получава. Аз лично съм за либерализъм, но не в тоя му изроден вид.

72.   Имам пресен пример на подобно, щастливо семейство!
Роди им се пето дете и в дома им цари едно невероятно спокойствие и благодентствие!
Естествено, жената няма никакво намерение да работи извън дома, но всичките им деца (от 4 месечно бебе до 15г син) са прекрасни!
Това се случва в западна държава.

73.   Абе кифли, къде се слагаш и ти, бре? ! Доказателството, че неудачниците, които не могат да спечелят уважението на жената, искат да я подчинят!
Ето, кифльо- стар ерген на квартира, ама и на него му се прищяло "сгодна женица" тип авторката.
На квартира! С дърт ерген на квартира! Да ти го факна в ненормалника, кифльо психясал!

74.   Над 100 години жените са се борили за правото на образование, собственост, работа... а тук някакви жени си мечтаят да се върнат в 18 век, когато не са били нищо без съпрузите си. Ами по тази логика защо не напишете и тема в защита на домашното насилие, защото през 18 век е нямало проблем мъжът да бие жена си и децата си и всички са го приемали за нормално.
Обаче, като искате да живеете като прапрабабите си, трябва да живеете точно като тях, да гледате по 10 деца, да гледате животни, да предете, да тъчете, а не по цял ден да гледате сериали, нали така? А не, пералнии, съдомиялни, прахосмукачки управлявани с телефона и ох, колко ми и тежък животът, за цяла къща се грижа, пък никой не ме уважава. Е, как да уважавам жена, която по цял ден гледа сапунки, че и е особено горда от това? !

75.   Стига с тия пенсии. След 30г., когато ние ще се пенсионираме, и без това няма да има пенсии. Ако доживеем въобще...

76.   Повечето обикновени мъже са приспособими в името на общото щастие и биха били както с работеща и плащаща наравно с тях жена, споделяйки и домашните задължения помежду си, така и ако тя е домакиня и върши основната къщна работа, докато те издържат семейството. Аз познавам сплотени двойки и от двата вида връзки, така че няма еднозначен отговор кое е по-добре. Но най-щастливите жени, които съм виждал, са тези с деца, които са домакини и отдаващи цялата си любов и внимание на децата и мъжа си.

Погрешно е схващането, че домакиня е равно на затвор между четири стени, робско изгърбване от шетане по цял ден и нулев живот сред хора. Има безброй примери за работещи жени, които са като очукани от работа или - ако тя е лека - скучаят или са в условия на женски змиярник в службата и психясват от нерви с останалите около тях, после се прибират у дома по тъмнотиите с купена от някъде бърза храна и не могат да се насладят на живота по по-смислен начин. Имат пари, но имат и нерви и ял ден слушат клюки; или са част от тях и също допринасят за така стеклото се незавидно положение. Естествено, има и доволни жени с подходяща работа, при които отсъстват обичайните дразги и интриги на работното място, но те са малцинство.

Независимо как ще се устроят мъжът и жената и кой с колко пари ще допринася, чувствата и разбирателството са способни на чудеса, стига да са споделени и от двамата и да са готови на разумни отстъпки в името на общото благо. И най-важно е как ще съумеят да излизат от възникнали спорове за нещо, защото такива рано или късно все има понякога. Повечето двойки не устояват точно при възникнали несъгласия, макар допреди това всичко да е изглеждало гладко.
Обичта е хубаво нещо, защото е пряко отражение на мислите и отношението на мъжа и жената един към друг, всеки ден. Тя не лежи на стари лаври и се подсилва от ежедневните жестове на внимание и уважение. Въпрос на осъзнатост, общи цели и желание човекът до теб да се чувства приятно в твоето присъствие. Способните на обич хора лесно си личат по техния умерен и обоснован изказ и какво излъчват като настроение.

- Кифлоприземител

77.   Съгласен! Но пък жените трябва да живеят с тези мъже до последния си дъх и същите да им бъдат първи в леглото. Също така забравяте за изневери и всякакви "просто случващи се неща". Когато осигурите тези неща, имате издръжката! Сделката си е сделка!

79.   Аз съм Кифляк
с тяло на Кюфтак
мъча се да мина за юнак
ама нямам си калпак
а само шкембак!
Жените мразя
че не мога да ги погазя.
Никоя не ще с мен
и стоя си стар ерген!

80.   И аз съм си дал мнението - 17. И аз живея в този модел, който за мен е най-добрия възможен и го казвам от гледната точка на мъж, който обожава жената и децата си и прави каквото може за тях. От тази гледна точка подкрепям Авторката, подкрепям и колегата Кифлоприземител. Много се забавлявах с второто му мнение, описващо феминистките, то и аз така си ги представям, макар че честно казано тези дами залужават по-скоро съчувствие, просто не са имали късмет в живота... Затова ще завърша така - пожелавам на всички да постигнат хармония и щастие в живота си, във връзките си, но и всеки трябва да се потруди малко за това, от опит казвам, че никой нищо не получава даром, а трябва да си го залужи по един или друг начин. Бъдете щастливи!

81.   Ужас, получих пристъп на задух, четейки темата. Ще слугувам на мъж, ще му чистя л... а. ще внимавам какво говоря и дали изобщо да говоря заради хартииките в джоба му. Някои жени наистина нямат грам самоуважение.

82.   Според мен повечето мъже искат работещи жени, защото не биха споделили всичко с жена си. Като гледам мъжа ми и месец едва ли би ме издържал, имам такова предчувствие. Е, аз не бих чакала на него. За съжаление и почти всичко върша аз вкъщи, защото така е научен. Такъв ми бил късмета. За съжаление не се чувствам и много обичана. Друг мъж не бих си търсила де.
Щом мъжа няма нищо против само той да работи, а също и жената да е само вкъщи.

83.   Жена ми я издържам на сто процента. За сметка на това, като се прибера в нас правим секс по три пъти на ден, всеки ден има три степенно меню на масата, къщата ми свети и тя се чуства здрава и отпочинала и вечер даже има сили да излизаме и да се забавляваме.

Чингис Хан-Скандинавеца

84.   Написана по този начин историята ми звучи така, все едно е създадена от мъж, но както и да е. В крайна сметка, всяка двойка прилага този модел, който най- добре работи за нея. Във вашият случай с мъжа ти (ако темата изобщое истинска), това е традиционният модел на семейство. При други двойки най- добре действат 50:50 работа, разходи и домакински задължения, а при някои, макар и редки - жената работи, а мъжът си стои вкъщи.
Всеки човек има различни потребности и няма лошо в това някой да не те разбира, но пък е тъпо да те наричат слугиня. Предполагам, че тези жени, които те наричат така, са "слугини" на шефовете си на работа. Много хора подценяват така наречената "женска работа" и тук не говоря да позабършеш малко прахта и да "сготвиш" нещо полуготово, а за създаване на истински домашен уют и усъвършенстване в готвенето. Къщата да блести, храната да е вкусна и направена с любов, децата да са добре възпитани и добре гледани. А деца също не се гледат лесно, особено пък що се отнася до това горе- долу да ги опазиш от масовият упадък и да ги направиш достойни хора.

Black Sabbath

85.   82, че те някои си държат парите отделно и плащат сметки и храна 50:50, какво остава за споделяне.

86.   Номер 82, за всичко което правиш поне да се чувстваше обичана.
Обмисляла ли си, че можеш да си намериш по-добър мъж? Дори и да не изкарва повече, поне да ти помага вкъщи и да се чувстваш обичана?

87.   С риск да получа много критики, но съм забелязала, че предимно несигурните мъже или мъжете с ниско образование държат жена им да е домакиня и да не разполага със собствени доходи. Един вид гаранция, че е напълно под негов контрол и няма никакви шансове да ги напусне без значение на какъв тормоз е подложена. И разбира се това контролиращо поведение се оправдава с традициите.

88.   Н 87, съвсем точни са ти наблюденията. Заложници, не съпруги. Съпруга не могат да имат и задържат.

89.   Номер 87, прочети внимателно от смислените мнения на номера 83 и 84, за да откриеш къде е разковничето на семейното щастие. Тогава, когато цари разбирателство, взаимност и двамата допринасят по удовлетворяващ ги начин (без непременно да е еднакъв).

Не съм съгласен със схващането ти, че несигурните мъже и тези с ниско образование държат жена им да е домакиня. Всъщност в повечето случаи е точно обратното. Повечето жени сами си подбират ненадеждни мъже. Избират си някакъв ненадеждник пред всичките си ухажори не с разума си, а поради "влюбване от пръв поглед" (дълбоко хлътване по външния вид), прибързано самовтъпляване колко всичко му е най-най- (пак заради външния вид, понякога и заради пари и почерпки), нахаканото му отношение (каращо ги да се чувстват несигурни и да му се доказват) и т. н. Затова и тези жени, когато установят после какъв рапон са си избрали, започват да мразят себе си, задето са давали всичко за такъв мъж, за да му "докажат" колко са годни за него и "да го променят" (най-тъпата женска грешка, която правят адски много жени - отново и отново), а той се е показвал като все по-голям боклук, колкото по-добро отношение е получавал.
Тънкият момент тук е, че тези жени още от самото начало са били много наясно, че са си харесали силно харесван и от останалите като тях жени мъж, пренебрегвали са всички нормални мъже на тяхното равнище и вместо това са се целили възможно най-нависоко (не като ценностна система и чисто човешки качества на този мъж, а като мигновено възбуждаща ги външност /жените мислят с долния етаж доста повече, отколкото мъжете, но не си го признават/, висок ръст, пари, среда за забавления, обществено положение и прочее). И все повече се озлобяват срещу всички останали мъже - тези, които изобщо нямат вина за погрешния им женски избор на самовлюбени ненадеждници. Не могат за съберат 2 и 2 и да сметнат, че ако съзнателно си изберат самовлюбен и ненадежден мъж, то няма как после вкъщи да са с всеотдаен и надежден такъв.
Друга лицемерна черта у много жени е, че - също разчитайки на половия си орган - ще съумеят на късни години да задействат "спасителния план" с някой действително всеотдаен и надежден мъж, след като в младостта си са пердашили все с най-големите отрепки. Отначало пресметливо "ще му пускат" отвреме-навреме и ще сдържат лошия си език и обичайните си нервните изблици (плод на безбройните им провалени краткотрайни "връзки" преди това) - колкото да му дадат заявка, че на него ще му е приятно с тях, а после, когато той вече е сериозно решен да сподели живота си с тази жена и да я издържа, следва рязкото отпускане у нея (и физически, и като отношение към него) и рядък или нулев полов живот. За сметка на това, започват все по-големите изисквания от нея към него, включително и да я търпи такава.

Жените се самозаблуждават, че само защото е природно заложено у мъжете инстинктивно да се възбуждат от що-горе нормално или хубаво женско тяло с цел да се продължи човешкия род, това ги прави едва ли не "много вървежни, редки и специални принцеси", които заради половия си орган "могат да имат когото си пожелаят". За тях 10 случайно загледали ги на улицата за по половин секунда мъже са равни на 10 сигурни кандидати, които биха им се кланяли и вършили всичко за тях, само след едно бързо щракване на пръстите. Детинско и същевременно първично мислене. Защо и второто ли? Защото жените отлично осъзнават, че със задника, гърдите и грима си имат способността да привличат погледите и неслучайно посвещават голяма част от ежедневието си да изглеждат изкуствено хубави (далеч над истинската им хубост по рождение) и да привличат внимание, чрез (прилепнало или разголващо) облекло, обувки с високи токове и сутиени, мамещи чуждите погледи относно формата и обема на гърдите им.

Да, мнозинството жени всъщност лесно могат да се разкрачат и още същия ден да преспят с много мъже еднократно, но те бъркат това със същинското желание на един сериозен мъж да ги пожелае за трайни, сериозни отношения и да ги приеме с/въпреки всичките им особености. Затова и толкова много жени се разочароват, когато успеят с техните женски похвати да привлекат по първичен начин точно определен мъж, когото те също са си избрали по първични белези, а после си бият главата къде им е бил умът. В почти всички тези случаи въпросните жени не си вземат поука и отново "се хвърлят в дълбокото" с поредния такъв "носещ пожари".
Истината е, че жените си падат по високорискови мъже, харесвани от другите жени (или само защото отговарят на глупави условия, като: "слушат еднаква музика", "носят еднакъв стил дрехи", "има брада на ирландски дървосекач") и са вманиачени да доказват пред себе си и останалите жени, че са способни те да са единствената избраница за такъв "общ мъж". Много жени са толкова повърхностни, че ако са 10-15 см под средния за жените ръст, те биха сметнали за "ниски" и "недостатъчно добри" много от нормалните мъже, които са със среден или дори над средния за мъжете ръст. Тези грандоманки без покритие имат вредния навик да прехвърлят топката в мъжете, твърдейки, че точно те били избирали жените поради външността, но не виждат гредата в собственото си око. И това е отделно от всичките останали женски изисквания към мъжете какво да правели и давали.

- Кифлоприземител

90.   87, не е въпрос до критиките, а до това доколко са ти реалистични наблюденията. Ето, и аз съм се изказал по-горе, че моето семейство е такова и някак си и двамата с жена ми не отговаряме на калъпите, които поставяш - и двамата сме висшисти, с престижни специалности, отделно стандартът ни на живот е над средния като жена ми сама е избрала да бъде домакиня, но това не означава, че не я осигурявам, т. е. формално работи, а ако желае би могла да го прави и реално, просто се чувства по-пълноценна в дома ни, във възпитанието на децата ни. Приеми, че както е казала 84, човек може да е слуга не само у дома, а и в работата си, а е много по-удовлетворяващо да даваш всичко от себе си за семейството си, а не за някой шеф, помисли върху това и ще разбереш правотата ми:) Позволи си да бъдеш щастлива!

91.   90, аз приемам, че на жена ти й харесва да е домакиня. Не вярвам всеки ден да чисти от-до или да готви петстепенно меню, така че каквото и да говорим, домакинската работа е примерно 2 ч. на ден. Тук уточнявам, че изключвам времето, в което децата са много малки, тогава наистина заемат 100% от времето и даже не достига.
Какво прави през останалото време? Кафенца, фризьор, маникюр, т. е. мотаене. Ами съжалявам, но подобен мързел не е достоен за уважение. Разбирам, че има мързеливи и неамбициозни хора, разбирам, че има и такива като теб, съгласни да ги дундуркат срещу определени условия (домакинстване, секс и др. ). Не уважавам обаче подобно паразитиране и не съветвам децата ми да следват такъв модел (важи и за двата пола).

92.   90, ти и да не отговаряш на калъпа, 99% от другите подобни двойки отговарят на калъпа.
Много мъже искат заложник, а не партньор и първата им работа е да се направят на много традиционни и да придумат жена им да не работи.
После започва тормозът и обработката и докато тя се усети е малтретирана, без 1 лв в джоба и без възможност да избяга от него.

93.   87, около мен виждам ниско образовани мъже, чиито жени работят на 2 места, и които се хвалят, че са " гледали", като са се женили.

94.   93 ако не се чувстват прецакани, а обичани и мъжа помага вкъщи, може.

95.   91, децата са малки и си трябва доста грижи, пък жена ми с удоволствие го прави. Не е фръцла и не ходи по кафета и маникюри, това не я кефи, като цяло време за мотане няма, поне засега, такъв човек е, че когато реално се отвори такова време, ще намери нещо смислено да прави, за да го запълни, ще работи нещо почасово, което й допада. Но да приемем, че можем да си го позволим и в никакъв случай не мога да приема, че има и грам паразитиране или дондуркане. Та домашната работа и грижата за децата за мен лично са в пъти по-тежки от бизнес срещите, които провеждам!
92, аз лично подобни двойки не познавам, може би просто средата ми е друга. Напротив, тези познати, при които мъжете издържат семейството, а съпругите им са домакини, обикновено са с по-висок стандарт и образование. И за да бъда честен ще отбележа, че всъщност дамите не са съвсем без работа, а по-скоро развиват малки дейности в помощ бизнесите на мъжете си, но това го правят по собствено желание, обикновено след като децата поотраснат малко, за да се чувстват ангажирани.

96.   95, ти подобни двойки не познаваш, но много от нас познават. Само за месец ноември по статистика има 4 жени, убити от мъжете си. Там системно е имало домашно насилие, но никой не е е реагирал. От началото на годината мисля че са 180 жени в България убити от мъжете си. Дами, никога не допускайте да бъдете в положение, в което да нямате работа или заделени пари, за да избягате, ако ви се наложи.

98.   Брей, каква тема само?? !!! Отдавна не бях посещавал този сайт, но тази тема е актуална за днешното поколение, което ако продължава в този дух, няма да оцелее обществото ни!
Здрасти авторке! Поздравления за казаното от теб. Патриархалният живот е най-съвършена форма за съществуване на човечеството. Твоят живот е приказка, която всяка жена би искала да изживее, но феминистичната отрова е заразила 90% от жените, и те злобеят, защото винаги ще са нещастни с простотията "без мъж и самодостатъчна"! Истината е, че природата е дарила мъжа с физическа сила и с повече умствен капацитет от жената, а където е силата там е и правдата. Мъжът може да оцелее и сам в екстремна ситуация, докато жената няма да оживее без мъжка защита. Ето защо по природен закон мъжът води, а жената го следва, от което следва че, мъжът управлява, а жената се подчинява и всички омъжени жени трябва да разберат веднъж давинаги, че мъж жена не пита, докато обратното е абсолютно задължително. Феминизмът отрови съвременното общество, а феминистични НПО-та изливат отровата си, като тровят обществата и унищожават "демократичните" държави бавно и методично финансирани от Сорос. Вчера американското посолство отново плати на група извратени жени, за да протестират срещу домашното насилие. И как ще се премахне нещо, като домашно насилие с извратени феминистични закони за репресии срещу мъжете с измислени доводи за мъжко насилие? И какво точно е домашно насилие, има ли обоснована дефиниция за това? Няма как да стане и няма как да има такъв закон с който да се унижават мъжете от страна на жените и да бъдат подчинени на женския инат чрез истанбулската конвенция. Идеята на феминистките е, жените да се гаврят с мъжкия авторитет, като всяка жена обявила мъж за насилник без доказателства, да го праща в затвора или да го осъди за парично обещетение когато си поиска. Свидетели сме на брутална женска извратения, при която жени искат да съдят мъже за изнасилване преди 40 години, като няма ни едно доказателство за такова "престъпление" от страна на мъжа. Посегнаха без да се замислят и на авторитета на велики мъже дали много на света, като Пласидо Доминго... движението Ме Тоо! Ето за това убийствата на жени никога няма да намалее, а непрекъснато ще се увеличава и е нормално да се увеличава за да си получат жените заслуженото. В Русия премахнаха този извратен закон за насилие над жените и убийствата на жени намаля с повече от 50%, а във Франция, люлката на феминизма, където се ратифицира извратената истанбулска конвенция, убийствата на жени нараснаха с повече от 100%! Когато жената знае, че няма закон който да защитава женската извратения и че ще изяде шамарите, когато прекали с женската простотия, няма да дразни и предизвиква мъжа и животът на семейството ще е прекрасен. В Европа където е ратифицирана истанбулската конвенция също има бум от убийства на жени, което в същност е и нормално, заради гавра с мъжкия авторитет. Дължи се на женската наглост и произвол, с който се обижда мъжката същност и мъжкото правосъдие не закъснява. Няма и не може да има такъв граждански закон, чрез който по-слабия и по-нискокачествен пол, да се гаври с мъжката физическа мощ! Жената никога няма да е равна на мъжа, защото освен по-слаба физически е и с по-малко умствен потенциал. За това във всички общества битува схващането, че мъжът е много повече от жената и нему се пада отговорността за съхранение и опазване на семейство и род! Единственото полезно нещо, което жената притежава е продължението на човешкия род. За нищо друго не е равностойна на мъжа. "Жените съществуват единствено за продължението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение" - Артур Шопенхауер! Семейство с жена глава на семейството не посъществува повече от 3-5 години, освен ако мъжът не е мазохист или олигофрен. Двуглавите семейства се разпадает още след втората година, раздирани от противоречия и женска наглост, където жената налага матриархат известен още като женорахат! Авторке, радвай се на щастливото семейство, което имаш. Рядко има такива истински качествени жени, които да правят щастливи мъжете си, а жената е щастлива, когато успее да направи мъжа си щастлив.
Поздрави от Херкулес!

99.   Ехаа "Херкулес" (98) още един "велик" мъж се самоназовава, тъй - тъй, да си знаем жените какви мъжкарчета плъзнали- то ханове, то дребният, дето не стигал кифлите, че иска да ги приземява, сега пък херкулес:)))
Силно се впечатлих от мъжкият ти интелект, прозорливост и амбиция.
За това кротичко, съвсем дискретно ти посочвам идеалната жена от "сподели" за теб, знам, чувствам, че ще си пуснете прекрасно, просто сте създадени един за друг.
Нарича себе си "кифлоприземител" и най- хубавото е, че е жена с пишка. Представи колко хубаво ще ви е, ту ти него, ту той теб.
Със сигурност ще е винаги с добре изтъркани пети, казва, че е надежден за партньорите си, също, че бил много младолик въпреки, че е на 40 и няколко години. Направо ви виждам гушнати, щастливи. Той ще ти готви, ще те обслужва, все говори как точно трябва да изглежда, се държи, говори една жена- ама е точно това, което искаш и ти, един за друг сте.
Хайде, намерете се и любовта да ви понесе на крилата си.
За нищо! :)

101.   Този Херкулес ли е не знам си какъв кретен... Ами с глупавите си писания за мен доказа че си поредния или следващия насилник и може би е бъдеще убиец на жени! Надявам се да няма някоя талеа глупачка до теб която да то се подчинява и да тормозиш! Направо за мен това си беше чисто признание че си насилник над жени! Това си самопризнание което за пррстъпле още! И според теб ако жената няма умствен капацитет би ли отговорил как успяват толкова дами жени и самото и майки ( благодарение на такива като вас! ) успяват да оцелеят сами без мъж? И как такива жени скачат като лъвици да защитават децата си и себе си? Твоето мислене е изключително примитивно и гнусно! Изключено от абсолютна логика и морал! Ти имаш жената за едно животно! Защо? ! Защото си мислиш че има само размножителна функция но съжалявам това не е така! Ние не сме животни простако! На над също ни р даден и трлект качества и сила! Тази сила може да не е толкова физическа колкото психическа и душевна! Не случайно Бог е създал двата пола да се допълват взаимно! И не просто жените да да заводи за бебета! Ама то нали си някакво примиривно животно няма как да разбереш това! Предполагам си няколко й с " мускули " които след още 10 годинки ще увиснат кат сополи щом говориш за физическа сила! Именно ти си от онези дет се мислят за много ербап а е главата - кухи! Съжалявам ако жена ти ( ако имаш такава ама силно се съмняваме! ) Защото такъв който не жени жената като човек а я има за животно с цел у само размножаване... Еми жалко! То и ти си заслужаваше някоя теб да те утрепе от як бой ама... Нищо то всичко се връща има справедливост на тоя свят и изроди като теб си намират майстора рано или късно!
Жена на 25

102.   Този Херкулес ли е не знам си какъв кретен... Ами с глупавите си писания за мен доказа че си поредния или следващия насилник и може би е бъдеще убиец на жени! Надявам се да няма някоя талеа глупачка до теб която да то се подчинява и да тормозиш! Направо за мен това си беше чисто признание че си насилник над жени! Това си самопризнание което за пррстъпле още! И според теб ако жената няма умствен капацитет би ли отговорил как успяват толкова дами жени и самото и майки ( благодарение на такива като вас! ) успяват да оцелеят сами без мъж? И как такива жени скачат като лъвици да защитават децата си и себе си? Твоето мислене е изключително примитивно и гнусно! Изключено от абсолютна логика и морал! Ти имаш жената за едно животно! Защо? ! Защото си мислиш че има само размножителна функция но съжалявам това не е така! Ние не сме животни простако! На над също ни р даден и трлект качества и сила! Тази сила може да не е толкова физическа колкото психическа и душевна! Не случайно Бог е създал двата пола да се допълват взаимно! И не просто жените да да заводи за бебета! Ама то нали си някакво примиривно животно няма как да разбереш това! Предполагам си няколко й с " мускули " които след още 10 годинки ще увиснат кат сополи щом говориш за физическа сила! Именно ти си от онези дет се мислят за много ербап а е главата - кухи! Съжалявам ако жена ти ( ако имаш такава ама силно се съмняваме! ) Защото такъв който не жени жената като човек а я има за животно с цел у само размножаване... Еми жалко! То и ти си заслужаваше някоя теб да те утрепе от як бой ама... Нищо то всичко се връща има справедливост на тоя свят и изроди като теб си намират майстора рано или късно!
Жена на 25

103.   96, разбирам какво имаш предвид, насилието под каквато и да е форма следва да се преследва с най-голяма тежест от закона, физическото такова със сигурност преобладава при мъжете спрямо жените, но що се отнася до психическото, там и жени, и мъже упражняват домашно насилие. Ние сме болно общество и сигурно има доста случаи на домашно насилие, но ми се струва твърде много 180 убити жени за година, статистиката показва между 20 и 30 на година, което разбира се, също е твърде много.
И все пак темата е друга, според мен няма пряка връзка между това една жена да предпочита домакинската работа пред обществена реализация и това да бъде жертва на домашно насилие. Да, възможно е, ако мъжът, който е избрала е примитивен човек, но в случая говорим за примитивно съжителство. Представям си някакъв беден коптор, в който и мъжът е примат, и жената е примитивна, за тези хора няма спасение в каквато и форма на съжителство да се намират. Възможно е и мъжът примат да е богат, но отново си търси примитивна жена, красива, но примитивна, и тук не виждам перспектива. Та подобни хора въобще и не коментирам.

104.   Хората най-много те уважават когато или ги е страх от теб или са зависими от теб. За жената важи същото. Бил съм многократно свидетел как жената, когато нито е зависима от мъжът си нито я е страх от него вече, започва да наглее да му нарежда и да го мачка. Веднага след това следва изневяра. Когато една жена вече няма уважение към мъжът си , той спира и да я привлича, и започва да се чука с алфите. Мъжът се депресира и се пропива в повечето случеи. За това тука на запад турците и арабите въобще не си пускат жените на работа. Работа ли? Кариера ли? Работа край печката и с децата. Правиш и три деца и всякакви мераци за кариера ще и минат.

Чингис Хан-Скандинавеца

105.   "99. Ехаа "Херкулес" (98) още един "велик" мъж се самоназовава, тъй - тъй, да си знаем жените какви мъжкарчета плъзнали- то ханове, то дребният, дето не стигал кифлите, че иска да ги приземява, сега пък херкулес:)))
Силно се впечатлих от мъжкият ти интелект, прозорливост и амбиция.
За това кротичко, съвсем дискретно ти посочвам идеалната жена от "сподели" за теб, знам, чувствам, че ще си пуснете прекрасно, просто сте създадени един за друг.
Нарича себе си "кифлоприземител" и най- хубавото е, че е жена с пишка. "

99, хайде сега се самопрочети и дано проумееш колко глупаво разсъждаваш, но ти е простено, все пак си жена. Хомосексуализмът към който ме подтикваш е толериран и насърчаван от феминистките. Гейове и феминистки са един електорат и за това измислят разни истанбулски конвенции и други просташки закони за репресии над мъжете и естестнено че не им се получава и никога няма да им се получи. Касто казват "кучетата си лаят керванът си върви". Истинският средностатистически мъж освен, че е много по-умен от втория пол е и много по-силен физически, и е способен да наказва престъпно-извратените деяния, дано разбереш за какво иде реч. Никакви закони не могат да го спрат и недай Боже да му е "паднало пердето", тогава изходът е много лош-летален за наглеещата госпожица или госпожа! Но ти статистиката я знаеш и няма нужда да те информирам.

"101. Този Херкулес ли е не знам си какъв кретен... Ами с глупавите си писания за мен доказа че си поредния или следващия насилник и може би е бъдеще убиец на жени! Надявам се да няма някоя талеа глупачка до теб която да то се подчинява и да тормозиш! Направо за мен това си беше чисто признание че си насилник над жени! "

101 ще те разочаровам! Женен съм повече от 26 години, и имам прекрасна съпруга, която ми роди две деца, които отгледахме и изучихме. Скоро може да стана дядо! Никога не ми се е налагало да наказвам някого от семейството и всеки си изпълнява задълженията. Както обясни авторката на темата хармония се постига с разбирателство, а не с конфронтация, като мъжът определя условията и той е законът в къщи. Казвал съм го и пак ще го кажа патриархалният начин на живот се е доказал, като най-съвършен от всички несполучливи експерименти. Не съм насилник над никого, а насилието над жените от мъжете е предизвикано от самите жени. Няма следствие без причина!

"Твоето мислене е изключително примитивно и гнусно! Изключено от абсолютна логика и морал! Ти имаш жената за едно животно! Защо? ! Защото си мислиш че има само размножителна функция но съжалявам това не е така! Ние не сме животни простако!

Радвам се, че модовете не са изтрили коментара ти заради обидните ти думи, но мен това не ме притеснява, защото виждам израз на безсилие от твоя страна, а и си го постнала два пъти.... браво! От философска гледна точка човекът е животно изкачило се на върха на хранителната пирамида заради най-високо ниво на интелигентност. След като твърдиш, че жените не сте животни тогава какво сте? Като вид хомосапиенс мъже и жени сме животни с разлика в това, че мъжете са по-висши по природа от вида и всичко създадено в света до сега се дължи на тях и е за тях. Техническият прогрес е дело на мъжете и за това наричаме света мъжки, а не женски!

"Предполагам си няколко й с " мускули " които след още 10 годинки ще увиснат кат сополи щом говориш за физическа сила! Именно ти си от онези дет се мислят за много ербап а е главата - кухи! Съжалявам ако жена ти ( ако имаш такава ама силно се съмняваме! ) Защото такъв който не жени жената като човек а я има за животно с цел у само размножаване... Еми жалко! То и ти си заслужаваше някоя теб да те утрепе от як бой ама... Нищо то всичко се връща има справедливост на тоя свят и изроди като теб си намират майстора рано или късно!
Жена на 25"

Правилно предполагаш, само че повече от 30 години мускулите ми все не са увиснали като сополи. 102 кг. съм и още правя три серии вдигане по 170 кг. от лежанка. Мога и повече но не ми разрешават, можел съм да скъсам мускулно влакно. Знам, че си мечтаеш някоя жена да ме утрепе от як бой, но това ще е само във фантазиите ти. Не се е родила още тази на планетата, която да ме утрепе от бой. Нямаш представа от физиката ми, а прякорът си го имам още от средния курс, сещай се защо! Щом си на 25 години бих казал, че си още с жълто около устата, нищо че след 12-тата година в повечето свят жените ги гласят за разплод, за да има репродукция на Y-хромозомата! Не знам дали си омъжена, а и не ме интересува. Такива като теб "самодостатъчни без мъж" си остават сами с котките до края на живота си, защото мъжете ги употребяват (ако са с красива фигура) и после ги пускат по течението. Малко са щастливките като авторката и моята жена. Дано имаш късмет с някой свестен мъж, ама с този характер надали! Не бързай, когато пишеш, защото допускаш много правописни грешки.
Поздрави от Херкулес!

106.   Тука стана като психиатрия - събраха се Херкулес, Чингис Хан и Кифляка. Остана само Наполеон да е пълен комплекта...

107.   Към кюфтето "херкулес" на мен не ми идва със заплахи, че станеш пишман... а дано колкото и да си тъп, се сетиш.
Иначе да, керванът си върви, психота и насипни и разни отиват да въртят свирки в затвора. Духльо.

108.   Авторке, такива злобни жени са налазили темата ти, че дето се вика газ пикаят от злоба и завист. Те никога няма да си признаят, че с този си инат и самоизтъкване на можещи, силни или там "успели жени" (както обичат да дрънкат) не постигат нищо и си умират самотни и нещастни. И в миналото и днес една жена без мъж е нищо, докато мъжът и ерген и женен винаги е всемогъщ! Това си е природна даденост и йне може да я промени!

109.   Те половината мъже не могат себе си да издържат, вие за жените ми говорите.

110.   Авторке, проблемът не е в това, че си избрала да си домакиня. Познавам такива, тук в Германия. За мен проблемът е в това, че вие не живеете в една пълноценна, равнопоставена връзка. Той да коли и да беси, да взема решенията - така ли жиеете наистина?
Моята баба беше домакиня. Когато дядо ми вземеше заплата, слагаше всички пари в ръцете на баба ми, имаха си място, където си държаха общо парите. Решения вземаха заедно - от това, къде да отидат на почивка, до купуване на мебели и т. н.
Аз си стоях общо 5 години у дома, когато децата бяха малки. И тогава, както и сега, когато работя, решенията ги вземахме със съпруга ми заедно. Нито той, мито аз, сме колили и бесили еднолично в семейството. За мен такъв модел е кошмарен. Помисли и за децата, на какво ги възпитавате.
Иначе няма нищо лошо да си домакиня, щом това прави теб и мъжа ти щастливи, но да си домакиня не означава да си слугиня, без право на глас и мнение.
Аз обичам да глезя мъжа си, както и той мен, но не и да му слугувам.
Освен това, имаш много сбъркана представа за ежедневието на работещите жени. Наистина ли мислиш, че нон-стоп обикаляме кръчми и кафенета? ! Аз съм преводач на свободна практика и с колеги ходя 2 пъти в годината на ресторант - празнуваме Коледа, един път с 3 колежки, и второто празненство го организира шефката на една агенция, към която често превеждам.

111.   Проблемът не е в това дали ще работиш или не, а дали ще позволиш да си напълно зависима от друг човек или не. Защото има доста жени, особено майки с малки деца, които работят почасово или хоум офис, но разполагат със собствени средства и ако нещо се обърка няма да са в тотална безизходица. Тези жени никой не ги приема за мързеливи готованки. Тук става дума, за другите, са онези, които доброволно са се превърнали в изтривалки само и само да лежат на дивана и да гледат сериали. Съжалявам ако обидя някого, но такива жена никога няма да спечели моето уважение, при положение, че е пълно с жени, които работят на пълен работен ден, гледат деца и къщата им свети.

51-100 от 114