Споделена история от Семейство

Жал ми е за брат му.
Здравейте, от известно време чета истории във форума и реших да пусна и моята история. Жена съм на 29 години от голям град. С мъжа ми сме заедно от ученически години. Имаме момче вече на 2 години щастливи сме но за жалост не мога да кажа същото за брат му. Когато завърши поработи малко като продавач и след няколко месеца просто реши, че не му се работи и ще отиде на море. Излъга всички разбира се. Тогава без да каже на никой си взе самолетен билет за Франция и от там ни се обади да каже че се е записал във Френския легион. Всички бяхме много разстроени от това негово решение защото има семейство, хора които го обичат и така егоистично решава да постъпи в армията.
С него бяхме в един клас доста дълго време и винаги е бил общителен, мил, забавен и доста голям запалянко на тема фитнес и бойни изкуства. Беше и тайнствен не се разкриваше истински пред никой и винаги си е личало че нещо просто го мъчи, но никога не е казвал колкото и да настоява човек. Само се усмихваше и вика добре съм, добре съм.
Наскоро си взе малко по-голям отпуск от 4 месеца. През това време живее при мен и брат му, което ни радва да го видим, просто не сме го виждали от сигурно 4 години вече, дори за раждането на сина ни не дойде. Но откакто си е вкъщи вече 1 месец забелязваме, че няма нищо общо с момчето което познаваме. Станал е тих, студен, не се усмихва, погледа му е станал просто жесток, има и някакви тикове да се обръща да види дали някой го следи като го прави периодично, когато сме навън. Когато сядаме на масата и си говорим не взима никакво участие в разговора защото просто не знаел какво да каже по този въпрос. Ако искаме да говори нещо трябва да го питаме как е в легиона и там вече говори с часове за Африка, Азия и Южна Америка.
С брат му мислим как да го откажем от армията. Уредих му среща с моя приятелка и като му казах да ги запозная ме погледна все едно съм извънземна. С много мрънкане от моя и на брат му страна реши да излезе на среща. Наистина и двамата са се харесали даже вече няколко пъти излязоха на среща, сега пак са заедно у тях. Но когато решихме да го питаме вчера дали мисли да преподписва договора си, понеже след няколко месеца му предстои и това ни каза, че няма това намерение. Причината е че не знае какво да прави ако напусне армията. Обяснихме му, че може да се запише да стане полицай или военен но тук на спокойно на което не даде отговор просто един неодобрителен поглед. Жал ни е за него вече е на 30 години няма създадено семейство, деца, перспектива за бъдещето си, и не знае как да се оправя когато си е у дома.
Притесняваме се и допълнително защото има сериозни рани по тялото на дясната буза има прорезна рана която сигурно е 10тина сантиметра, по гърба му има някакви странни следи като чели е ударен от гръмотевица. А за гърдите просто нямам коментар шит ли е там не знам какво е и ме е страх да знам. Питали сме го за всички тези неща и все едно ни се подиграва като ни казва, че просто е спал накриво.
Моля ви дайте някакви съвети как да го откажем и да си прекрати договора. Защото според мен този човек макар и да не го казва си търси смъртта. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Френският легион е един вид отряд самоубийци. Пращат ги наистина на ужасни места, виждали са такива ужасии, които нормалните хора не могат да видят за 10 живота. Абсолютно нормално е да има тикове, при условие, че 1 стотна ги дели от смъртта.

Преди да създава семейство, девер ти трябва да отиде на психиатър, за да видят дали всичко е наред с него. Обикновено, хора като него, страдат от т. н PTSD (Post-traumatic stress disorder) или иначе казано - много, много силен стрес.

Що се отнася до въпроса ти - надали ще успеете да го накарате, освен ако той сам не поиска.

2.   Най- доброто, което можете да направите е да го оставите на мира, да се наслади на времето си в страната, роднини и приятели.
Не досаждайте с приятелки и подобни. Той ако иска жена, не е малък и няма нужда "притеснената" му снаха да му пробутва приятелката си.
Спрете се с опитите да подреждате чуждите животи по ваш вкус от "притеснение".

3.   Около такива простовати селяци, всеки нормален човек би гледал гневно. Това, че на теб най-великото ти постижение е да издрискаш някое и друго лапе и да си женена, не означава, че и на всички други хора е такова. Жал й било, а на някои ни е жал как на други, обикновени и елементарни животински неща са им най-голямото постижение.

Както каза 2, не е малък, все пак е бил във френския легион. ;)

4.   И ти реши да го сватосваш? Това винаги ми е бил грозно и нахално. Как реши, че на този етап му трябва жена и дете?
Трябва му професионална помощ, не жена.

5.   Месиш се в чужд живот, налагаш. се, правиш непоискано добро, егоизъм, мислиш, че ти знаеш най-добре, кое е най-добро за другите, искаш да управляваш чужд живот. Нарушават вселенски закони. Съжалявам, дано да го разбереш. Всеки си има карма, свои живот, избор и свободна воля. Оставете този човек на мила да прави, каквото той реши. Това, че ти е мъчно и си толкова отдадена, , показва, че ти имаш липси в твоя живот. Концетрирай се върху твоя живот. Той не е на 15 г., а на 30. И това сватосване, остави хората на мира. Утре ако са заедно и нещо стане, ти ще си виновна. Остави този човек да узрее за собствения си живот. Помотни ако той иска, а не защото ти искаш. Питай го, как да ти помогна, изслуша неговите желания, а не твоите.

6.   Според мен и двамата със съпруга ти постъпвате меко казано, нахално. Да не говорим че имате доста изостанала представа за щастието и си мислите че ако някой е сингъл на 30, то той обезателно е нещастен и очаква да се появи някой спасител, който да му уреди живота.
Тоя човек д здрав и прав на 30 години, достатъчно добре умее да се грижи за себе си и със сигурност не му е нужно да му се бъркат някакви досадни роднини да му дават акъл какво да прави. Нали не ви е молил за помощ? Защо тогава сте тръгнали да го сватосвате и да му търсите нова работа? Щом не участва във вашите разговори, значи нямате общи интереси и не сте на една вълна. Вие сте на вълна малки деца и семеен живот, той е на вълна приключения из далечни континенти. Не е трудно да се досети чпвек че вашия стил на живот просто не му допада и най-вероятно му се струва скучен.
Ако наистина го обичате, оставете го на спокойствие. Щом той иска да работи във френската армия, значи това му харесва и това го прави щастлив. Не иска да си търси жена и да създава семейство. Ако толкова му беше лошо във френската армия, отдавна да е избягал. Оставете го и си живейте вашия живот.

7.   "просто не сме го виждали от сигурно 4 години вече"
И сега пишман, че е дошъл човека. Вместо да му е приятно, да си почине ментално най- вече, вие го притискате като малко дете да "слуша" и изпълнява желанията на снахата и брата. Няма да го видите после поне още 4 години вероятно или ще ходи да си почива на друго място.

8.   Оставете човека да живее както той иска. Защото такива като теб, които си мислят, че знаят кое е правилно провалиха живота на много хора около мен. Завиждам на смели хора като него, който живеят само за себе си. Да бях и аз такава много отдавна да съм се махнала от България и не бих се върнала. Ама съм тъпо парче и още се мъча тук, като не харесвам абсолютно нищо.

10.   Ти не се тревожиш, че може да му се случи нещо лошо а, че няма да създаде семейство.. Много важно, че няма да създаде семейство. Не е задължително да създава. По-важно е да е жив и здрав.
Поговорете с него обяснете му, че се притеснявате за него и че искате да се върне в България защото ТОЙ е важен за вас.
Спрете да му уреждате срещи.
Бих ви посъветвала да го оставите на мира но в случая става въпрос за живота му и не може да не му говорите. Все пак рискува живота си.
Нормално е да се оглежда след като е работил във Френския легион.

15.   Накрая ще се окаже, че е гей, и партньорът му е в легиона, а с приятелката ти са си допаднали 'по женски".

16.   Може и така да е. Не е задължително да има семейство но така рискува живота си.