Споделена история от Семейство

Мисед аборт в 11 г.с
Здравейте! На 24 г. съм. Забременях от първите опити. На първия преглед, когато отидох за установяване на бременността бях в 7 г. с, но според изчисленията на видеозона ембрионът отговаряше на 6 г. с. Видяхме, че има сърдечна дейност. След 4 седмици бях на втори преглед, тогава се оказа, че е изостанал в растежа и отговаря на 7 г. с без сърдечна дейност. А реално бях в 11+4 г. с. Препратиха ме към друга болница с диагноза мисед аборт. Понеже нямам и не съм и имала никакви симптоми (болки, кървене), казаха да дойда след две седмици за кюретаж. С всеки изминал ден психически се разстройвам повече, а нямам никакви оплаквания. Има ли някоя, която да е минала през това? Чудя се, защо изчакват след като нищо няма да се върне назад вече? След толкова време, няма ли някаква вреда върху моя организъм?

Коментари

1.   Скоро навърших 20, не съм преминавала през същото нещо, просто реших да напиша коментар под поста ти. Не губи надежда, всичко ще бъде наред! Познавам една жена докато беше бременна и намериха рак, след като роди и правиха и операции за рака, оправи се, изчистиха го, така че има много хора с още по-големи трудности! Трябва вяра :)

2.   Аз минах. Даже два пъти. Случва се много често. Може би на всяка втора жена. Много съжалявам за загубата ти. Другият път ще стане. Не знам защо те бавят толкова. Аз стоях около две седмици така и ме насочиха за аборт. Ослушвай се ако нещо вземе да ти става зле да отидеш веднага на лекар.
Много съжалявам, че е станало така. Пожелавам ти от следващия път да имаш най-сладкото детенце на света.

3.   Като медицинско лице (акушерка) ти препоръчвам второ мнение, от личен и професионален опит ти говоря, за съжаление има доста некадърни колеги!

4.   Преживях мисед аборт в 9-10 г. с. Казаха ми, че 1/4 от всички бременности завършват така, което е огромен процент, но никой не казва на жените предварително за тази така голяма вероятност. При мен лекарката не видя разкъсване на околоплодния сак и поиска да изчакаме, също така имахме разминаване в предположението за седмиците - тя смяташе, че е 7 г. с. , а аз знаех, че е повече. Това беше при първото ми и единствено посещение при нея. Докато чакахме, направих спонтанен аборт с голяма кръвозагуба и среднощни панаири. Не знам какво толкова има да чакате в твоя случай.

5.   Ако си в София, потърси 3Д видеозон. Например в медицински център "Фемина" на такава апаратура се вижда най-добре. Ако се потвърди диагнозата, те съветвам да си направиш тест за тромбофилия, но за бременни. Правят го в Цибалаб например. Това е тест, който установява наличието на гени, влиячещи за усвояване на фолиева киселина B9 и витамин B12, както и гени влияещи върху склонността към тромбоза.
Пиенето на обикновена фолиева кислеина или вит. б12 от хора с такива гени всъщност им вреди, вреди и на зародиша. Те трябва да приемат само метил формите на фолиевата киселина и на вит. б 12, но повечето лекари са невежи и директно заявяват, купете си фолиева киселина. Ако ли пък някой от гените за склонност към тромбоза излезе положителен, тогава при планиране на следваща бременност се пие натаспин, а първите 3 месеца - хепарин. Добрата новина е, че след спонтанен аборт се забременява много лесно и че ако носиш такива гени, проблемът се решава само с подходящите витамини и тези хапчета, които са безвредни за плода и ще имаш успешна следваща бременност. Ако тестовете излязат положителни, добре е да направиш консултация с ангиолог или хематолог.

6.   Реално 10 000 лв струват всички изследвания и диети за да родиш гений, но за да родиш здраво дете и да не губиш плода поне изследвай всичко в кръвта си и се помъчи да набавиш липсващото до колкото са ти финансовите възможности.

9.   Много съжалявам за това, което си преживяла.