Споделена история от Семейство

Сънувам починалата си свекърва, помогнете
Здравейте, искам да споделя нещо и да помоля за съвет, или мнение, не знам как да си конкретизирам въпроса. От няколко месеца често сънувам покойната си свекърва. Тя не ме обичаше никак, по нейни си причини, не знам какви са, но с чиста съвест мога да кажа, че аз много я уважавах, помагах и във всичко-тя живееше във къща с двор, знаете там работа много, за всичко съм се спускала и не само това-най-ласкаво говорех за нея пред приятелки, колежки, съседки-лоша дума не ми е излизала от устата. Напоследък много често я сънувам, все сърдита, все за нещо ми се кара, гледа ме лошо-когато -беше жива ме плюеше зад гърба ми, директно пред мен не. Тези сънища много ме измъчват, дали може някой да ми ги разтълкува, какво още иска тя от мен? На отзовалите се благодаря предварително.

Коментари

1.   Може да иска да й простиш.
Запали една голяма свещ в църква за упокой на душата й.

2.   Занеси на гроба и нещо, което знаеш, че е харесвала, да се "почерпи" или любими цветя, любим предмет. Почисти около гроба ако трябва.
Поговори и там открито, спокойно, без лицемерието, което проявяваш в поста като казваш как винаги си говорила ласкаво за нея т. н (не те критикувам, искаш съвет- давам ти).
Извини се за каквото имаш да се извиняваш, прости и каквото пък на теб ти тежи и кажи накрая, че нейното място вече не е в материалния свят, да си ходи спокойна и да си почива в мир. Важното е да си откровена.
Моята свекърва (почина наскоро) пък се бъзика с мен за нещо, че не сме и дали нещо. Има и деца и внуци, но минава "съобщението" си бъзик през мен защото съм сензитивна и знае, че ще я чуя и разбера правилно. Е, купихме "нещото" и чакам следващи инструкции, къде го иска това нещо, че да го пратим или дадем на някого. И нещото си стои вече няколко дни в очакване на "включване и инструкции". Ние с нея никога не сме имали препирня някаква, сърдене за нещо т. н странно подобни бяхме, почти изглеждаше понякога все едно аз съм и дъщеря, пък синът и зет.

3.   А може би просто да й теглиш майната на дъртата парантия нагла. От някое село ли си, та си такова послушно слугинче? И между другото, сънищата идват, и когато честожмислиш за нещо. ;) Не винаги и ввичко е духове и суеверия. ;)

4.   Какво да Ви кажа, и моята майка не обичаше много свекърва си, но все пак имахме някакво уважение, най- вече заради това, че сме се грижили за нея, докато е била болна от инсулт в продължение на почти година. Аз въпреки, че ми е баба много не обръщах внимание на приказките, който говореше. Да, грижел съм се за нея полагах някакви грижи, но тя пак недоволна. После баща ми как се е разправял с нея не е истина. Но от 1г и половина тя е на небето, все пак ми е мъчно, че я няма но преживе почти не ни допускаше да я виждаме.

5.   Помоли се на църква пред иконите на Исус и на Богородица и ги помоли свекърва ти да намери покой и да те остави намира. Запали й и свещ на нея. Ако трябва иди няколко пъти.
Не ходи на гроба й! Дори те съветвам изобщо да не ходиш на гроба й вече. Само в църква!

6.   Номер 3 как може да пишеш такива неща за мъртъв човек. Засрами се.

7.   Да не би да имаш угризения на съвестта и затова да я сънуваш.

8.   Не, №7, колкото и да съм критична към себе си, специално пред нея нямам вина. Нямам угризения на съвестта. Обяснявам си това, че не ме харесваше с факта, че ние сме коренно различни жени. Както често съдбата събира снаха със свекърва-противоположни личности. Всъщност, като се замисля има нещо, за което може би съм виновна. И това е, че първите години когато почина редовно раздавах храна за Бог да прости, специално за нея. Тогава не съм я сънувала. Сега не съм подавала от 2-3 години. Просто напоследък много често се сещам за всички злини, които тихомълком ми е причинявала, колко сълзи съм проляла и някак си не ми идва отвътре да и раздавам за Бог да прости. Това ми е вината пред нея.

9.   , Ами раздай за да спреш да я сънуваш. Мислиш за нея затова я сънуваш.
Мислиш какви злини ти е причинила.

10.   С това Бог ти подсказва, че трябва да се молиш за нея и да раздаваш милостиня!

Ако е кръстена православна християнка е хубаво да я пишеш в църквата за поменаване на Св. Литургия!