Споделена история от Семейство

Изказите на свекърва ми
Здравейте!
Не знам как да започна и ще импровизирам.
Аз съм жена 25+, живея с моята половинка и сме сгодени от година и малко. Ще вметна, че живеем самостоятелно от родителите си ако това имам някакво значение.
Пиша Ви, защото до скоро отбягвах изказите от страна на майката на моя приятел, но последният път ми направи огромно впечатление.
Ще сложа буквичката на майка му с, , Я", а за него ще използвам, , Т", за да ми бъде по-лесно (надявам се).
Прибирахме се след едно събиране към града в който живеем.
Пътувахме аз, моята половинка, , Т", майка му, , Я", наложи се с нас да пътуват приятелка на майка му и нейната дъщеря.
По пътя се започна разговор кой какво обича да хапва, да прави и т. н.
Изведнъж, , Я" майката на моята половинка започна да изтъква как той не обича сладко да си похапва много, много също както нея, не обича да прави това и онова отново също като нея.
На мен ми стана супер странно, как отново не се стърпя пред хората да изтъква това и онова, което е изцяло на нея. Нито един път не каза нищо за баща му, което за мен е много странно отново. Той не и обърна много внимание и си замълча. Тъй като се наложи да заредим колата, момичето, което беше с нас се възползва да си закупи точно сладки неща (бисквитки и кроасанчета) и предложи и за ужас на моята свекърва, , Я", синът и започна сладко, сладко да си похапва.
Като цяло ми е абсурдно това поведение което показва и не мога аз за себе си да си го обясня, та той е на близо 30 години и е отдавна извън семейство си, но тя си го има "нейна собственост" (ако мога така да се изкажа).
Правя си някакво сравнение с държанието на родителите си и че те никога не са го казвали, камо ли да се изтъква това и онова от кой е.
Ще се радвам на вашите коментари по тази история и ако някой от вас е минал през нещо подобно и да ме посъветва.
Аз за сега гледам да не обръщам внимание, но определено в някой моменти едвам се сдържам да не и кажа нещо.

Благодаря Ви, че отделихте време, за да прочетете изторията ми и се извинявам за правописни и пунктуационни грешки.

Коментари

1.   Теб те дразни, че майката споменава сина си ли? Да го игнорира или да не приказва изобщо за него ли е трябвало? Какви са тия лигави изрази "похапва", все едно става въпрос за малко дете? Твои или неини?
От цялата история разбрах, че въпросния син е опитал нещо сладко, след като му е било предложено. Не се е тъпкал до пръсване.
За човек, койта се дразни, че майката се държала свойски, използваш изрази, натъртващи за притежание: " моята половинка, моят приятел. " Не виждам къде е била драмата.

2.   Бомба със закъснител си, и то само сгодена, а после!? По добре не бързайте със сватби и деца, много дребнава душица си. А как искаш майката да говори за детето си? Дребнава завист и ревност още отначало, за след време не ми се мисли, пак ще те четем тук във форума, но вече взривена.

3.   Авторке, дребнава си. Нямаш проблем, не си създавай изкуствено.

4.   Мъжа ти е путьо. Майка му взела да обеснява пред другите в негово присъствие какво той обичал и бил като нея…… мъко моя земеделска……….

Чингис Хан-Скандинавеца

5.   Спокойно, нали жените разсъждавате така - първо майката го дондурка и възпитава, после жената продължава.
Е, сега като поживеете още малко, ще можеш да си наложиш волята над своя чехъл и ще си го обработиш както искаш.
После пък ти ще викаш той не яде сладко като мен, той не прави и не обича това като мен. Ааа не, по скоро ще казваш - ние не обичаме сладко, ние не обичаме еди си какво.
Те двойките така говорят в множествено число.

6.   За всяка майка нейното дете ще е нейно, дори той да е станал дядо а тя прабаба, ще се обяснява на правнуците "синът ми". По скоро виждам проблема в теб авторке. Ти говориш за него сякаш е твоя собственост "Моята половинка", не си ли забелязала че другите годеници не използват "Моят" а по скоро казват "приятеля ми"? Имаш някакъв страх някой да не ти го отнеме, но майкаму не ти е съперник за сърцето му. В неговото сърце си има специално място за теб и специално място за нея.
А тази глупава дребнавост, че тя описала на приятелките си по какво синът й приличал на нея, а не изтъкнала приликите му с баща му.... Не е ли логично че за приликите на сина с баща му се говори пред роднините и най-бкизките приятели на баща му, а пред нейните близки ще говори за приликите му с нея. Или може би не намираш за нормално син да има общи прилики с родителите си? Или може би не разбираш как човек който не обича сладко не е отказал почерпка от бисквита или кроасан? Аз поне не намирам да е излъгала. Може човек да не обича много сладкото и въпреки това да си хапне от почерпка, какво толкова, та тя не е казала че той отказва и е твърдо против сладкото, тя казава че не обича много-много, което ще рече че яде сладко, но не би седнал да изяде количества наведнъж.

7.   Вижда ми се, че прекаляваш, не е казала кой знае какво.

8.   Нищо странно няма в това една майка да казва, че детето ѝ има едни и същи хранителни/вкусови или други навици също като нея. Ами че нали носи гените ѝ, тя го е изгледала и възпитала...
Защо приемаш това като някакво изтъкване. Пък и така да е какво лошо има в това, че прави нещо като нея. Или защо пък да не каже, че тя е положила усилия да го научи за някакви неща. Това е счела за правилно, така го е научила и го казава, какво толкова... Не се дразни от това.
Момчетата са привързани към майките си повече от бащите.
Той остава син на майка си и това, че има годеница не променя нещата.

9.   Чингисе, не ми кради изразите, ако обичаш!

10.   Е какво толкова е казала.
Толкова жени има, които имат огромни проблеми със свекървите си.
Прочети някои теми.
Радвай се, че твоята свекърва не е като тях.
Ако беше на мястото на тези жени щеше да ти се иска свекървата да коментира за сладкото.
Вие нормални ли сте.
Какво значение има дали обича да яде сладко или не.
Може да му се е прияло.
Или да не е искал да откаже почерпка.
Освен това сладкото е много общо понятие. Може да обича определено неща а други не.
А и може да му е паднала кръвната захар нормално да му се прияде.
Ако е бил гладен и не е имало друго за ядене.

11.   От теб ще излезе зла свекърва или люта тъща.
Твоята свекърва обича и се гордее със сина си, затова изтъква приликите си с него. И да, те имат генетична връзка и е съвсем логично дори хранителни вкусове, навици, дори начин на спане да се унаследяват.
Приликите между дъщеря и баща, както и между майка и син са много по-големи.
Злобна си и ревнуваш сина от майка му, а това вече е прекалено.
Дано да не се ожени за теб, ще му вгорчиш живота.
И да знаеш, син нямам, но имах зла свекърва.
Тук обаче добре разпознавам кой е злото - ти си, не е тя.

12.   И аз мисля като тон номер 11. Нормално е да наследят хранителни навици.

13.   Направи ми впечатление колко пъти си написала "Моята половинка", той не е твоя половинка, той е отделен човек. Звучиш като обсебваща женичка. Отдаваш огромно значение на толкова незначителни неща като "похапването" (отвратителено лигав израз). Не искам да знам как би реагирала при истински проблем. Сигурно в един момент ще се опиташ да откъснеш "твоята половинка" от родители и приятели. Дано момчето се спаси от теб.

14.   Аз по принцип съм на страната на снахите, но това не разбирам каква драма е. Че казала че обича сладко. Голямо чудо. Кой ср орнася собственически в тоя случай?

15.   Да, той не е нейна собственост. Та да казва моята половинка.

16.   Права съм може да му е паднала кръвната захар.

17.   Може да не обича да яде сладко но му е пригладняло и е хапнал. Какво толкова е станало.