Споделена история от Семейство

Първи рожден ден
Здравейте. След малко повече от месец, синът ми ще навърши една година. Млади родители сме, първо дете ни е и нямаме абсолютно никаква идея какво да правим.
Живеем в София, а родителите ни и повече от половината ни приятели са разпръснати из България. Мислим да го направим в ресторант. Ще поканим семействата ни и някои приятели с деца и такива без деца. Ще гледаме да не са много хора, но се надяваме все пак някой да ни уважи, за да се почувства момчето ни специално на първия му рожден ден …
Също така ни трябва украса. Постоянно гледаме разни украси с много и големи балони, с букви, с цифри, с големи надписи и картинки. Чудим се много дали си заслужава. Имаме възможности да си го позволим, но честно казано много смисъл не виждаме …
Другото е тортата, сладки неща и подобни храни. Сигурно от ресторанта ще поръчваме, а торта и сладки ще си поръчаме отделно, но трябва да намерим подходяща фирма както за украса (ако имаме), така и за тортата и сладките, което също представлява трудност за нас, понеже интернет е пълен.
Четвъртото нещо е подарък. Не знаем какво да му купим. Дрехи със сигурност няма. Постоянно му купуваме и 80% от тях не ги обличаме … Играчките бързо му омръзват, имаме в изобилие и все се чудим къде да ги прибираме.
Общо взето искаме да му направим хубав рожден ден, да се чувства специален, макар ѝ да не разбира особено, но най-много от всичко ни притесняват гостите … Тези мои приятелки/приятели, които нямат нищо в София, трябва да си намерят къде да останат, а дали изобщо някой от тях ще иска да плаща за хотел или апартамент под наем.
Притеснено ни е. Отворени сме за предложения.

Коментари

1.   Има места за детски празници с аниматори, но вашият син е много малък още. Идете вие в провинцията и се съберете само най-близките роднини, по удобно е, вместо да се изсипват всички в София, което се съмнявам, че ще стане.

2.   Детето ви изобщо няма да го помни този рожден ден. Ако го правите заради него - няма смисъл. Вече ако държите да съберете родата и приятелите за почерпка - хубаво - поне за онези, на които им се занимава да бият път до София за единия ресторант.

3.   Еми, ако са свободни, ще ви уведомят. За мен е излишен разход. Ние празнуваме вкъщи. Детето на 1г не знае къде се намира, вие се чудите какво да му подарите.
То е по- скоро за вас празника. Направете както решите.

4.   В България ако няма арка с балони, украси, 3 етажна торта и подобни, все едно не сте правили рожден ден и да е качено във фейса. Половината майки на профилната снимка мацват от сватбата, на корицата от 1 рд или кръщене под арката, като клонинги. По-досадно и от пижамените фотосесии. Ако може и под публикациите цени да се пишат много хора ще се радват. То показване, то чудо. Ако не хвърлят 1000-3000 лева за 2 часа кеф, (после целия град да ги разбвре) не са живяли. За София може и повече да е. Като имате излишни пари за тотални глупости. Ааа и задължително проф. Фотосесия. Тотално не си заслужава, освен ако не искате показност. Така да, то такъв е манталитета.

Benjamina

5.   Детето на тази възраст абсолютно нищо няма да разбере. Цялата дандания ще го измори и раздразни. Почерпете се само най-близките и толкова. Така направихме за едното ни дете. За другото направихме грешката да отидем в ресторант.

6.   Препоръчвам да си резервирате детски кът, където и украсата ще ви организират, и кетъринга, и забавленията за децата ще са гарантирани. На повечето места предлагат и пакетни цени.
За първия рожден ден на моето дете бяхме в Casita Овча купел, тъй като ми се стори по-подходящо за 1-годишно, пък и от потвърдилите гости имаше само още две други също малки деца. Украсата си беше там, кетъринга и тортата (с опция за бебешка) също през тях си дойдоха. Аниматор не искахме, защото нямаше смисъл в нашия случай. Просто пристигнахме на деня и часа, всичко беше подготвено и си изкарахме много добре. Най-вече рожденичката, защото всички играчки й бяха много интересни, а и усети вниманието върху себе си и че се случва нещо специално. В крайна сметка, родителите са щастливи, когато и детето е щастливо. Може да не помни съзнателно момента, но пък от снимките един ден ще види колко сте се постарали.
Имахме и гости от провинцията, които пътуваха. Резервирах изгодна нощувка от тяхно име в букинг. В крайна сметка, който може - ще дойде, който не може - няма. Нашият празник беше в делничен ден и много хора си пуснаха отпуски или фалшиви болнични, само за да ни уважат. Други - не можаха, но това не засенчи по никакъв начин деня. Пожелавам ви весело отбелязване!

7.   "да се почувства момчето ни специално на първия му рожден ден"

Абе пич, аз не съм бил никога родител, и все пак знам елементарни неща:
- толкова малко дете не се изкарва навън зимата по такива дандании
- няма да помни нищо
- какви ти подаръци... то няма изградена представа какво е това

Нека ти преправя въпросът, така както всъщност си го мислиш - как ти да се почувстваш специален, че имаш син на година. Прекарай рожденият му ден спокойно, без гости извън семейството, без да го същистваш. После отиди си прави кефа с приятелите си, черпи ги и така...

8.   Нищо не ви пречи да купите балонии от магазина по -левче, сладки и почерпка от магазина както и торта и да направите празника в по -тесен кръг у дома само с май -близките ви хора.

9.   Аз пък разбрах, че е специален ден! Родителите ми се погрижиха за това!

Направете рожденният ден у вас в семейна обстановка. Минимум хора.

Поне една мъничка торта със свещичка.

Подаръци задължително!

И снимки/клипчета.

Нямали абсолютно никаква идея какво да правят. Питайте някое дете? !

10.   Знам, искате са се изфукате колко пари имате. Искате денят да е специален за вас не за мъника ви.
Пускате цяла тема в сподели хората имат толкова проблеми споделят къде по тревожни неща. Не може ли сами да се сетите, вкъщи у дома с най-близките хора. Приятелите ви трябва да пътуват км само за да спят на хотел и да видят как вие се фукате.
Не бих пътувала км за да присъствам на рожден ден в ресторант за да видя как се фукате хора които разполагат с пари.
Предпочитам по задушевна атмосфера, вкъщи у дома, където хората са се събрали за да празнуват за здравето на мъника а не там където някои демонстрират какво имат. Километри бих пътувала заради задушевна атмосфера.

11.   Номер 6 не всеки разполага с такива финанси.