Споделена история от Семейство

Мъже, какво искате от жените!?
Във всяка втора тема мъжете говорят за феминизъм, че жените искали да са независими, самодостатъчни, с кариера и тн. Не разбирам как може да е лошо това да си изградена личност, да имаш принос чрез професията си към обществото, да се самоусъвършенстваш, да учиш нови неща в сферата си, да развиваш талантите и уменията си, да развиваш бизнес, с изкараните от теб пари да осъществяваш мечти, да помагаш на близките си, да си подсигуриш старините, да имаш стабилност.

Мъжете не се интересуват каква кариера има жената, какво образование, постижения, това не ги впечатлява. Някак си не оценяват една жена по-високо от друга заради статуса и. Гледат на нея от друг ъгъл. Мъжете не се радват искрено и на успеха на жената дори, когато са във връзка с нея. Не знам дали се чувстват по-непълноценни така, започват да се състезават с нея или постоянно подценяват и омаловажават успеха и. Не трябва ли един мъж да е горд, че има по-умна, по-успешна жена от другите, защото единици постигат нещо.

То в това е двойният стандарт, че не гледаш на жената като на личност, ами като на удобство - сексуален обект, обслужващ персонал, втора майка и други роли, като през това време за теб не са глупости кариерата ти, колата ти, парите ти.

Успешните свободни жени не са толкова удобни - имат свои планове, имат свои мечти, времето им е ценно, имат условия, не са винаги на разположение

Освен това, най-абсурдното е, че мъжете масово сами карат жените им да работят, защото все не им стигат парите или ги карат да си делят сметките, да плащат наравно, да са половин мъже.
Това, което видях до сега, е, че мъжете са стиснати, искат да не се минат, искат да имат жена до себе си, за да извличат всички ползи от това - безплатен секс, храна, комфорт, домакинство, семейство/връзка за пред обществото, тя да си плаща всичко сама, да се грижи за себе си да изглежда добре, да догажда, защото ролята на жената била да служи на мъжа. Мъжете искат единствената мечта на жената да е да се грижи за него и да ражда и гледа деца и да не и трябва нищо друго, да не и трябват и пари, да няма нужда от нищо и да му търпи всички изцепки и пак да е вярна и да не си тръгва.
Значи за мъжете единственият смисъл на живота на една жена бил да ражда и да служи на мъжа. Ами тогава единственият смисъл на живота на мъжа трябва да е да работи като вол и да дава всичко на жена си, за да може тя да отглежда потомството и да се грижи за него.
Това е лицемерие, защото той през това време си гледа неговия интерес, заделя пари за себе си, харчи си парите за свои удоволствия, не се стреми той да изпълнява мъжката си роля и да поема цялата тежест, не иска да издържа нито жена си, нито изцяло децата, нито родителите на жената като остареят.

Защо един мъж като не иска жената до него да гради кариера/бизнес/да се развива, че да изкарва пари, а да е отдадена
само на семейството и на него, не и предложи, че ще и дава по 3000-5000 лв (да кажем сума равностойна на нейния доход)(Част от жените и при това положения биха искали да продължат да отделят някакво време любимото си дело)?
И сега ще ревност че нямат пари. Като нямаш, нямаш право да мрънкаш. Като имаш, а се стиска-също. Никой не иска нищо да дава, искат да нямаш никакви нужди и амбиции и да се радваш на 500 лв и да си гледаш печката и това да ти е радостта в живота, сякаш ти правят услуга, че така не си сама и ти дават шанс да се реализираш в женската си роля.
Жените се борят да оцелеят и докато времето минава и не намират стабилни отговорни мъже, през това време се развиват и доходите им растат.

Че една жена да е отдадена само на семейството и мъжа, трябва да си мъж за пример, да си осигурил дом, да се грижиш за нея, да си ти нейната сбъдната мечта, да вижда в твоя успех своето призвание, защото успехът ти е за успех за двамата.

Коментари

51-61 от 61

58.   52 и аз искам вечеря да ми направи някой или поне веднъж в месеца да ме води на ресторант. Или поне да напазарува, за да сготвя, че все аз почти пазарувам и готвя. Не ми е проблем да готвя, но когато за мен не правят нищо насреща?

59.   Мъжете искат по-млада версия на майките си, която да чукат безплатно. Това е, общо взето.
Да им пере, да им готви, да им чисти, да ги дундурка, и да го задоволява.
Изобщо не гледат на жените като на хора повечето, просто като на източник на задоволство.
Хич не ги интересува според мен какво прави жената в останалата част от времето си, стига да не им е в тежест.
Тоест, да работи си е всъщност много хубаво, защото няма да се налага да ѝ плаща маникюра или вечерята (примерно).
Жалки и недостойни утайки са повечето мъже в България.
Ако ги наречеш "Ганьо" е даже комплимент за тях...
Но иначе големите претенции, все едно златен к*р носят.
Момченца, осъзнайте се малко...
Масово не струвате. И всяка жена скоро ще предпочита да си купи скъп и доста по-ефектиен от вашия инструмент вибратор пред това да се занимава с вас. :)

60.   Като чета номер 59 и още няколко други мнения в подобен тон, ми става жал за тези жени, които все си избират някакви пропадняци, които са съсипали нервите им до такава степен, че после заради една купчина тъпкачи мразят целия мъжки род. Толкова омраза извира от тези женски главици, а любов - никаква... Значи, Мима Общата бързо разтворила краката си за Драган Компира и Петкан Мушмула, за да я тъпчат като коледна пуйка, обаче после мята обвинения към Гошо, Иван и Стоян, които е пренебрегнала преди това и които нямат никаква вина за съзнателния ѝ избор.

- Кифлоприземител

61.   До 59

Щото жените не гледат на мъжете като на нещо повече от на работно животно и провайдърче нали?
Аре не ми разтягай простотии, че разликата е в това, че мъжете с лекота могат да живеят и без жени, а вие тотално изперквате без мъже, затова и се мъкнете с всякакви шушляци само и само да не сте сами.
Тръгнала да ми обяснява за мъжете, а жените в момента за нищо не ставате. Никакъв морал, грам интелигентност, говориш за претенции, а вие сте тези, които вечно нямате угодия. Дори и всичко да е ок, изведнъж тя се била сетила, че не върви връзката...
Тотал щета сте батко, затова и свестен мъж не иска да ви барне

62.   Прав си номер 59. Харесва ми как мислиш.

63.   Кифлоприземител хората не правят съзнателен избор. Никой не си избира лош партньор. Хората са доста лицемерни и се прикриват.

64.   Не само мъжете са паразити има и жени, които използват.

65.   Номер 63, няма такова нещо като несъзнателен избор. Всеки избира този човек, за когото си мисли, че ще е най-доброто съчетание от физически и душевни качества и ползи измежду всички налични кандидати. Хората съзнателно претеглят плюсовете и минусите да са с някого и въз основа на това избират с кого да бъдат в крайна сметка.
Обичайната картинка сред преобладаващия брой днешни жени в детеродна възраст е да се прицелват в една много малка част от всички мъже, отговарящи на търсените от тях показатели: външен вид (лице и тяло), ръст, доходи, движимо и недвижимо имущество. Ако някои от тези неща не са налични изрично в границите, заложени в съзнанието на тези жени, те просто пренебрегват мъжа. Тези жени въобще не са слепи и отлично знаят, че се занимават с високорискови типове, подир които търчат още цял рояк жени като тях. Макар сред въпросните най-харесвани от жените мъже да има и тук-там свестни, повечето от тях са меко казано безсъвестни, дори грубияни и властни нерваци. Нагледали са се на какви ли не жени, които лесно разтварят краката си за тях, съответно не се замислят да изневеряват, дори когато са във връзка с много красива и сговорчива жена. Не само, че повечето от жените осъзнават това и напук се влачат само и единствено подир такива рискови типове, ами и някои от тях направо ядат бой или са нагрубявани, но въпреки това години наред стоят при въпросния си избраник и не искат да са с нормален, грижовен и уважаващ ги мъж, защото той... не е същият като тъпкача, на когото слугуват и който ги чука и се държи с тях като с парцал.

Че има лицемерни хора - има, но също така има и признаци, които в повечето случи си личат отдалече или най-малкото човек може да събере две и две и да се досети, че рисковете да се занимават с определен тип хора са големи и накрая може да си изпатят.

Номер 59 описа с какви търтеи се занимават много от жените, но това не значи, че те са представителна извадка за всички мъже. Напротив, те са представителна извадка единствено за съзнателния избор на тези жени, които нямат очи за другия тип мъже - нормалните.

Средните доходи за страната ги знаем. Масовата българка обаче към мъже със средни доходи ли насочва вниманието си, или предимно към онези няколко процента мъже с в пъти по-високите доходи?
Все повече жени се тупат в гърдите как били силни, независими и самостоятелни, печелели пари и прочее, но когато се опре до това кой да плаща сметките и да осигурява условията на живот, изведнъж хамелеонското в тях надделява и надуват гайдата мъжът да плаща всичко, само защото те били с женски полов орган и очакват това да е разменната им монета срещу всичко, предоставяно от мъжа. Курвенско мислене, замаскирано зад израза "Аз съм дама".
Средностатистическата жена е замаскирала истинския си облик със слоеве грим, изкуствени вежди; понякога дори е и с опериран нос, надути с хуалуронова киселина джуки и/или силиконови протези в гърдите; ходи на високи токчета, прикрива истинското състояние на гърдите си с умело подбран сутиен с подплънки, но дали се стреми към също толкова изкуствени като нея мъже?
Средният ръст на мъжете в страната е 175, 9 см, а при жените е 163 см, но масовата българка към тях ли се стреми, или всъщност тя е сляпа за средностатистическия българин и иска някой с 1-2 глави над нея?
Средностатистическата българка между 20-35 години е със затлъстяване в някаква степен, пие кафе и в преобладаващия случай пуши цигари, но тя към себеподобен мъж със затлъстявания ли се стреми, или иска някой атлетичен батко, който е класи над нея по отношение на поддръжката?
Средностатистическата българка е неуравновесена, нервничи за глупости, вманиачена е по ТВ предавания и сериали, дори може да изперка при спиране на достъп до телефона и интернет (Instagram, Tik-Tok, Facebook, бегемамата и прочее), но дали тя си търси себеподобен мъж, или вместо това иска уравновесен, отговорен и без нейните зависимости мъж?

Изводът е, че ако повечето жени търсеха СЕБЕПОДОБНИ МЪЖЕ (мъже на тяхното ниво), нямаше сами да си причиняват толкова драми и да намилат после, че всички били гадняри, търтеи, нерваци, комарджии, побойници, изверявали им, зарязвали си децата и нямало свестни мъже. Съзнателен избор се нарича! Като искат някой мъж, който е МНОГО ПО-РАЗЛИЧЕН от нормалните мъже, ще търпят и много по-различното отношение, което идва в комплект с него.

- Кифлоприземител

67.   61, аз като гледам повечето теми са в стил "не мога да си хвана приятелка", а не "как да си хвана мъж".
Значи какво излиза, май мъжете реват за жени, а не обратното?

68.   Майка си. Ганьо си похожда по жени доволно, изхабява се всякак и чак тогава се сеща, че му е време за семейство. Търси чак тогава свястна и насреща и предлага едно изхабено тяло, прецакано сърце. Бракувана стока.

69.   Трудно е човек да определи кой е свестен защото има много лицемерни хора, които добре се прикриват.
Кифлоприземител аз не съм такава жена Аз не чакам на мъжа да ме издържа. Не обичам да употребявам грим.
Харесвам сериалите и социалните мрежи.

51-61 от 61