Споделена история от Семейство

Тотален контрол
Искам да споделя за ужасно обсебващи и контролиращи майка и брат.
Аз съм на 35 с дете. Прибрах се от чужбина, за да живея тук. В апартамента на майка ми - тя има 3. В началото всичко беше добре, но започнаха твърде много да се налагат. Искат да ми казват как да живея, какво да си купувам, какво да ям. Идват и започва една ревизия на хладилника. Според тях всичко е скъпо, не трябва изобщо да се харчи за храна-не ме издържат те. Вечни изчисления, вечно са на загуба, за тях живота е икономии и мизерия.
Това ще го преживея, но ми се налагат вече и за други неща. Искат да казват какво да работя, те са ми измислили график вече. Набелязали са 2 работни места. Аз като статист-каквото кажат и ще се подчинявам само.
Не одобряват приятеля ми, е искат да се преместя при него.
Ужасно се държат, не искат и да се запознаят. Непрекъснато ръсят цинизми, щял да ме направи просритутка, своднник бил. Не искат да не оставят да си живея живота. Никога не са доволни от нищо.
Все се повтаря-грозна си, дебела си кой ще те вземе. Вече не мога да ги трая, вечни ръсят обиди-те свой живот нямат.
Отделно че ще ми казват и какви приятелки да имам-да съм се събирала с майките в парка, според тях перфектно. Имам няколко приятелки от отдавна-с тях ми е добре да общувам-плюят по тях също, само по една още не са.
Те общуват със страшно малко хора-и те ограничени и се влияят от мнението им.
Да не съм стояла сама, но те щели да ми изберат любовник-дискретен, познат, да е наблизо и да му знаят номерата.
Това мисля вече че е някаква патология.
И да не кажете защо търпя-те нещата се влошават. Заради детето ми се качиха на главата, след като баща ми почина няма с кого да се дразнят вече. Много години бях по чужбина (тр тогава не бяха така зле).
Какво лошо има да се преместя с детето в друг град, при моя приятел (който вече губи търпение). Според тях се познаваме от 2 месеца, а реално са 2 години. Защо трвбва техния живот да живея?
Може би отстрани нещата изглеждат смешно, но наистина става въпрос за сериозни отклонения и съм сигурна че ако чуят разсъжденията им, психиатри и психолози ще се затруднят сериозно. Че аз спестявам най-бруталните неща, обиди, вулгаризми и подобни.

Коментари

1.   Хем е смешно, хем не е. Като зависиш обаче финансово ще търпиш... или ще направиш така, за да не зависиш.

2.   Щом работиш махай се оттам. Така до никъде няма да стигнеш. Тези хора са ненормални. Те ще ти съсипят живота. Не е нормално да ти държат такъв контрол. По-добре хляб и сол да ядеш но да си спокойна. Послушай ме.

3.   Какво значи зависиш финнсово? Как го разбирате или така е най-удобно да се каже? Сама си плащам всичко. Имам дял от единия апартамент. Проблема е друг.
Авторката

4.   Чудят се, как да се отърват от теб.

5.   Възможно е номер 4.

6.   Номер 2
Не искат да се махам, там е работата.
Казват просто-този мой приятел е сводник и това е.
Ако се махна щели непрекъснато да подават сигнали до социалните и да свидетелстват че не си гледам детето, за да ми го вземат и дадат на бащата-който е комарджия и себе си не може да гледа, но това е друга тема.
Да стоя при тях, като обръщението към мен е - курво, мършо и подобни. Добро утро курво, как си курво и подобни. Не си се начесала. Скандали и истерии пред детето.
В същото време не можело да си тръгна - да ама мене вече не ме устройва това, аз така не може д живея.
Като съм правила дете, не съм имала право на щастие, живота ми свършил бил.
Наистина невменяеми хора. Аз предложих да отидем на психолог, да чуят странично мнение.
Авторката

7.   Трябва да отидат на психолог но ти също. Защото страдаш от тяхното отношение.
Недей да ги слушаш изнеси се. Потърси помощ от социалните. Каквото и да става пак е по–добре от това да живееш там. Ако изперкаш кой ще се грижи за детето ти. А и то не е добре да става свидетел на това. В бъдеще може да има проблеми.
Той използва твоя страх. не се страхувай. изнеси се. потърси помощ.
Той само те заплашва.

8.   Потърси си жилище, да си самостоятелна, няма защо да търпиш такъв тип отношение. Казваш, че си поканена да живееш на друго място от някого и готовоЕмиграция в чужбина също е добър вариант. Най-добре знаеш какво ти е необходимо в живота за да си щастлива. В твоя живот изборът е твой.

9.   Прав си номер 8.

10.   " Не искат да не оставят да си живея живота. Никога не са доволни от нищо. " Докато живееш при тях, трябва да се съобразяваш с тях. Като искаш независимост, хващаш си детето и се оправяш сама. Явно има причина да те наричат с неприятни епитети, и по скоро мислят за доброто на детето, затова не искат да те оставят без надзор. Не описваш живота си преди да заживееш при тях, там има нещо гнило, което ние не знаем. Опиши цялата ситуация, за да получиш правилни съвети. Щом те наричат курва, и щом виждат приятелят ти като сводник, значи виждат нещо нередно, което ти ни спестяваш. Така няма да получиш полза.

11.   10
Както казах това са хора с тотално изкривена представа за реалността. Признават само техния начин на живот-да живееш в хибернация, да не се харчи за нищо, дори за храна.
Над 10 години бях по чужбина-понякога сезонно.
Не искат зет от далече, защото губят контрола. Дори са се опитеали да ми намерят те.
Баща ми искаха да го поставят под запрещение, той не беше кротък, но те с него правиха това, искаха тотален контрол.
В момента са надушили че чрез детето ще ме контролират.
Не са доволни-преди ми сочеха за пример хората в чужбина. Заминах, почнаха да мрънкат че тук трябвало да стоя. Искаха дете-другите раждали. Сега-защо го прави това дете? Реваха че тука е добре в София. Искам да замина-сега ревнаха че там само сводници и наркомани. Детето има англйски паспорт. Вместо да се зарадват-е че каква е ползата. Сега си наумили, според техните представи че трябва да съм самотна майка(може да си викам любовник дискретно или те да ми изберат), да отида да работя за мин. заплата-и работа са ми избрали. Детето в градина-която те ми изберат и моя брат ще го води и взема.
Ако съм тръгнела да ср откажа от наследство, че по-евтино че ом излезе от прехвърляне, обаче щели да подават сигнали на социалните всяка седмица, защото съм неморална. Все едно съм първата, дето с дете си намира нов мъж.
Когато си купя нещо с моите пари, зачочват да сумтят. За детето дрехи играчки излишно било.
То няма вече значение, успяха да съсипят всичко. Бях дала обещание не можах да го спазя.
Не мога сега ако искам някъде да отида. Реално стм затворник. Ако отида, щели да ми изхвърлят багажа.

12.   А там е работата че ей сега ако кажа да се махам ще стане ад.
Дори си позволяват да заплашват с убийство. Добтото на детето-истерии и обиди, като не стане на тяхната.
Аз не знам кскво лошо има във всичко това. Дори не желаят да се запознаят. Не искат и не искат.
Просто имат вече изграден сценарии за моя живот и ако остана тук цял живот ще се съобразввам с техните прищевки. Ще си купувам с моите пари, това което кажат, ще обличам това което кажат. С детето-каквото кажат.
Ако искам на почивка-с детето и брат ми. Той пък не иска да съм с нов приятел, че съм щяла оак да раждам.
Отношенията на 40 годишен мъж и маминка. Тя му готви, той и дава парички. Обсъждане на всичко. Кое колко струва, как живеят хората, колко били се охарчили за храна.
С почти никой не общуват вече. Зсбили са се вкъщи и само треперят от инфлацията и цените. Единствено удоволсвие-да клюкарят хората и мен. Какво съм била яла, какво съм купила за детето. Има и такива хора(познавам една такава, избяга в чужбина да е с един познат, че не я пускаха никъде и я манипулираха чрез детето. Един път ср видяхме, той си изля мъката о вика нейната майка като твоята-това преди години. На 30 години жена се криеше от техните да се виждат).

13.   , Номер 10 каква причина може да има да я наричат с неприятни думи. Не оправдавай насилието. Що за човек си ти. Защо пък трябва нещо да е спестила авторката. Защо мислиш, че е курва. Ти си лош човек.

14.   Авторке съжалявам. Щом са се опитали да поставят баща ти под запрещение не са добре нещата.
Сама го каза чрез детето се опитват да те контролират. Ще им позволиш ли.
Не се страхувай от тях.

15.   Махни се оттам. Не е добре за детето. Няма ли кой да ти помогне поне временно.