Споделена история от Семейство

Каране с мъжа ми заради свекъра ми
Здравейте, до днес само съм разглеждала със голямо удоволствие темите, но ето че и моят ред дойде, да напиша няколко реда. От 15 г съм с моя мъж имаме си прекрасен син на 4 г и 11 м. Моят свекър живееше с друга жена отделно, но сега решил че ще се върне отново при нас (младо семейство, което има нужда от спокойствие ) но уви проблемите не ни спират. Мен ме задушава това присъствие на друг човек, а на моят мъж си му е баща (нормално ) сега съм пред дилема дали да си събера багажа и да си тръгна заедно със детето ми или просто да изчакам. Имам нужда със някого да споделя. извинявам се за дългият ми пост.

Коментари

1.   Свекърът ти не се връща при вас, а се връща в дома си. Това е неговият дом. Добре ще е да си събереш багажа, и да се изнесеш на квартира. Това ще те отрезви малко.

2.   Сега, тук много зависи дали това е къщата на свекъря или купена с вашите пари? Ако е негова къща, нищо не можеш да направиш, трябва да се изнесете вие. Има и по-лоши случаи, в които независимо от местоположението си свекърви изискват постоянна помощ от сина, а да речем не оказват подобна помощ за внучето си. И за да се потуши някакъв гняв, се твърди (знае ли някой дали изобщо е вярно), че дават по някой лев за младото семейство. Така където и да се преместят те, добър е вечно "вързан" за някакви задачи и задължения и който ще каже, родители са му, имат нужда от помощ: жените нямат ли родители? Защо родителите на жените дават помощ за внучетата, а свекърите по правило само изискват такава? Енигма.

3.   Ти в чие жилище живееш- ваше, лично на мъжо или на родителите му? Ако е тяхно, или лично негово, нямаш право за сръдни. Никой не е крив, че мъжо ти не е купил дом, не ти е направил бебе 10 години.

4.   Какво значи, че се е върнал при вас? Дошъл е във вашето жилище или се е върнал в своето, в което живеете вие? Разликата е фундаментална.
Освен това не става ясно какви са проблемите, освен че не спират. Някои неща могат да бъдат решени чрез разговори, други - не. Това обаче трябва да решите двамата с мъжа ти, а не да се фръцкаш и изнасяш.

5.   Знам как да го отрезвиш. Почнете да правите секс пред него да видиш колко бързо ще се изнесе. Съжалявам, че пиша такива перверзни работи но само това ми хрумва за да го разкарате.

7.   Хазяинът ни също дойде при нас. Беше се скарал със приятелката си и дойде да живее с нас. И ние се изнесохме на квартира.
Просто е тъпо. Независимо кой е собственика. Гадно е отнякъде да ти се изтърси някой и да се наложи да се местите.
Така че ги разбирам.
Аз не бих постъпила така. Дори и да ми се наложи да живея при хората ще им дам срок в който да се изнесат. Не бих искала да нарушавам спокойствието на никой.

8.   И аз имам опит с моя свекър, който след като почина втората му съпруга трябваше да се върне в жилището, където вече ние живеехме. Но тъй като това жилище макар да ни беше предоставено за ползване си беше негово нямаше какво да се направи..
Той е с труден характер и това съжителство не беше лесно. Две години го търпяхме, но после той. пак се ожени и се изнесе на квартира при жена си.... Ние от години сме в чужбина. А те се нанесоха в жишището, защото въпреки, че се води на мъжа ми той пък е ползвател. Освен това няма и къде другаде да отидат.
Но ние си имаме вече наше жилище. А те пък решиха да отидат в селото на жената., защото им е скъпо в града.
Така, че виждаш, че не можеш да чувстваш жилището твое, освен ако лично вие не сте си го купили.

9.   И аз имам опит с моя свекър, който след като почина втората му съпруга трябваше да се върне в жилището, където вече ние живеехме. Но тъй като това жилище макар да ни беше предоставено за ползване си беше негово нямаше какво да се направи..
Той е с труден характер и това съжителство не беше лесно. Две години го търпяхме, но после той. пак се ожени и се изнесе на квартира при жена си.... Ние от години сме в чужбина. А те се нанесоха в жишището, защото въпреки, че се води на мъжа ми той пък е ползвател. Освен това няма и къде другаде да отидат.
Но ние си имаме вече наше жилище. А те пък решиха да отидат в селото на жената., защото им е скъпо в града.
Така, че виждаш, че не можеш да чувстваш жилището твое, освен ако лично вие не сте си го купили.

10.   Да редно е като искат да се връщат в жилището си хората да предупреждават. Най-добре е да дадат едномесечен срок в който наемателите или ползвателите на жилището ще могат да си потърсят спокойно друго жилище. Ако обаче собствениците много са го закъсали и нямат друго жилище това е невъзможно.

11.   Радвам се, че си имате вече ваше жилище номер 9.