Споделена история от Семейство

Битовизми
Здравейте на всички! Как ви минава деня преди и след работа и успявате ли да си починете? ! Например аз работя на смени и почти винаги имам работа вкъщи ( на село) или по двора или някакви ремонти много често се налага да правя вкъщи. А при вас как е? основното със сигурност е готвене, чистене, пране и пазаруване...

Коментари

1.   Когато има организираност, кое кои ден да подхванеш, денят минава екстра. За ремонт специалист идва.

2.   Както каза №1 организацията ти е проблема, а и тези изброените, готвене, за колко човека готвиш? тези хора защо не ти помагат? за прането нямаш ли пералня? да натиснеш копчето на пералнята за работа ли го смяташ, колко ти отнема?
Пускаш пералня отиваш да пазаруваш, като се върнеш изпано, простираш и слагаш да се готви нещо, докато се готви чистиш и готово. Разбира се зависи и колко голяма къща имаш за чистене и колко голям двор, но когато човек планува нещата се случват. Ако живееш сам/а в двуетажна къща не е нужно да ползваш цялата съответно не е нужно да чистиш цялата, ако живееш с повече хора нека всеки от тях има задължение, не те да лежат а само ти да оправяш всичко.

3.   Да успявам да си почина. Обикновено повечето домакинска работа я върша когато съм почивка а вечер върша основната.

4.   Не, от битовизмите не ми остава време, след работа в службата, продължавам работата в къщи чистене, готвене, занимавам се с детето, помагам също и на жената. Свободното ми време на ден е между нула и два часа, обикновено след девет вечерта, когато навън вече е тъмно а аз съм изморен и ми се спи и нямам желание да правя нищо. Събота и неделя пък минават в пазаруване, оправяне на разни неща из жилището, колата, понякога успявам да си ида на село за уикенда и това е.

5.   Ако нямам свободно време аз ще превъртя. Не мога да си представя, че няма да имам време за любимите си неща.

6.   Свободно време трябва да има само мъжът, да ходи за риба, да играе шах, карти и табла и въобще да се забавлява безгрижно. На жената не и се полагат такива привилегии защото е жена и е длъжна да слугува на мъжа. Ще готви, ще пере и чисти и дори ще пее и хоро ще играе. Ако ли не... последствията ще са за нея. Не може жена да възразява на по-силния пол!

7.   Номер 6, трагичен си!!!
Почивам си и още как, най-важното е в къщи всички да сме здрави, подържам чистота и ред, но не се и втелясвам прекалено. Децата не са достатъчно големи за да помагат, но ги приучавам от сега, съпругът ми също помага... няма как битовизмите да не се разпределят

8.   Може би донякъде си прав номер 6.

9.   Разбира се, че съм прав номер 8, мъжът си е мъж, не е жена, че да върши женска работа, а и е много по-силен физически от жената и той решава кой какво да върши у дома и кой да се забавлява, ако реши че е заслужил тази награда. Номер 7, аз не съм трагичен а практичен. Как смееш да си почиваш без разрешението на мъжа ти? Разбира се, че ще поддържаш дома чист, ще търкаш и няма да мъркаш, ако не искаш да бъдеш наказана. И няма да даваш лош пример на децата. Ако са момичета, трябва да си знаят задълженията, ако имате момчета, те трябва още от малки да се научат как се възпитава жената. Тя ще готви, ще чисти и ще се грижи за къщата, а мъжът трябва да е добре обслужван и нахранен, да ходи на мач или на лов-риболов и останалите мъжки развлечения. Няма такова нещо, мъжът да помага, ако иска да прави друго. Ще помага само ако жената е болна и трудно се справя със задълженията си. Но дори и болна, пак е длъжна да покаже желание за подчинение, за да се смили над нея мъжът и да благоволи да я удостои с внимание. Чувствам, че искаш да протестираш срещу мъжкото величие, и да дразниш мъжкото его. Знай, че това не е много здравословно и щом искаш да е здравословно положението у вас трябва да се подчиняваш на мъжете, па били те и децата ти!