Споделена история от Семейство

Оставяте ли децата на бабите
Оставяте ли често децата на бабите да ги гледат?
С приспиване или без?

Коментари

1.   Не защото детето не е при мен. Дълга история. Не искам да обяснявам сега.

2.   Да. С преспиване. Така родителите имат лично време за себе си, а бабите и дядовците им се радват. Лятото и особено при пътувания в чужбина, сме ги оставяли на бабите.
.

3.   Да, ако бабите имат желание и време, децата се оставят, времетраенето зависи от възрастта и ваканциите на детето.

4.   Разбира се, какъв е проблемът? И за децата е добре да общуват с бабите и дядовците, радват се взаимно.

5.   Този, който е при мен, /На горния етаж/, е на 8г. и сам си слиза при мен и се пазари:"Бабо, ще спя при теб! "Има си стая при мен и си спи когато си поиска. На мен ми е приятно да сме двамата и да си говорим за нещата от живота.

6.   Това е супер номер 5.

7.   Едно дете се гледа минимум от 4 възрастни. Не само, че трябва, а е задължително да се гледа от бабите. Всичко различно е срещу природните закони.

8.   Не, защото бабата е властен задушаващ вампир и не исках да смачка децата ми. Другата умря, докато първото беше бебе.

9.   Да, задължително с преспиване.

10.   Едната баба повече от достатъчно помага, но тя може през деня, а другата баба и един ден сама не го е гледала, камо ли детето да спи там.

11.   Опитваме се някак да ги "разпределяме" между моите родители и тези на жена ми, но не се получава. Моите родители живеят в апартамент, докато тези на жена ми-в къща. Предпочитат си в къщата и това е...

12.   Да, след като навърши годинка започнах да го оставям от петък вечер до неделя, за два уикенда в месеца, вече две години по-късно почти всеки уикенд го водя, така успявам да се наспя два дни, да изчистя като хората, да се видим с приятели и детето също да се разнообрази, а майка ми живее за него и много иска да го гледа, въпреки, че на третия ден е вече гроги.. Хубаво е за децата да се оставят по малко стига самите баби да имат желанието да помагат, че днес масово са много модерни :) А свекърва ми с която живеем в една къща го взима за 1 час по часовник 2-3 пъти седмично, понякога и за по-малко от час, но никога повече.