Споделена история от Семейство

Проблемът в мен ли е?
Здравейте, аз съм жена на 31 години и майка ми твърди, че е много добра майка, но едва ли не ми се подиграва. Смее се, намеквайки, че съм "сменила много мъже" при положение, че до тази възраст съм имала 2 дългосрочни връзки и сега имам трета връзка с него сме заедно от две години. Та аз ли съм много разспусната или майка ми строга?
(Мен ме подразни, че се смее на висок тон и не един или два пъти. )
За последният ми приятел ме овещава от самото начало да го изоставя, че той не бил на нивото ми, да съм чакала подходящия, а пред него се държи като съвсем различен човек (много мило) и ми казва как съм много глупава и да я слушам. Е не си ли противоречи малко много мъже съм имала пък да го изоставя?

Моля, за обективното ви мнение!

Коментари

1.   "при положение, че до тази възраст съм имала 2 дългосрочни връзки и сега имам трета връзка" - Не броя на дългосрочните връзки те правят курва, а броя на мъжете с които си спала.

Ако единствените бройки, които имаш са 2-мата мъже от двете дългосрочни връзки, бих казал, че за мен лично е много позитивно. И говири, че момичето е сериозно и си знае стойноста. В никакъв случай не бих казал, че е червен флаг.

2.   В теб е проблема че си на 31г, а имаш мислите на 16 годишна, която й се налага да се съобразява с мнението на майка си за връзките си. На 31г е по нормално да съветваш 13 годишната си дъщеря за връзките с момчета, от колкото да се жегваш от думите на майка си за твоите връзки!!!

3.   На 31г не са много, не че трима са малко, но много жени са били с много повече.

4.   "при положение, че до тази възраст съм имала 2 дългосрочни връзки "

Може би има предвид и краткосрочните? ...

"Е не си ли противоречи малко много мъже съм имала пък да го изоставя? "

Подозирам, че това което е имала предвид е, да се насочиш към подходящи за теб мъже, а не да си запълваш времето с мухльовци с които нямаш бъдеще...

А пред него, че се държала мило... А как искаш да се държи? Зле и да провали връзката ви, та тя да е виновната?

Като те чета, нещо се съмнявам, че можеш да уловиш по-добра партия. Щом питаш тук случайни хора какво се опитва да ти каже собствената ти майка... не те знам как се разбираш изобщо с тия мъже.

5.   Разбира се, че не си имала много мъже! А и тя не трябва толкова грубо да се меси в личния ти живот. Време е да я отрежеш категорично. Впрочем, ако тя беше удовлетворена от собствения си живот, нямаше да бъде толкова отровна.
Имай предвид, че тя ще бъде и отровна тъща, независимо за кой принц ще се омъжиш.

6.   Мисля, че поведението на майка ти не е нормално.

7.   А ти защо се държиш, като 5 годишна, която вярва на всяка дума на мама. Игнорирай я и въобще не и слушай глупостите. Дистанцираъсе от нея, освен уважение, друго не ти трябва с нея. Седиш, вярваш и, тръшкаш се и се обвиняваш. Майкати няма свои живот.

8.   Подобна майка дава съвети на дъщеря си - преди 30 годишна й казва, внимавай да не попаднеш на някой глупак, да ти съсипе живота, след като става дъщерята на 30 -няма ли да попаднеш на някой глупак да го вържеш и да ти оправи живота? Та и майката на авторката, хем така, хем онака. Животът е на авторката, както на нея й харесва, така ще си го живее!

9.   Да като казвам две дългосрочни връзки сегашната ми връзка казвам, че съм спала само с 3 - ма. Краткосрочни връзки съм нямала! Благодаря, за вашите мнения!

П. С. Няма как да не съм повлияна от мнението на майка ми, но по-големият проблем, е че тя ме е отгледа строго и докъто хората имаха гаджета, тя държеше да ме контролира, за хората, които са нямали контролираща и донякъде токсична майка е трудно да го разберат! Все пак, благодаря за мненията.

10.   Супер. Аз съм авторката на темата Писна ми от това унижение.
Естествено, че не е в теб. Тя е консервативна, иска вече да си народила 1-2 деца. То на чужд гръб и сто тояги са малко. Много интересно аз като нямам мъж примерно как да живея с някой, който ми е противен, само за да е доволна мама. И като е доволна какво постигам! Нищо. Получавам любовта на мама, понеже съм добро дете, междувременно тъна в нещастие, всяка вечер си лягам до някой, дето не искам, правя гаден секс пи задължение, мъча се да направя семейство с него и накрая оравя и съм още по нещастна. Е това е родителската обич.

11.   Коментар номер 10, според мен проблемът е в желанието на майката да дава 24 часа съвети за успешен живот, при положение, че самата тя не е била добър пример за детето си. Цял живот да иска да държи здраво юздите на децата си, за да не я посрамят нея. И е тотална трагедия цялата исторя, да поценяваш собствената си дъщеря и винаги само и единствено да караш да се чувства непълноценна и провалила се, аджеба защото не си я послушала.

12.   Хора, моля слезте на земята!
Никой не знае и няма как да знае, освен самите вас колко бройки сте имали. Не дължите отчет на никого за нищо.
По тази логика една изнссилена жена например не трябва да сключва брак, защото някой решил да отнеме девствеността.
Девственост може да се отнеме и от счупен нокът, и от рязко миене в ранно детство.
Да стоим сами, защото сме попаднали на идиот, който търсел сериозна връзка, но после тешил друго, или пък бил насилник и налитал на бой, затова да се пазим за втория, че да не трупане бройки и непременно да се оженим за него, пе бройките, какво ще кажат хората...
На входа на влагалището няма брояч, както и няма закачен ъакъв за ничий пенис.
По общото поведение и манипулативен нрав си личи кой- какъв е.
Престанете с тези идиотски и безумни теми за морално закостенели и комплексирани хора като майката на авторката.
Значи, колко ги била сменила авторката вепе, но пък трябва да слуша маминка и да зареже настоящия.
Майката на авторката не е попаднала на дъщеря, че да я накара да млъкне и повече да не се държи като на всяка манджа мерудия.
Всеки си има съдба и дали ще попадне на правилноя човек, дали изобщо ще го срещне в живота си зависи от нея.

13.   Майка ти май изпитва завист...

14.   Аз съм мъж на 31 години, женен с дете. Допреди да се оженя имах 49 бройки. Жена ми е юбилейната бройка... Не се чувствам ку*вар... Успех!