Споделена история от Семейство

Баща ми ми реже крилата
Здравейте. Жена съм на 26г, семейна с дете. Искам да започна работа като тролейбусен шофьор, но баща ми постоянно се бърка, когато стане въпрос за работа. Не си мислете, че съм зависима от него, имам си мъж и винаги взимам решенията сама, защото мъжа ми няма нищо общо с баща ми по характер. Това, което ме тормози не е забрана, а психически тормоз, че аз съм жена и не ставам за шофьор, ще съм блъскала колите, ще ме тормозят хората, които се качват, защото съм млада. Ще бъдело опасно за мен и така нататъка. Той също е тролейбусен, затова се допитах до него за тази професия. Каза ми да се откажа от тази професия, не съм ставала. Аз обожавам да карам, от 8 години съм си активен шофьор, но той ме срива психически. Не искам да работя като продавачка, защото съм била, а в нашия град освен продавачка и шивачка, друго няма. Според вас опасно ли е наистина, особено вечерно време, въпреки че има кондукторка с мен? Другото, което бих пробвала е да карам такси, но пък затова е твърдо против, дори да е само през деня. Не ми забранявя, но влияе на мнението ми и се съмнявам в себе си след толкова говорене против мъжките професии. В такситата се качват всякакви хора, аз съм млада и си е опасно наистина, но ако е само през деня и в града, дали наистина е толкова зле? Знам, че имам странни желания, но ми харесва да карам, а не да продавам.

Коментари

1.   Човек, стани каквато искаш, за да не съжаляваш след време, че не си изпълнила мечтите си. Няма идеална професия. Продавачка би било по-приятна професия, ако ти плащат добре, защото можеш да си общуваш с много повече хора, но на теб шофирането ти е страст, така че ти си знаеш.

2.   Как в градския? Ти наред ли си? Или такси.... Ужас просто!
Ако ти се кара и имаш категориите, има други неща за каране, срещу нормални пари и при нормални условия.

3.   Живота е твой, но той като работи това, може би ти казва от неговата гледна точка. Със сигурност трябва много внимание, защото стават инциденти и е опасно. Но щом ти се иска трябва да слушаш само себе си, може това да е твоята любима работа.

4.   Стани шлосер или арматурист, по-хубаво е. Майтапът бастрана, ако ти се кара, изкарвай си курсовете и пробвай.

5.   Не се лигави като мъж-женчо с някакви тролеи. Покажи му, че не е прав като станеш шофьор на самосвал.

6.   Ами ще ги реже като му даваш и крилата си и ножицата. За да работиш като тролейбусен шофьор в вашия град, ще трябва да работиш в фирмата в която той самия работи, той не иска да го търпи негативи на работното си място заради теб и затова мъчи да те откаже предварително. А таксито си е опасна професия за жена дори през деня.

7.   Нормално е баща ти да влияе на мнението ти, все пак ти е баща. Възможно е да е прав, че е много опасно, но решението си го вземаш ти и ако се чувстваш така във вашите отношения, както спомена в заглавието, че ти реже крилата, спри да се чувстваш така. Не си го слагай на сърце всичко.

8.   Потърси си работа като шофьор на такси през деня или по-добре като дистрибутор в магазин.
Опасно е да караш тролей.

9.   Защо не куриер?

10.   Да номер 9. Може и куриер.

11.   Все пак щом баща й работи като тролейбусен шофьор значи знае повече неща от авторката.
Може би авторката само си мечтае да е тролейбусен шофьор и не разбира потенциалните рискове, които могат да възникнат при шофирането на тролейбус.

12.   А и наистина може да изложи баща си ако не се справи.

13.   Ти се пробвай пък каквото ще да става. Винаги може да се откажеш като не ти хареса.

14.   Стани полицай и здравен работник нещо с което ще се гордееш и има развитие някакво, а шофьор можеш и на 50 години да станеш.

15.   То по тая логика, стани тираджийка, каране на корем и в (що горе) безопасна среда, на всичкото отгоре и за добри пари. Няма да коментирам идеята жена на 26г в пика си да кара тролей.. просто слушай баща си.

16.   Благодаря ви за отговорите. Проблема при нас е, че моя баща винаги е бил такъв. Каквото и да искам да пробвам, отговора му е бил да се откажа, защото не е за мен, никога не ми е казвал да пробвам, дори да е съвсем различно. Когато станах пълнолетна исках да изкарам курс за козметик, той пак ми каза да се откажа, защото ще работя само с жени и ще ми е трудно. Докато всички останали от моето семейство ме подкрепят, поне ми казват да опитам, само той е против, а аз се допитвам до него, защото той работи тази професия. Братовчедите на баща ми пък са таксиметрови шофьори, те ме съветват да пробвам да карам такси. Нещата, които съм постигнала в живота и се гордея с тях, и за тях е бил против, затова се замислям сега дали да го послушам.

17.   Разбрах. За тролея може би е прав опасно е.
Но за другите неща не го слушай живей живота си.

18.   Разбрах. За тролея може би е прав опасно е.
Но за другите неща не го слушай живей живота си.

19.   Все пак това е твоя живот и ти решаваш пък било то да караш и тролей

20.   Може да помислиш и за доставчик на храна. Пари се изкарват добри, лошото за теб, че се работи предимно вечер и за жена не знам дали е добре

21.   Да, добра идея е доставчик на храна.

22.   Разбирам те, трудно ти е да решиш, но ако цял живот се съобразяваш с чуждото мнение, кога ще живееш? На 26 си, време е да взимаш решенията сама и ако искаш да караш тролей, ами защо не? Пък и ако се окаже, че не е твоето, винаги можеш да се откажеш и да опиташ нещо друго. Важното е да опиташ! Да не се отказваш само защото баща ти е казал, че не е за теб. Може и да е прав, може и да не е, но докато не пробваш няма как да разбереш. Не се отказвай от мечтите си, един ден ще съжаляваш.
Успех и имай вяра в себе си. Накрая ще намериш твоето нещо, без значение какво мисли баща ти за професията ти.
Например моя приятелка кара ТИР международно, в началото семейство й беше адски против, не било за жена, толкова много години била учила, вместо да работи в офис... с времето обаче свикнаха и сега се гордеят с нея. Така, че давай смело!