Споделена история от Семейство

Развод
Здравейте, от години следя историите тука и отвреме на време взимам и участие.
Към въпроса...
Поради какви причини сте се развели, след колко време и тежи ли ви?

Напоследък ми идва в повече и мисълта за развод ме налита често.

Бих се радвала на вашето мнение.

Коментари

1.   И на мъжа ти му идва в повече, едва ли само той е еиновен

2.   Защо ти идва тази мисъл?
Лоши навици ли има?
То такива мисли имаме понякога, но са само мисъл.

3.   Думата развод за мен няма никакъв смисъл. От 10 години сме разведени с мъжа ми но не спираме да си живеем заедно и да се обичаме.

4.   Здравей, пише ти мъж над 50г с два брака.

Разведох се преди около 20г. Причината беше, единствената разрешена от Бога - прелюбодейство на съпругата ми с друг мъж.

Въпреки това аз не исках да се развеждам: изтърпях много неща, положих много усилия и направих много компромиси, за да спася първия си брак, но не успях... (за да стане това трябва и двамата да го искат, и да положат много усилия за това... ) В първия си брак се бях оженил само заради външния вид и по любов, но за неподходяща за мен жена.

Тежко го преживях, но това и други големи скърби, проблеми и трудности ми помогнаха да позная суетата на земния живот и да се обърна към Бога, да се въцърковя - в православната църква!

След това в първите години след разводам не си търсих друга жена, заради детето ми, което остана при мен...

След като детето ми ми каза: "тате, ако искаш да не си сам - може да си потърсиш друга жена, аз нямам нищо против" запонах да ти търся жена, но вече държах на това да има еднакви(или поне сходни) с мен цели, ценности, възгледи, приоритети...

И около 12г търсих и опитвах, докато срещна подходящата за мен жена. И Слава Богу - намерих я! И от няколко години сме семейство (имаме и църковен брак, защото сме вярващи хора) и живем в мир, разбирателство и любов!

Това е при мен.

Съветът ми към всички е: мислете преди да се жените и внимавайте и гледайте да е за подходящия за вас човек! Не се влияйте само от външния вид, а гледайте по-важните неща: да имате еднакви(или поне сходни) стремежи, цели, ценности, възгледи, приоритети!

Странник

5.   Нормално, масово е, по - добре развод, и всеки по своя път, отколкото да си нещастна и мъжът ти също, така всеки ще открие своя човек, а децата е ясно, те поемат по своя път в един момент, така, че мисли за себе си, защото това е правилното нещо.

6.   От авторката
Благодаря за вашите коментари и споделяне.
Аз си имам моите проблеми, както и мъжа ми неговите. От двама ни той е избухлив и го връхлитат изблици на агресия- вербална със заплахи за физическо. Рядко става, но на мен вече ми омръзва от заплахи и прочие. Всеки път говоря и говоря с него и лека полека търпението ми се изчерпва. Искам единствено да ме остави намира и това е. Няма да давам подробности ама като цяло аз мисля за бъдещето ни - финанси, документи и т. н. , докато той няма стрес и си "свирка". Работи, но до там. Отговорности да носи и прочие няма, всичко прехвърля на мене и ми е бреме. Ето защо ми е интересно вашето мнение. С него съм говорила по тази тема и уж съжалява... Ще се опитам да държа " двата края", но ако той не полага усилия, да задържим семейството си, мисля че не си струва да продължим по този начин.
Бих се радвал ако споделите поради какви причини сте се разделили и как сте го преживели. Благодаря

7.   Не можах да се разделя с половинката си въпреки развода по документи.

Авторке раздели се с този мъж докато е време. Може скоро и да ти посегне.
После ще стане още по-трудно да се махнеш от него.