Споделена история от Семейство

Вие живяли сте със свекърва или бихте ли ако не сте?
Здравейте, искам да чуя други хора как мислят. Добре ли е да се живее заедно с родителите му? Трябва ли жената да прави компромис с всичко и винаги да си мълчи пред тях?
Ще ми е интересно да чуя някоя ваша гледна точка.

Коментари

1.   Щом живееш с тях в техния дом, да трябва да се съобразяваш с всичко и нямаш право да се оплакваш, отделно дори да имаш право да го направиш, това няма да завърши добре, точно защото си в техния дом.
Ясно ти е какви са другите варианти пред теб.

2.   В 21 век сме. Дори и питате. Ще се изпокарате жестоко.
Нямам свекърва, починала е. Дори да имах няюаше да живеем заедно под един покрив, поради други причини(това за бившия). Сега, моята е в чужбина, вярно ще се върне, но всеки си има дом.

3.   Ние живеем заедно, на различни етажи. Работим на смени и гледа децата докато сме на работа.
Най- добре човек да е сам, всеки отделно, ако има възможност. Но все пак квартирите са скъпи и са допълнителен разход. Зависи и характера на човека

4.   Малко трудно понасям други хора в дома ми за постоянно живеене. Предпочитам да съм по-натоварена, отколкото да управлявам отношения с много хора. Неминуемо възникват конфликти. Има си и положителни страни да има някой насреща, особено като не можеш да се отделиш от детето. Но това не е за всеки. Всеки си има разбирания, стил, ритъм на живота, които може да са конфликтни с други хора.

5.   Не, не и не. Ако мога да живея в собствения си дом, да живея по моите правила да се затворя с хора, които меко казано, имат противоположни виждания за живота. Никога! Да не говорим, че аз работя на смени и след тежка нощна смяна да трябва да се съобразявам със свекърва...

6.   Не не не и пак не. Заради подобни съжителство сега сме пред раздяла, майката на господина е обсебваща, свръх контролираща, третира го на моменти като малко дете, въпреки че е почти на 40. Говорено е много пъти да се отделим, но ме му се дават пари за наем, и мама вечно ще е на първо място до степен да не може да се отлепи от полата и. Много пъти си тръгвах връщах се и после пак старата песен на нов глас стига вече!

7.   Живяла съм. Но свекърва ми беше стара и болна.

8.   Е как ще е добре, ти в кой век живееш? Всекиэда си живее отделно и да си градина живота.

9.   Не мога да живея с никой друг, нито с моите, нито с неговите родители. Не допускам никой да се меси в живота ми и този на децата. Със свекървата не можем да се траем, чувствата са взаимни
Ограничила съм контактите до абсолютния минимум. Всяка жаба да си знае гьола.

10.   Не, не бих, освен ако не е наложително. Имам този вариант. Свекърва ми живее с прекрасна триетажна къща, като всеки етаж си е отделен и обзаведен, като тя постоянно ни пита защо не се пренесем там, за какво са я правили едно време тази къща - да стои пуста ли. Съпругът ми, по наследствена линия от баща си, е собственик на един от етажите. Ние обаче си живеем в панелка и дори сме под наем. Силно вярвам, че добрите ни взаимоотношения с моята свекърва се крепят на факта, че не сме под един покрив.

Да чукаме на дърво, за сега жената е здрава, оправя се сама, няма нужда от нас, а ние сме с достатъчно добри доходи да живеем спокойно под наем. В този случай, не виждам смисъл да си тровим живота взаимно. Някои хора могат да ме упрекнат, но това е моето мнение. Смятам, че няма да се чувствам добре там - аз ще съм чуждата, дошла на готовото, която се разпорежда, а няма право. Харесва ми да си имам собствено домакинство, за което да се грижа. Свекърва ми също си е свикнала да е "господарка" на къщата и мисля, че едно чуждо вмешателство в нейния дом, би я изнервило, въпреки че бихме били уж "отделни", на отделни етажи, с отделни кухни, перални и т. н.

Това е моето мнение, ако има вариант - да не сте под един покрив.

Успех!

11.   В живота има две направления, ако влезеш под чуждия покрив разполагаш с по голяма част от парите си защото няма да плащаш наем, но пък правиш компромиси с нервите или плащаш наем някъде другаде и правиш компромис с лишаването на част от парите на семейството си.
От там нататък сама решаваш от кое ти по удобно да се лишиш.

12.   Всичко зависи от конкретните хора.
Ние живеехме заедно и аз с моята свекърва се разбирах чудесно, но тя почина вече - Бог да я прости!

13.   99 % егоизъм. От почти всеки отговор извират екоизъм и нито капка дипломация.
Всяка една изказала се е от проста по проста. Без извинение.

14.   Извинявай номер 13. Но какво лошо съм написала.
Написах, че съм живяла със стара и болна свекърва.
Нищо егоистично не съм написала.

15.   Отделно от родителите живот е добре, за теб и мъжът ти. Така ще имате щастие. Това е правилно решение.

16.   13 Какъв е егоизъм, че не искаш да се въртите 3 поколения в една къща. Какъв егоизъм, архаизъм е това.

17.   16 егоизъм е, че старите искат да командват младите като са в една къща.

18.   Много е хубаво да се живее отделно НО когато сам си го копуваш а то предимно " мужут е дъжен даа копува а аз да се разполагам и командвам - айсе**ир