Споделена история от Семейство

Голямото семейство гарантира успех на цялото семейство
Още преди векове жените са раждали много деца, за да като попораснат всеки да прави по нещо и това гарантирало оцеляването на цялото семейство. Сам човек е слаб. Доказано е. Дори и до ден днешен много синове и дъщери, които са зрели хора, си живеят при техните, чисто и просто за да могат да оцелеят. Аз съм емигрант на запад и това го наблюдавам дори и при богатия запад и предимно при емигранти. В една къща да работи един за средната заплата около 2000 евро, ако има и кола като разплати сметки накрая я останат 500 евро я не. Обаче, ако бачкат пет човека, айде да не взимат петимата по две, трима да взимат по 2000, другите два да са на почасово да взимат по 1000. Осем боднака всеки месец, а сметките на жилището няма бъдат кой знае колко по-високи от колкото за сам човек. А ако се разделиме всички самостоятелно тия дето взимат по 1000 няма да могат и да оцелеят. Обаче семейството трябва да е сплотено, да има изявен лидер, който да мисли за благото на всички, да няма караници за пари и да се правят компромиси. Дори и един да остане без работа, другите четири коня ще дърпат каляската. Ама, ако в една къща има само един работещ и той остане без работа лошо. Ако има две или три коли в семейството, ако се счупи едната, ще вземеш другата, ама ако има една, какво ще вземеш? На стари години, ако паднеш, ако имаш едно дете я те гледа я не. Но, ако имаш три все едно от тия три ще те обича и ще те гледа.

Коментари

1.   Едното за сметка на другото! Съобразяваш се с всички и този "лидер" ти държи сметка за някои/всички неща!

2.   Така е, ама не е изгодно да се говори това.

3.   Не е така. Всеки трябва да гледа себе си и да не разчита на никого. Нито някой да разчита на него. Аз мога на домат и сирене да карам 5 дни в седмицата. Ама ако имам мъж ще иска манджи. Всеки ден да се оставят 30-50 лв в магазина. За себе си съм взела най-правилното решение. Така си имам и спестявания, които растат всеки месец. След две-три години когато се изкача още в професионално отношение и съм събрала още пари, родителите ми ще ми препишат къща на село и апартамент в голям град и отивам в клиника. Така ще си имам бебе без да търпя фасоните и претенциите на чужди хора. Нито ще съм зависима.
Ж 33

4.   Здравей, това въобще не е вярно. Най-добре 1 или максимум 2 деца. В малко семейства има мир и разбирателство. Аз съм от голямо семейство (4 деца) и такъв ужас не го пожелавам на никой. Всеки гледа себе си, всеки се оплаква от останалите и все някой друг му е виновен. Последните години минаха в постоянни караници за имоти.

5.   Хубаво е да има много деца, прав си. Но ако жените видят, че в едното си майчинство не могат да разчитат финансово на мъжа до тях, как да си позволят второ и трето майчинство? Хората се карат не само за пари, понякога парите са свързани с отношения. Не може тя да е неплатена година майчинство, да няма пари за едни гащи, дето се вика, мъжа да изнася пари за майка си, а за жената и детето да няма. Ако има една кола и се развали, финансово ако човек е зле, може и без кола да кара, тук не е Запад и не е задължително. Ти говориш за работещи зрели хора на едно място, които да живеят в мир, това е много трудно постижимо

6.   Като цяло си прав, с едно но обаче. Може да е голямо семейство, но да властва побоя и скандала. Пред това е по-добре малко, но любящо семейство, което да ти даде сигурност и грижа.

7.   Типично мислене за катуните. Ти колко деца имаш?

8.   Мюсюлманите на запад масово правят следното:
3-4 братя, с жените си и децата си живеят в огромни къщи и всички пари са общи. Вместо да плащат 4 наема, плащат 1. Спестяванията ги инвестират общо, нищо не се дели тип "аз заслужавам повече".
Точно затова с обикновена работа, не кой знае какво стават богати за 10 години.
Пък белите я направим по едно дете, я не...

Да живее феминизма
Защо да се подчинява Ганка на съпруга си, като може да се подчини на някой шеф и/или корпорация дето грам не им пука за човешкото същество....

9.   По-принцип идеята ти е хуманна и добра. Но си сериозно заблуден. Гледаш само крайностите --> много деца всичко е наред, --> малко деца проблеми. За съжаление живота не тече така според мои наблюдения, но ти имаш право да имаш мнение.

10.   Прав си да. Но това е постижимо само ако хората живеят в разбирателство.
Баба ми казваше, че ако не е била леля ми след смъртта на баща ми никой нямаше да я погледне.

11.   Защо тогава Нигерия не е страна с най-успешниите хора?

12.   Теоретично ок, ама на практика Хасан и Айшето като живеят с още 20 братята, сестри, лели, чичовци и братовчеди, нещо не ги виждам да са цъфнали и вързали, напротив. Ден след ден скандали, побой и драми. Така, че спри си сапунките и осъзнай, че реалният живот не е като индийски/турски сериал.

13.   Номер 3 пак разчита на родителите си в случая и очаква жилища благодарение на тях. В случая пак не напълно независими и самостоятелен човек.
Иначе аз смятам, че именно силата е в обединението на семейството и зачитане на корена. Но всичко и строго индивидуално. Зависи от възпитание, порядки и начин на мислене.

14.   Авторе Лъжеш се, мислиш че е възможно да има лидер в семейство с 5 работещи, който да казва къде да се харчат парите изкарани с техния труд? Мислиш че даден баща примерно може да разполага с заплатата на сина си и сина няма да я похарчи по жена/жени, а ще я даде на лидера в дома в който живее? Мислиш че младия мъж, който изкарва заплата, жена му ще му пусне довечера, ако той даде заплатата на свекървата?
При факта че всеки би искал той да е лидера и да разполага с чуждите доходи, той да решава какво и колко да се купи, си представям какъв бой ще настане в такъв дом. Бой не само за това кой да бъде лидер, но и за заслуги към семейството, и за незадоволени искания. Мечтата ти е утопия, иска ти се да създадеш семеен комунизъм, но е невъзможно. Всеки си има собствени приоритети за които би искал да похарчи парите си и не би бил съгласен друг да решава и да харчи според неговите приоритети.

15.   От Автора до 12:

Теоретично Хасан и Айшето живеят с още 20 братя и сестри се карат и са цъфнали и вързали……. практически обаче карат доста по-скъпи коли от българите и си построиха палати.

16.   попринцип е добре но трябва хората да се разбират.

17.   Теоретично, авторче, някои сме живели така за някакъв период от време. Точно по начина, по който го описваш - 6 човека, все работещи и не на ниски заплати. Ами нито кой знае колко повече пари спестяваш, нито имаш спокойствие.
Предпочитам на наем, който да ми е 90% от заплатата и да се разхождам по пИтка в нас, отколкото да живея с още 6 човека на главата като в катун.
Разсъждаваш така, защото никога не си живял по този начин.

18.   15 - Ами отивай да живееш с някое Айше и родата му, щом те са ти примерът. Палати имат телефонните измамници, крадците, наркотрафикантите, въобще всякаква престъпна пасмина. Голямата част от ромите живеят мизерно. Иначе гетата щяха да приличат на Бевърли Хилс.
Тези палаври за някаква комуна, дето ги ръсиш тук нямат никаква почва в днешно време. Минало му е времето на родово-общинния строй.