Споделена история от Семейство

Кога е подходящо да запознаем семействата си?
Здравейте!
Дилемата ми е следната:
Живея с един мъж почти две години.
Разбираме се прекрасно!
Аз познавам роднините му, той познава моите и нещата са нормални, но на последък, той иска да запознаем моята майка с неговите родители.
Не мисля, че е много подходящо, пред вид, че не те са изявили подобно желание, а и според мен до такова запознанство се стига, при намерение за сватба, или годеж.
Честно казано, аз се надявам да ми предложи брак и всичко да се случи както си му е редът, но до това още не сме стигнали (а и не знам дали той, въобще, ще предприеме подобна стъпка? ).
Та въпросът ми е- мислите ли, че е редно да запознаем роднините си при тези обстоятелства, или е излишно?
Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   След като живеете заедно - да. А той може и кога да не ти предложи брак. Във всеки случай, ако искаш брак, не бързай да му раждаш дете. Първо се оженете. Иначе има да си чакаш предложение за брак.

2.   Не е излишно. Просто ако се разделите, ще престанат да комуникират. Ако и от двете страни са разбрани хора, много хубаво.

3.   Това много зависи от роднините ви и дали те самите имат желание. Щом вече две години те не търсят, да опознаят кой е родителя на "съквартиранта" на детето ми, значи те не подкрепят брак между вас. И едните и другите. Ако мислеха че връзката ви ще има развитие отдавна да са се запознали.

4.   Може би иска да ти предложи брак затова така говори.

5.   Мисля, че след като не знаете вие какво искате, е прекалено да се запознават. Неминуемо се стига до клюки, обсъждане, очакване и други реакции, които ще ви вкарат само в обяснителен режим. Това е моят опит. Дори и ако направите семейство, не е задължително " да си дружат", пак по същите причини. Така всички ще са по-спокойни. По-малко хора се управляват по- успешно.
Мисля, че след 2 годишна връзка, вие самите трябва да си изясните на къде отивате. Много жени или не смеят да гъкнат и тънат в невидение, или натискат мъжете за бебенца и т. н. Но преди да си задете въпроса "какви са твоите намерения, трябва да се изясните вие какви очаквания имате.

7.   Нека се запознаят, не го мисли толкова!