Споделена история от Семейство

Какво решение да взема?
Здравейте
Има много моменти като тези, в които се чувствам много напрегната и не знам какво да правя с живота си.
Аз съм на 24 и живея с приятеля си от почти 5 години.
В началото на връзката той ми предложи да работя заедно с него и родители му в техните магазини. Чудихме се са учим ли или не. Аз исках да работя и му казах че дори той да избере да учи аз ще се преместя в града, който иска и ще съм с него. Но той не пожела.
Искаше да останем и да работим в семейния бизнес.
С времето все повече се опитах да опозная родителите му, но те винаги бяха много прикрити хора. Не показваха емоция пред мен, но зад гърба ми чувах някакви неща. Аз винаги се съобразявам с тях, винаги се съгласям, не мрънкам за нищо.
Майка му е по властна, тя си налага мнението, иска на нейното да стане и когато не направиш това което иска е много строга и ти говори с тон. Чувала съм зад гърба ми как съм променила сина им, как не било нормално ние да искаме да живеем отделно. Ние наистина искахме да живеем отделно от тях. (живеем заедно в една къща) Но те това не го приемаха и много се натоварвах, но нищо не казвах. Оставих приятеля ми да се разправя с тях.
И минават си годините. Сега уж единия етаж от къщата ще е наш. Но тя почти всяка сутрин слиза след като тръгнем и после ако нещо не и хареса казва на приятеля ми и общо взето само акъли дава. А за мен това не е отделяне. Гледам да си мълча но понякога като сега ми накипява като чуя как му говори. Гледам да е чисто винаги, готвя почти всеки ден. Но виждам как ми търси кусури и се питам какво да правя? Повече от това не мога. Питам се... Да запиша ли нещо само и само да не съм в тази къща?

Коментари

1.   Най-добре за вас е да си живеете отделно. Пък майка му ако иска да се сърди.

2.   Поредната свекървешица. Отделяйте се от нея и стой далеч от нея.

3.   Значи... правиш глупости. Ти трябва да разбереш какво ще правиш с този мъж занапред, а не да записваш висше, за да те няма през деня. Времето ти тече. На 24 си още млада, но ако сега се разделите може да ти отнеме много време да срещнеш друг и да създадете семейство. Аз какво бих направила ще ти кажа. Вечерта каня родителите на етажа и сядаме с тях и гаджето да обсъдим нещата. Най-любезно обяснявам, че ако занапред ще живеем в тяхната къща, въпросният етаж ще се заключва и те ще идват само когато са изрично поканени. Това няма да го споделям с гаджето преди това, за да мога да му видя реакцията. Ако постигнем съгласие оставаме там и гледам дали има промяна. Ако не са съгласни си събирам багажа и си заминавам, а гаджето ако иска да идва с мен, ако пък не иска да си стои у тях. Но аз съм категорична и като кажа край после не се рръщам назад.

4.   Зарежи го тоя. Мамино синче. Изцяло зависима си от него и родата му. Те ти дават заплатата, живееш с тях. Пълна зависимост.
Млади хора по 24 часа заедно, как не си омръзвате? ! То дните ви са едни и същи! На работа заедно, вкъщи пак. Няма какво да си говорите, защото всичко ви е еднакво. Като сиамски близнаци. Търси си друга работа и запиши нещо задочно. Така поне мално ще се откъснеш от влиянието им. Мисли за себе си! Как 5 години си седиш без образование, бачкаш чужд бизнес, станала си слугиня на цялата рода, и то заради един мъж? То любов, любов, ама ай стига.
Предлагаш да се изнасяте и толкова. Какъв етаж? Да нямате уединение? Да не може спокойно да викнете гости, да слухтят свекърите и да влизат постоянно? За твоят това е изгодно- живее у тях си, бачка семейния бизнес, хванал младо момиче за работничка и домакиня. Не се мърда за нищо. Само дано не забременееш, поне на тоя етап.

5.   Бягай!

6.   Строга кандидат свекърва имаш, промени посоката на развитие, премести се извън този дом.
Трябва да станете наистина самостоятелни, не при маминка!!!
Не винаги живота е пълна идилия, но покажи и другата страна на своя избор. Приятелят ти ако иска да е с теб, ще те последва.

7.   Приятелят ти е мухльо. Махай го до като не ти е надул стомаха, че после ще станеш самотна майка и с това дете няма да има, кой да те вземе.

8.   Еми голяма отрова за хората е когато ги манипулират, те знаят за това и не променят нищо. Нещата няма да се подобрят, така че вземи твърдо решение.

9.   Авторке, този въпрос е сложен и строго конкретен, и точен съвет от нас като странични хора, какво да направиш? - не може да ти се даде!

Това е ситуация, в която ти самата трябва да претеглиш всички за и против, и да вземе решение!

Желая ти успех. Бог да те просвети!

10.   Аз съм авторката. Наистина е най добре да работя другаде, знам но как да го кажа на тях? Каква да е причината за да не се обидят?
Много трудно винаги вземам решения. И все ме е страх че бъркам.
Но пък майка му като е наоколо изобщо не се чувствам добре. Изнервена съм, под напрежение съм все дали ме наблюдава, какво пак ще каже на приятеля ми... И това е всеки ден.

11.   Ако мислиш все да не обидиш някого накрая все прецаканата ще си ти.
Карай по смело. Мисли за собственото си щастие пък който ще се чувства обиден ами да се чувства.

12.   10, хич да не ти дреме дали ще се обидят. Не си им длъжна.
Натрупала си стаж във фирмата, искаш да пробваш друго. Търси и в друга сфера. Не си длъжна да работиш до пенсия там. Казваш, че си благодарна за възможността и т. н, но имаш нужда от промяна.
Това е първата стъпка към независимост. После помисли за образование. И за местоживеене. С твоят, или без него, живота си върви. Мамино синче е.

13.   Съгласна номер 12. Тя трябва да помисли за себе си. За собственото си щастие.
Цял живот ли ще работи при родителите му от страх да не ги обиди.
А дали те мислят едва ли с какво ще я обидят.
Най-вероятно изобщо не мислят за нея.

14.   Не казвам нищо на приятеля си. Все мълча. Въпреки че знае че не я харесвам. Само веднъж ми беше казал не искам да избирам между нея и теб. А вие сякаш така ме карате да направя. И тогава баща му се намеси и каза че те вече ще са на горния етаж и ще си имаме кухня и хол. И дълго след това майка му не можа да се примири. Спираше ме и казваше как хладилника ни бил трагичен. Естествено сега като видя че готвя. Мълчи. Почна и тя да готви(въпреки че никога не беше тази която готви в къщата, баща му се занимаваше с това). Носи и иска само да му дава храна. Общо взето усещам как не иска ние да сме семейство. За нея аз съм чуждата, никоя-та. А те са си семейството. Но вече съм изтощена много. Всеки ден ме наблюдава на работа, не ми вярва личи си. Писна ми. Когато си говорим с него, тя идва и казва " какво " какво си говорите. Дори когато сега го пиша ме хващат басовете.