Споделена история от Други

Защо хората постоянно казват на другите как да живеят
Защо масово хората съдят другите за неща, които не ги засягат по никакъв начин. Например, някой не иска да има деца, вечно някой ще се намери да му обяснява, че греши и децата са единственият смисъл в живота и куп други глупости. Все едно човекът им е длъжен да създава деца, дори да не иска. Никой не е длъжен на никого за нищо. Или пък някоя жена ако е домакиня пак постоянно хората ѝ се бъркат. Ако пък жената е дама с кариера-отново недоволни. Често говорят и за необвързани жени как щели да бъдат стари моми с котки. За някои жени това е дори мечта - да нямат мъж и деца, а животни и да бъдат сами, това не ги плаши, а дори сами са го избрали и им харесва. А и тези хора, които са във връзка и са създали деца, не трябва да мислят, че това е застраховка, че един ден няма да са сами също, така, че да се подиграват е глупаво. Много хора имат деца и са сами, защото те не се грижат за тях, а има и много, които нямат деца, но живеят супер и имат много контакти с хора и не са сами и безпомощни. И изобщо, какво им пука, ако един ден са сами и безпомощни, нали те не са на тяхно място? Какво са се притеснили за другите хора. Или някой защо не учи в университет. Да не говорим, че добрите оценки и университета най-малкото не ти дават добър живот, цял живот ще стоиш средна класа с финансови проблеми, по-умно е да се образоваш сам и да стартираш бизнес, така се става успешен в живота, а дали имаш диплома от университет или учиш и какви оценки си имал няма никакво значение и няма да те направи успешен и с хубав живот. А умните хора искат да положат усилия за нещо, което им дава хубав живот и изобилие, пасивни доходи. Друг пример, някой е духовен. Не говоря за мюсюлмани или христяни. Например някой е будист, агностик, харесва астрология, кристали, тези неща не вредят на другите хора, никой от тези хора не е правил терористични актове или войни, че да вреди с нещо, но хората ще ги изядат с парцалите. Или някой е дебел например и хората са засегнати, това дори не е тяхното тяло. Или кой какви снимки си качва в собственият профил, кой какви дрехи носи. Като цяло все неща, които по абсолютно никакъв начин не засягат околните и не вредят с нищо, но хората идват и им обясняват 1 час как не са прави и как трябва да се променят и да не живеят така, никой не ги е питал за съвет, нито му е полезна критиката им как да живеят своят собствен живот. Човек и добър живот да живее, щастлив с изборите си, винаги идват хора да му съсипят деня и да му надуват главата, досадно е постоянно да започнат да ти обсъждат собствените избори. Нищо не струва да си държат устата затворена и да си гледат паничката, както аз правя. От всички примери, най-вече най-малко засягащи и вредящи на другите са външният вид, кой в какво вярва и дали някой е необвързан, или кой какви снимки си качва или как се облича, защото тези неща точно с абсолютно, ама абсолютно нищо не вредят на никого и въпреки това хората правят голям проблем и дебати и досаждат на хората. И просто не го разбирам. Или може би си мислят, че техните мнения са важни и всеки трябва да ги чуе, а всъщност на никой не му пука за тях, аз също не си изказвам мнението непоискано, защото знам, че на никого не му пука за мен.

Коментари

1.   "Оправят" живота на другите тези, които нямат собствен.
Обикновено са пряко и лично засегнати:
"Не щяла Деца, оправяла се сама, мъж не и трябвало непременно" - ужас, оставам сам, без това нищо не мога да предложа, ами и тези, които мен могат да ме гледат- не щат! И ето ти един пример за пряко и лично засегнат.

2.   Защото.. не знаят какво да правят с живота си и как да го живеят. По интересно им е на другите какво се случва и как живеят. За съжаление малко са качествените хора които не се влияет от чуждо мнение и сами си решават проблемите, и правят тона което им харесва.. Затова е пълно и тук със коментиращи които умират да раздават наляво и надясно свои съвети за едва ли не изправяне на чужди животи. Особенно в лични неща за хора които не познават. Но затова хората сме много различни и с много различни решения и виждания за живота. А личния живот си е личен а не за показ на сульо и пульо. Поздрав за темата пусната от мъж-размишления и анализи..

3.   Получава се така, защото всеки направил даден избор в живота, иска да вижда около себе си, че е направил правилният избор. Примерно жена решила да има деца, ще иска да вижда около нея други жени с деца, защото те и потвърждават, че такъв е правилният начин да се живее. Когато се появи жена неискаща деца, тя излиза от техните вярвания и стереотипи и това започва да ги дразни неистово. Затова започват да и обясняват как не е права, защото не живее като тях - правите. А истината е, че всеки е прав за себе си. Всеки си има своите аргументи, защо иска нещо или не, всеки е с различна ценностна система. Една жена живяла в добро и сплотено семейство е много по-вероятно да желае семейство и да свързва семейството с положителни неща. Друга жена расла в токсично семейство или с разведени родители, може изобщо да не иска да създава семейство, за да не повтори модела. Изобщо има всякакви варианти, затова човек не трябва да съди някой за изборите им, след като не знае какво е довело до тях. Общо взето както казах, хората обичат да се обградени с такива като тях самите и така да доказват на себе си, че са направили правилният избор. Всичко което им е непознато или различно от тях самите, защочват да го осъждат и да го отричат, или пък да се опитат да вкарат "сгрешилия" в правия път. Изобщо много е досадно наистина, много ме дразнят такива хора дето си врат муцуните в чуждите животи, че и акъл дават. Кой им дава това право не се знае. Аз самата никога не съм давала акъли и съвети на който и да било, не съм ходила да давам нравоучения на някой как да си живее живота, защото смятам че всеки е различен и си има съответните причини да живее така както живее. Хората трябва да се научат да уважават чуждите избори и начин на живот, след като той не им вреди по никакъв начин на тях. Е може би им вреди де- боде им очите, че някой си е позвилил да живее по различен от тях начин.

4.   Защото е по-лесно да съдиш другите, вместо да погледнеш себе си. Аз съм човек, който, изслушва, не съди, винаги добронамерено, но добро не видях, хората са заядливи, нахални, хапещи и аз се дистанцирам просто, защото това ме срива и предпочитам да съм сама, иначе съм много контактна, много хора като цяло търсят контакта ми, но аз страня, 9ащото масата не си мерят приказките и възпитанието и куца.

5.   Защото всеки обича да давама акъл в България.

6.   Слушай само коректни мнения, това е правилното решение, другите ги игнорирай мнения, да не ти пука за тях.

7.   Защото със своя избор пряко вредят на останалите, колкото и да не ти се вярва. Ето например, казваш, че не било наша работа, една жена с кой спала и от кой раждала деца - еми да, точно наша работа си е. Наша работа е, защото ако тази жена избере вместо от нормален мъж с честна и почтена работа, да роди от някой наркоман, дилър, убиец и престъпник, това дете като наследи наркоманските му гени и също ще стане наркоман, убиец и престъпник като него, и ще почне да убива хора като него. Така тази жена с погрешния си избор развъжда престъпността и корупцията в държавата, и после по нейна вина се навъждат още повече мафиоти и убийци, които убиват още повече невинни хора. От което следва да заключим, че нейният избор ПРЯКО ни касае всички хора, и оказва ПРЯКО въздействие върху начина на живот на всички нас и е от голямо значение, дори и да не искаме. Българките ЦЕЛЕНАСОЧЕНО и СОБСТВЕНОРЪЧНО размножихте мутрите и убийците в България - факт неоспорим. Затова трябва да ви се ограничи правото на избор и мъжете да ви бъдат избирани от бащите ви, а не от вас самите.

Или когато някоя "инфлуенсърка" се чекне чисто гола по интернет за пари - да, точно наша работа си е. Наша работа е, защото нейния профил пълен с голи снимки и видеа, го виждат милиарди 12-13 годишни момичета по света и се вдъхновяват да бъдат като нея, и стават малолетни проститутки още от детска възраст, точно заради нея. Така заради един привидно "безобиден" профил, който уж "на никой нищо не е направил", развратът се разпространява и става повсеместен за секунди, а на въпросното курве, самообявило се за "инфлуенсърка" му трябва як бой, без телефон и да готви в кухнята зад печката.

Една жена, която решава да стане самотна "майка" и то съзнателно, опропастява целия живот на детето си, съсипва му психиката завинаги и го обрича на цял живот мизерия, беднотия и нещастие, само за да си угоди на нейния курвенски егоизъм и желание да се "наживява", и да гледа дете едновременно. Но две дини под една мишница се изпускат.

С кучетата и котките си също вредите на обществото. Кучетата, които развъждате самотните кучкарки, нападат на глутници невинни хора и ги разкъсват на парчета живи, без да са им направили нищо. Котките пък пренасят тения, токсоплазмоза и др. паразитни болести, които ако останат нелекувани могат да бъдат смъртоносни.

Мисля, че ти дадох достатъчно нагледни примери защо вашият избор наистина Е наша работа, и винаги ще бъде, независимо как го увъртате и с какви глупости се оправдавате. А ти, вместо сега да бързаш да ме нападаш и да оспорваш всичките ми точки една по една, вземи се опитай поне малко да вникнеш в смисъла на думите ми и да ги анализираш обективно, без да влагаш емоции и чувства, и ще стигнеш до извода, че наистина съм прав!

8.   За твое съжаление авторке живеем в общество и всичко което прави онзи около нас влияе на нашия личен живот. Ако съседката бие детето си, то вероятно ще израсте побойник и престъпник, който ще бие съседските деца или ще разбива апартаменти с цел обир.
Обаче повечето от нещата които си споменала биват коментирани само ако ги споделиш, дали си избрала да имаш или нямаш мъж и деца си знаеш само ти и сама решаваш да разкажеш на хората за своето решение, самия ти разказ им дава право да коментират решението ти. Дебела си, докато не тръгнеш да казваш че ти тежи факта, че пробваш разни диети, повярвай никой не коментира килограмите ти поне пред теб. Решла си да не се омъжваш, докато не го зададеш като тема на разговор, също никой не го коментира. Дали ще си домакиня или кариеристка коментарите също ти ги позволяваш. Ако си имаш своята си религия за себе си и не споделяш с хората своите вярвания, също няма да ги коментират. Мен никой никога не ми е говолил да ходя на църква, нито ме е питал каква религия изповядвам, ако не вреш в очите на хората религията си, никой никога няма да коментира религьозния ти избор особенно в България.
Аз примерно живея според някой от изброените от теб неща, но никой не си позволява да коментира това защото не съм тръгнала да го разказвам, не давам решенията ми в живота да бъдат тема на разговора ми с хората. Не качвам мои снимки в интернет, защото нямам нужда някой да оценя лицето ми или дрехите ми. Смятам че хората които качват свои снимки са с ниско самочувствие и търсят одобрение, по тази причина и се чувстват и много наранени от евентуално неодобрение.
Исках да ти обясня че хората си позволяват да коментират само онова което им дадеш, като тема на разговор

10.   аахахаха, седмице, не мога да си представя как заставаш срещу някоя жена на мафиот или мутра и започваш да ѝ редиш защо му е родила деца...
Ти реално правил ли си такова нещо някога, или само си фантазираш из интернета... :)
И защо мислиш, че бащите на тези жени не са доволни от избора на дъщерите си..

11.   Въпрос за 1 млн.

Защо аджеба в Германия например е задължително да си поддържаш градинката, оградата, фасадата на собствената си къща? И има солени глоби, ако не го направиш и никой не те пита, имаш ли пари, нямаш ли, просто си длъжен да го правиш. Нали къщата си е твоя, кеф ти ще я поддържаш, кеф ти не.

Отговори си на тоя въпрос и ще си отговориш и на тоя в заглавието.

12.   Авторе, като не искаш да те обсъждат - не изнасяй живота си на показ!

Не си прави профили в социални мрежи!
На работа се дръж дистанцирано и не говори нищо за себе си и за личния си живот!
Ти самия също не обсъждай другите хора!

А иначе всеки човек е създаден от Бога със свободна воля и като свободен човек, и има право на мнение по всеки един въпрос!
Това няма как да го забраниш или да искаш да не се прави!

Затова - живей си своя живот и не се интересувай и вълнувай от това, какво правят другите хора! Това си е тяхна работа, а не твоя!

13.   От 7 до 10 "аахахаха, седмице, не мога да си представя как заставаш срещу някоя жена на мафиот или мутра и започваш да ѝ редиш защо му е родила деца...
Ти реално правил ли си такова нещо някога, или само си фантазираш из интернета... :)

Ти луда ли си? Защо да го правя това нещо, което си го описала, и то точно пред жената на мутрата, като после ще ям бой от нея, може и да ме убие за едното нищо? Няма смисъл аз да отида да й редя защо е с него и му е родила деца, след като тя никога няма да си го признае, въпреки, че много добре сама си го знае. И общо взето не правя и никога не съм правил така, както ти си ме представяш в смехотворните ти фантазии - обикалящ по улицата и спиращ жените една по една, та да им обяснявам пред тях защо аджеба са родили деца от мутри/мафиоти. То на вас няма смисъл да ви се обяснява каквото и да било - по-тъпият пол сте и нищо няма да разберете, или ако разберете ще се направите, че не сте разбрали, защото истината не ви изнася.

"И защо мислиш, че бащите на тези жени не са доволни от избора на дъщерите си.. "

Ти пък откъде си толкова сигурна, че са доволни от избора на дъщерите си, да не ги пита лично? Или просто на теб така ти се иска? Гарантирам ти, че не всички бащи са "широкоскроени" и "толерантни" като твоя и вътрешно им се повръща от брадатите горили, с които повечето от вас избирате да се съвокуплявате, и при първа удобна възможност биха ги разстреляли като дивеч по средата на ловния сезон, а вас пребили хубаво и заключили в килера за 1 месец. Повярвай ми, такива бащи наистина има, и те не са никак толкова малко, колкото си мислиш ти - всъщност стават и ще все повече и повече!

14.   Авторката

Благодаря на всички за коментарите, всички мнения са много мъдри. До номер 8, аз не говоря на никого за живота ми, те намират информацията и започват да говорят. Или казват нещо и аз им казвам, че това не е начина по който аз живея, с една дума, и те започват да изпадат в дълги обяснения и поучения. Например те ти казват (пример просто), ти един ден ще имаш деца и еди какво си ще правиш, ти им казваш няма да имам защото не искам и те започват да говорят как трябва да имаш и се разпалват и започват да ти досаждат на главата. Просто пример. Аз няма да спра да живея по начина по който искам, да си крия лицето и себе си като отшелник само заради хората, аз ще си живея нормално. Почти всички си качват снимки и това е нормално, не винаги е само за внимание. И аз не се бъркам в животите на хората, не задавам въпроси, ако някой иска да го изслушам, ще го направя и ако ми иска съвет ще му дам, но иначе не. Кой как живее и какво прави не ме интересува, аз си живея моят живот.
До номер 7-примерите, които си дал са логични и си прав, но аз не говоря за толкова крайни. Говоря за съвсем нормални неща, които не засягат никого и не вредят на никого. А примера с дрехите е малко странен, аз нося къси рокли например, но не си пиша с момчета, не излизам с момчета и не правя секс, освен ако си нямам гадже, така, че дрехите ми не са проблем, защото не съм лоша жена. Естествено нямам снимки по бельо или бански, но някое момиче ако има не бих я съдила, само стига да не спи с много мъже и да разнася болести.

15.   Аз откакто родих дете разбрах колко зле са настроени към мен роднините на мъжа ми и други хора. Заяждания и скандали от свекърва, която за ден не си е гледала внучето и която опропасти цялата ми бременност с това колко спешни задачи й възникнали, които трябва да реши мъжа, други техни роднини, познати, непознати то бяха реплики и дудне, и какво ли не. Като не разбирайте, че съм като някои майки, които за незначителни прашинки се обиждат, а са казвали неща, които никой не би търпял. Защо хората се бъркат? От злоба и клюкарска гледна точка да видят какво ще им отговориш. Човек трябва да отреже вредните хора от живота си и така ще му е по-леко.

16.   В Инстаграм може да си сложиш ограничение хората под 18 години да не ти виждат профила, така че няма проблем

17.   номер 12, въпроса е там, че дори и да си най-дистанциран и нищо на никого да споделяш, пак може да те определят като мишена…

18.   Абсолютно точно. Собствения си живот не са оправили тръгнали чуждия да оправят. Пълни льохмани, но с втълпение незнайно откъде, че са мерило за останалите. Или, че живота се развива по някакъв образец. Психично болни, нагли, неадекватни и прости хора. Затова България е такъв кенеф.

19.   Създай си интересен живот, не споделяи с никои лични неща, само общи така гарантирано ще си добре, споделянето на лични неща е неподходящо, имай общи интереси с хората, които общуваш.

20.   Хората сме си такива, вместо да погледнем собственият си живот и да го направим по-добър, е, да трябват си усилия, ни е много по-лесно да поучаваме другите как трябва да правят това, а не онова. За "ръсенето на акъл" усилия не трябват, а в същото време се чувстваш велик, че си обяснил на някого, как той или тя не живее правилно (разбира се според твоите представи за правилно и грешно).
Един пример, не си харесваш работата, но нямаш смелост да я смениш, защото това означава да ходиш по интервюта, да учиш нови неща, да свикнеш с нов стил на работа, нови колеги и т. н. неща, които изискват усилия, но в същото време изобщо не ти е проблем да поучаваш някой как работата му е скапана, как не печели достатъчно и как на негово място веднага ще започнеш да си търсиш нещо по-добро. На думи е лесно, нали? Защото не ти поемаш отгорност и не ти излизаш от зоната си на конфорт. За това 99% от хората само дават непоискани съвети, без да имат смелост самите те да променят живота си, много по-лесно е.