Споделена история от Семейство

Родова карма
Отчаяна съм и съм в капана на страха!
Тъй като лекувам депресия, започнах да посещавам терапевт. След като му разказах историята си той каза, че имам родово проклятие. Ей хора 3 дни ме съм яла не съм спала.
Баща ми и свекър ми са починали млади. Познавам и двамата много добре. И двамата с болест.
Страх ме е да не се случи нещо с мъжът ми. И тримата да родени в един месец. Бащата на мъжът ми и той засадиха много дървета, което означавало нещо не разбрах какво.
Искам да изчистя това родово нещо каквото и да е то. Опитвам се и се моля, но съм в дупка.
Ще се радвам на абсолютно всички отзиви.
Благодаря!

Коментари

1.   Би ли казала името на психиатъра? Не мисля, че е професионално да се говорят недоказуеми неща, които могат да препарират пациента. В семействата се повтарят болести и съдби, лично съм наблюдавала. Болести поради наследственост и схеми на поведение. Дори и да има такова нещо като родова карма, не трябва да умираш от страх. Докато ти мислиш за кармата, ще ти се случи нещо, което е било напълно в твоята власт да се предотврати.
Този страх увеличава твоята тревожност, а от страх със сигурност човек се разболява.
Много внимателно подбирай терапевта си. Кажи името?

2.   Това са глупости.
Нищо няма да стане с мъжа ти.

3.   Оправданието за всяка несгода- проклятие. В 21-век такива небивалици. С целият ни прогрес, технологии, ИИ, още вярваш в магии и прокоби.
Баща ти и свекъра са имали болест. Тя ги е погубила, не магия. Какво като са родени в един месец? Пътник е вече? Ако не е нещо наследствено, какво го мислиш? Просто твоят свекър е имал хубав подарък за рождения си ден-дете.
Засадили дървета, тоест ги влече градинарството и искат да градят. Нищо друго не значи.
Залъгват ви с такива проклятие, че да кихате пари и да се депресирате. Всеки от родата е живял за себе си. Няма значение 100-200-300 години назад.
Живей и ти не бъди толкова суеверна. Странно е и малко смешно. Горкият мъж с такава жена.

4.   Авторке, ако смяташ, че е свързано с депресия тук, в раздела Здраве има две теми, в които сме разсъждавали над това:

Депресия, има ли изход?
http://spodeli. net/5/story-175507. html

Депресия
http://spodeli. net/5/story-175421. html

Има мъдри и добри коментари - прочети ги!

(Махни интервалите от връзките, защото иначе няма да се отворят! - сайтът автоматично съдава два интервала във всяка връзка)

Относно родовото проклятие:

Съветът ми е:
Вярвай само на Бога! И на Православната църква и източници!

Решението е да прибегнеш към Тайнствата на Православната църква!

Затова - отиваш и говориш с опитен православен свещеник, и той ще прецени - има ли наистина такова нещо? И ще ти каже какво трябва да направиш!

5.   Потърси Жулиет Атанасова, ако не се лъжа, живее в Овча Купел. Тя се занимава с родова карма и семейна констелация.

*Моля модераторите да публикуват линка, ако не поне да оставят отговора ми, за да може автора да Гугълне името
Благодаря ви!

6.   Терапевт да говори за родово проклятие като врачка явно е шарлатанин.

8.   И аз мисля така. Чак психиатър.

9.   Не вярваи на такива неща, живеи си живота щастливо, всичко е индивидуално, намери си приятна работа, хоби, което ти доставя удоволствие, имаи готини моменти със мъжът ти, прави си живота забавен, игнорираи неща, които не ти харесват, това е решението.

10.   То, че има такова нещо като съдба на рода, както и генетичният и наследственост - има го.

При мен е примерно от поколения, че бащите не се разбират със синовете си и се карат. Знам още за прапрадядо ми и прадядо ми.

Обаче и не мисля, че е професионално психотерапевт да ти говори за "родова карма" и т н, в крайна сметка е въпрос на професионализъм и като човек-специалист трябва да ти помогне по-конкретно начин.

Т. т.

11.   Ти на терапевт ли ходи или на врачка? И случайно не те ли насочи към някой/някоя, който да разваля проклятия срещу пари? Тегли му една майна в прав текст и си тръгни - поне да има малко обратна връзка, т. е. да разбере, че шашмите са прозрачни.

12.   Позната диагноза е родовото проклятие за психотерапевтите - От гр. Смолян ли си? Има една която казва същото и праща на някакви регресии. Да й плюя на грамотите на тази! Стягай се, момиче, защото никой няма да ти помогне в този жесток свят! Само ти можеш да си помогнеш - истината е това и боли.

13.   10, ако ти е по-удобно да наричаш модела на поведение съдба, твоя воля. Просто твоите роднини са научили в семейството модел на поведение и го повтарят в своите семейства. Дано някой се сети, че може да промени това и да не се отнася със сина си така, както са се отнасяли към него.

14.   Този е шарлатанин, само това ще ти кажа. Аз и по-горе го казах, ама мода не знам защо не го одобри. Явно ми има зъб.

15.   Да. Забелязах, че доста мои коментари не се одобряват а не пиша нищо обидно или неподходящо. Ясно според модератора коментарите са ми тъпи. Или несъобразителни.

16.   Наистина звучи като да не си ходила на терапевт, а на врачка/гледачка/платен медиум. Няма такова нещо, като проклятие, по същия начин както няма такова нещо като късмет. Някои си мислят, че го имат, други не. Въпреки това и двамата ги сполетяват добри и лоши неща. Откъм здраве - всичко започва и идва от стрес. Единствения гарантирано застрашен си ти, като не ядеш и не спиш, защото си твърде заета да си мислиш, че си прокълната.

18.   Радвам се за отзивите. Абсолютно на психотерапевт ходих