Споделена история от Семейство

За или против съжителството без брак
Съжителство без брак-какво мислите за него?

Коментари

1-50 от 95

1.   Против! Само циганите и ниско образованите живеят на семейни начЕла.

2.   За постоянно - против. До преди сватбата - категорично ЗА.

Ако не видиш навиците на твоята половинка преди сватбата, бракът ви ще е много, ама много тежък.

3.   За. В XXI век сме. Бракът според мен е само формалност и вече не носи същото значение. Да не говорим, че хората се променят след брака, повече в негативно отношение.

4.   Бракът е комунистическа отживелица.

5.   Е сега вече хората масово живеят без брак.
Не е като едно да се е гледало с лошо око на хората, които живеят без брак.

6.   Аз живея извън Бг и съжителството без брак е често срещано. Само ултра религиозните сключват църковен брак, а гражданския брак е вече доста изтъркано понятие към което се стремят най-вече златотърсачки. Не че няма нормални жени, които да сключват брак по любов, ама са малко. Много двойки живеят на семейни начала от години и имат деца. Извънбрачните деца имат същите права като останалите, тъй че от административна гледна точка, по никакъв начин не са ощетени. Може би единственото предимство на едно бракосъчетание е, че в случай на смърт на един от съпрузите, другия има право на доживотна пенсия като вдовец/вдовица.

Моето лично мнение е, че бракът е церемония за пред останалите, ритуал за да се отчете човек пред обществото. Често, прекалено често, тази връзка се превръща в лицемерна след известно време. Не се обичат, ама стоят вързани поради куп други причини. Ако тръгнат да се развеждат, ще похарчат сума ти пари за адвокати, месеци по съдилищата, нерви... Та, за какво? Ако човек не е силно вярващ, не виждам смисъл.

Аз пет пари не давам за това какво мислят останалите. Няма те да ми плащат разходите по сватбата и евентуалния развод, нали така? А и изобщо не ми е нужно да се кълнат в любов на половинката пред обществото. Колко се обичаме ние си знаем.

7.   Против. Ако сте заедно няколко години, живеете от 1-2 и нямате брак, мъжът не е сериозен. Изгодно му е така-получава облагите, без реално обвързване. След време се появява дете и така. Жената свиква и няма къде да ходи. Зацлуждава се, че и без пръстен и е гот. Съгителят може винаги да я смени за по-млада.
Познавам двойки от 11 и повече години заедно, живеят, но без брак. Нямат деца, да ги питаш какво чакат. Обичали се били.
Българката не е свикнала да иска обвързване и да се маха от несериозни използвачи. Минат ли 3-5 години и няма намеци за брак, не е сериозен.

8.   Не бих се месила на никой кой как да живее, нека всеки избира за себе си.
Бракът е институция която защитава законово правата на хората сключили такъв договор. Ако един от хората сключили брак закупи жилище, автомобил или дори обзавеждане на жилище, то всичко закупено се води семейна, обща собственост, води се че двамата встъпили в брак са спестили заедно пари за материялните блага които са придобили. По време на брак всяко дете родено от жената се приема по закон че е дете на мъжа. Ако дете се роди без брак се пише "баща неизвестен" докато не се появи мъж който желае да го припознае за свое. При смърт на един от партньорите без брак преживелият не наследява никаква част от имуществото на починалия. Преживелия партньор няма права нито да се интересува от какво е починал нито има права да избере в кое населено място в кое гробище да бъде погребан партньора и така нататък
Много хора не сключват брак с цел да не делят имущество при евентуалнараздяла, други не сключват брак с цел да го наследат само децата му партньорът му да няма право да го наследява. Някой бързат да сключат брак с цел да се ползват равноправно от имането на партньора. В крайна сметка в повечето случаи бракът е в полза на жената, защото в повечето случаи тя има по нисък доход закупува по малко имоти като количество. Затова казвам не бих се месила на хората, законът е оставил право на всеки да избира.
ПП нека се има предвид че брака не дава права на партньора да има права над наследства и дадрения собственост само на единия партньор. Тоест ако по време на брак жената наследи или получи като дарение жилище от родителите си, при евентуален развод след години мъжът няма да дели, няма да има права над наследството на жена си, съответно и съпруга няма права над наследството на мъжа си.

9.   За. Сватбите са излишна глупост. Един подпис не значи нищо. Няма да нося чужда фамилия - родила съм се с тази на баща ми и с нея ще умра. От друга страна - излишни главоболия при раздялата. По-лесно е да си събере багажа и кой откъде. Детската издръжка е смешна и без нея ще се оправя ако се наложи. Бих отказала брак когато ми предложи. Но за радост днешните сульовци ги мързи да гледат, камо ли да предлагат и да вдигат тежки сватби. Всичко това е една тъпа отживелица. Дандании, гайди, тъпани, хора - отврат.

10.   Аз нямам против, но лично за мен предпочитам да сме семейство с брак и една фамилия. Ако мъжа до мен не може да се ожени за мен, значи не ме иска. Женени сме от няколко години де.

11.   Твърдо против съжителството!

Какво е то?

Двама съквартиранти, които просто си удовлетворяват съвместно плътските страсти!
Това не е семейство и никога не може да бъде!

Аз съм за не само за граждански брак, а и за църковен, защото след сключването на църковен брак над семейството вече има Божие благословение!

12.   Свят широк, хора всякакви!

13.   Категорично За.
Принципно нямам нищо против брака. Днес обаче идеята му доста се е изродила. И според мене са излишни пари на вятъра - веднъж за сватба, втори път ако се наложи за развод. В днешно време това е само един вид инструмент за жени, които не блестят с нищо да имат законовата застраховка да завържат мъж, предимно с финансова цел. Те естествено не го наричат така, а "сигурност". Категорично не се връзва с представата ми за отношения между двама души които се обичат.

14.   До 7 а не може ли вината да е в жената? Познавам няколко които живеят с приятеля си от няколко години, но още преди той да предложи са описали/поискали от него огромна сватба с много гости, имала 90 човека роднини които искала да кани, искала рокля за поне 5 хиляди, скъп ресторант и т. н. А сами не осъзнават че когато те с партньора са обикновенни продавачи в нагазини с 1300лв заплати и родителите им нямат възможности и/или желание за огромни вложения, такава сватба няма как да се случи.

15.   С брак, без брак все тая е и все ще си писнете, като ви погълнат битовизмите.

16.   14 от 7
Това, че твоите познати живеят с ефектни Инстаграм и Фейсбук принцеси, си е техен проблем. Техният вкус за жени. Масовата българка не е такава. Масовата българка си облича детето с дрехи от приятелки, бърза да се прибере, за да сготви. Масовата българка се радва на цвете един път в годината за 8-ми март и по милост на 14-ти февруари. Не иска почивки и екскурзии, за да не се овътря гаджето, щади го. Водят я на ресторант няколко пъти в годината, през другото време е край печката.
Не всичко е пари. Просто мъжът не иска брак, защото това ще го върже.

17.   Против! Никакви деца без брак, никакво общо имущество без брак.

18.   С брак разбира се. Не е нужно да има сватба. Така ставате семейство, мъжът поема отговорността, а жената фамилията на мъжа. Да живееш на семейни начала можеш с всеки. Слагаш един подпис, е така да поемеш отговорност, да узакониш семейството.
Като бях млада и за мен беше глупост, но не съжалявам, че подписахме. Не сме имали сватба, за мен това е излишна показност. Още един плюс, не мога да си представя мъжът ми да припознава децата.
А разводът, лесна работа, стига да има комуникация.

19.   13, жената, когато роди деца, докато те са малки, й трябва опора и финансов гръб, на който да се опре. Много е трудно, особено за жената с малки деца. Бракът наистина я защитава. Да носиш 9 м дете, да го родиш и отгледаш се иска известна жертвоготовност. Освен това жените имат нужда от сигурност. Не е лошо мъжът да може да носи отговорност.
И последно, съществуват предбрач и договори и т. н., за които си има адвокати.
Това безбрачие е едно удобно извинение на мъжете да спрат да нисят отговорност. Не отричам, че има супер нагли жени, супер претенциозни и нежелаещи да раждат.

20.   Ако е без брак, просто да не се забравя, че човекът с който живееш, е само приятел/ ка... За да няма после неприятни изненади.
Не бих родила деца обаче на приятел.

21.   Без брак, особено при нежелание на мъжа, е ясно какво иска той всъщност. Свобода! Ама и дом, и с. кс, и уют, но и да може да си тръгне когато ще. Или разбира се, да изгони партньорката си от позицията на силата "домът е мой". Вариантите са много, но и психически тормоз не е изключен "ако не съм аз, ти ще си на улицата... "
Затова брак или съжителство в два дома. И на мъжа, и на жената. Така никой няма да е ощетен. Но за тая цел трябва да са в един/съседен квартал.
Да имат близък старт в живота. Дали ще си купят заедно дом, ще ремонтират, важно е да имат сходни позиции за живота. За всичко трябва любов и борба. Нищо не пада даром. Ако вярват достатъчно един в друг и искат да го живеят тоя живот заедно, да имат брак.

22.   16 Масовата българка вярно, че готви вкъщи, но и на нейния мъж му се свидят пари за ресторант за съжаление. От кога карам моят мъж да ме води някъде.
Добре си правят тези жени, изискват от мъжа, аз като не съм изисквала нищо, не съм и получила. Не говоря за сватби.
Мъжа ми един диван не му се купува, всичкото обзавеждане е 20/30 годишно. Аз му разправям, че друга ако иска да живее с нея ще иска нови мебели и обзавеждане. Жените днес не са прости.
Като се запознахме ми предлагаше да ми купи обувки за 100 лв, тогава за мен това бяха много пари и му отказах. Все пак, ако ми трябват обувки, ще си взема сама.
Но българския мъж не цени жените, които не искат нищо, но и не дава нищо за тях.

23.   За съжителство без брак, докато не се разрешат еднополовите бракове.

Един от многото.

24.   До 21.
Айде стига с тия глупости, че е ясно какво иска и че някой тъпчел другия. Няма как да се оженя при тия закони, да ме изхвърлят от собствения ми дом при лошо стечение и да ставам клошар или живея под наем. а и не мога да си го позволя в днешни дни, да е сватба като хората. Ще дам хиляди левове за аху-ихи. Да, искам си свободата и си я имам. За сметкана това за тия около 17 години, не съм изневерил, а не е като поне няколко случая да не съм имал, не по мое настояване. Гледам си детето, пера си моите неща, готвя понякога, чистя и аз къщата. Отделно съм личен шофьор, защото госпожицата няма книжка и не желае да изкарва. Основните харчове са поети от мен. Така че не генерализирай кой какво искал. А, да, и не бия жената. По-скоро тя сигурно е искала да ме фрасне някой път, но не смее, защото тогава равенството на половете ще го види в чист вид.

25.   До 16 ти скоро не си виждал млада българка, ако намериш такава под 25г, неомъжена, която да работи и да бърза да се прибере за да сготви, без да си жали маникюра, такава която да гледа как да пести и да не овътря гаджето си, такава която смята че не е нужно гаджето й да измие двете чинии и тавата след вечеря, докато тя си гледа инстаграма, още този уикенд вдигам сватба.
Масовата българка над 30г готви, но за тези под 25г не може да се каже такова нещо. Никога назад в годините не е доставяна толкова готова храна по домовете колкото в днешни дни, на младите хора не им се готви. За да провериш дали ти казвам истината може да поработиш като доставчик на храна, няколко седмици, да видиш как поръчките се приемат главно от млади хора, които съжителстват заедно и се хранят главно с готова храна.

26.   Да но защо само по нежелание на мъжа. Може и на двамата партньора да им се седи без брак. Не само мъжът може да си тръгне лесно а и жената.
Не е като всички жени да искат брак може някои жени да не държат на брака.

27.   25, а ти излез от Фейсбука и Инстаграма. Животът не е лайкове на кифли.
Говоря ти българката, която работи по цял ден. Номер 22 е пример. Няма как да знаеш такава, защото такива не забелязвате. Искате с маникюрчета, екстеншъни, гримчета и модни грешки. Ама не били домакини. Еми това е. Или променяте критериите, или така ще карате.

28.   Айде стига , 24, не живеем в 15 век.. Била съм като личен шофьор на бившия ми над 10 години, дето не завършил курса някога..
Имам книжка над 25 години и съм добър шофьор.
От имота ти никой не може да те изхвърли, когато е придобит ПРЕДИ брак.
Попаднал си на жена.... Проблемът си е твой.

29.   Номер 17 го е казал най-точно. Жената трябва да е защитена в брак

30.   За брака съм. Въпреки, че не съм сключвала брак досега. Просто се убедих колко ощетен може да бъде един човек, когато няма брак. И не говоря само за материалната страна.

31.   Аз съм жена и не съм привърженичка на брака, поради това си живеем с партньора ми от 14 години така и си имаме и дете на 11. Ако един подпис беше сам по себе си гаранция за щастие, нямаше да има толкова разводи. Всичко опира не до формалности, а до това дали двама души имат сходна ценностна система, лоялност, отговорност към семейството и т. н.. Между такива хора не е нужно да има писмен договор, а образно казано, просто едно ръкостискане. Историята познава какви ли не панаирджийски разводи, на си ти куклите, дай си ми парцалките, слагане- връщане на фамилни имена и т. н. простотии, обикновено между хора, които тъкмо и с такава цел се женят-да им е материално по-сигурно, да вържат някой, по-трудно да си тръгне. Ей такива сметчици, които нямат нищо общо с любов, уважение, духовност, които или ги има, или не, независимо с подпис или не.

32.   Съгласна съм с теб номер 24. Но защо само мъжът да е виновен.
За един мъж може да не е проблем да живее без брак но някои жени това ги устройва. Склонни са да търпят да живеят без брак.
И двата партньора имат свободата да си тръгнат когато пожелаят.

33.   Абе с брак или без брак все тая но в живота всичко се случва.
Единственият недостатък на живота без брак е че при евентуална смърт на партньора другият нищо не може да наследи защото законово няма никакво право.

Даже гледах в Съдби на кръстопът как мъжът на една жена загива а тя остава на улицата защото родителите на мъжа й не я искат. Отнасят се много зле с нея.
Доколкото си спомням тя беше отгледала и някакво момиче.

34.   25, здрасти! Аз съм такава. Научих се да готвя на 21- 22. Бях добра домакиня, заради бившият си, но пък и защото ми е в природата. Е, тогава не работех, защото учех в родният си град и пътувах до София, за да бъда с бившият си, защото се срамуваше да си купи билет, заради говорният си дефект. Вече съм на 25 - баба за повечето български мъже, ако че повечето хора не ми дават и 20. Маникюр и инстаграм нямам, понякога харча за козметика и дрехи, но жените трябва да се поддържаме, защото ще станем още по- сбабичосани баби и мъжете ще мрънкате. Та, нали външният вид е на първо място за вас. В този ред на мисли - едва ли съм единствената, която под 25 да е готвила, чистила и подреждала за приятеля си, просто защото го обича. Целият етаж, на който беше квартирата му, светеше, често чистих мръсотията на други квартиранти, когато са пребивавали, понеже чато част от помещенията бяха общи. Почти винаги, когато бившият ми се прибираше, беше изчистено, наготвено това, което той иска, чаршафите бяха прани и изгладени, дрехите му също. От мен. Даже му приготвях обяда за следващия ден. Но, след като скъсахме, ме замени само след три дни с една известна хубавица от метъл средите, която нито беше толкова грижовна, нито толкова мила, колкото мен (нейно признание). Имахме известен контакт с нея, а и с него, когато скъсаха и това са думи и на двамата - че тя има много по- високи изисквания към мъжете от мен и че бившият е свикнал на топлото ми отношение.
Та, едва ли съм единствената до 25 добра и любяща домакиня в цялата държава, просто мъжете нямате очи за нас, а ако все пак попаднете на такава, след време ни оставяте с лека ръка, когато на хоризонта се появи някоя красавица, и обикновено във връзката много- много не зачитате нуждите ни. Бързо ни приемате за даденост, но затова сами сме си виновни. Никой не цени този тип жени, независимо от небивалиците, които говорите как мечтаете за грижовна жена, която да ви обича такива, каквито сте. Истината е че бързичко ви омръзваме, ако преди това изобщо сте ни различили от стените и дърветата. Когато едно нещо не се търси, то изчезва и така и с нас - много стават типичните съвременни жени, а други ставаме работохолици и/или зубъри.
За протокола - не, бившият ми не разполага с много пари, скъпа кола или луксозна квартира; не е лошо момче, е*ач, бройлер или женкар, под 1. 75 е и няма голям пенис, макар че като цяло имаше хубава външност. Казвам това, понеже 100% ще се появи някой, който да ми обясни, че съм била с него, заради гореизброените неща. Не, просто го обичах. Не съм имала парична или каква да е изгода от него.

Извинете за отклонението от темата!

Black Sabbath

35.   Аз бях твърдо за, защото смятах, и все още смятам, че не подписа прави семейството. Но когато за нещастие, се наложи да освобождавам от моргата трупа на партньора ми, който почина внезапно, и ми отказаха поради липсата на този подпис, разбрах, че всъщност е много важен.

36.   Като почнете да повтаряте как бракът не гарантирал щастие! Изобщо не му е това идеята, това е юридически съюз. Аз разбирам разни мацки с пари и бизнес да не се женят, защото им е все тая. Обаче всяка втора патица, дето чула-недочула и вече повтаря, че нямало смисъл, може да остане доста неприятно изненадана.
Ако миналата година беше станало нещо с мен и нямах брак, нямаше да има кой да ме погребе - братя и сестри нямам, родителите ми починаха. Е, вече синът ми е пълнолетен, та този проблем е решен, но смятам схванахте идеята. Нито разрешение за лечение, нито за погребение можете да дадете, защото пред закона сте никои. За наследяването по-горе вече писаха, нямате право на нищо от починалия съпруг, ако ще цял живот да сте влагали там средства и усилия. Има случаи в които мъжът загива докато жената е бременна, детето дори няма да се води на него и няма да му е наследник.
Да, докато си млад и здрав и всичко ти е наред, може да няма смисъл, обаче никой не е вечно такъв.

37.   До 34 Вече си прекрачила възрастта няма как да кандидатстваш за предложената от мен сватба. Но щом си нечия бивша и веднага заменена не си толкова добра колкото сама се описваш. Мъжете не искат чистачка и готвачка, затова те е сменил. Жената трябва и да домакинства, но това не е най-важното й задължение има много други качества, които трябва да притежава, като съвест, достойнство, грижовност да успява да посрещне мъжа си усмихната, положително заредена, да успява да решава това което иска, без да му докарва главоболие, да не го товари психически, да е спестовница, да си знае и държи на цената и т. н. Разбира се и за мъжа има изисквания. Затова вярвам ще си намериш такъв който приема твоите минуси и ти приемаш неговите.
Чета и че на работа не си ходила, че да бързаш да се прибереш за да сготвиш, което бе едно от условията. Като не работиш и нямате деца е много по лесно да се подържа домакинство.
Не казах че младата жена трябва да е неподържана, но и 400лв месечна поддръжка за шампоани и мазила само за косата, на обикновено момиче което не е професионален модел ми идва множко.

38.   Не съм била фен на брака, даже не съм мислила, че ще се омъжа. Прежалих се, много е хубаво.

39.   Така е номер 35.
Това е единственият минус на живота без брак.
Другите причини нямат значение. Може да се обичате но и без брак.
Но ако стане нещо.

40.   Но защо само жената трябва да е защитена в брак не може и интересите и на двамата партньора да са защитени в брак. Това ми се струва най-логичнлогично. Иначе защо мъжете ще искат да се прецакат като предложат брак.
Като не е добре за тях.

41.   Когато хората сключват брак повечето не мислят, че някога ще им се наложи да се разведат.
Само някои са по-предвидливи и знаят, че може и да се разделят един ден и не искат да си усложняват живота с разводи.
Тичане по съдилища документи и т. н смяна на фамилии. И те са си прави за себе си.
Така са решили така са преценили.
Не им се занимава с разводи някои.

42.   37, не знам защо реши, че искам сватба с теб. Просто ти казвам, че едва ли съм единствената обичаща безусловно и даваща любов и грижа жена в държавата. Просто не е реално, но ти си твърде зает да се занимаваш с жени, които искат мазила за 400 лева и вероятно не могат да изпекат едно пилешко филе или да изметат като хората. Това, че привличаш жени от този калибър, изобщо не говори добре за самият теб.
Бившият ми не ме е заменил, просто защото съм била готвачка и чистачка. Той много пъти е казвал, че готвенето е много важно за него, пък и ако бях просто такава в неговите очи, каквато ме описа, нямаше да се опитва да се върне при мен и да търси контакт с мен вече няколко пъти. Бившата му, с която ме замени, ми беше казала, че аз съм единствената жена, заради която отново е изградил доверие в жените и единствената, която е взимала интересите и нуждите му присърце, а тя няма сметка да ми каже тези неща; той има бивши преди мен, така, че не съм и толкова лоша, колкото се опитваш да ме изкараш. Естествено, като всеки човек си имам недостатъци, върху които работя, но колкото и нескромно да прозвучи, наистина съм от немногото жени, които на първо място гледат любовта, а не материалното, и на които им идва отвътре да дават любов, защото обичат да правят мъжете до тях щастливи.
Не може винаги да приписвате вината на жените, когато стане на въпрос за раздяла. Мъжете също имат своят принос за разпадането на взаимоотношенията. Няма да изпадам в още подробности колко пъти съм постъпвала като жена спрямо бившия, когато на мое място много жени - особено такива като бившите ти, съдейки по описанието, което даваш - просто биха си тръгнали, защото нямат лична изгода. Много от тях даже не биха го погледнали, защото не изкарва много пари. Пак казвам - едва ли съм единствената такава жена в държавата или в света, просто може би проблемът е и в теб, щом не можеш да привлечеш такава, а не само в този тип жени защото например вече се срещат все по- рядко - нещо, за което мъжете допринесохте доста, колкото и да го отричате. Или пък нямаш необходимите качества, за да задържиш такава. Човек трябва да търси причината и в себе си, а не само в заобикалящите го хора.
Между другото, когато бяхме заедно, не работех, защото учех в родния си град и пътувах до София, за да бъдем задено с него. Описала съм го в предния си коментар.

Black Sabbath

43.   До 42 Ако след предложената оферта от мен ми отговаряш лично с "25, здрасти! Аз съм такава. " Това ако не е кандидатура за офертата какво е? Реши да си направиш реклама тук ли? Или целта бе да ме оплюеш че не привличам жени като теб, защото си недостижима.
Никъде не казах че ти си единствената домакиня, която била под 25г, но и ти сама потвърди че си една от "немногото жени", така че говорим едно и също че няма много млади жени които да тичат след работа за да сготвят. Кокетките които смятат че заслужават мъжко усилие, само защото съществуват са прекалено голяма част от младото население.

44.   Това е много хубаво номер 42. Аз не съм като теб. Мързеливичка съм си.
Ясно правиш тези неща за да доставиш удоволствие на партньора ти а не от слугинаж. Но нали се сещаш трябва да правиш и други неща за партньора ти.

46.   37, странни разсъждения. Хем мъжете не щете домакиня, хем да е грижовна. Да се хили постоянно, да му създава комфорт. А за нейният комфорт кой се грижи? Пак тя.
Хем грижовна искате, пък хойкате с чекнещи се в заведения, които само ви ощастливяват в леглото. Те не ви готвят, чистят, а само се търкаляте. Давате им пари за дрешки, обувки, а майката на детето ви примерно стои край печката и облича детето ви с подарени от приятелки дрехи. Или ревете с години за жена, за която сте банкомат, изневерява, и вие ревете и лазите по земята, молейки я да не ви напусне. Мазохизъм и лъжи само. Пълни лъжи.
Грижовна, за да ви слугува. Но сърцето, душата и всички органи са на негрижовните.

47.   В много коментари се прокрадва тезата, че при смърт на единия съпруг, то другия нищо не наследява ако нямат брак. Това е вярно но само при хипотезата, че двамата приживе не са имали общо дете. Ако има дете то наследява починалия си родител и до 18-тата му годишнина, респективно майка/баща му се разпорежда с наследството. След 18 год. на детето всичко е ясно... А как ще съжителстват двама души не е важно, важно е да го искат и двамата такова съжителство.

48.   47, ако са имали дете, то детето наследява всичко. Малко ли случаи има на деца, които изхвърлят родителите си на улицата, защото имат свой живот. С нормална средностатистическа пенсия как ще плащаш наем, храна, сметки? Или ти дотам не мислиш, кот дойде?

49.   47 когато детето наследник стане на 18г и те изрита на улицата или продаде жилището си, защото приятелката му не иска да живее с родителя му, тогава какво?

50.   Колко жени загубиха живота си при раждане в България през 21век?
Случаи колкото щеш!
С всяка бременност вие рискувате здравето и живота си за някой, който дори не е готов да поеме ангажимент за въпросното дете.
Да, имам 4 приятелки, които от години живеят без брак и имат по 1 дете, странно, но нито една няма две деца. Имах и една, която едва не загуби живота си заради такава връзка. Накрая усоя да избяга в друг град с детето, но се вкачи 4 годинк по съдилища, онзи и натътрузи дългове за 100000 лв, а той се отърва.
За две от тях причините се изясниха. Оказа се, че на едната т. нар мъж е кежал в затвора, а другият бил припознал дете на някаква, но нямал брак с нея.
Всеки сам решава как и с кого да прекара живота си, но тук има и хора, които се изказват крайно, без да са се информирали.
Например има предбрачни договори за уреждане на финансови въпроси, има и брачни договори по време на брака, с които също могат да се решат имотни и финансови въпроси.
При сключване на брак съпругата може да запази фамилията на баща си, може да приеме фамилията на съпруга си или фамилията й да е с тире между двете - бащината и на съпруга.
Църковен брак в България не може да се сключи, без преди това да е сключен граждански брак.

51.   Само не разбрах как така не е готов да поеме ангажимент за детето си.

1-50 от 95