Споделена история от Семейство

Какво бих могла да направя?
Здравейте! Момиче в 7ми клас съм. Тази учебна година както знаете ми е важна, затова уча усърдно. Това се отрази и на оценките ми - от човек, който си радва на 5 по математика станах такъв, какъвто, , реве" за всяка петица. В смисъл аз не съм от най - умните, даже съм си глупава, но някак успях да намеря правилния начин, по който да си научавам. Родителите ми започнаха да се гордеят с мен, за което се радвам, защото и двамата винаги са искали да бъда, , най - добрата" - тяхмо мнение де.
А относно проблема ми, брат ми е сега втори клас, той учи много трудно, нашите му се сърдят, всяка събота и неделя майка ми му се кара да учи. Много ми е гадно, защото когато бях колкото него минах през същото, сякаш се повтаря като един кошмар. От това започвах да се чувствам много тъпо, те все казват:, , виж сестра си, тя учи" или нещо подобно. Аз се опитвам по всякакъв начин той да не ме намрази, помагам му понякога да си научава, защото отново казвам - ОТВАТИТЕЛНО Е!
И сега, след като вече сте запознати с историята ми, бих искала един съвет - какво бих могла да направя аз в тази ситуация? Много Ви благодаря, че прочетохте историята ми <3

Коментари

1.   Не се вживявай в тази ситуация!
Това можеш да направиш!

Иначе постъпваш добре, че помагаш на брат си и се стараеш да имаш добри взаимоотношения с него! Прави това и занапред!

А за оценки - не се вживявай и тормози, дори и ако имаш и по-слаба оценка. Не това е най-важното в живота!

Важно е да бъдеш добър и благочестив човек!

2.   Ами това както си го написала на нас, го кажи на родителите си.

3.   Говориш с родителите, казваш им право в очите ако трябва и пред брат ти, веднага след подобна реплика "сестра ти учи" казваш вие какво целите брат да ме намрази брат ми ли, давайки му пример с мен вие няма да постигнете целта си само ще го накарате да ме мрази.
Реалния разговор лице в лице работи с нормалните хора, трябва да са много прости ако не те разберът какво им казваш

5.   Не се вживявай толкова за оценките, а се старай да изградите стабилни отношения с брат ти. Това е най-близките ти човек.

Може да слушате музика заедно или да играете игра като 'Не се сърди човече'.

Оценките в училище не са най-важното, истинският живот започва след гимназията.

Т. Т.

6.   Аз мога да те поздравя, че си седнала здраво да учиш и това се вижда по резултатите. Явно не си глупава, просто е трябвало да вложиш усилия.
Можеш да помагаш на брат си, за да напредне и той.

7.   Ами в никакъв случай не искам да обиждам брат ти, но не е нормално във 2-ри клас да му е толкова сложно. Според мен трябва да го запишете на ресурсен учител. Оттам първо да започнете

8.   Авторката
Леле, много, много ви благодаря на всички!
1. Винаги съм искала брат ми да се чувства добре, а относно оценките - наясно съм, че ако искарам по - ниска това означава, че не съм разбрала урока добре или материалът ми е труден. Иначе ми е сложно да седя отстрани и да не правя нищо, но все пак съм благодарна, че коментирахте темата ми <3
2. И 3. Мислела съм си да поговоря и с тях за това, но първо исках да се консултирам тук. Благодаря! :)
5. Да, винаги когато имам възможност се старая да бъда с него - да играем на нещо или просто да се забавляваме заедно. Знам, че оценките не са толкова важни, но за момента ми е наложително. :D
6. Благодаря за комплимента, оценявам го, но аз наистина съм в някаква степен добра в училище, но не толкова в живота. Гледам наистина да му помагам, да му покажа, че училището може да е забавно. :]
7. Да, той наистина има проблем с това, ходи на логопед от около 3 години, а от 2 в училище. И не е в никакъв случай глупав (не казвам, че го обиждате), просто му е сложно да учи. Въпреки това той обича да си измисля истории, свири на барабани, рисува и тн. Не знам, може би наистина го бива повече в изкуствата, от кака си го е прихванал, защото и аз съм художник с:
Отново, БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИИИ!!!