Споделена история от Семейство

Подарък за дядо…
Здравейте! Дядо тази година ще навърши 90, юбилей. С приятеля ми ще си имаме бебче, момченце ще бъде, раждането му няма да съвпадне с месечния юбилей на дядо (ха-ха), но понеже много си го обичам и уважавам, като малка доста ме е напътствал и впоследствие помагал, та мислех, като един вид подарък и в знак на обич и уважение, да кръстим бебчето на него, споделих с приятеля ми, но той нещо не е много съгласен, понеже името на дядо е малко като че ли, според него - старовремско. Иначе дядо се казва Казимир, баба му викаше на галено Кази, останалите му казват Казе и Мирчо. Приятелят ми се е спрял на имената Виктор и това на баща му- Мартин. Но аз му обяснявам, че не е до това, а просто да уважим дядо, да бъде запомнен с нещо, какво лошо има. Не съм споделяла с дядо, че обмисляме подобно нещо, исках да бъде изненада за него. Вие смятате ли, че името на нашия дядо ще подхожда за едно съвременно дете в това прехвалено време? Макар че, струва ми се, уважението и обичта би трябвало да изместят нарцистичното, ама…. :)))))

Коментари

1.   По$добре името да започва с буквата К. Казимир мисля. че не е подхдсящо в днешно време.

2.   Достатъчно е името на детето да започва с К, Красимир е подходящо име, хубаво е името да е модерно.

3.   Добре де, не пречи пак да го кръстите на дядо му, просто малко да промените името с нещо, което повече ви допада, да запазите буквата "К". Аз например се казвам Николай и съм кръстен на дядо си Неделчо.

4.   Име Красимир е подходящо.

5.   А защо да не уважите бащата на мъжа ти а твоят дядо? Дядо ти е по далечен роднина на бебето. За дядо ти ще е огромно щастие въобще да има здраво правнуче, пък и да види че е възпитал добре обичната си внучка да уважава свекъра си.

6.   По- добре му подарете преживяване, за което е мечтал.
Името дори ми харесва, но аз предпочитам да се усети момента, когато детето само си каже името... Ти ще го усетиш. Не би трябвало мъжете изобщо да се намесват дори за това, всяко дете си идва с името и докато дойде момента намира начин да каже на майката.

7.   Казимир е супер име. Но по-важното е, че по-този начин показваш уважение. Отделно Виктор и Мартин са най-селските имена, дето се намножиха. Конкуренция само от Кристияновци и Алексовци.

8.   Казимир е изключително рядко име и аз сефте го чувам, но ми харесва че завършва на мир.

9.   Казимир означава "да покажат на света"
На мен името ми харесва, звучно е и е различно ( на галено Казик)
Ти, като майка, имаш правото да избереш името на детето си.
Ако приятеля ти те уважава, ще се съгласи и ще даде свобода ти да избереш името.
Вариант е да изберете име с буквата К - Калоян, Камен са хубави.

10.   Защо не може Кристиано.

11.   Не слушай приятеля ти, ти си тази, която ще му даде живот и имаш право да го кръстиш както ти желаеш! Казимир е едно великолепно славянско, царско име, а на тези, които викат, че било старовремско, ще кажа, че именно традициите са тези, които ни правят различни и уникални по своему и като народ! Пък и един от най-прочутите съвременни футболисти носи името Каземиро, така че какво повече да говорим.

12.   Да може вместо Казимир Красимир.

Сещам се само за Казимир Ернрот.

13.   Не е добре да кръщаваш детето си на дядо си!

И защо раждаш от приятеля си, а не от съпруга си?

Аз съм кръстил децата си на баща си и майка си - момчето на баща ми, момичето на майка ми!

И това е традицията - да се кръщава момчето на дядо си, а не на прадядо си!

Така, че можеш да го кръстиш на твоя баща!

Приятеля си не го слушай, щом още не ти е съпруг!

И недей кръщава на точното име! Спазвай само началната буква да съвпада - и гледай името да е на православен светец, за да има свой небесен покровител и точен имен ден!

Примерно, ако баща ти се казва Калин, може да кръстиш детето Камен или Кирил!
Всъщност може и да е със същото име, ако баща ти носи име на светец! Примерно, ако баща ти се казва Иван или Марин, няма смисъл да търсиш други варианти!

14.   Не съм съгласна, че щом тя е майката тя трябва да решава. Бащата също има право на мнение.
Дори мисля, че разбирам иска да уважи дядо си но със сигурност има и други начини за да го направи. Напротив те двамата са семейство и е редно те да решат.

15.   Не ми звучи много добре. Не толкова като старо, колкото не българско. Не знам руско ли е или полско. А и на 90г едва ли толкова ще се вълнува от името. Помисли за друг подарък.

16.   Номер 14,
къде прочете, че авторката е омъжена за бащата на бъдещото си дете. Тя казва "приятеля ми"!

17.   Мога да ти предложа Кристоф, синът ми се казва така, вече е на 25г много си харесва името, никога не са му се подигравали, даже напротив винаги е получавал комплименти.

18.   Искаш да му бъркат името като дете и като голям мъж ли? Да се чудят как да го наричат на галено и как се пише името? Да го питат какво значи? Как ще му викат приятелите, някое момиче? Нали трябва да има деца и те да носят презимето му?
Кръстете го с някое нормално име, не някое на 100 години. Подарете нещо друго.
16, то сега е модерно да раждат от приятели, съжители и прочие. Съжителят гените си омешил с нея, но от подпис го е бъз.

19.   И и какво един подпис семейство ли прави.
Общото им дете ще ги свързва цял живот много повече от един подпис.
Няма значение женени или не те двамата трябва да решат.
Ами ако мъжът каже че иска на неговия дядо или на баща му?

20.   Съгласна съм с н 16. Не стига, че ражда на приятел, а не съпруг, ами и да му дава изключителни права...

21.   19, мъж умира, ако му кажеш, че искаш брак. Все едно го колиш. Иначе гените си омешва с нея, но подписът му се вижда страшно обвързване.

22.   Редно е го кръстиш на името Мартин, а второто ви дете да носи името на твоя баща. Не вземай сама решението. Трябва да сте съгласни и двамата с приятеля ти. В противен случай радостта ви няма да е пълна.

23.   21 А жените като теб умират ако им кажеш истината че искаш брак, само с жена която си личи че ще бъде грижовна съпруга, добра домакиня и дава и отзад.
Мъжът иска да подпише само ако иска да притежава истински качествената жена, а такива като теб дето искат да бъдат признати за качествени без да притежават нужните качества, колкото искаш на този свят.

24.   Значи той се е спрял на баща му.
Името е интересно, поне няма да има други деца с това име.
Не му казвай името, избери си го сама, все пак детето го раждаш ти и го носиш.
Аз за второто дете сама си избрах името, бащата ще не ще така ще е.
Може да е Красимир, за по- различно.
Леко раждане.

25.   23, къде ги тия мъже, които искат да подпишат? Масово всички познати и роднини около мен съжителстват от години. Жената бачка, готви, чисти, ражда, но подпис не вижда. Защото така е изгодно на мъжа.

26.   25 ами аз не съм оставала и да спя у мъжа ми, а да отида без брак не може. Отидох няколко дни преди да се оженим, да живеем заедно. Нарича ме съпруга, а не приятелка.

27.   24, искаш да кажешш, че и той можеше да го носи и да го ражда, обаче просто не му се занимава и заради това не заслужава да знае, че има дете и да определя името му? !

29.   Аз мисля, че не е толкова важно да се кръщава детето на роднини, а по-скоро е важно с бащата да сте единодушни спрямо избора и детето като стане по-голямо, да е доволно от името си. От това как звучи и какво означава. В този смисъл, мисля че имена звучащи по-странно, не са подходящи. А и в случая бащата май не е очарован. За дядо ти може да изберете друг подарък. И нали се сещаш че ако сега кръстите детето на твой роднина, второто дете задължително ще трябва да кръстите на роднина на бащата, да не се обидят. Ето поради тази причина ми се струва че не е подходящо дете да се кръщава на роднини, може да бъде повод за конфликти.

30.   Ами да 27. Ако мъжът не беше създал детето какво щеше да роди жената.
В такъв случай значи и ролята на мъжа е важна.

32.   Може да го кръстите Красимир, близко е до Казимир