Може ли стилът на обличане да ни раздели?
Той ходи предимно с анцуг и маратонки от хубавите, ама все пак... Има и други дрехи, но рядко ги облича.
Аз ходя с рокли, сако, палто и т. н.
Никога не съм му правила забележка как е облечен, но той на мен постоянно. Била съм млада, какви са тези палта... кога съм щяла да разчупя...
В това отношение сме коренно различни.
Лошото е, че като го гледам на снимки от преди... ходил е с ризи и т. н., сега не знам защо се облича така, освен твърдението му за удобство.
Мислите ли, че това несъответствие рано или късно ще си отрази?
Имаме и други разногласия, ама с това не бих направила компромис... просто не се виждам в анцуг освен вкъщи или при спортуване.

Коментари

1.   Тоест иска да ходиш като чалгарка, а той се носи като отиващ до кварталния магазин. Не се гласи за теб.

2.   Не става въпрос за дрехите дори, а за това дали уважава твоя избор, начин на живот и дали може да е с индивидуална личност без да има желанието да я променя спрямо своите виждания. Замисли се над ситуацията по този начин, няма значение дали става въпрос за дрехи, работа, приятели, интереси и т. н. и не прави компромиси със самата себе си ако знаеш, че в крайна сметка няма да си удовлетворена и ще предадеш себе си. Никога не си заслужава, в крайна сметка, да се превърнеш в нещо друго за някого, имай го предвид.

3.   Е що не? Хората за какви дреболии се разделят, ти питаш за дрес кода, което си е направо на второ място по раздели след изневярата.

Сега къде хумористично, къде сериозно.
Някак изглежда че те е срам от него като излезете така. На него очевидно му е все тая, има теб, с караници или без и си носи удобното, дреме му кво мислят хората. Но ти ходиш с рокли с него, палто и какво ли още не, гласиш се за всяко кафе или излизане, което значи че много държиш да бъдеш забелязана. Това от своя страна значи само, че се чувстваш неудовлетворена в тези взаимоотношения. Така че никак не се изненадвам че за такава глупост би оставила човека. Разбира се това няма да е сега, ще е като се появи следващия, но от сега гласиш схемата очевидно.
Най-якото нещо което видях напоследък е една двойка на обществено място, пълно с хора. Двамата бяха с най-обикновенни кецове, кажуал стил с по-скоро евтини дрехи. Почти всички ги заглеждаха обаче, може би с капка завист.
Та тези двамцата изобщо не ги интересуваше кой какво си мисли за тях, просто защото очевидно имаха това, което все по-малко хора имат. Просто си правеха кефа и двамата красиви и весели, обичащи се.
Ако не е тайна, защо го избра този младеж? Защо си с него?

4.   Да, мисля като н 1, да се разчупиш като чалгарка или "магистрала".
Стил имаш то, той си е ганьо.

5.   Ами на твоя страна съм, едно е да са елегангно облечен, друго да си с анцунг. Нещата обаче са неспасяеми, в офиса дойдоха чужденците все едно отиват на тенис мач, все по-масово, къси гащи, джапанки, спортното облекло е за спорт, няма значения хубав, скъп анцунг.

6.   Двама ми идваха така на срещи-по анцуг и маратонки. Било им удобно облекло.
Друг случай-първа среща/запознанство в интернет/не помня господинчото как беше облечен, но през цялото време ми повтаряше, че много съм се била нагласила. Не било нужно???
Бях отишла след работа с панталон и сако в спортно-елегантен стил.

7.   А не е ли по-добре двамата в една връзка да се приемат такива, каквито са? Не е ли насилие да се опитваш постоянно да наставляваш и променяш другия? Не е ли мъчение такава връзка?

За по-официални поводи или работа приемам, че дънките и маратонките са неуместни, но в останалото време защо не?

И твоето облекло - палтата били "бабешки", едва ли не. Да се "разчупиш" как точно - поличка до под дупето?

Не се измъчвайте повече и изяснете този проблем. Явно ви е събрала страстта в началото, но сте твърде различни и това все повече ще ви пречи. Ако няма взаимно уважение, аз не виждам ккво би ви крепило като двойка.

8.   Човекът се облича така защото е изключително удобно! На мен също ми правят забелжка да не пътувам така по самолетите, но така е наистина удобно!
М54

9.   До АВТОРКАТА: Вие имате нормален стил на обличане, характерен за културните и образовани хора с ясна визия за своето развитие. За разлика от Вас. Вашият, така наречен приятел има стил /ако може да се говори за стил/ на обличане така характерен за лумпен-дегенерато-чалгари. Съмнявам се, че ще има бъдеще тази Ваша "връзка". //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

10.   До 2. Защо така категорично и едностранно?
Той не уважава избора и, а тя не трябвало да прави компромис. Не може ли да е обратното? Тя да е с анцунг?

До 5. Тиест за теб и чужденците виновни? Всъщност БГ е една от малкото страни в които хората се гласят съвсем необосновано. Важна среща, ок, официални. В другото време много ясно че хората ще гледат да им е удобно, защо да плащат обществено мнение, защо им е?

До 6. Някак прави впечатление, че всеки който виждаш не става. Някак съдиш по корицата което не говори толкова зле за тях, а за теб самата.

11.   Никога не съм му правила забележка как е облечен, написах го дори в историята.
Той има проблем с това, не аз, въпреки че ми се иска да го видя понякога и в други дрехи.
Обиждам се като ми каже, че не ми отиват, защото мисля, че е не е точно така.

12.   Анцуг и маратонки са за свободното време, разхока.
Той вместо да гледа от теб, те критикува.

13.   Щом сега сте гаджета, стилът на обличане ще бъде последната капка, с която ще прелее чашата. Проблемите са ви други, ако ги нямаше то стилът на обличане нямаше да е такъв проблем за теб.

14.   Явно има друг тип за жени и ти си му прекалено "елегантна". Спокойно, на друга ще мрънка, че ходи много разголена. Угодия няма, гледай себе си и какво на теб ти харесва, не се променяй заради никого.

15.   Коментар 13, правилно описа нещата.

16.   Обличането е израз на духа на човека и неговата ценностна система.

17.   Един път трябваше да помагам на мъжа ми да сглобим един шкаф при наш клиент, бях си облякла анцуг и като излизахме мъжът ми ми направи забележка, каза, задължително да си обуя дънки, не можело да ходя така неугледно. Иначе той ходи с работно облекло дори на важни срещи с клиенти. Като излизаме ми се иска да облече някоя риза, защото много му отива, но винаги облича тениска и дънки. Добрата страна е, че няма нужда да му гладя ризите