Споделена история от Семейство

Разочарована съм, че ще имам момче. Това прави ли ме лоша майка?
Здравейте! Аз съм на 29 години.
Още от дете много искам да имам дъщеричка. Представях си как ще и правя прически, ще и купувам сладки роклички.
Още когато разбрах, че съм бременна се бях настроила за момиче, дори може да се каже, че си бях набила в главата, че ще е момиче. Избрах си само женски имена.
Но ми казаха, че ще е момче. Може-би някои от вас ще си помислят, че съм лоша майка, феминистка или луда и ще ме нападнат. Разочаровах се много и в същото време се обвинявам, че се чувствам така, че съм лоша майка още преди да се е родило детето.
Мисля си, че детето ще е по близко с баща си, че няма да мога да се грижа за него добре.
Това нормално ли е? Какво да правя?

Коментари

1-50 от 58

1.   За лоша не знам, но сега ли разбра, че в живота често става обратното на това, което си представяме? И аз мислех, че като завърша Стопанско управление ще бъда на ръководен пост, но не стана така. Затова вече нямам никакви очаквания и конкретни мечти. И така е по-леко. А за детето то не ти е виновно. Може второто да е момиче, а и да не е може това да ти е била съдбата - да се научиш да обичаш мъжка рожба.

2.   Мне.
Гледай по-позитивно- няма да гледаш как се гаврят с него мъжете, да го гледаш разплакан. Няма да е парче месо от 13-14 години. Той ще ги използва и разплаква, а не обратното. Ще е силен, ще може да се защитава, ще си намира лесно работа и за повече пари.
По-малко пари за дрехи, обувки. Няма да се чудиш кога ще има дете, мъжете и на 50 са ужким млади.
Радвай се, късметлийка си.

3.   Не се разочаровай, просто си имала някакви нереални представи и очаквания в главата си, които не са се оправдали. Не се настройвай срещу детето, то с нищо не е виновно.
Аз имам син и дъщеря и ги обичам и двамата. Доста различни са, но и двамата са много близки с мен. Момчетата много обичат майките си, така че съм сигурна, че ще те обича много. Дали и каква връзка ще изградиш със сина си зависи от теб.

4.   Не е нормално! Най-добре посетете пкихолог, за да не травмирате синът си и след като порасне да има психически проблеми.

5.   Не си лоша майка. Нормално е да си разочарована.

6.   Не се притеснявай. Гледайки днешните мъже и момчета, шансът да се гримирате с твоето и да ти носи полите и роклите е огромен! Нищо не е изгубено, имай вяра!

7.   Като се роди ще го обикнеш и ще забравиш за това. Само не го възпитавай като момиче

8.   Господ ти е дал живо и здраво дете, а тя се тръшка недоволна защото си представила нещо си, като била шести клас. Ако почетеш малко, ще видиш, че детето ти вече знае, че е нежелано. Сещам се за една идиотка която искаше момиче, пък се роди момче и го гледаше, като момиче за да си избие комплексите. Много жалко, с фалшивите си илюзии и незрели схващания, вече си посадила проблема, един ден, детето ти ще се отдалечи от теб, а ти ще се вайкаш как всичко си направила, пък то те заряза и не иска да те види дори, е сети се какво си посяга още докато е в утробата ти.

9.   Не сте разочарована. Нарича се фрустрация - излъгване в очакванията. Върнете назад и помислете колко е смешно - в добрия смисъл - да имаш очаквания към пола на детето си. Освен това е точно обратното - синовете изграждат по-бизка връзка с майките и дъщерите с бащите, поради "първата любов " с отсрещния пол. Не сте лоша майка. Приземете се в реалността -важно е детето да бъде живо и здраво, това е най-хубавото нещо, което може да ви се случи в живота, подготвяйте се за него - физически и психически.

10.   Лоша не знам, но тъпа със сигурност. Радвай се, че ще имаш живо и здраво дете. Защото здравето не е даденост, както си мислиш, и лошите неща не са привилегия само на "другите". Толкова ли си малоумна да не оцениш това или темата е провокация?

11.   Когато бях студентка, имахме практика в дом "Майка и дете", а там повечето деца са с увреждания. Да, лъчезарни са, даже очарователни, но когато човек види какви увреждания имат, започва да осъзнава, че полът на детето не е толкова важен, колкото това то да се роди живо и здраво.
Иначе, да, нормално е да си разочарована предвид това, че цял живот очакваш, че ще родиш момиченце, но с времето (може би) това разочарование ще изчезне. Разочарованието само по себе си не те прави лоша майка. Това дали си такава, ще се види с времето, но определено не изглежда добре отстрани и не го казвам като нападка или упрек и се надявам да не те обиждам с думите си. Лоша майка ще бъдеш ако прехвърлиш разочарованието си върху сина си.

Black Sabbath

12.   Аз имам две момичета, харесвам и момчетата, но предпочитам момичета. Предполагам ще свикнеш. Другия път, дано е момиче.

13.   На мен ми звучи като - нямам си приятелки, но ще си направя една и ще си живеем щастливо... Не става така. Родителя трябва да е родител, не приятел с децата си.

14.   Изобщо не си лоша майка!
Всичко ще си дойде на мястото, когато се роди..
А аз се страхувах, че ще имам момиче, защото ако е момче и грозно да е, все ще се оправи, но ако се роди грозно момиче ще му е трудно в живота.
Но момичето се оказа хубаво, а и много умно.
Второто ти дете ще е момиче. Може с инвитро да си определите пола. В България може и да откажат заради закона, но в Гърция го правят.

15.   проблема е че си се настроила предварително така, благодари че ще имаш живо и здраво дете, ще видиш как ще трепериш над него...

16.   Сега само да не вземеш да се разведеш с баща му и да го феминизираш, като му набиваш още от малък твоите мъжемразки простотии, какви боклуци били мъжете и как за нищо не ставали!!! Всяка зла-проклета феминистка и мъжемразка като теб прави така, когато й се роди момченце, от яд, че не й се е сбъднала мечтата вкъщи да бъде "женско царство", където мъжът да го командват и юркат да им изпълнява всичките заповеди, като техен лакей и роб!

17.   Имам син и дъщеря. Сина ми е при мен, но на третия етаж от къщата. Дъщеря ми е на другата улица с нейното семейство. Тя се сеща веднъж в седмицата да ми се обади, А той вечер минава през моя етаж и винаги ме пита: "Кво става??? Как мина днес? Имаш ли нужда от нещо??? "А ги обичам и двамата безкрайно. Баща им почина преди три години от ковид и ме остави в безвремието. Добре, че бяха те, а и техните деца, също и снаха ми и зет ми, за да се съвзема и да продължа напред. Дете се обича много и завинаги. Иначе... трябва да го върнеш, но.... няма да може.

18.   А какво ще кажете за хубавците, които искат син.
Те дали благодарят, че детето им е живо и здраво.

19.   Мила, когато бебето се роди и го гушнеш всичко ще си дойде на мястото и ще разбереш, че обичаш това малко момченце повече от всички момичета на света. Не го мисли сега, важното е, бебето да е здраво, а един ден ще се смееш на сегашния си "проблем" и ще се чудиш как си искала друго дете вместо прекрасния си син. А и нищо не ти пречи след някоя година да пробваш да имаш и дъщеря, нали?
Сестра ми беше като теб, сега племенникът е на 3 и е най-невероятно сладкото детенце и никой в семейството не може да си представи живота без него. Даже май малко прекаляваме с глезенето, но е такъв сладур!
Ще видиш. Така ще се влюбиш в това малко съкращение, че моментално ще забравиш, че си искала момиченце.
Лека бременност и не се тревожи за такива неща. Най-важното е и двамата да сте живи и здрави.

20.   16, престани бе, човек! Цял ден ли стоиш тук? Само обикаляш да обясняваш какви боклуци са жените Намери си хоби и си кротувай.

Сега, миличка, важното е детето ти да е живо и здраво. Дали си разочарована или не - не е важно!

21.   20, жена си, нали? Иначе нямаше да ми викаш да съм бил престанел (все едно, че едва ли не вися тук денонощно и по цял ден и цяла нощ само това правя) и да ми се караш, че си споделям свободно мнението! Вече и на това ли нямам право? !

22.   Авторке, явно не знаеш, че момчето е по-ценно от момичето и на черния пазар струва шест пъти повече от женско бебе. Баща му ще е щастлив татко и се моли да не научи за простотията ти да искаш момиче, че ще те пребие от бой. Аз бих направил така, ако си ми жена. Няма мъж на света, който да предпочита момиче пред момче, ако има право на избор!

23.   Като поотрасне само ще избере пола си, ти си мислиш че е момче, но имали казват още 90 пола, така че може и роклички може и прически, нищо не се знае.

24.   От авторката до номер 22, мъжът ми каза, че му е все едно какво ще е бебето, а ако посмее да ми посегне ще му покажа вратата, защото апартамента в който живеем е мой.

25.   Забравих да добавя -а това, че момчето било по-ценно от момичето си е само твоя женомразка и комплексарска глупост.

26.   Авторке, прочети коментар 22 няколко пъти. Представи си на какво щеше да е подложена дъщеря ти и колко такива екземпляра ще срещне. Пълен кошмар е да имаш дъщеря в държава на насилници.

27.   И аз исках момиче, но с времето приех факта, че имам син и даже понякога си мисля, че даже така е по-добре. Момичетата като пораснат често стават надути и неблагодарни към родителите си, особено към майките си, докато момчетата са една идея по-добре. Също така момичетата по-лесно се разглезват, по-инати са и т. н. не ми се изреждат куп неща, то се знае. Все си мисля, че с времето ще приемеш факта, че е момче и даже ще се радваш повече.

28.   26, държава с жени психически насилници чрез законите над мъжете си заслужава мъжко правосъдие. Законите за женска защита предполагат мъжки отговор на тази извратения. Жената не трабва да е равна или над мъжа по природен закон. Гражданските закони се сменят постоянно, а природните са вечни. Узаконената вербална женска агресия спрямо мъжете създава мъже серийни убийци на жени. Така е в "демократичния" запад, където жените се чувстват безнаказани за престъпленията които извършват, но си ролучават заслуженото. Слава Богу сме балканска страна и патриархалните порядки все още възпират бесния феминизъм, а мъжът в повечето случаи укротява опърничевата жена "со кротце, со благо и со малко кютек"!

29.   28, харесваш мъже, нали? Затова толкова настървено мразищ жените.

32.   "28, харесваш мъже, нали? Затова толкова настървено мразищ жените. "

Не, 29, изобщо не си познала! Жените много си ги обичам.

33.   Виж сега, авторке - това е просто, защото си се настроила така - а не е трябвало!

Човек трябва да приема обстоятелствата такива, каквито са!

Като искаш момиче - ще продължавате да правите деца, докато стане! )))
(В многодетните семейства - винаги децата са и от двата пола)

И майка ми(Бог да я прости) казваше, че е искала да има дъщеря, но има трима сина. И никога не е имала сериозни проблеми с нас. Винаги сме им помагали(на родителите си), можеха за всичко да разчитат на нас.

И сега, накрая изгледахме майка си, дори когато беше на легло, сменях й памперсите... и всичко, което е необходимо направихме за нея. Извикахме и свещеник преди смъртта й да я изповяда и причасти, направи и й Маслосвет(Ние сме вярващи православни християни)

И сега всяка седмица подаваме записки в църквата за упокой на душата й, и на другите наши починали близки...

Така, че тя нищо не е загубила от това, че има синове! Защото са ни възпитали с баща ми добре!

Така, че гледай да възпиташ децата си като добри, вярващи и благочестиви хора - без значение от полът им!

п. с. Майка ми имаше внучки, и на тях им се радваше като на дъщери... Така, че и при теб може да се случи така.

36.   32, невъзможно и да ги обичаш, и да се изказваш така. Ти си прикрита жена.

37.   ЕУ много ясно. че ще го приеме. Просто малко се е разочаровала. Но няма драма.

38.   36, възможно е и още как. Не съм никаква жена, а нормален хетеросексуален семеен мъж с две деца, и изобщо не ми пука дали ми вярваш или не. Коментарът ми под №32 беше по-дълъг, но модераторките пак са ми го орязали, защото казах някои неудобни истини за жените, които за феминистичната цензура явно са обидни, но и ти сама си ги знаеш, кои са те!

39.   38, и за тези деца си само донор, нали? Майката ги е отгледала. Няма начин да са научили нещо полезно от такъв биологичен баща. Изумително е, че някоя се е навила.
Прикрита жена си в мъжко тяло.

40.   Да, 21, жена съм. Твоят стил на писане го познавам под всички теми, където се засягат жените под каквато и да е форма. Заедно с глупостите ти за феминизма.

Казвам ти да престанеш, защото не си интересен с омразата ти към жените.

42.   40, след като си жена знай си мястото. 22 съм, но също като 21 мразя феминизма и феминистките и се радвам, когато чуя че някоя феминистка се е преселила там някъде, от където връщане няма. То че феминисмът е върховна глупост, глупост е, но не е глупост да се изразява мнение и критика към него.

"Чл. 39 от Конституцията на Република България: "Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно. "

Сега ми обясни, защо 21 трябва да престане да изразява мнението си за жените? И, защо липсват доста коментари във форума скрити от модераторите. Това е престъпление според конституцията и своеволието на модераторките все някога ще бъде доказано и наказано. Времената се променят и в един момент престъпничките няма да са недосегаеми и скрити! Но по този отвратителен начин в остракиране на антифеминистични постове, омразата към жените още повече нараства.

"Казвам ти да престанеш, защото не си интересен с омразата ти към жените. "

Не съм 21, 22 съм, но съм на същото мнение както 21. А, дали на теб ти е интересно или не е без значение. Авторке, ти само с въпроса си към потребителите те прави лоша майка, а с феминистичните ти желания си още по-лоша.

43.   42, съберете се с номер 21. Чудесна двойка ще сте.

44.   Веднъж в магазина една позната споделяше с продавачката как била леко разочарована, като разбрала, че ще има син понеже и се искало повече да е момиче. Е след като роди не може без сина си, а миналата година той стана и батко на малка сестричка. Каквото Господ ти даде това не е концерт по желание, със сигурност ще го обикнеш още щом го вземеш в ръце а пък ако толкова искаш дъщеря винаги може да опитате за второ дете.

45.   Засрами се бе жена, някои хора с години се мъчат да се сдобият с рожба и пак не успяват ти тука си седнала да се оплакваш от пола на детето вместо да се радваш, че е здраво и, че се развива нормално! Аз дори някой ден да прибегна до ин -витро пак не бих се пазарила относно пола това не е концерт по желание каквото Господ реши да ти даде това е. Винаги може да опитате за второ и трето ако толкова искаш мечтаната дъщеря. По въпросът за близостта не си права понякога го има и вариантът синовете да са по -близки с майките си отколкото с бащите си, баща ми беше така с баба, аз пък обратното винаги съм била по -близка с него отколкото с майка ми. Бившият ми пък беше до такава степен близък с майка си, че на 40 още не може да скъса пъпната връв с нея. Радвай се на детето си и не се оплаквай повече!

46.   Ти се засрами номер 45. Какво ти дава право да съдиш жената. че е е споделила. че е леко разочарована от това. че ще има момиче. Това. че е разочарована не означава. че няма да бъде добра майка. Едва ли няма да се грижи за него.

Защо не съдите жените. които въпреки. че не са разочаровани от пола на детето си ги изоставят и не се грижат за тях. за що не съдите жените. които бият децата си или позволяват това да се случи или онези. които се оправдават уж с детето си да стоят в отровни връзки рушейки психиката на детето си.
Не ми отговорихте ами хубавците. които се надяват на наследник и се разочароват истински от пола на детето си не искат дъщери.
Те по$добри ли са.
Ако някой е за съдене това са те. „

Освен това детето още не се е родило. Когато жената го види и го гушне ще забрави. че не е момиче и ще поиска инстинктивно да се погрижи за него. Майчинскиат й инстикт ще се задейства. Все още е много рано. Ще види едно малко беззащитно бебенце и естестваено ще поиска да се погрижи за него.

Стига с тези изтъркани лафове най-важното е да хе живо и здраво. Много ясно. че е така но няма нужда да се пише. Всеки би искал здраво дете то е ясно. Никой не иска болно дете но това с пола е нещо различно.
Хора сме пак пак нормално е да се разочароваме отт някои неща. Хората от какви неща се разочароват.
Всеки се е разочаровал от нещо така че няма причина да нападате жената.

Много дразнещи са тези изтъркани клишета да е живо и здраво. Просто тези клишета ме дразнят. Научил някой нещо и не спира да го повтаря като латерна.

Била съм на стаж в една болница виждала съм много увредени деца но пак не се изказвам като бабичка. Според мен няма връзка това да е живо и здраво с това. че някой мъничко се е разочаровал от пола.

Недейте да преувеличавате.

47.   46, осъзнаваш ли изобщо колко идиотски звучиш? Било "изтъркано клише", не било важно да е живо и здраво?? Ами тогава кое е по-важно от това? ! Да си угодиш на тъпия женски инат и претенции да сте две жени вкъщи, че да командвате заедно мъжа и да го юркате да ви изпълнява всичките заповеди, като ваш роб? Страх те е, че ако си сама с двама мъже ще се слуша мъжката дума у дома, и няма да можеш да си продаваш женските простотии и лигавщини? Ами да, точно така ще е, жените трябва най-накрая да се примирите, че в живота няма да я бъде все на вашата!

48.   "Не ми отговорихте ами хубавците. които се надяват на наследник и се разочароват истински от пола на детето си не искат дъщери.
Те по$добри ли са.
Ако някой е за съдене това са те. „

46, няма мъж на планетата, който ако има избор да предпочете момиче пред момче. Тези мъже, които казват че искат дъщери, а не искат синове лъжат. Синовете продължават рода, а жените са само средство за това. Истината е, че полът изцяло зависи от семето на мъжа, от жената нищо не зависи. За това казват, че мъжете със синове са майстори, а тези с дъщери художници, като утеха да не е без нищо. Имам приятел, който преди време му се роди син. Беше на седмото небе, напиваше се цяла седмица и черпеше с уиски на ляво и на дясно като се хвалеше какви големи тестиси имал синът му. После му се роди момиче. Направо "гемиите му потънаха". И пак се напи, само че от мъка. Надявал се на още един син за да се фука сред приятелите какъв майстор на момчета е!

50.   48, моля те спри с женомразките си глупости.

51.   Защо 48 не е ли най-важното да е живо и здраво.
Щом има живо и здраво момиче защо се напива.
Естествено, че е най-важното да е живо и здраво.
Ето видя ли че няма връзка това да е живо и здраво с пола на детето.
Както мъжът иска момче така и жената иска момиче.
Щом мъжа не го прави лош баща така и жената това че не исска момиче не я прави лоша майка.
Но ти си мъж ясно защо мислиш така.

52.   51, момчето е с много по-висока стойност от момичето. Това не е въпрос дали мъжът е лош баща. Той се е надявал да има двама сина, което е най-добрият вариант за гордост и изпълнено задължение към природата. Момичето някак си сваля гордостта му и за това резултатът не му харесва. Но все пак има и син, който е първороден и ще е наследник продължаващ рода. А, най-важното е децата да са живи и здрави, останалото са предпочитания и надежди за желан резултат относно пола на децата.

53.   48

" жените са само средство за това. "

Средство? Средство? Ние да не сме някакъв предмет? !

Баси, все съм срещала мъже, които нямат грам уважение към жените, ама това направо изби рибата.

Следващият път като се оплаквате, че жените странят от вас или не ви обръщат внимание, погледнете този човечец и ще разберете.

55.   "53. Средство? Средство? Ние да не сме някакъв предмет? ! "

Да! Да! Точно това сте си жените, предмети сте и никога няма да бъдете нещо повече от това за мъжете! Явно не си чувала популярния израз "жената не е като човека! ", след като мислиш своя нищожен пол за нещо повече от предмет за задоволяване на мъжките нужди.

"Баси, все съм срещала мъже, които нямат грам уважение към жените, ама това направо изби рибата. "

Какво уважение да имат мъжете към злобни феминизирани простакеси, псуващи като каруцарки? Попържането не отива на жена, разрешено е само за мъжете, защото само мъжете могат да изпълнят заканата-попържнята си!

"Следващият път като се оплаквате, че жените странят от вас или не ви обръщат внимание, погледнете този човечец и ще разберете. "

Те вече мъжете странят от жените и не им дават секс за наказание, а последните се оплакват от полов глад и сами преследват мъжете, за да си го утолят. А, този човечец (аз) е много по-успял и щастлив от теб, така че не го мисли него, ами се гледай себе си!

56.   48. Ти изобщо не ме разбра. Нали и в двата случая е най-важното да е живо и здраво.

57.   48, напил се е твоя познат, защото като се сети на какви екземпляри ще попадне дъщеря му, му е станало лошо.

1-50 от 58