Споделена история от Семейство

Кое ги е направило такива
Здравейте мили хора,

Има милиони теми на тема мамини синчета. Но не съм виждала тема кое прави майките им толкова зависими, че да превръщат синчетата си в зависими емоционално деца?

Тоест майката на такъв син какво е нямала или какви комплекси има?

Коментари

1.   За тях не знам, ама ми е много интересно, като някоя като теб, която е наранена от някой, започва да търси проблемите навсякъде, в партньора, в родителите му, ама не и в себе си. Може би просто не си го кефила, мисля че е логично.

2.   може би лоша връзка с бащата на децата си.

3.   Просто майката изначално по изкривен начин възпитава сина си, за да е зависим от нея. С годините приема отделянето му като семейство да има, сякаш някоя го отдалечава от нея, а самата майка настройва цялото семейство против неговата жена и дори да е майка на внуците й все е крива, нежелана в дома й, а после се чуди защо тя не желаела да се види с него. Емоционално може всякак да се опита да го задържи, обещания, пари подаръци и пр.

4.   Има комплекс да важи. Вероятно баща й е имал големи очаквания към дъщеря си. Когато поотраства се еманципира. От там иззема ролята на мъжа си. Най вероятно се хваща с някой под чехъл пред когото да важи. После или му бие шута или най малкото му изземва ролята на баща.
Такива жени са често самотни майки или такива които вършат всичко в семейството и го нятакват. Често можеш да ги чуеш че мъжа й за нищо не й помагал и бил неудачник, а реално тя сама се натиска върши всичко. От ходене на работа, до готвене, чистене и тн. За да изземе ролята на мъжа си често можеш да я видиш да му се кара че не може да мие чинии, да готви и тн Така се налага. Тъпче самочувствието на другите за да наложи себе и да расте върху него

От там нататък е вече лесно обяснимо. Самотни майки или такива които са самодостатъчни като родител възпитават у момчето женско поведение. Привързват го съм себе си още и от мания за контрол, която я имат отново заради комплекса си за малоценност.. Такива хора често имат домашни любимци и са склонни да поробват други същества.
После ти вече знаеш що за човек е това момче

5.   Милиони са, защото мъжът е винаги виновен в тая социална среда...

Иначе има понятие и "принцесата на тати"... Колкото има от едните, толкова и от другите. Не мисля, че кой знае колко се различават. Просто родителите прекалено обгрижват и упражняват контрол над живота на децата си.

6.   Запитайте се дали ако пред вас стои едно „мамино синче“, вие не сте пък „момиченцето на татко“? – В живота всичко е баланс и единствено между полюсите плюс и минус. Ако пред вас стои стои „мамино синче“, твърде вероятно е вие самата да сте също така галено, глезено „момиченце на татко“. Това е така, тъй като на подсъзнателно ниво ние привличаме към себе си онова, което най-често ни липсва.

7.   Питай ги, така ще знаеш отговора, това е решението.

8.   6, напълно в реда на нещата е едно момиче да е момичето на татко. Но не е в реда на нещата една възрастна жена да управлява сина си все е негативна посока да му руши семейството. Едно момиче може да е момичето на тати и баща му няма да има такава намеса в семейството, точно затова много хора ги наричат свекървещици. А ако има сина брат или сестра стой та гледай как и тях е настроила пред нищо неподозиращата снаха. Много рядко се среща мъдра свекърва да обича и подкрепя снаха си. Защо толкова снахи, дори и с деца се отказват да комуникират изцяло със свекървите? Не е от хубаво, нали?

9.   #4 тя слугува на мъжа си и сега аз искам синчето и нещо да направи и има избиване на комплекси
#6 не съм на тати щерката защото тоя човек нищо не е направил, а и се страхува от мен
#3 вероятно да. Всичко се свежда до страх

10.   Зависи какво разбираш под "мамино синче".
Много често жените влизат в конфликт за доминация със свекървите си и очакват мъжа да застане изцяло на тяхна страна и да се скара с майка си. Ако това не се случи - веднага го обявяват за "мамино синче".
В други случаи - жените не си дават сметка, че са на издръжката на "маминото синче" и се опитват да го командват да върши и домакинската работа, дори когато самите те не работят.

11.   10, грешка: свекървите влизат в конфликт със снахите, а ако един мъж не умее да застане зад жена си и позволява да я обиждат, игнорират по фамилни сбирки и подобни, то нека не се кара с майка си и си седи с нея. Какъв страх са вселили тези майки и опит за власт и контрол, че да види снахата, че ето говоря ти, мачкам те, ама сина ми гък няма да каже. Четете "Снаха" на Георги Караславов и ще си отговорите на много въпроси.

12.   Аз си го обяснявам с това, че повечето ни мъже не стават, а до неотдавна жените нямаха голям избор за мъже, защото светът не беше глобализиран като сега и след като на повечето мъже не може да се разчита, то поне майката може да подложи сина си на емоционален инцест, за да може да "заключи" сигурно мъжко присъствие в живота си. А това как става? - като го направи слаб, зависим от нея, често разлигавен като принцеса, но пък изпълняващ всички нейни желания и капризи. Казано по- просто: щом съпругът не става, то синчето ще стане.

Black Sabbath

13.   Може би е така Блек Сабат. Може би да е и от проблемните отношения с бащата на синовете им.

14.   Нямат бащи, за това. Повечето бащи дори да присъстват, вечер са наа ракия и чалгия докато жената прави всичко по дома сама.
И синовете им стават същите.