Споделена история от Семейство

Психично болна роднина
Имам нужда от специално съдействие и съвет. За мое съжаление притежавам родствени връзки с психично болна жена, която постоянно върши глупости и вреди на доста хора. Жената е видимо умствено недоразвита и има доста физиолигични недостатъци. За съжаление природата не е била никак щедра с нея, но за това няма виновни. Как мога да пресека потенциалната възможност да престане да върши престъпления, тъй като тя според мен е наказателнонеотговорна. Какви действия се предприемат спрямо психично болен човек, осъществил вредоносно поведение ( в конкретния случай забърка мен и още няколко души, които сме постигнали всичко в живота си с кръв и пот на челото си в интрига и ни превърна във врагове- за което аз знам как да я накажа). За радост общи имоти ВЕЧЕ не притежаваме, но имам опасения, че тази ненормалница всеки един момент може да навреди на някой, без да понесе последствията си за това. Аз, разбира се, се погрижих, който е необходимо да бъде осведомен за досегашните прояви на това 50- годишно туловище, което и едно висше образование не успя да завърши и се наложи да използва диплома на друго лице пред институциите, но моля и вас за съвет как да предпазим потенциални нови нейни жертви. Много ви благодаря за съдействието и ще очаквам съвети.

Коментари

1.   Не знам за тази жена, ама май и ти не си много добре. Виж се какви изрази използваш, как я обиждаш. Това е отвратителното.

2.   В текста ти се разбира че си се скарал за имоти с родата и сега наричаш тази твоя роднина психично болна, освен това ни питаш как да й навредиш, което говори че ти имаш нужда от лечение.
Нали знаеш че да наричаш човек психично болен е подсъдимо?

3.   Повикай полиция и с бърза помощ могат да я вкарат в клиника. Но не знам процедурата

5.   Ако наистина е психично болна, а не прсто характеропатия тип - отвратителен човек. Може да я поставите под запрещение.

6.   Пускате жалби до кварталния полицай и евентуално я изпращат на принудително лечение за няколко месеца. После лекарства, които няма да пие и отново същото.

7.   Доколкото съм запозната, невменяемите лица не носят съдебна отговорност, а само гражданска такава. Тоест, може да бъде осъдена за материално обезщетение, но не и да бъде осъдена в случай на извършено от нея престъпление. В този ред на мисли, хоспитализирането е един вариант, но той не е перманентен и дори да бъде вкарана в психиатрия, рано или късно ще я пуснат и пак ще се развилнее. Не сте споменали от какво точно страда жената и диагностицирана ли е с някакво разтройство, както и какви са точно престъпленията, за които говорите. Така трудно някой ще Ви даде подходящ съвет. Постарайте се максимално да няма достъп до вас, като телефони, адрес, да не разбира къде работите. Предупредете и познати за нея.

8.   И каква ти се пада тази психично болна роднина? Съпруга, сестра, майка, дъщеря?

9.   Настаняване в лечебно заведение. Ако състоянието наистина е много тежко, може да искате поставянето и под запрещение.

10.   Пускате жалби до прокуратурата да я вкарат за принудително лечение.

11.   Като чета какви епитети използваш, може би проблемът е в теб и трябва да се лекуваш.

12.   От автора : Проблемът е в мен, да. Напълно сте прави. И той се състои в това, че позволих на една психичноболна и умствено изостанала да се подиграва с мен и да си играе с живота и бъдещето ми. Но това, което изживях заради нея, ще й бъде възстановено на тепсия. Както хората казват : "В любовта и на война всичко е позволено". Ще усети как е.

13.   Еми прав/а си авторе/ке каква добро може да очакваш от психично болен човек.
Много им е лесно на някои но ако се грижат за такъв човек друга песен ще пеят.

15.   Авторе, нищо не казваш.. Каква ти е, какво ти е направила /поне горе-долу /.
Дори да си прав, с тези изблици без поне троха данни си получаваш каквото си дал и основателно те смятат като роднината ти.

16.   Да. кажи каква ти е.

17.   Автор : Благодаря на всички ви за отправените съвети. В моя случай принципът на съразмерността ще си свърши работата. Обичайте и бъдете обичани.

18.   Не разбрах

19.   Добре авторе. И ти бъди обичан.