Споделена история от Семейство

Докога ще ми се месят?
Здравейте, мъж на 23 години съм, студент последен курс, редовно. Не знам докога родителите ми ще ми се бъркат? От пет години съм пълнолетен и не са спрели да се месят. Искат всяка седмица да си ходя в родния град. Така само харча пари. На останалите ми колеги никой не им се бърка кога ще си ходят и кога-не. Искат всяка събота и неделя да си ходя с тях на село, за да сме сеели най-различни неща, да сме гледали много животни и т. н. Аз трябва много да уча. Не мога изобщо да ходя на село и да им сея и чистя. Нямам време. Като искат да си сеят и да не ме занимават.

Коментари

1.   Не ги слушай.

2.   Имаш три варианта - стани гражданин, остани селянин или учи, спечели някой лев и инвестирай в автоматизация на поминъка на вашите. Сега навлизат много нови технологии - машини за автоматично напояване, сеене и прибране на реколтата. Земеделието и животновъдството са печеливши бизнеси и физическата и мръсна работа в този сектор все повече ще намалява. Разбира се може за теглиш една черта и да стартираш от нулата - не си длъжен на никого.

3.   Докогато им позволяваш. Имай си позиция и граници и на когото не му харесва да се сърди. Все пак твой е живота, не си им длъжен.

4.   Е казваш, че не можеш и не си ходиш. Да си мрънкат.

5.   Докато ти го позволяваш.

6.   Всеки ще ти се меси в живота до степен, в която ти позволиш.

7.   Докато си на тяхна издръжка.

8.   И аз съм на 23 г, след 12 клас не записах университет, а реших да се занимавам със земеделие, в момента отглеждам овошни дръвчета и лозови масиви, които наследих от дядо си. Нашите са вишисти и още не могат да приемат че ще остана само със средно образование, при всеки възможен момент ми пилят на главата да запиша висше, въпреки че се развивам успешно. Та предлагам да си разменим родителите :D.

9.   Замини в чужбина да учиш, така ще си самостоятелен, никои не може да ти каже как да живееш своя живот, това е твое решение.

10.   Който плаща той поръчва, в твоя случай явно те плащат! А успяват да плащат защото пестят като отглеждат храната си.

11.   Авторе, ти трябва да се разбереш с тях!

Ние сме странични хора: какво искаш да ти кажем и да чуеш?

Аз примерно цял живот ходех и помагах на родителите си, по същия начин, както ти описваш - но не съм се дразнил от това!
Аз обичах и уважавах родителите си(Бог да ги прости! ) - и те мен също!

Та те са ти родители - най-близките ти хора! На тях, ако не помогнеш - на кого ще помогнеш?

Така, че не мрънкай - а им помагай!

Сега, единствено, аз на твое място бих се разбрал с тях, понеже учиш в друг град - да не ходиш всяка седмица, а само когато има повече и по-тежка работа!

12.   Ще ти се месят докато позволяваш да ти се месят. Кратко и ясно. Ако искаш да си независим, плащаш си всичко и продължаваш напред. Ако не, копаеш градината. Аз съм на 35, имам жена и дете, продължавам да помагам на баба ми, копая градината и там подобни неща. Е, не мога цялото време да си дам, даже ме дразни, че не мога да се развивам, но това е положението. В крайна сметка сме и семейство. Всеки си преценява..

13.   На хората им липсваш това е, разбери се с тях да те отпуснат а ти сам трябва да се сещаш за тях. Но, (даааа има едно голямо но) - ако не сложиш границите ти - те никога няма да те оставят на мира.
Има родители, които просто тормозят децата си - и така ще заменят себе си с теб без да се усетиш. Сега ти е време за учене и намиране на спътник в живота. С други думи - учене, плътски удоволствия и задоволена похот, професионална реализация и полагане на основите на независимост. Въпреки, че към този момент си мечтая да съм фермер...

15.   Ами да може би просто искат да те видят затова измислят повод.
Може просто по-често да ходиш да ги виждаш. просто да им помагаш. нещо да правиш за тях.
Ако не искаш да помагаш в градината не помагай.