Между две жени
Първата е приятелката ми. Тя през годините е направила много за мен. Живея добре с нея. Имаме общо жилище, което изплащаме. Нямаме деца. Страшно секси е. В леглото е фурия. Е, последните години разредихме, но като цяло си имам всичко с нея.

Втората е любов. Не ми дава нищо, защото ми каза, че няма как да играе втора цигулка. И е права. Не го заслужава. Тя е всичко, което някога съм си представял, че трябва да бъде една жена. Тя ме изслушва, насочва ме. Прави ме по-добър човек. Тя е жизнена, читава, красива. Искам я. Но не правя нищо, защото тя все ме реже.

Но винаги има мила дума за мен. Винаги ме подкрепя.

Първата е много ревнива, контролираща, нервна. Мислех, че ревността значи обич. Но сега виждам какво е обич. Втората ми казва само: Обичам те и искам да си добре. Не ме ревнува, въпреки че не съм и давал и поводи, де.

Искам я толкова силно. Развалих си съня. Гледам да не ѝ досаждам. Но през два дни ѝ се обаждам или намирам начин да я видя.

Някой да ми даде съвет, защото полудявам вече.

Коментари

1.   Никой няма как да знае какво ще се случи в бъдещето нито с едната, нито с другата, но както са казали - не изпускай сигурното за дивото. Тоест, ако рискуваш, може да си останеш сам.
Остани си приятел с втората, без чувства и без да я лъжеш, и не си разваляй връзката, ако първата е читав човек.
Не забравяй, че идеално щастие никога няма да постигнеш, просто ще замениш желанието да я имаш с друга цел.

2.   Кефи те другата, защото не живееш с нея. Има мистерия. Лесно е да се преструва като не си с нея 24/7 и не дишате един въздух. Не делите една завивка. Като не се изчаквате за банята, не знаеш дъха и рано сутрин. Като не я гледаш чорлава, недоспала, гладна, ядосана. Лесно е да ти се хили и да ти говори с медено гласче и да те хвали. Адски лесно. Обичала те била. Как? По какво позна?
Що да не те ревнува приятелката като ти шарят очите? Остави я да си намери друг, а ти се хващай с Обичта. И тя ще ти доскучее бързо.

3.   Същества като теб заслужават да са сами. Просто скъсай и с двете и ги остави да си намерят достоен партньор, който няма да си играе с тях. А ти стани мъж, ако обичаш - не знам на колко години си, но някак не отива на зрял човек да се държи по подобен начин.

4.   Накрая ще останеш сам. Защото си нечестен. Остави приятелката си, ти не я обичаш. Кажи и истината. Тя има право да си потърси човек, който ще я обича. А пък ти се събери с вече първата цигулка. Не ти давам и една година време и ще запееш друга песен. И на нея ще и намериш кусури.
Има един лаф Любовта свършва, когато започнете да сер-те в един клозет.

5.   Човек не може да има всичко в живота, все ще иска още или някоя друга. Нормално е жена ти да е ревнива, гледай че искаш друга.
Щом има друга, може би не обичаш жената до теб, или искаш много. Другата е интересна, защото не е твоя. Отстрани всеки е мил и се държи добре. А, с жената сте си взели апартамент. Никоя жена не заслужава такова отношение, ако можеше щеше да си и с двете сигурно.

6.   Бъди с втората!

7.   Стой си на г*за с приятелката, другото са блянове.
Полудяваш, защото не искаш да излезеш от зоната си на комфорт и да опиташ с другата. Тя, ако е читав човек, няма да поддържа отношения с обвързан.

8.   После купувайте общи жилища с някой, изплащайте, прецаквайте се, а господинчото през това време да копнее за друга. И то мъже пищят как трябвало да е всичко общо, нали сме двама. Затова винаги съм казвала- жени купувайте си сами жилище на ваше име, че не се знае утре тоя льольо с който градите заедно по коя фуста ще му текнат лигите. Пък ако му обърне и внимание направо изхвърчате от жилището или трябва да минавате през сложни делби, продажби и т. н.

9.   Ако виждаш във втората човека, с който искаш да прекараш живота си - действай. Не губи времето си и това на жената, с която си. Все някак можете да уредите въпроса с общото жилище. Добре е, че нямате общо дете/деца.

10.   Авторе като мъж те питам, честно отговори

Защо искаш да смениш "фурията"?
1. Не се чувстваш достатъчно обичан от нея?
2. Нервна е постоянно и те дразни?
3. Втората е по-красива?
4. Скучно ти е и имам нужда от "смяна".

Имай предвид че в дългосрочен план повечето жени не са "фурии" и голяма част от жените въобще дори не обичат секса, а в началото лъжат мъжете за това. Всъщност голяма част от тях не могат да свършат вагинално, а само клиторно - и това е основната причина да НЕ обичат толкова секса.

Просто ти го казвам като мъж, да не се озовеш с добричка/миличка жена, която ти пуска веднъж на 10 дни.. че след определен период на съжителство повечето стават такива.

13.   Втората е една празна илюзия.
Манипулира те, играе си с теб.
Мислиш, че я обичаш, о, не, не и не, та ти дори не я познаваш.
Била любов ли?
Ха-ха-ха, та тя в нито една трудност не е била с теб и до теб.
На думи е много лесно, а на дела???

Ще търсиш красивата си приятелка, ще търсис фурията в леглото, ще търсиш верния спътник, който много ти е помагал в живота, но нея няма да я има.

Иди при кифлата, нали е нещо ново
Тичай, тичай, щом не цениш това, което имаш.
Тичай след една заблуда.

Приятелката ти заслужава свестен мъж какъвто ти не си.

14.   "От два стола - накрая на земята. "
Народът го е казал.
Какъв съвет искаш повече...

15.   Мъжете имате сериозен проблем с рационалната мисъл като ви удари ловния инстинкт... била съм на мястото на приятелката ти. Много бързо му се обърна представата за неговата Дулсинея като се събраха и слезе на земята.
С времето всички си показват лошите черти, авторе. И ти нямаш никаква гаранция, че тази, която сега ти е нова и интересна и я идеализираш, няма да се окаже със 100 пъти повече кусури от приятелката ти, с която казваш, че живееш добре. Напаснали сте се, обича те, правила е много за теб през годините и ти си готов да изоставш тази разкошна жена без по никакъв начин да се е провинила, за да гониш една илюзия. Ще загубиш истинското щастие в търсене "на повече". Прекрати страничната връзка час по-скоро, преди приятелката ти да е разбрала.
За моя човек вече няма път назад. Сега е сам.

16.   Не, не е го съветва те да остава с приятелката си. Тя заслужава МЪЖ, а не мишкар.

17.   Ти си един жалък измамник!

18.   Е явно приятелката ти не е нещо Уау щом гледаш други :)))))

19.   Мисля като номер 2.

21.   Ето такива сте всички жени. Знаете само да обиждате. Какво? Нямам право да търся щастието си ли, нямам право да харесвам или не харесвам.
И какво като някакви вещици нападнахте момиче, което НЕ познавате?

Нападнахте едно прекрасно същество. В тази жена няма капка злоба, манипулация или пък нещо кифленско.
Познавам я много добре. Не исках да влизам в подробности. Тя е моя колежка но работи на по-долен етаж. Ходеше с мой познат сериозно. Живееха заедно. И винаги съм му завиждал за нея. Не конкретно, защото някак не я възприемах като жена. Тя беше на приятеля ми. Завиждах му за спокойствието, което тя му даваше. Веднъж с него седнахме след работа в едно барче. Моята ми звънна 5 пъти. Къде си, с кого си, кога се прибираш, това да те питам, скучно ми е. И той ми вика: закъсал си го. Питам го защо него така не го проверяват. И той: има ми страшно доверие. Разделиха се преди повече от половин година. Тя сега е сама. Той замина в чужбина, нямаха обща визия за бъдещето и се разделиха мирно и кротко.

Няма връзка с мен и не ме манипулира.
Тя е умна, елегантна, сдържана, мила. И знам добре каква домакиня е, как се грижеше за приятеля ми, колко го е подкрепяла.
Няма мистерия и не е ловен инстинкт. Тя е моята мечта за жена. Моят идеал ако щете. Не съм си сложил розовите очила. Даже не се усещам влюбен. Обикнах я малко по малко и то първо като личност. Но напоследък сякаш я виждам още по-хубава. Очите ѝ светят. Представям си как я притискам към себе си.

Отговор на 10
Приятелката ми е много красива. Поддържана жена. Винаги е с токчета, прическа. Не мога да кажа, че другата е по-красива. И не, не ми е скучно и не търся разнообразие. Не съм искал да изпитвам това и да попадам в такава ситуация.
По първите две - да. Много ме напряга. Как да ти го обясня, абе все за нещо съм сгафил, все съм виновен. Онзи ден да я взема от работата ѝ, паркирам и тя: Защо дойде оттам, обикновено минаваш по другия път? Е, хайде сега. И скандалът почва. И като опитам да ѝ обясня нещо е: То ще се разбере. Или млъква и се цупи и ми отговаря служебно.
Викам си. Характер. Такава е. Но започвам да се дразня адски много на всичко това.

22.   Затова с мъж не си струва да градите нещо заедно. Затова заради мъж не се правят компромиси с образованието и кариерата. Затова жената трябва да си гони отделни цели от тези на мъжа. Затова жената трябва да е самостоятелна и незавсима. Ей такова боклуче като автора като я остави сама с дете да не се чуди откъде да вземе пари и къде да живее. Четете и се учете, млади жени, които сте готови да зарежете всичко за да раждате деца.
ж, 26

23.   Ти като гледам вече си взел решението и те е яд, че не получи валидацията, която си очаквал. 100% от коментиращите ти казват да си седиш при приятерката, ти ги наричаш "вещици", защото не ти изнася.
Ми ходи си при перфектната, само не реви пак след няколко години, че ти е скучно с нея и пак си лапнал по някоя "фурия". Един такъв като тебе ми изгуби 10г от живота. Никога не го питах къде е, с кого е, кога ще се прибира, секс почти всеки ден, винаги изчистено, изпрано и сготвено. Години наред имах ангажименти като модел (да не кажеш, че явно съм грозна). И той така ме изостави за "голямата любов". Познай колко време бяха заедно? 5 месеца :)
Така че мъжете каквото и да имате у дома ви омръзва. Така ще е с всяка следваща. Като гледам колко си влюбен вземи грешното решение и се събери с перфектната. Поне ще ти мине мерака, ще се опариш жестоко и занапред ще имаш обица на ухото... ако изобщо пак срещнеш жена, която да си струва. Не живеем 9 живота и трябва да сме малко по-мъдри в изборите си.

24.   21, авторе, как не се досетихме, че Обичта е колежка? ! Банален избор.
Кефи те, защото не живееш с нея. Виждаш една ухилена жена, сърбаща кафе на работа и клюкареща в обедната почивка/ по време на работа. Виждаш една лустросана персона, която идва на работа, без проблеми и грижи. Издокарана, позитивна. Много е лесно така да ти се хили и да си мислиш, че такава е и извън работата. Този твой приятел като е толкоз добра защо я е зарязал? Много ги знаеш как са живели реално. Не знаеш какъв и е дъха сутрин, колко виси в банята и тоалетната. Каква е като е в цикъл. Дружката ти ще я похвалил за манджите, кекса, ама няма да ти е казал каква е в цикъл, нали? Нито за хигиенните и навици, или колко харчи по магазините. Нито за роднините и и кои не понася. Нито за битовизмите им. Дори и да ходите с нея по кафета, заведения, пак е адски лесно да се наконти и да е перфектна за 2-3 часа. И вкъщи обува някой стар клин, изтрива грима и се залоства да гледа сапунки. Или не мие веднага чиниите и те се трупат в мивката. И дудне за пазарене и прави списък и праща мъжо.
Не искала да е втора цигулка, а хем се задява с колега, който е и приятел на бившия. Явно ще му обикаля другарите.
Светили и били очите. Думи нямам.

25.   Не защитавам автора, но и нека нападащите си сложат ръка на сърце и си признаят дали не са изпадали в подобна ситуация - да харесат друг човек, освен постоянния си партньор.
В неговия случай няма деца с жената, с която живее, за да страдат при евентуалната им раздяла, а въпросът с общото жилище и ипотека може да се уреди.
Първият въпрос тук е дали е сигурен, че не идеализира малко въпросната колежка, която толкова много харесва. Не са живели заедно, не са ги налягали битовизмите.
Вторият е, че може би се чуди и колебае дали му се минава през всичко това - раздяла, обяснения, драми, упреците, които ще му отправят близки и роднини.
Третият въпрос е - кога забеляза, че приятелката ти е нервна и раздразнителна - или винаги е била такава, но преди си си затварял очите?

Ще дам пример с общ семеен приятел, който остави жена си, известна красавица в града ни, но студена, претенциозна и вечно нацупена и заживя с една много обикновена, невзрачна на външен вид жена, но страшно позитивна, винаги усмихната и излъчваща топлина. По-щастлив не сме го виждали.

Авторът да реши какво иска и да действа - или остава с приятелката си и си налага воля да забрави за колежката или се разделя с нея, ако смята, че колежката е жената на живота му. Настоящата ситуация е мъчителна за всички.

Ж 46

26.   Такива ситуации, които описва авторът, винаги са се случвали, но като правило, нито едната жена не подозира присъствието на другата. Даже и на най-срамежливите мъже това се случвало, но важното е да не изпада в душевни терзания. Това е нормална житейска ситуация и всеки гледа да запази семейството си. Възможно е за кратък период може да има и трета жена, чисто случайно, но това е много натоварващо във всякакъв аспект бил той емоционален, организационен, финансов, ментален -не е за препоръчване. Ако някой смята, че това не е случвало по време и на соца, много се заблуждава. Понякога тава връзка се случва толкова бързо, все едно те връхлита бърз влак. Преди това може да не е имало никакви индикации, просто добри колеги или приятелчета и изведнъж нещата с квантов скок се променят. Може да е на работното място в съответният институт, може да е в завода където се внедряват разработките, може да е някога вечер, но не късно, но просто почти всички са си отишли, , може да е на купон, може и на симпозиум, може да е на купон, а след това в по-спокойна обстановка започва да се осмисля случилото се. Понякога такива връзки може да продължат повече от две години, други приключват в рамките на месеци, най-краткотрайните са тези при командировки в бившият Съветски съюз. Маже да е отишъл да помогне на колежката, която го е помолила да И сглоби новите мебели, които е закупила, защо съпругът И е някъде из топлите страни на работа за долари, може да е на вилата И, защо майсторът фаянсаджия се прави на "отворен", а тя не иска да е сама с този мързел и колегата е просто мъжко присъствие, което преминава в нещо по -дълбоко. Живота е странен и при такива ситуации се тества устойчивостта на индивида, както и неговата реакция. Анализът на тези постъпки, се правят по-късно, когато си насаме със себе си, задават се екзистенциални въпроси, ама какво направих, защо го направих, ами, ако научи съпругата ми, като последното те прави толкова внимателен, че все едно ходиш на ПСМ. Никой не се поддава на емоции да си разваля семейството, а и не иска да разбира съпругата му. Тогава лъжата, мимикрията са най-добрата постъпка. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

27.   Важното е, че нямате деца, тогава би било по сложно, но сега е по възможно да се разделите и всеки да бъде щастлив с други хора. Ти вътрешно най добре знаеш кое е най доброто за теб и коя би била достойна за теб. Ако един мъж не спира да мисли за дадена жена, това е неговия човек, ти за коя мислиш?

28.   25 всички харесваме и някой визуално, ама не искаме да му скачаме на него, а си държим на хората до нас.

29.   21 не си мисли, че с другата ако се съберете няма да има подобни мрънкания и някакъв вид нерви. Нормално е между двама човека, няма жена дето все ще ти вика да мило и ще ти говори лигаво.
Ти си знаеш коя искаш.
Ти всяка година може да харесваш нова жена, жени хубави има много.
Ако много я искаше, досега да си с нея вече.
Отстрани се дават точни мнения.

30.   26 - Лъжата била най-добрата постъпка... Ама ако лъжат теб и ти кичат рога на кратуната е най-долното и подло нещо, нали?

31.   До номер 30-Какви рога, човекът ти казва, че до секс не се е стигало!
Нямаме право и да се влюбим ли вече?
И това ли е изневяра, че тайно обичаш?
Бре, големи съдници.

Авторе, слушай сърцето си.
Ако има и друга причина, изясни си и нея! децата, не знам, вие си знаете.
В крайна сметка не сме вързани за никого, но... риск винаги има със следващия да сбъркаме, затова бъди готов на всичко - да загубиш или да спечелиш много.
Това е любовта.

32.   Авторе, извинявай че ще ти го кажа, но звучиш леко глуповато. Изпускаш един важен момент, ти защо си мислиш че всички останали хора във връзка, а и женени с по десет или петдесет годишен брак, не са хлътвали по някой друг? Това са неща, които хората още от тийнеджъри го знаят, че един ден ще се оженят, ще имат семейство, но винаги ще има някой по-добър, по-добра там, защото колко хора има по света. Ти дори да се събереш с тази втората, нали се сещаш че и от нея има по-добра? Тоест това е нещо неизбежно, което се случва на абсолютно всекиго, въпросът е ти какво правиш след като ти се случи. Обикновено мъжете почти никога не зарязват законната си жена, а по-скоро в един момент тя разбира за изневерите и сама поисква развод. Вие дори нямате брак, но изплащате жилище заедно, а ти си тръгнал да преследваш друга. Доста долно е. Докато сегашната ти приятелка чака пръстен, ти се задяваш с друга.
Тук говорим за чест и достойнство, и също и за дълг. Аз лично го смятам за много долно да я напуснеш само поради факта че сте тръгнали да градите нещо заедно, и да си и загубил толкова години (защото все пак тя е жена и има биологичен часовник), в преследване на някаква тръпка. Хората са прави че тези тръпки са много заблуждаващи, и да, човек е много загубен докато е влюбен, но когато последствията от изборите му го застигнат, си пати здраво. Дано се осъзнаеш.

33.   Ще ти кажа само, че приятелката ти усеща, че в мислите си ти си някъде другаде, затова се заяжда с теб и те контролира. Ние жените имаме много добре развита интуиция. От друга страна ти подсъзнателно търсиш потвърждение, за това, че приятелката ти не е достатъчно добра и всичко започва да те дразни.
Не знам какъв съвет да ти дам. Ако обичаш новата я попитай директно за нейните чувства. Но не лъжи приятелката си. Сам казваш, че не е лош човек.

34.   30 - Научи се да четеш с разбиране. Коментарът ми е за № 26 и няма нищо общо с теб, нито с автора на темата.