Споделена история от Семейство

Родово проклятие?
Мъж на 33. Имах родово проклятие, с което ми идваше отвътре да се прецаквам сам за всичко, което ме прави щастлив и ме изпълва изцяло. Как се нарича това проклятие и защо се прави?

Коментари

1.   Какво родово проклятие. Бе.

2.   Колко удобно оправдание за простотиите, които сам твориш :-)

3.   Гадателка безплатно ми каза как да го разваля. Записах си и ме довърша. Съвсем лесно. Но нито помня жената, нито начинът. На майката на прабаба ми (гадателка и лечителка) е направено. Някъде преди Освобождението се пада. Имало влияние върху майка ми и леля. Каза, че е до тях. Но аз мисля, че продължава и в следващите поколения. Не е цветущо положението. Освен това сестра ми имаше за бездетие, което е развалено. Майка ми... сещате се. И там ми казаха, че е развалено. Лошо хора го правят. Това е ужасяващо. Да се месиш в съдбата на хората. Със сестра ми ходим два пъти годишно на баячка. Трагично. Особено при сестра ми. Тя е по-чувствителна към уроки. На мен друга жена ми каза, че имам автомагия. Това го знам. Лошо хора правят тези неща. Няма как да разбереш защо

Но само да бях запазила начина....

4.   Ами, ти ни кажи, нали знаеш за него?

5.   Номер 4, прочети в интернет

6.   Ходи на църква и се моли на Господ. Вярата премахва лошите енергии. Молитвите са доста полезни (дори да работят на психологическа основа само като плацебо, пак има реални ефекти)

7.   В 21-век вярваш в магии и проклятия. :) Много магове и магьосници в тази държава, много нещо.
Просто не искаш да поемеш отговорност за бакиите си, а виниш зли сили.

8.   Голям зрял мислещ човек, просто не мога да проумея как вярва на такова нещо.. Правилно ти го е казал номер 2.

9.   Няма никокво родово проклятие.

10.   Отричащите магиите са като индианците и електрическия ток. Не вярват, докато не го видят. Или ги тресне.

11.   10, или просто живеем в реалността. Магии има само в книгите и филмите.

12.   Върви и говори с някой по-опитен православен свещеник!

Той е човекът, който може да ти помогне в тази ситуация!

13.   10, електрическият ток се измерва със съответните уреди. Проклятието е само в главите на тези, които вярват в него

14.   Розмари де Мео споменава книгата си за родово проклятие и как се разваля. Погледни там.

15.   Действителният автор на историята е неприкосновен според мен, поради което не мога да си обясня защо ни спестява част от фактическите обстоятелства, осъществили се в реалността. Много странно, наистина.