Споделена история от Семейство

Как се държат токсичните родители?
Здравейте! Може ли да ми кажете как по-точно се държат токсичните родители? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Би ли казала какъв точно е проблемът с твоите родители, вместо да ти пишем статии? Уважавай времето на хората, от които очакваш услуга/ съвет.

2.   Искаш да припишеш на родителите си твоите провали и простотии ли?
Много модерна тази дума токсичен, гледам я използват предимно крайно глупави хора, които освен че не могат да се изразяват, не знаят и къде ги сърби.

3.   Карат те да се чувстваш зле, виновен, обиждат, крещят и всички нюанси на това.

4.   Месят се в живота на вече порасналите си деца, отказват да приемат, че те вече са отделни личности и са твърдо против те да живеят отделно от тях като постоянно им вменяват чувство за вина. Изпитала съм го на свой гръб с бившият ми приятел мамино синче и неговата задушаваща майка. Друг тип токсични родители са тези, които винаги омаловажават постиженията на децата си и никога не са доволни от тях.

5.   Явно нямаш такива, след като не знаеш отговора на този въпрос!

7.   Не можеш да ползваш Гугъл ли?

8.   За мен токсични родители, говоря за деца над 20 г. са тези, които им и вземат времето със задачи, доста често приемат и пари и детето им губи време, в което може да създаде или задържи семейство. Не говоря за крайности да не ги виждат съвсем. Не помагат за внуци, но същевременно само изискват помощ. Изкарват се жертви и настройват другия против партньора му и така го отдалечават от него.

9.   2. Доказано е, че масови убийци, престъпници са с изменена психиката от отношението на родителите в детството, пагубни са последствията от грузинското отношение на родителите резултат от тяхното възпитание и манталитет. Едно дете е 100 % зависимост от родителите, последствията са за цял живот, защото когато те смачкат, утре си мачкан и работата и от партньор... от всички.
Отношението на родителите трябва да е много осъзнато иДОБРОНАМЕРЕНО, едно нещастно 7ете има нужда от любов, грижа, граници и възпитание.

10.   Има различни токсични родители, щом си задаваш този въпрос - значи вече имаш отговора.

11.   Изпиват те!
На близо 40 съм и още не мога да се излекувам от токсична майка.
Манипулации, бой, чувство за вина, страх, насаждане на комплекси, постоянен негативизъм, обич под условие…

12.   До 2

Заслужаваш да ти тегля такава майна, но няма да ми качат отговора.
Не те знам мъж ли си жена ли си, ама най-добре не се обаждай неподготвен.
И ти пожелавам да се срещнеш истински с токсични хора, а когато те са и в семейството си, ти пожелавам да усетиш същия ад, на който могат да те подложат.
Просто това ти пожелавам, да поживееш с токсичен, истински токсчен човек. Да не знаеш откъде ти идват проблемите, а те да са точно пред теб.
Тогава пак ела тука и коментирай

13.   12, Ами повечето с токсични родители не го осъзнават, защото така са ги обработили и зомбирали, че те не го осъзнават. Виновен е партньорът им, че иска свободно време с тях и го възприемат сякаш им отнема от времето с родителите и едва ли не не иска да ги вижда. Силата над 20 при осъзнаване е да се каже "не" в много ситуации на манипулации на родителите. Ако имат брат или особено сестра настройват и него против партньора, за да е токсичността на максимум.

14.   В момента е пълно с токсични родители, защото повечето от тях са родени от 60 до 70та. Тези хора са преживели комунизма и мнозина от тях са си останали там Особено майките! Да пази Господ от такива жени! Няма по-токсично нещо от майка, която не преживяла нито младостта си, нито зрелостта си, а като се стигне до старост, положението е просто трагедия! Няма спасение! На такъв родител не можеш дори и граници да му поставиш! Те са нагли, безочливи, нахални, лъжат, играят театри, жертви са, просто не мога да опиша набора им с похвати само и само да им се обръща внимание и да стане каквото те са казали! Защото те са те родили, отгледали и ти си длъжен, по неписан закон си Задължен да им обръщаш внимание, да ги слушаш за всичко, да им угаждаш, да нямаш свой собствен самостоятелен живот. Да им купуваш, да ги водиш, да не им противоречиш, без значение, че си на 30-40, ти си дете! Ти не знаеш! Ти не можеш! Ти си недостоен! Ти не си успял! Може да имаш скъпа кола, къща, апартаменти, да си женен с деца, да имаш бизнес - няма значение! Токсичната майка винаги е права и за нея никога няма да станеш възрастен човек и няма да знаеш! И тя никога няма да е съгласна с твоето мнение, да не говорим за жена ти, за която тя ти е казала да не се жениш и те е предупредила! Защото тя е майка и знае! И за нея е най-важно детето и да не сбърка! Но детето не я е послушало и при всеки проблем, тя ще му натяква, че му е казала, предипредила го е! Ама на - взема я тая/тоя и сега си я/го бии в главата!
Това са токсичните майки и те са навсякъде, причина за неуспешни бракове. С тях оправия има само ако ги зарежеш като хора, личности и избягаш далеч от тях за да не ти се месят и да не се виждате и чувате! Само това е начина!
Съжалявам всички, които са с такива родители!

15.   От 2 до 12.
Предполагам човек с такова поведение като твоето, да говори за токсични родители е просто нелепо.
Да ми теглиш една майна? Очакваш това да бъде тежест за същата тази безпомощност, с която се опитваш да кажеш нещо, но не можеш. Не само че не са токсични, мисля че вече ги съжалявам, заради теб и това което са отгледали и възпитали.

16.   До 14
А знаеш ли какво правят тези майки с момичетата?
Наскоро казах на приятел, че няма да ми е жал, като умре. И оттам, разбира се, ме обвиниха в неуважение.
Който не е живял с такова влечуго, не знае.
Тя съсипа и баща ми, и брат ми.
И знам, че прошката лекува, а не мога да простя.
Такъв тормоз. И най-тъпото е, че никой не ти вярва. Формулата е: Тя ти е майка.
Леле!
А такива като номер 2 знаят ли какво е да чуеш от майка си:
Аз съм те родила, аз ще те унищожа.
Забога, тя ме пребиваше от бой, защото съм донесла 5-ца.
Не ми е говорила с дни.
Ако нещо ѝ се опълчех, удряше главата си в стената и крещеше: Искаш да ме убиеш. Ето!
И ти почваш да се молиш и да плачеш.

И днес. Вече аз имам дъщеря. И чувам
Ти за нищо не ставаш. Не си добра майка. Аз това и това правех, ти на 5 знаеше да четеш…. Детето е асоциално заради теб! Добре, че е мъжът ти иначе ще пропаднеш…

И аз се заклещиш в брак, в който повтарям отношенията си с нея и не мога да събера кураж да защитя дъщеря си.

Който ме го е преживял, никога не може да разбере..

17.   Има много такива синове и дъщери на такъв тип родители. Обикновено те са необщителни и нямат много приятели. Същите не създават семейства и остават стари ергени и моми. Не знам как един син на токсични родители ще успее да си намери някога жена. Според мен такива хора няма възможност да се оженят или омъжат някога. Ако е жена е по възможно да се омъжи, но за мъж е почти невъзможно. Историите които се пишат от девствени мъже са именно синове на такива родители.

18.   Абе аз съм против насилието не го оправдавам Не одобрявам гадно отношение лошо но не ми харесват модерни думи токсични родители. Все едно от учебник по психология.
Научили една дума и я повтарят. Повтаряне на отношенията.

По-добре да се каже на прост език властни и гадни родители. Ясно ли е?