Споделена история от Семейство

Има свекърви и свекърви
Не всички свекърви са ревниви и зли. На няколко мои приятелки с нелек характер свекървите много помагат за децата, тези приятелки са добре дошли на трапезите им по празници и никога не са нагрубявани или изолирани. Въпросните момичета са устати и ако бяха попаднали на другия тип свекърва, може би вече щяха да са разделени с мъжете си. Но не. Точно тези майки бутаха синовете си да им помагат, когато са бременни и освен грижовни бащи, да са грижовни мъже. Свекървите им поздравяват снахите за празниците им, чуват се и се виждат. Всичко си е до човек.

Коментари

1.   То и при снахите е така. Има снахи и снахи. Когато в очите ти рекне "Аз съм си мързелива" и ти трябвало да й дадеш, защото техните доходи едвам им стигат само за това че ежедневно се хранят по заведения, носят си всички дрехи на химическо дори и бикини и чорапи, мързяло я да пере и сгъва. Дори да ходи я мързи, че си поръчва такси за да я закара и върне от козметика. Еми извинявай ама тя като я мързи да се самообслужва, как да очакваш от нея един ден да роди и да обслужва деца/внуци.

3.   И това с каква цел е написано?
Как един път зетя няма проблем с някой. Цялата драма винаги опира до две жени, които са рогати и искат да се наложат една на друга на всяка цена.

4.   1, Разбира се, че и при снахите е така. 3, с цел споделяне. Рядко снаха се налага на свекърва, обикновено си гледа децата. 1, ако не е в гореописаните случаи и младото семейство (с дете, деца) е изпаднало в нужда, аз съм на мнение да им се помогне. Тъщи също са давали пари и не им е кардинален проблем, защото си обичат внучетата и искат да са добре.

7.   4 Помага се само на човек който има акъл, как да харчи. Не става свекървата да си готви редовно боб и домати с ориз за да спести, а снахата ежедневно да поръчва суши по Takeaway и да реват свекървата да им даде спестяванията си. Точно от любов към внуците една свекърва не би "помагала" за да не може майката да учи внучетата на прахосничество.

8.   Разбира се по-добре да си сготви. По-разумно е.